• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
بهداشت و سلامت (بازدید: 554)
دوشنبه 16/5/1391 - 20:52 -0 تشکر 494749
درباره کرم های موبر چه می دانید؟

هیرسوتیسم (hirsutism) عارضه‌اى است که در آن رشد بیش از حد مو در صورت و بدن وجود دارد. گرچه این عارضه ممکن است هم در آقایان و هم در خانم ها رخ دهد، اما معمولا تنها مشکل خانم ها محسوب مى‌شود.

 

خانم های مبتلا به هیرسوتیسم موهاى تیره و ضخیمى بر روى صورت، قفسه سینه، شکم و پشت دارند. این موهاى ضخیم و تیره با موهایى که خانم ها به طور معمول بر روى لب فوقانى، چانه یا شکم دارند، تفاوت دارند.هیرسوتیسم در خانم ها ممکن است ناشى از حساسیت بیش از حد پیاز مو به هورمون‌هاى مردانه یا آندروژن‌ها باشد (در بدن خانم ها در شرایط عادى، اندکى آندروژن وجود دارد).

 

یا این که به علت ترشح غیر طبیعى مقادیر زیاد آندروژن‌ها باشد. تولید زیاد آندروژن در بدن یک خانم ممکن است به علت یک غده یا تومور ترشح کننده هورمون مردانه، یا به طور شایع تر به علت بیمارى" تخمدان چند کیستی" (PCO) باشد.

 

برخى از داروها نیز مى‌توانند هیرسوتیسم ایجاد کنند؛ از جمله قرص‌هاى ضد باردارى خوراکى، هورمو‌ن‌ها و استروئیدهاى آنابولیک.همچنین پس از یائسگى هیرسوتیسم در خانم ها عارضه شایعى است. به نظر می‌رسد که هیرسوتیسم داراى یک زمینه خانوادگى هم باشد.در صورت ابتلا به هیرسوتیسم پزشک ممکن است آزمایش هایى از شما به عمل آورد تا علت آن را کشف کند.

دوشنبه 16/5/1391 - 20:54 - 0 تشکر 494750

از کرم موبر برای رفع موهای زائد کدام قسمت های بدن استفاده می شوند؟


از کرم های موبر می توان برای از بین بردن موهای تمامی قسمت های بدن می توان استفاده کرد.بیشتر خانم ها از کرم موبر باید استفاده کنند یا آقایان؟ چرا؟


کرم موبر، موها را در سطحی پایین تر از تیغ قطع می کنند. لذا موها کمی دیرتر در می آیند و بر خلاف تیغ، نوک موها پس از اصلاح تیز نمی شود و پوست نرم تر خواهد بود. بنابراین کرم های موبر برای از بین بردن موهای زاید صورت خانم ها مناسب ترند.البته در آقایانی که موهای زبر در ناحیه گردن داشته و با اصلاح مشکل دارند، کرم های موبر جایگزین خوبی برای اصلاح هستند.برداشتن موهای زاید دیگر قسمت های بدن با کرم موبر در زنان و مردان تفاوتی ندارد.


دوشنبه 16/5/1391 - 20:54 - 0 تشکر 494751

آیا از این کرم های موبر کودکان و نوجوانان هم می توانند استفاده کنند؟ چرا؟


استفاده از کرم های موبر در کودکان ضرورتی ندارد، زیرا در سنین کودکی موی زایدی وجود ندارد که بخواهیم آن را برطرف کنیم. به علاوه این که پوست کودکان لطیف و حساس بوده و امکان آسیب پوستی در آن ها بیشتر است.


استفاده از  کرم های موبر در نوجوانان بعد از سن بلوغ بلامانع است. بعد از سن بلوغ با درآمدن موهای زاید در ناحیه زیر بغل و تناسلی، در صورت تمایل می توان از کرم موبر برای از بین بردن موهای زاید این نواحی استفاده کرد.

دوشنبه 16/5/1391 - 20:55 - 0 تشکر 494753

روش استفاده از کرم های موبر چگونه است؟


باید مقدار کافی از کرم موبر را به ناحیه مودار که خشک و تمیز باشد مالید و پس از گذشت مدت زمان معینی آن را با آب گرم شست. مقدار کرم موبر باید کافی باشد، طوری که تمامی سطوح موها پوشیده شود. ناحیه باید خشک و تمیز باشد. اگر ناحیه ی مودار در اثر تعریق خیس بوده یا از قبل آغشته به کرم یا روغن باشد، کرم موبر به خوبی تاثیر نخواهد کرد.

دوشنبه 16/5/1391 - 20:55 - 0 تشکر 494754

ترکیب کرم های موبر چیست؟


مواد اصلی کرم های موبر، سدیم تیوگلیکولات و کلسیم هیدرواکسید (نوعی باز) است.


ماده اصلی تشکیل دهنده ی مو کراتین است. کرم های موبر ماده کراتین را حل می کنند. این کار را با حل کردن پیوندهای شیمیایی سولفور درون کراتین انجام می دهند. به این ترتیب منجر به شکسته شدن و کنده شدن مو می شوند.لایه سطحی پوست نیز حاوی کراتین است. لذا اگر کرم موبر برای مدت طولانی روی پوست باقی بماند، امکان آسیب رسیدن و تحریک پوست افزایش می یابد.

دوشنبه 16/5/1391 - 20:56 - 0 تشکر 494755

اگر کسی به این کرم های موبر حساسیت داشته باشد، باید چه کار کند؟


کرم های موبر ممکن است آلرژی زا (حساسیت زا) باشند. این آلرژی ممکن است به ماده اصلی کرم موبر، یعنی سدیم تیو گلیگولات و یا کلسیم هیدروکساید باشد.همچنین ممکن است آلرژی به مواد نگهدارنده ، عطر و یا افزودنی های دیگر درون کرم موبر باشد.لذا بهتر است قبل از استفاده، کرم موبر را روی پوست خود تست کنید. به این ترتیب که مقداری از کرم موبر را به قسمت داخلی بازوی خود بمالید و پس از نیم ساعت آن را بشویید.


اگر در محل مالیدن کرم، التهاب و قرمزی و خارش ایجاد نشد، یعنی احتمالا به این کرم موبر حساسیت ندارید. اگر فردی به کرم های موبر حساسیت داشته باشد، نباید از آنها استفاده کند، زیرا راهی برای حساسیت زدایی نسبت به این کرم ها وجود ندارد.هرگز کرم موبر را روی پوست آسیب دیده (یعنی بریده، زخمی و…) استفاده نکنید. کرم موبر نباید روی پوست قرمز یا ملتهب(به هر دلیلی) استفاده شود. کرم موبر نباید نزدیک به ناحیه چشم مالیده شود.

دوشنبه 16/5/1391 - 20:57 - 0 تشکر 494757

باید هر چند وقت یک بار از کرم های موبر استفاده کرد؟


هیچ محدودیتی در دفعات استفاده از کرم های موبر وجود ندارد.کرم های موبر چه انواعی دارند ؟


اشکال مختلف کرم های موبر در بازار وجود دارند. اشکال اسپری، ژل و موس نیز موجود است. ماده اصلی تشکیل دهنده این اشکال مختلف یکسان است و فرقی با هم ندارند.

دوشنبه 16/5/1391 - 20:57 - 0 تشکر 494758

برای خرید  کرم های موبر به چه نکاتی باید توجه کرد؟


ماده اصلی کرم های موبر یکی است. اما انواع کرم های موبر برای نواحی مختلف بدن وجود دارد؛ مثلا کرم موبر برای صورت با کرم موبر دیگر نواحی بدن تفاوت دارد. این تفاوت در غلظت ماده مؤثره ی آن است. کرم مخصوص صورت، ماده مؤثره ی رقیق تری دارد.به غیر از مورد فوق، تفاوت دیگری در کرم های موبر وجود ندارد. انواع مختلف کرم های موبر بیشتر از نظر رنگ، عطر یا بسته بندی با هم فرق دارند. مهم این است که شرکت های سازنده، استاندارد تولید را رعایت کرده و از تبلیغات اغراق آمیز و گمراه کننده پرهیز کنند. برخی شرکت های سازنده، مواد افزودنی مثل ژل آلوئه را یا ترکیبات نرم کننده دیگر را به کرم اضافه می کنند.تبلیغ کرم موبر دائمی، عجیب و غیر علمی است. هیچ کرم موبر با خاصیت از بین بردن دائمی موها وجود ندارد. حتی هیچ کرم موبری با خاصیت کاهش موهای زاید نیز وجود ندارد.


البته کرم هایی با خاصیت کاهش موهای زاید وجود دارند، ولی این کرم ها موبر نیستند. بلکه این کرم ها را مثل کرم معمولی روزی دو بار باید به ناحیه مودار مالید. در طی مصرف مداوم، به مرور زمان منجر به کاهش موهای زاید ناحیه مورد نظر می شوند. این اثر کاهش موهای زاید تا وقتی ادامه می یابد که شما به مصرف آن کرم ادامه دهید. با قطع مصرف کرم موها به حالت طبیعی برمی گردند، یعنی اثر دائمی ندارند.کرم های کاهنده موهای زاید که در حال حاضر در بازار داخلی ایران در دسترس هستند، فاقد شواهد و مدارک علمی کافی می باشند. مطالعاتی که خود شرکت سازنده یا تولید کننده ماده اولیه انجام می دهد، فاقد هر گونه ارزش علمی است.


دوشنبه 16/5/1391 - 22:9 - 0 تشکر 494869

سلام به دوست عزیزم

اطلاعات خیلی کاملی بود و مختصر . مرسی ....

استفاده مکرر از کرم موبر باعث ایجاد حساسیت نمی کنه دوستان ؟ ( من تاحالا از کرم موبر استفاده نکردم)

استفاده از موم به چه صورتیه ؟ کسی میدونه ؟

 

thank you for attention

دوشنبه 16/5/1391 - 23:16 - 0 تشکر 495169

سلام دوست عزیز

به نظر من موم خیلی بهتره

اپی لیدی که به هیچ وجه ... چون بعد از یک مدت مو به داخل پوست برمیگرده و پوست شکل بدی پیدا میکنه


کرم مو بر هم بستگی به نوع پوست داره من دیدم که به بعضی ها می سازه و مو هم کم میشه و هم نازک در میاد اما رو بعضی از پوست ها جواب نمیده و مثل تیغ زبر در میاد

یه نکته ی دیگم در مورد کرم های موبر اینکه برندی که استفاده میشه فکر کنم خیلی مهم باشه ... چون یکی از فامیل هامون از تایلند یدونه آورده بود که هم مو لطیف در میومد و هم بیشتر از یک ماه تا رویش مجدد مو  سپری میشد.

و اینکه اگر بخواین لیزر کنید باید مو زبر باشه یعنی یک ماه قبل شروع به تیغ زدن بکنید و لیزر روی موهای نازک و لطیف اصلا جواب نمیده.

دوشنبه 16/5/1391 - 23:41 - 0 تشکر 495266

shadbi گفته است :
[quote=shadbi;75242;495169]سلام دوست عزیز

به نظر من موم خیلی بهتره

اپی لیدی که به هیچ وجه ... چون بعد از یک مدت مو به داخل پوست برمیگرده و پوست شکل بدی پیدا میکنه


کرم مو بر هم بستگی به نوع پوست داره من دیدم که به بعضی ها می سازه و مو هم کم میشه و هم نازک در میاد اما رو بعضی از پوست ها جواب نمیده و مثل تیغ زبر در میاد

یه نکته ی دیگم در مورد کرم های موبر اینکه برندی که استفاده میشه فکر کنم خیلی مهم باشه ... چون یکی از فامیل هامون از تایلند یدونه آورده بود که هم مو لطیف در میومد و هم بیشتر از یک ماه تا رویش مجدد مو  سپری میشد.

و اینکه اگر بخواین لیزر کنید باید مو زبر باشه یعنی یک ماه قبل شروع به تیغ زدن بکنید و لیزر روی موهای نازک و لطیف اصلا جواب نمیده.


سلام به دوست عزیزم .
من شنیدم که موم خیلی دردناکه درسته ؟
کرم موبر بستگی به پوست داره یا مو ؟
برند خاصی مد نظرتونه ؟ من میخوام استفاده کنم ببینم چطور میشه ...

 

thank you for attention

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی