انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 108)
جمعه 13/5/1391 - 20:10 -0 تشکر 490365
وضعیت زندگی زن و مرد ازدواج کرده ای که به نامحرم نگاه می کنند

 یکی از آداب فرد مسلمان راستین حفظ چشمان اوست به شکی که فقه و اخلاق اسلامی به مسلمان دستور داده است. قطعا معنای نگاه نکردن به نامحرم ندیدن مطلق نیست بلکه محافظت از بیهوده و بی حیا دیدن و دیدن با قصد لذت بردن مساله اسلام است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از کتاب حدیثی "آداب الشیعه" در این باره چنین آمده است:

 رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:"هرکس به نامحرم با قصد لذت نگاه کند، خداوند چشم او را روز قیامت از آتش پر کند؛ مگر اینکه توبه کرده باشد."

و نیز فرمود:"همه چشم ها در روز قیامت گریانند مگر چشمی که در دنیا از ترس خدا بگرید و چشمی که به نامحرمان نگاه نکند و چشمی که در راه خدا شب را تا صبح بیدار باشد."

و نیز فرمود:"نگاه به نامحرمان تیری است مسموم از تیرهای شیطان. هرکس از ترس خداوند چشم خود را از نگاه حرام باز دارد، خداوند ایمانی به او اعطا فرماید که شیرینی آن را در قلبش حس کند."

ونیز پیامبر فرمود:"زنا برای همه اعضای انسان وجود دارد: زنای چشم، نگاه به نامحرمان است، زنای زبان، سخن گفتن با نامحرمان به قصد لذت طلبی، زنای گوش، شنیدن سخن نامحرمان، زنای دست، لمس بدن نامحرمان است."

و نیز فرمود:"خداوند در زندگی بر زنی که شوهر دارد و مردی که زن دارد و به نامحرمان نگاه می کنند خشم می کند و زندگی شان همراه با خشم خدا خواهد بود."

امام صادق علیه السلام فرمود:"هرکس نامحرمی را دید و چشم خود را به طرف آسمان بلند کرد یا به سمت دیگری نمود یا چشمانش را بست، خداوند بهترین زیبایی ها را در دنیا و آخرت به چشمانش  عطا خواهد کرد."

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی