انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 90)
دوشنبه 16/5/1391 - 19:6 -0 تشکر 494620
بیش‌از۵۰ دقیقه یا گوشی تلفن همراه صحبت نکنید !

 

پژوهشگران علوم پزشکی در موسسه ملی بهداشت آمریکا اعلام کردند استفاده طولانی مدت از تلفن‌های همراه موجب مصرف قند (سوخت اصلی مغز) می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام پرستاری، این محققان دریافتند امواج رادیویی تلفن‌های همراه بخشهایی از مغز را که در مجاورت آنتن تلفن همراه است فعال تر می‌کند.

همچنین محققان دریافتند ۵۰ دقیقه صحبت با تلفن همراه می‌تواند میزان فعالیت‌های مغزی را تا ۷ درصد افزایش دهد اما تاکنون نشانه‌هایی از آسیب دیدگی به علت نزدیک بودن تلفن همراه به سر کاربران حاصل نشده است.

نتایج بررسی‌ها افزایش میزان فعالیت مغزی متناسب با شدت میدان الکترومغناطیسی در بخش‌هایی از مغز در معرض تلفن همراه را نشان داده‌اند.

بر پایه این گزارش، تلفن‌های همراه برای برقراری ارتباط از امواج رادیویی استفاده می‌کنند و این امواج می‌توانند میدان‌های الکترومغناطیسی کوچکی به وجود آورند که توسط مغز و سر انسان جذب می‌شوند.

متخصصان موسسه ملی بهداشت آمریکا در بررسی‌های خود نشان دادند که ۵۰ دقیقه صحبت مداوم با تلفن همراه می‌تواند فعالیت سلول‌های مغزی را در منطقه‌ای از مغز نزدیک به آنتن تغییر دهند.

محققان اظهار می‌کنند که در مغز افرادی که به مدت ۵۰ دقیقه مداوم با تلفن همراه صحبت می‌کنند در منطقه نزدیک به آنتن، متابولیسم قند مغز افزایش می‌یابد که نشانه فعالیت مغزی است.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی