بهداشت و سلامت (بازدید: 110)
يکشنبه 15/5/1391 - 0:8 -0 تشکر 491643
می خواهید ۱۲۰ ساله شوید؟

اما بالاخره گروهی از دانشمندان تصمیم گرفتند این تصورهای کلی را به بوته آزمایش بگذارند. نتیجه پژوهش های آنها واقعا جالب بود؛ استرس می تواند برای شما مفید باشد، افراد جدی احتمالا بیشتر از آدم های سهل انگار عمر می کنند و کلید طول عمر، راه رفتن روی تردمیل نیست.

اینها نتایج یک پژوهش بی نظیر است که در آن زندگی 1500 نفر آمریکایی در طول 80 سال به دقت بررسی شد. این پژوهش را لوئیس ترمن، روان شناس دانشگاه استنفورد آغاز و دانشمندان دیگر بعد از او آن را دنبال کردند. براساس مشاهده های دانشمندان:

1 هر استرسی بد نیست:

اگر از شغلتان متنفرید، قبل از اینکه استرس شما را از پای درآورد، استعفا بدهید، اما اگر شغلتان را دوست داشته باشید، استرس های زیاد آن لزوما کشنده نیستند.

2 ارتباط اجتماعی، راز طول عمر:

افرادی که مرتب با دوستان و افراد خانواده و اقوامشان ارتباط دارند، بیشتر عمر می کنند. وقت آن است که گره  پیوندهای اجتماعی را محکم کنید.

3 سگ و گربه نمی توانند بهترین دوست باشند:

امروزه خیلی از افراد یک حیوان خانگی را بهترین دوست و همراه خودشان می دانند، اما اگر می خواهید عمر طولانی داشته باشید، بهتر است بدانید داشتن سگ و گربه با تنها بودن تفاوتی ندارد.

4 نگران نگرانی هایتان نباشید:

اگر آدم نگرانی هستید، نترسید، زیرا شاید چندان هم بد نباشد. نگرانی هم انواع خوب دارد. وقتی در مورد چیزی نگران هستید، سعی می کنید حالت های ممکن را بررسی و برای هر کدام راه حلی پیش بینی کنید.

5 در پی بهترین ازدواج باشید:

ازدواج خوب می تواند عمر شما را طولانی تر کند و ازدواج بد یا طلاق، سال های عمرتان را کاهش می دهد.

6 خوش بینی هم حدی دارد:

همیشه شاد بودن و خوش بین بودن باعث  داشتن عمر طولانی تر نمی شود. اگر شما هم از آن افرادی هستید که فکر می کنند اوضاع همیشه به نفع آنها تغییر می کند، بد نیست با دیگران هم مشورتی كنید و زندگی را جدی تر بگیرید.

7 از باشگاه متنفرید؟

لازم نیست بروید: فعالیت بدنی باعث طول عمر می شود ولی به شرطی که آن را به زور انجام ندهید. مهم فعال بودن است؛ نجاری کنید، باغبانی کنید یا هر كاری که دلتان می خواهد.

8 زود بازنشسته نشوید:

خیلی ها فکر می کنند اگر زود بازنشسته شوند، بیشتر عمر خواهند کرد ولی این طور نیست. افرادی که در دهه 70 عمرشان هم کار می کنند و همچنان فعال و خلاقند، بیشتر از کسانی عمر می کنند که زود بازنشسته می شوند.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی