• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 255)
دوشنبه 16/5/1391 - 10:21 -0 تشکر 493895
می خواهم مجرد بمااااانم !!

ازدواج بیرون آمدن از پوسته تنهایی است، وقتی مجردی در لاک تنهایی فرو رفته‌ای؛ ازدواج شریک کردن یک نفر دیگر در همه زندگی خودت است، وقتی مجردی شریکی نداری؛ ازدواج تولد یک خانواده جدید است، وقتی مجردی خانواده‌ات همانی است که بود؛ ازدواج هویتی جدید برای مرد و زن است، وقتی مجردی چیزی جز دختر و پسر خانواده نیستی؛ ازدواج یک دنیا وظیفه و تعهد است، وقتی مجردی، وظیفه و تعهد زیادی نداری و دوران پس از ازدواج با زمانی که مجردی از زمین تا آسمان فرق دارد.
باید پای حرف تمام افراد متاهل و مجرد نشست و صحبت‌هایشان را مو به مو گوش داد و آن وقت نتیجه گرفت که دنیای تاهل جذاب‌تر است یا دنیای تجرد، البته اگر همه آنهایی که سفره دلشان را پهن کرده‌اند راست گفته باشند و از احساسات واقعی‌شان پرده برداشته باشند.
 
 
 
بیشتر آدم‌ها هیچ وقت از شرایطی که دارند راضی نیستند، آنها هر وقت به چیزی می‌رسند باز هم افسوس گذشته را می‌خورند یا نگاهشان به داشته‌های دیگران است، پس وقتی از ازدواج و تجرد هم حرف می‌زنند دچار همین حس می‌شوند برای همین است که حرف آدم‌ها در مورد این دو دوره از زندگی را نمی‌توان ملاک قضاوت صد درصدی قرار داد؛ ولی فارغ از این بحث‌ها آنچه که نمی‌شود در آن شک کرد مزایایی است که به واسطه ازدواج‌ سهم آدم‌ها می‌شود و محدودیت‌هایی که پس از ازدواج دست و پای آدم‌ها را می‌بندد.
 
 
وقتی ازدواج می‌کنی از زندگی قبلی‌ات کنده می‌شوی از تمام چیزهایی که پدر و مادرت برایت خواسته‌اند و همه‌شان دلخواهت نبودند، آن وقت خودت خانم یا آقای یک خانه می‌شوی درست مثل پدر و مادرت با همان خوبی‌ها و البته بدی‌ها و نقص‌هایی که نمی‌خواهی میراث‌دارشان باشی.
 
 
وقتی ازدواج می‌کنی اگر عاشق همسر و زندگی جدیدت باشی، طعم خوش زندگی ۲ نفره را حس می‌کنی و حاضر نمی‌شوی دیگر به دوران تنهایی‌ات برگردی؛ دورانی که مجرد بودی و هیچ وقت هویت جداگانه‌ای از خانواده‌ات نداشته‌ای. وقتی ازدواج می‌کنی دیگر خودت هستی و همسرت با یک دنیا مسوولیت و تعهد که هیچ کس جز خودت و او نباید زیر بارشان برود.
 در خانه متاهلی همه وظایف روی دوش زن و مرد خانه است و بهتر می‌شود اگر آنها خودشان دست به دست هم، کارها را پیش ببرند چون انتظار کمک از دیگران فقط به زیبایی و استقلال زندگی متاهلی ضربه می‌زند.
 اگر حاصل این ازدواج، فرزند یا فرزندانی هم باشد دیگر شرایط پیچیده‌تر می‌شود، ولی با وجود همه این پیچیدگی‌ها زندگی متاهلی معجزه‌ای دارد که دوران تجرد با همه آزادی‌ها و خوشی‌هایش به پای آن نمی‌رسد، البته اگر تو بازیگر ازدواجی موفق باشی و در کنار همسرت دومین بال یک پرنده برای پرواز رو به سوی اوج باشی.
 
 
 
تجرد ، فرصتی برای رشد
همانقدر که یک ازدواج خوب می‌تواند آدم‌ها را رشد بدهد دوران مجردی هدفمند هم می‌تواند باعث اوج گرفتن آنها بشود. اگر در یک خانواده مهربان و وظیفه‌شناس که همه اعضای آن به خاطر خوشبختی هم تلاش می‌کنند به دنیا آمده باشی و خودت هم این‌گونه آفریده و رشد کرده باشی حتما دوران تجرد خوبی خواهی داشت.
 
 
 
تا وقتی یک دانش‌آموز هستی و وظیفه‌ای جز ساختن خودت نداری ماندن در خانه پدر و مادر فرصت خوبی است که تا می‌توانی رشد کنی و برای روزهای بهتر آماده شوی. وقتی راه دانشگاه و داشتن حرفه‌ای مناسب را هم در پیش گرفتی مجرد بودن می‌تواند عصای دستت برای پیشرفت باشد چون آن وقت هم دغدغه‌ای جز موفق شدن نداری.
 
 
 در دوران مجردی می‌شود آرزوهای خوبی برای آینده طراحی کرد، می‌شود در دنیای نیامده آینده، نقش شاهزاده‌ای را بازی کرد که همه چیز وفق مرادش پیش می‌رود و کسی سر راهش پیدا نمی‌شود که مانع بتراشد و سنگ‌اندازی کند. پاتوق۹۸: در این دوران می‌شود تا جایی که ممکن است خوشحال بود و از نعمت زیر سایه پدر و مادر بودن استفاده کرد‌.
 
 
 
اما این احساسات زیبا هم تا زمانی خوب هستند و رویاها تا یک سنی آدم‌ها را ارضا می‌کنند، شاید وقتی ما آدم‌ها به این مرز احساسی می‌رسیم همان زمانی باشد که تاریخ مصرف دوران مجردی تمام شده و حس تاهل از زیر پوسته کهنه تجرد قصد خودنمایی دارد.
 
 
 مجرد ماندن باعث خوشبختی مطلق نمی‌شود، درست مثل این‌که ازدواج کردن موجب سعادت ابدی نمی‌شود.
 
 
 کسی که مجرد است یا متاهل خوشبخت یا بدبخت مطلق نیست چون چه تجرد و چه تاهل، ۲ دوره از زندگی است که بسته به این‌که چگونه به آن نگاه کنی می‌تواند تلخ یا شیرین باشد.
متاهل بودن به معنی رسیدن به همه چیز نیست، همان‌طور که مجرد بودن باعث از دست دادن همه چیز نمی‌شود.
 
 

دوشنبه 16/5/1391 - 13:45 - 0 تشکر 494255

سلام
به نظر من بستگی به شرایط افراد داره بعضی ها مجرد باشن خوشبخترن و بعضی ها هم متاهل باید باشن حتما چون فقط با داشتم همسر و همراه میتونن خوشبخت باشن.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/5/1391 - 14:20 - 0 تشکر 494339

بعضی ها هم مجرد باشن بهتره یکی دیگه رو بدبخت نمی کنند.

ماهی روحم به اقیانوس هم راضی نبود

طفلکی لالایی این برکه خوابش کرده است!

دوشنبه 16/5/1391 - 14:36 - 0 تشکر 494343

ghoghnoos5000 گفته است :
[quote=ghoghnoos5000;781442;494339]بعضی ها هم مجرد باشن بهتره یکی دیگه رو بدبخت نمی کنند.


سلام به ققنوس عزیز
چه دید تلخی دارید نسبت به زندگی

 

thank you for attention

دوشنبه 16/5/1391 - 14:58 - 0 تشکر 494355

سلام
من با ققنوس موافقم اشخاصی که مشکل روانی و اعتیاد دارن نباید ازدواج کنند چون یکی که نه شاید خیلی ها را بدبخت کنند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

سه شنبه 17/5/1391 - 5:51 - 0 تشکر 495679

بله اونهایی که مشکل دارن نباید ازدواج کنند باید برن مشکلاتشون رو حل کنند

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی