انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 95)
دوشنبه 16/5/1391 - 19:38 -0 تشکر 494669
نحوه غیر فعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی


یک مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران با تاکید براینکه تعداد پیامک‌های تبلیغاتی که برای کاربران تلفن همراه ارسال می‌شود آنقدر نیست که باعث شکایت مشترکان شود در مورد نحوه غیرفعال‌سازی پیامک‌های تبلیغاتی توضیحاتی داد.

هر مشترک کمتر از دو پیامک در هفته دریافت می‌کند

داوود زارعیان تاکید کرد که پیامک‌های تبلیغاتی نمی‌تواند آنچنان که گفته می‌شود شکایات مشترکان را در پی داشته باشد و گفت: میانگین ارسال پیامک انبوه و تبلیغاتی برای هر مشترک کمتر از 2 پیامک در هفته است و این آمار نشان می‌دهد که تعداد این پیامک‌ها آنقدر نیست که باعث شکایت تعداد زیادی از مشترکان شود.

پیامک‌های تبلیغاتی پس از ساعت 12 شب ارسال نمی‌شود

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه پیامک‌های تبلیغاتی پس از ساعت 12 شب ارسال نمی‌شود و امکان دریافت آن در ساعات نیمه‌شب بعید به نظر می‌رسد، گفت: مگرآنکه موبایل مشترک مقصد خاموش بوده و یا خارج از محدوده سرویس‌دهی باشد که پیامک در سیستم ذخیره شده و بعد از این زمان به مشترک می‌رسد.

میزان مراجعه برای قطع سرویس پیامک انبوه اندک است

وی با بیان اینکه مشترکان می‌توانند با درخواست عدم دریافت پیامک تبلیغاتی نسبت به قطع این سرویس اقدام کنند تصریح کرد: باید توجه داشت در صورتیکه پیامک تبلیغاتی مشترکان غیرفعال و مسدود شود دیگر هیچ‌گونه اخطار یا حتی پیام اطلاع‌رسانی و آموزشی نیز دریافت نخواهند کرد.

زارعیان با اشاره به اینکه مشترکان درخواست خود را به 09990 ارائه دهند و کسانی می‌توانند این درخواست را داشته باشند که سیم‌کارت به نا‌م‌شان باشد اضافه کرد: میزان مراجعه برای قطع سرویس پیامک انبوه بسیاراندک است.

پیامک‌هایی که برای مشترکان ارسال می‌شود ضروری است

این مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران در مورد نحوه اطلاع‌رسانی به مشترکان موبایل همراه اول برای مسدود کردن این سرویس خاطرنشان کرد: هیچ اپراتوری خدمات‌دهی خود را محدود نمی‌کند و زمانی می‌توان این کار را انجام داد که این سرویس‌دهی برای مشترک هزینه‌ای داشته باشد اما با وجودی که پیامک‌هایی که ارسال می‌شود برای مشترک هزینه‌ای دربرندارد و حتی ضروری بوده و آسیب‌رسان نیست به‌نظر نمی‌رسد نگرانی در پی داشته باشد.

محتوای پیامک‌های انبوه در چارچوب و ضوابط خاصی ارسال می‌شود

مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران تاکید کرد که محتوای پیامک‌های انبوه ارسالی در چارچوب و ضوابط خاصی است که طبق قرارداد با شرکت‌های پیمانکار اعلام شده و در غیراینصورت با آنها برخورد صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه برخی پیمانکاران فرعی ارسال پیامک نسبت به پیامک‌های با محتوای غیرقانونی اقدام می‌کنند اضافه کرد: شرکت ارتباطات سیار در چارچوب برخی قوانین فعالیت پیمانکاران را تعیین می‌کند به این معنی که همانند قوانین حوزه مطبوعات برای پیامک‌های انبوه قوانینی جاری است.

قوانین جاری برای ارسال پیامک‌های انبوه باید رعایت شود

زارعیان در مورد قوانین جاری بر پیامکهای تبلیغاتی و انبوه گفت: پیامک‌های ارسالی نباید مغایر با قوانین کشور باشد، تشویش اذهان عمومی در پی نداشته باشد و روحیه مصرف‌گرایی را ترویج ندهد و نگرانی و استرس برای مشترکان به همراه نداشته و با مسائل شرعی در تناقض نباشد.

زارعیان در مورد ورود مخابرات به عرصه پیامک‌های انبوه نیز گفت: تنها در مواردی خاص و برای برخی دستگاه‌های دولتی مخابرات نسبت به فروش شماره پیامک و سیستم‌های پیامک انبوه اقدام می‌کند و در غیر‌این‌صورت این شرکت‌های فعال در این بخش هستند که فعالیت می‌کنند.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی