بهداشت و سلامت (بازدید: 116)
يکشنبه 15/5/1391 - 0:0 -0 تشکر 491624
جراحی آب مروارید احتمال شکستگی لگن را کاهش می‌دهد

سلامت نیوز : دکتر آن کولمن پروفسور چشم پزشکی موسسه چشم پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در شهر لس آنجلس گفت: عمل جراحی آب مروارید باعث می‌شود که شکستگی لگن کمتر شود.

وی خاطرنشان کرد: شکستگی لگن با کاهش کیفیت زندگی و افزایش احتمال مرگ در افراد همراه است.آب مروارید یا cataract نوعی بیماری چشم با دلایل گوناگون است که با تار شدن عدسی چشم آغاز شده و با افزایش تیرگی و کدر شدن عدسی، بینایی چشم مختل می‌شود. خوشبختانه بیماری چشمی آب مروارید در بیشتر موارد در زمانی که به آن " زمان رسیدن " می‌گویند با جراحی ساده‌ای برطرف می‌شود.این مطالعه 5 درصد از نمونه تصادفی از بهره‌مندان مراقبت‌های پزشکی از سال 2002 تا 2009 مبتلا به آب مروارید بودند را در برداشت.

بیش از یک میلیون و صد بیمار با آب مروارید 36.9 در صد در این دوره تحقیقات جراحی شدند.به طور کلی در 1.3 درصد از جمعیت مورد بررسی همچنان خطر شکستگی لگن وجود داشت و آنهایی که عمل جراحی انجام دادند 16 در صد کمتر به شکستگی لگن در یک سال بعد از عمل جراحی مبتلا شدند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ مطالعات نشان داده است، این انجمن بیشتر در بین کسانی که آب مروارید شدید دارند رایج شده است.دکتر اثلسیریس، مدیر مرکز پوکی استخوان تونی در مرکز دانشگاهی پزشکی کالیفرنیا در شهر نیویورک گفت: ثابت شده است بین کسانی که جراحی آب مروارید را انتخاب می‌کنند با کسانی که این عمل را انجام نمی‌دهند تفاوتهایی وجود دارد به گونه‌ای که عمل نکردن شکستگی‌ها را افزایش می‌دهد.

دکتر مارک فرومر چشم پزشک بیمارستان لینوکس هیل در شهر نیویورک گفت: بعضی از مردم مدت خیلی زیادی منتظر عمل جراحی می مانند که این موضوع در افراد مسن خطر افتادگی و شکستگی لگن را موجب می‌شود.بر پایه این گزارش، زمان جراحی هنگامی است که آب مروارید کارهایی را که شما قادر به انجام آن بودید، محدود کند.استخوان های افراد مسن شکننده‌تر هستند بنابراین اگر پله یا سکویی را نبینند؛ این امر ممکن است به مرگ آنها منجر شود.اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی