بهداشت و سلامت (بازدید: 123)
يکشنبه 15/5/1391 - 0:4 -0 تشکر 491637
بهترین راه کاهش وزن برای کودکتان چیست؟

بیش از یک سوم کودکان امروزی با اضافه وزن و چاقی دست و پنجه نرم می کنند که محدودیت های زیادی برای آنها به همراه داشته است.

منع مصرف میان وعده های شیرین و پرکالری در مدارس، تغییر برنامه غذایی در خانواده ها و همچنین تشویق فرزندان به فعالیت  بدنی در اوقات فراغت، از راهکارهایی است که می تواند مهم ترین و بیشترین اثر گذاری را در کاهش وزن داشته باشد.

براساس مطالعات جدید، بهترین راهکار کمک به کاهش وزن فرزندان، همراه شدن والدین با آنها در برنامه ای است که برای این کار در نظر گرفته شده است.

اگرچه والدین همه کودکان چاق با مشکل اضافه وزن مواجه نیستند که بخواهند در برنامه در نظر گرفته شده با فرزندانشان همراه باشند، اما مطالعات مرتبط حاکی است چاقی فرزندان بیشتر زمینه ارثی دارد و می توان علت اصلی آن را در والدینشان جستجو کرد.

اگر والدین در این برنامه همراه فرزندانشان باشند، انگیزه لازم را برای کاهش وزن در اختیار آنها قرار می دهند و فرزندان نیز آنها را به عنوان یک الگوی مناسب می پذیرند. در این تحقیق، 80 کودک چاق

در محدوده سنی هشت تا 12 سال همراه والدینشان شرکت داشتند.

در این برنامه پنج ماهه از والدین خواسته شد با استفاده از روش های مختلف مانند گنجاندن غذاهایی سالم و کم کالری در برنامه غذایی روزانه اعضای خانواده، کنترل میزان وعده های غذایی روزانه کودکان و همچنین فعالیت های ورزشی در برنامه ای که برای کاهش وزن فرزندانشان در نظر گرفته می شود، آنها را همراهی کنند.

نتایج به دست آمده نشان می دهد، همراهی والدین و فرزندان، اثر بخشی برنامه کاهش وزن را افزایش می دهد. لازم نیست به دنبال چرایی این موضوع باشید.

این تنها راه برای تشویق فرزندانتان به کم خوری، مصرف سبزیجات تازه در برنامه غذایی روزانه و شرکت در برنامه ها و فعالیت های ورزشی است.

اگر خودتان به رعایت این نکات پایبند نباشید، از فرزندانتان چه توقعی دارید. باید پذیرفت اگر رعایت بعضی اصول در خانواده ها نهادینه شود در مدت زمان کوتاهی می توان به این مشکل و پیامدهای ناشی از آن غلبه کرد.

مصرف بیش از اندازه فست فود که از پیامدهای زندگی ماشینی است و کاهش علاقه مندی کودکان به میوه ها و سبزیجات تازه به عنوان یک میان وعده غذایی سالم و همچنین کم تحرکی آنها و اختصاص زمان قابل توجهی از اوقات فراغت به بازی های کامپیوتری و تماشای برنامه های تلویزیونی از عوامل زمینه ساز شیوع چاقی در جامعه امروز است که باید با آنها مبارزه کرد.

 

منبع : سیمرغ

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی