ورزش و تندرستی (بازدید: 109)
دوشنبه 16/5/1391 - 16:43 -0 تشکر 494453
از مخابرات تا مدیر کمیته فنی فدراسیون و سرپرستی استقلال



ماجدی علاوه بر اشتغال در مخابرات و فدراسیون،  سرپرستی استقلال را هم بر عهده گرفته تا امکان بروز شائبه ارتباط با داوران و بخش های دیگر فدراسیون جهت كسب نتیجه لازم برای تیم مورد نظر به وجود آید ...



بر گرفته از صفحه ورزشی سایت مشرق نیوز تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۱ - ۰۰:۱۰

دوشنبه 16/5/1391 - 16:44 - 0 تشکر 494456

اگر به گذشته نه چندان دور نظر كنیم، یكی از مطالبات كارشناسان و اهالی فوتبال از رئیس فدراسیون، جلوگیری از اشتغال همزمان مدیران و كاركنان این مجموعه در باشگاه ها بوده است. یكی از مسائل حل نشده در سازمان تربیت بدنی سابق و وزارت ورزش فعلی، بكارگیری افراد دو یا چند شغله در فدراسیون فوتبال بوده و هست که همواره انتقاداتی را در پی داشته است.
با توجه به این مسئله و شروع به كار چند ماهه فدراسیون جدید و علی كفاشیان در دوره چهار ساله دوم و پایان فصل نقل و انتقالات، متأسفانه شاهد حضور مجدد اهالی فدراسیون در باشگاه ها بودیم. برای نمونه، به ذكر نام و تحلیل یكی از انتصابات صورت گرفته در فدراسیون می پردازیم که خود می تواند روشن کننده این ماجرا باشد.



اگر به رئوس برنامه های كمیته فنی و توسعه نگاه كنیم، خواهیم دید برای اجرای آن، نیاز به فرد یا افرادی با مدرك دكترای تربیت بدنی و سوابق كاری و اجرایی بالای 10 سال است ...



دوشنبه 16/5/1391 - 16:45 - 0 تشکر 494458

* از کدامین کمیته حرف می زنیم؟
علی كفاشیان در برنامة كاری ارائه داده به مجمع عمومی، برنامه های كمیته فنی و توسعه را به شرح زیر اعلام داشت:
برنامه‌های‌ کمیته فنی و توسعه
1- پیاده سازی سند توسعه
2- برقراری نظام پایش و ارزیابی عملکرد
3- تدوین و پیاده سازی نظام جامع استعدادیابی و مسیر رشد بازیکنان
4- تدوین برنامه توسعه و ارتقاء داوری فوتبال کشور
5- تدوین برنامه توسعه مدیران و دست اندرکاران فوتبال
6- تدوین برنامه توسعه ای تیم‌های ملی
7- تدوین برنامه توسعه و ارتقای مربیان فوتبال
8- تدوین برنامه بهبود ساختار و نظام اداری فدراسیون
9- تدوین برنامه ارتقاء کیفی لیگ‌های کشور
10- تکمیل فاز پروژه تجاری سازی در فوتبال
11- طراحی و پیاده سازی استراتژی فناوری اطلاعات (طراحی نرم افزار جامع فعالیتهای فدراسیون و ایجاد اتوماسیون اداری)

دوشنبه 16/5/1391 - 16:45 - 0 تشکر 494460

* مروری بر دو انتصاب مهم!
این را می توان در تاریخ 28/01/1391 و در پایگاه اطلاع رسانی فدراسیون بخوانیم که منتشر شده است: "از سوی رئیس فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی در حکمی به عنوان رئیس دپارتمان فنی و توسعه فدراسیون منصوب شد."
در حکم رئیس فدراسیون آمده است: "با عنایت به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی و مستندا به بند 10-3 ماده 60 اساسنامه و به پیشنهاد دبیرکل محترم و به موجب این ابلاغ به سمت رئیس دپارتمان فنی و توسعه فدراسیون فوتبال منصوب می شوید."
در تاریخ 17/03/1391 در پایگاه اطلاع رسانی باشگاه استقلال هم عنوان شده است: "میرشاد ماجدی، پیشکسوت استقلال و کارشناس فوتبال به عنوان سرپرست تیم استقلال انتخاب شد."

دوشنبه 16/5/1391 - 16:46 - 0 تشکر 494461

* از برکناری در تیم ملی جوانان تا پیکان
باید دانست ماجدی كارمند مخابرات و لیسانسیه ورزش است. وی سمت سرپرستی تیم جوانان را از محمد مهدی نبی دبیر كل فدراسیون همانند حكم فعلی در فدراسیون كسب كرد. عملكرد وی در تیم فوتبال جوانان ایران باعث بركناری اش شد. در همان زمان شنیده می شد ماجدی بدون هماهنگی و اطلاع سرمربی وقت تیم، جلساتی را با بازیكنان برگزار می كرد. این کار غیر کارشناسی که از سوی ماجدی سر زد، باعث دلخوری سرمربی وقت و تلقی نوعی تداخل و کارشکنی شده بود.
حضور وی در باشگاه پیكان حدود یك سال بود. این همکاری به این شکل رقم خورد كه ابتدا حكمی به عنوان قائم مقام صادر و بعد به دلیل همزمانی اشتغال در مخابرات و باشگاه، قراردادی تحت عنوان مدیر تیم فوتبال بزرگسالان پیكان منعقد و در فدراسیون به ثبت رسید. حالا می توانیم مطالب گفته شده را بهتر تحلیل كنیم.

دوشنبه 16/5/1391 - 16:48 - 0 تشکر 494463

* انتصابی که باید در آن تجدید نظر کرد
اگر به رئوس برنامه های كمیته فنی و توسعه با دقت نگاه كنیم، خواهیم دید برای اجرای برنامه های ارائه داده شده، نیاز به فرد یا افرادی با مدرك دكترای تربیت بدنی و سوابق كاری و اجرایی بالای 10 سال در این حوزه و در سطح بالاتر است.
از سوی دیگر، به دلیل ارتباط تنگاتنگ برنامه ها با تمامی بخش های فوتبال در كل كشور (باشگاه ها، كمیته ها و فدراسیون)، شخص انتخاب شده باید از استقلال كاری برخوردار و وابستگی به باشگاهی نداشته باشد. اما فرد انتخاب شده برای این بخش از طرف محمد مهدی نبی و فدراسیون دارای كمتر از دو سال كار ناموفق درسطح بسیار پائین بوده و اطلاعات علمی او با دكترای تربیت بدنی و داشتن تجربه بالای 10 سال فاصله بسیار زیادی دارد.
ماجدی علاوه بر اشتغال در مخابرات و فدراسیون، به تازگی سرپرستی تیم استقلال را هم بر عهده گرفته که در آینده امکان بروز شائبه  با بخش های فدراسیون برای تیم مورد نظر ایجاد شود که این از مقتضیات چنین رفتارهایی است. در این موارد نیز باید تدبیر پیش از واقعه شود تا مبادا اذهان عمومی مشوش شود.
پیشنهاد ما به كفاشیان و دیگر مسئولان فدراسیون این است که برای حل مشکل احتمالی، از فردی که دارای وقت لازم برای حضور در این مجموعه باشد، استفاده کنند. از طرفی، امکان ایجاد هر شائبه ای درباره عملکرد داوری و مواردی مشابه را منتفی کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی