• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 1090)
يکشنبه 15/5/1391 - 22:51 -0 تشکر 493189
نخستین طلای المپیک بر گردن حمید سوریان

نخستین طلای فرنگی کاروان ایران پس از چهل سال

حمید سوریان، فرنگی کار کشورمان با پیروزی برابر بایراموف آذربایجانی نخستین مدال طلا را برای کاروان ایران در رقابت های المپیک لندن را به ارمغان آورد.
دومین مصاف ملی پوش کشورمان با حریف آذربایجانی –که بعد از شش سال روی می‌داد،- با پیروزی حمید سوریان به پایان رسید تا سوریان در تاریخ کشتی ایران جاودانه شود. 
کشتی‌گیر 55 کیلوگرم فرنگی کشورمان در حالی به مصاف روشن ایرماتوف رفته بود که برد قاطعانه سوریان در رقابت نیمه نهایی و انگیزه هایی نظیر جبران مقام پنجمی المپیک پکن و حتی رسیدن به رکورد ورزشکاران نامداری چون عبدالله موحد، شانس سوریان را برای کسب نخستین مدال طلای المپیک پر رنگ تر کرده بود.
بدین ترتیب کاروان المپیکی کشورمان نخستین مدال طلای خود را کسب کرد تا در کنار برنز کیانوش رستمی امیدوارانه تر به روزهای آینده چشم بدوزد.‬
رقابت های کشتی المپیک 2012 عصر امروز در حالی در سالن اکسل لندن آغاز شد که یکی از رقابت های یکی از امیدهای کسب مدال طلای ایران چشم های زیادی را به تشک کشتی رقابت های 55 کیلو دوخته بود. حمید سوریان که با کسب پنج مدال طلای رقابت های جهانی جای خالی طلای المپیک را در کلکسیون افتخارات ورزشی خود و کشورمان کم می بیند امروز به مصاف حریفان خود رفته و و با دو پیروزی امیدها را برای کسب مدال طلا بالاتر برده است.
سوریان پیشتر اعلام کرده بود که تا المپیک ۲۰۱۲ در وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی می‌گیرد و پس از آن قصد دارد که در یک وزن بالاتر کشتی بگیرد؛ به عبارتی بهتر، این آخرین شانس سوریان برای کسب مدال طلای وزن 55 کیلوگرم در المپیک محسوب می شود.
شاید جالب باشد که بدانید حمید سوریان 27 ساله (متولد دوم شهریور ۱۳۶۴) در سالهای ۸۴ و ۸۵ به عنوان برترین کشتی گیر فرنگی کار کشورمان انتخاب شده و در سال 86 عنوان قهرمان قهرمانان کشورمان را به خود اختصاص داده بود تا روند موفقیت های پی در پی وی را تبدیل به شانس نخست کسب مدال طلای کشورمان در المپیک پکن کند و شکست وی در آن رقابت ها، ناکامی بزرگ کاروان ورزشکاران ایران لقب بگیرد.

يکشنبه 15/5/1391 - 23:36 - 0 تشکر 493279


حمید سوریان: ‌10 سال منتظر این مدال بودم/ مدالم را به مادرم تقدیم می‌كنم

»22-302.jpg

دارنده مدال طلای رقابت‌های كشتی فرنگی بازی‌‌های المپیك لندن با بیان این مطلب كه 10 سال در انتظار این افتخار بود، مدال طلایش را به مادرش تقدیم كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)‌ از لندن، حمید سوریان پس از كسب مدال طلای المپیك در وزن 55 كیلوگرم كشتی فرنگی اظهار كرد: شاید شما بگویید با چهار مسابقه مدال طلای المپیك را به دست آوردم اما شاید باور نكنید كه از نوجوانی و دقیقا از زمانی كه كشتی را شناختم منتظر چنین لحظه‌ای بودم. جدا از این چهار سالی كه پس از شكست در پكن مدال المپیك را از دست دادم، باید بگویم كه 10 سال است منتظر این صحنه بودم كه خوشبختانه خدا لطف كرد و من به این آرزویم رسیدم.

وی درباره رقابت‌هایش در المپیك لندن بیان كرد: دور به دور برابر حریفانم عملكرد بهتری داشتم. با توجه به اینكه من و البته تمام كشتی‌گیران وزن زیادی كم كرده‌ایم، كار سختی در مرحله اول داشتم. خوشبختانه با تمرین‌های منظمی كه كادر فنی عزیز كشتی ایران برای ما در نظر گرفته بودند از نظر جسمانی ایده‌آل بودم و مرحله به مرحله عملكرد بهتری داشتم.

سوریان در پاسخ به این سوال كه آرزوی دیگرت در كشتی چیست؟ بیان كرد: واقعیت این است كه از این افتخار خوشحالم اما برای آینده تنها تصمیم خودم نیست. باید با كسانی كه همیشه در كنارم بودند و من را راهنمایی كردند، مشورت كنم، پس از مشورت با آن‌ها تصمیمم برای آینده مشخص خواهد شد. ان‌شاءالله اگر خدا بخواهد و بخواهم كشتی بگیرم با راهنمایی بزرگان شاید یك وزن بالاتر بیایم.

وی درباره استرس در بازی‌های المپبك گفت: رقابت‌های المپیك فشار و استرس زیادی دارد اما امیدوارم این روند ادامه پیدا كند چرا كه فرنگی‌كاران ایران شایسته مدال‌های رنگارنگ هستند و همین جا قول می‌دهم كه كاروان ورزشی ایران در المپیك از فردا و به دست كشتی‌گیران صاحب مدال‌های رنگارنگ خواهد شد.

دارنده مدال طلای المپیك لندن درباره نقش محمد بنا در كسب این افتخار، گفت: امیدوارم با این مدال جواب زحمت‌های محمد بنا را داده باشم. محمد بنا مردی بزرگوار است كه زحمت زیادی برای كشتی فرنگی كشیده است. پیش از مسابقه‌ها هم‌قسم شده بودیم و خوشحالم كه با این مدال توانستم او را خوشحال كنم. فكر می‌كنم مدال طلای المپیك در سالروز تولد او هدیه مناسبی برایش شد. امروز تولد مادرم نیز هست و این مدال را به او تقدیم می‌كنم.

دوشنبه 16/5/1391 - 0:38 - 0 تشکر 493447

http://img1.tebyan.net/Big/1391/05/30affb220ef64fb18b7f7b2fd6ce37f6.jpg

ای والله حمـیـــد ســوریـانـــــ ..


خـدا قـوتــــــ .. پــهـــــلـووووون

آفـریـن به غیـرت و شجاعت ت


سلامتی ِ پهلوون حمـیــد صلوات ...

دوشنبه 16/5/1391 - 0:47 - 0 تشکر 493461

بسم الله

باعث غرور و افتخار بود ....
انشاالله همه ی ورزشکاران ما موجبات خوشحالی ملت کشورمون رو فراهم کنند.

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
دوشنبه 16/5/1391 - 1:32 - 0 تشکر 493535

سلام
من بیشتر از اینکه برای ایران خوشحال شدم برای خود سوریان خوشحال شدم چون در المپیک دوره ای که نتونستن نتیجه خوبی بگیره خیلی ضربه شدید خورد و باید از مربیش تشکر کرد که باز سوریان را به اوج رسوند و تونست الان این نتیجه را بگیره خیلی خوشحالم و از قبل از شروع مسابقات منتظر این لحاظه بودم که سوریان مدال طلا بگیره وقتی ه مدال و گرفت اشک شوق ریختم چون واقعا حقش بود چون خیلی تلاش کرد.
کار فوق العاده درستی کرد که این مدال و به مادرش تقدیم کرد چون بیشترین زحمات و تشویق ها را هر انسان موفقی از پدر و مادر دریافت میکنه تا نیرو بگیره و بتونه موفق باشه.
امیدوارم که همیشه سلامت و پیروز باشه و ازش تشکر میکنم که دل مردم ایران وشاد کرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/5/1391 - 1:38 - 0 تشکر 493544

سلام
خدا حفظش کنه گل کاشت خیلی خوشحالم....

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/5/1391 - 1:50 - 0 تشکر 493556


بنا: خوشحالم چون مردم ایران خوشحالند


سر مربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: از طلای سوریان فقط به این دلیل خوشحالم که هموطنان عزیزم در جای جای ایران اسلامی خوشحال هستند.


http://www3.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00030612.jpg
  محمد بنا سر مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران گفت: از همان ابتدا نیز گفته بودم که برای قهرمانی به المپیک میرویم، حمید سوریان اولین نماینده کشتی فرنگی ایران بود که طلا گرفت، وی فعل خواستن را صرف کرد و با کسب این مدال نشان داد از هر لحاظ بهترین است.

وی تصریح کرد: به مدال اوری تک تک کشتی گیران کشورمان در المپیک خوش بینم، از مردم کشورمان می خواهم برای موفقیت نمایندگان ایران دعا کنند تا جشن قهرمانی را در ایران اسلامی برگزار کنیم.

بنا افزود: از طلای سوریان فقط به این دلیل خوشحالم که هموطنان عزیزم در جای جای ایران اسلامی خوشحال هستند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/5/1391 - 1:51 - 0 تشکر 493558


کی‌روش قهرمانی سوریان را تبریک گفت


سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران، قهرمانی "حمید سوریان" در وزن 55 کیلوگرم مسابقه های کشتی فرنگی بازی های المپیک 2012 لندن را تبریک گفت.


http://www3.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00031873.jpg
 کارلوس کی روش"" در نخستین ساعات بامداد روز دوشنبه در حاشیه دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس تهران و صبای قم در گفت و گوی کوتاهی با خبرنگار ایرنا افزود: از اینکه ""حمید سوریان"" موفق شد مدال طلای بازی های المپیک 2012 لندن را برای ایران به ارمغان آورد، خوشحال هستم و برای دیگر اعضای کاروان ورزش ایران در بازی المپیک لندن نیز آرزوی موفقیت دارم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص دیدار تیم های پرسپولیس تهران و صبای قم که به برتری 2 بر صفر تیم صبا انجامید، اظهارنظر نکرد.

""حمید سوریان"" کشتی گیر وزن 55 کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی ایران در بازی های المپیک 2012 لندن، یکشنبه شب با برتری مقابل ""روشن بایرام اف"" کشتی گیر صاحب نام کشور

جمهوری آذربایجان که در حضور ""الهام علی اف"" رییس جمهور این کشور در ورزشگاه ""اکسل"" شهر لندن اتفاق افتاد، نخستین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران را در بازی های المپیک برای کشورمان به ارمغان آورد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/5/1391 - 1:53 - 0 تشکر 493559
پیام تبریک مدیران عامل سرخآبی به سوریان


مدیران عامل دو باشگاه پرسپولیس و استقلال قهرمانی حمید سوریان در المپیک لندن را تبریک گفتند.
http://www3.varzesh3.com/admin/asp/Picture/00940381.jpg
 مدیران عامل باشگاه پرسپولیس و استقلال در پیام‌های جداگانه‌ای که روی سایت دو باشگاه قرار گرفته قهرمانی حمید سوریان در المپیک لندن را تبریک گفتند.

متن پیام محمد رویانیان مدیر عامل باشگاه پرسپولیس به این شرح است:

جناب آقای حمید سوریان

دلاور مرد طلایی کشتی فرنگی ایران

قهرمانی‌تان در رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک 2012 لندن را صمیمانه به شما، مربیان توانمند تیم ملی، فدراسیون کشتی و همه مردم کشتی دوست کشورمان صمیمانه تبریک می‌گویم.

بدون شک کسب مدال طلا بعد از چهل سال در رقابت‌های کشتی فرنگی المپیک افتخاری بس بزرگ و به یاد ماندنی است که دل همه مردم ایران را شاد کرده است. این افتخار آفرینی را از طرف خودم و به نیابت از طرف همه هواداران پرسپولیس که امشب در ورزشگاه آزادی نام حمید سوریان را یک صدا فریاد زدند، به شما تبریک گفته و امیدواریم باز هم در عرصه‌های بین المللی بتوانید پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را به اهتزاز در آورید.

 متن پیام تبریک علی فتح‌الله‌زاده نیز به این شرح است:

تبریک به ملت ایران افتخار به جهان پهلوان حمید سوریان

حمید سوریان با دلاوری کشتی گرفت و با اقتداری که نشانه سرافرازی جوانان ایران اسلامی است بر سکوی نخست المپیک ایستاد.این افتخار بر جامعه ورزش ایران مبارک باد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 16/5/1391 - 5:40 - 0 تشکر 493609

با نام خدا و سلام
دستش درد نکنه که دلمون را شاد کرد
کاش یک کم این فوتبالیستهامون یاد بگیرن

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

دوشنبه 16/5/1391 - 12:11 - 0 تشکر 494093

teachman گفته است :
[quote=teachman;521731;493609]با نام خدا و سلام
دستش درد نکنه که دلمون را شاد کرد
کاش یک کم این فوتبالیستهامون یاد بگیرن

با عرض سلام
واقعا حمید سوریان گل کاشت
امید وارم بقیه ..........

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی