زن ریحانه آفرینش (بازدید: 177)
چهارشنبه 18/5/1391 - 23:6 -0 تشکر 498993
اینبار مانتوهای بلند...

سلام

به نقل از آنا، خیابان هفت تیر را که برای خرید مانتو بالا و پایین می‌کنی با مدل‌های جدیدی روبه رو می‌شوی که در طول چند سال گذشته اثری از آنها در ویترین هیچ یک از مانتو فروشی‌های پایتخت نبود.

طی سالیان گذشته عادت کرده‌ بودیم تا پشت ویترین فروشگاه‌ها، صرفا مانتوهای تنگ و کوتاه را ببینیم اما این روزها به برکت فعالیت کارگروه ساماندهی مد و لباس مانتوهای بلند به ویترین فروشگاه‌ها وارد شده‌ است.

مانتوهای بلند و گشاد اما با رنگ‌های عجیب و جیغ همچون قرمز، فسفری و نارنجی با آستینی نیمه، این روزها به مدد طراحان ایرانی و حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس به جامعه راه یافته‌ است.

کارگروه ساماندهی مد و لباس وزارت ارشاد که مسئولیت ساماندهی مد و پوشش را در جامعه بر عهده دارد مدت‌ها پس از رکود و کم کاری، این روزها به تکاپو افتاده تا به مدد طراحان داخلی، پوشش اسلامی را البته به سبک ایرانی در جامعه جایگزین مدل های ترک کند.

در سایه این فعالیت‌ها مانتوهای کوتاه دیگر زیاد به چشم نمی‌خورد اما از آنجایی که از همان ابتدا بلد نبودیم پوشش اسلامی را به سبکی زیبا طراحی کنیم این بار نیز در طراحی پوشش اسلامی لنگ زده و مانتوهای بلندی را تحت عنوان طراحی اسلامی و ایرانی به جامعه قالب می‌کنیم که صرفا وجهه ایرانی بودن در آنها رعایت شده است؛ جای تعجب است که چگونه مسئولان به این مانتوها آن هم با آستین‌های کوتاه عنوان پوشش اسلامی داده‌اند؟

داستان بدپوششی و لباس‌های نامناسب دیگر به یک قصه نخ نما تبدیل شده‌ است که نوشتن در‌خصوص آن در حوصله مخاطب و نویسنده نمی‌گنجد، البته می توان چشم ها را بست و هیچ چیز را ندید و اینگونه تصور کرد که مانتوهای بلند موجود در بازار به بهتر شدن وضعیت پوشش در جامعه کمک کرده‌ است و اصلا متوجه نشد که مسئولان نیز خود را به خواب زده‌اند.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
چهارشنبه 18/5/1391 - 23:14 - 0 تشکر 499021

سلام

بنظر شما مشکل چیست؟
چرا قضیه هر سال بدتر می شود؟
اصلا بنظر شما بدتر می شود؟

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی