ورزش و تندرستی (بازدید: 93)
يکشنبه 15/5/1391 - 10:1 -0 تشکر 492089
خدمت بزرگ عالمیان به رشد خانواده تنیس روی میز

تنیس روی میز برای نخستین بار در المپیك سئول سال 1988 حضور پیدا كرد و لندن هفتمین حضور این رشته در المپیك است. در طول این دوره‌ها آمار و ارقام به موارد جالب زیادی اشاره می‌كند. حضور 3 بازیكن اروپایی در همه این 7 دور، حضور بازیكن 50 ساله و چندین بازیكن بالای 40 سال نشان‌دهنده عمر بالای قهرمانی در این رشته است. حضور 41 بازیكن چینی‌الاصل از كشورهای مختلف در تمامی ادوار المپیك، نشان از گستردگی تنیس روی میز چین و حاكمیت مطلق این كشور در جهان تنیس روی میز دارد.

 

يکشنبه 15/5/1391 - 10:2 - 0 تشکر 492092

روش برگزاری مسابقات از آغاز تاكنون تغییرات زیادی داشته و هر دور به شكلی خاص برگزار شده است و ما اكنون شرایط برگزاری مسابقات این رشته در المپیك لندن را بررسی می‌كنیم.این مسابقات به صورت تیمی و انفرادی برگزار می‌شود و هر كشور تنها می‌تواند دو نماینده در هر یك بخش‌های زنان و مردان داشته باشد.

مسابقات انفرادی از طریق جدول مخصوص المپیك برگزار می‌شود كه شبیه جدول تك حذفی است و همین عامل باعث سردرگمی بسیاری از علاقه‌مندان شده است. در این جدول بازیكنان براساس رنكینگ ماه جولای 2012 در 3 سطح تقسیم‌بندی شده‌اند

يکشنبه 15/5/1391 - 10:3 - 0 تشکر 492094

16 نفر برتر دنیا، تازه در مرحله یك شانزدهم نهایی وارد جدول می‌شوند و مسابقات خود را آغاز می‌كنند. به همین ترتیب 16 نفر دوم هم از مرحله سوم وارد رقابت‌ها می‌شوند و باقی ورزشكاران نیز به نسبت رنكینگی كه دارند از دور اول یا دور دوم وارد جدول برگزاری رقابت‌های المپیك می‌شوند. همانطور كه گفته شد جدول المپیك جدول تك‌حذفی است و هر بازیكن با قبول نخستین شكست از گردونه رقابت‌ها كنار خواهد رفت.

يکشنبه 15/5/1391 - 10:3 - 0 تشکر 492095

نوشاد عالمیان جزو بازیكنانی بود كه در مرحله اول استراحت داشت. بنابراین نخستین دیدار خود را در دور دوم با بازیكنی از استرالیا به نام جاستین برگزار كرد و همانطور كه پیش‌بینی می‌شد به راحتی حریف چینی‌الاصل خود را مغلوب كرد.

يکشنبه 15/5/1391 - 10:4 - 0 تشکر 492097

نوشاد در مرحله بعد با ارائه یك بازی منطقی و خوب بازیكن مطرح هنگ‌كنگ یعنی تانك پنگ را از پیش رو برداشت. او در این بازی با سرویس‌های خاص خود و پیچ‌های متنوع و نقاط فرود مختلف حریف خود را غافلگیر كرد. عالمیان در این بازی هم چنین مهارت اصلی حریف خود یعنی بك‌هندهای قوی و سریعش را مهار كرد و اجازه نداد كه تانك پنگ كنترل بازی را در اختیار داشته باشد البته او اشتباهاتی هم در بازی داشت كه باعث شد بازی برای او دشوار شود اما او توانست با مدیریت بازی به خوبی حریف باتجربه خود را به زانو درآورد و به جمع 32 بازیكن برتر راه یابد اما حریف بعدی نوشاد در رقابت‌های المپیك، یك بازیكن تمام عیار به نام تیموبول با آلبومی از افتخارات چندین ساله در سطح جهان بود.

يکشنبه 15/5/1391 - 10:4 - 0 تشکر 492098

بازیكنی كه چند بار در رنكینگ جهانی شماره یك را در اختیار داشته و در 4 دوره گذشته در المپیك حضور داشته است كه در المپیك پكن به همراه تیم آلمان مدال نقره تیمی را به دست آورد. تیموبول به خوبی سرویس‌های نوشاد را مهار كرد و كنترل بازی را به دست گرفت و در مقابل به نحو احسن از سرویس‌های خود استفاده كرد. با اینكه نوشاد در این مسابقه نتوانست از سرویس‌های خوب خود بهره ببرد اما با ضربات خوب بك‌هند و حملات فورهند خود حریف خود را تحت فشار قرار داد. نوشاد هر زمان كه در جلوی میز بازی كرد و از میز دور نشد، با ضربات پرفشار بك‌هند خود امتیاز گرفت و هر موقع از میز فاصله گرفت امتیاز را به حریف واگذار كرد.

يکشنبه 15/5/1391 - 10:4 - 0 تشکر 492099

نوشاد در گیم سوم، بیشتر از این تكنیك استفاده كرد و برتری خود را به رخ حریف كشید به طوری كه هیچ كاری از دست حریف ساخته نبود و فاصله خوبی را با حریف خود ایجاد كرد ولی متأسفانه در امتیاز آخر این گیم عجولانه عمل كرد و تیموبول باتجربه به خوبی از این فرصت استفاده كرد و این گیم را نیز به سود خود به پایان برد. نوشاد گیم چهارم را هم با نتیجه بسیار نزدیك 12-10 واگذار كرد و به این ترتیب با شكست 4-صفر برابر حریف آلمانی خود از گردونه این رقابت‌ها كنار رفت. 


واضح است كه نوشاد عملكرد قابل قبولی در لندن داشت و باخت او مقابل تیموبول آلمانی چیزی از ارزش‌های این بازیكن ارزشمند كم نمی‌كند.

يکشنبه 15/5/1391 - 10:5 - 0 تشکر 492102

در مجموع نوشاد عالمیان و ندا شهسواری انتظارات جامعه تنیس روی میز را برآورده كردند و نماینده خوبی برای نشان دادن پتانسیل تنیس روی میز ایران به دنیا بودند. این دو ورزشكار ثابت كردند كه اگر به تنیس روی میز توجه شود این رشته توانایی كسب موفقیت‌های بیشتر و حتی كسب مدال در میادین بزرگ ورزشی مانند المپیك را هم دارد.

يکشنبه 15/5/1391 - 10:5 - 0 تشکر 492103

در همین چند روزه پس از پخش زنده رقابت نوشاد عالمیان در المپیك، تعداد متقاضیان برای شركت در كلاس‌های آموزشی این رشته در سراسر كشور چندین برابر شده كه این امر نشان‌دهنده این واقعیت است كه اگر زیبایی‌های این رشته مهیج به مردم نشان داده شود، استقبال شایانی از این رشته جذاب و پرتحرك خواهد شد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی