ورزش و تندرستی (بازدید: 111)
سه شنبه 17/5/1391 - 23:26 -0 تشکر 496640
رکوردهای دست نیافتنی

در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از رکوردهای که کمتر کسی می تواند تا سال های زیاد به آن ها دست پیدا کند.

رکورد دوی 1600 متر

این مسابقه که از سری مسابقات دو و میدانی حساب می شود یکی از سخت ترین و طاقت فرساترین دوهایی است که یک دوندهمی تواند انجام دهد. این دو شامل سرعت، استقامت و تکنیک است. درسال 1999 هیچام ال جروج از مراکش رکورد این رقابت را در دست دارد. او توانست این مسیر را در سه دقیقه و 43 ثانیه بدود و دیگر هیچکس نتوانست به رکورد او برسد.


60 امتیاز در یک بازیبسکتبال بازی است که در آن هر 5 بازیکن به میزان توانایی هایشان می توانند امتیاز کسب کنند. به دست اوردن 60 امتیاز در یک بازی بسیار کار سختی است ولی "ویلت چمبرلین" توانست این کار را در 32 بازی خودش انجام دهد و رکوردی دست نیافتی را به نام خودش ثبت کرد. نزدیکترین فرد به او " کوبه برایانت" است که تنها 5 بازی به این افتخار رسیده است.

سریعترین پرتاب توپ بیسبال


توپ بیسبال تنها 140 گرم وزن دارد و پرتاب کردن آن نیز خیلی سخت نیست و هر کسی می تواند آن را انجام دهد. در این بازی سرعت بسیار مهم است و پرتاب توپ باید با بالاترین سرعت باشد."آرلودیس چپمن" در سال 2010 توانست رکورد سرعت این بخش را بشکند. او توپ را با سرعت 170 کیلومتر بر ساعت پرتاب کرد.

رکورد پرتاب گوی


در کنار پرتاب کردن توپ سبک بیسبال باید نامی هم از یکی از رشته های دو و میدانی به نام پرتاب گوی بکنیم. در این مسابقه ورزشکار باید گوی سنگینی را تا حد امکان پرتاب کند. در سال 1990 "رندی برنز" توانست این گوی سنگین را 23 متر پرتاب کند و همچنان نیز کسی به رکورد او دست پیدا نکرده است.

رکورد دوی ماراتن


یکی از دیگر از سخت ترین رشته های دو و میدانی، دوی ماراتن است که در آن ورزشکاران باید مسیر بسیار طولانی را هر چه سریعتر به پایان برسانند. در سال 2011 " پاتریک ماکائو" از کنیا توانست با ثبت رکورد دو ساعت و سه دقیقه این رکورد را به نام خودش به ثبت برساند.

7 بار پیروزی در تور دو فرانس


یکی از معتبرترین مسابقات دوچرخه سواری در تمام دنیا مسابقات " تور دو فرانس" است. در این مسابقات بهترین دوچرخه سواران از تمام دنیا دورهم جمع می شوند و در چند روز با یکدیگر به رقابت می پردازند. " لانس ارمسترانگ" کسی است که در 7 سال پیاپی توانست این مسابقات را پیروز شود. 

رکورد بلندترین پرش دنیاپرش طول نیز یکی دیگر از زیرمجموعه های دو و میدانی است. در این رشته نیز رکوردهای جهانی خیلی دیر به دیر عوض می شوند. در سال 1991 " مایک پاول" با پرش حیرت انگیز 8.95 متر توانست این رکورد را به نام خودش ثبت کند. او برای 21 سال است که این رکورد را در اختیار دارد

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی