زن ریحانه آفرینش (بازدید: 132)
پنج شنبه 12/5/1391 - 23:54 -0 تشکر 489247
زنان و فراموش کردن وظایف!

زنان و فراموش کردن وظایف!


غفلت زنان در انجام وظیفه مادری ، خیانتی بزرگ است.
اولین رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان گفت:‌ فراموش کردن وظیفه مادری بزرگترین خیانت یک زن است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، منصوره طبیب زاده اولین رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در نخستین همایش هم اندیشی اعضای این شورا گفت:‌ مهمترین عامل در پیشرفت و شکل‌گیری این شورا اهمیت و دقت نظر ریاست جمهوری وقت آن زمان،‌ یعنی مقام معظم رهبری بودند...

پنج شنبه 12/5/1391 - 23:55 - 0 تشکر 489253

وی افزود:وقتی قرار بود جلسات شورا در محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شود ، ایشان بهترین ساعات روز را برای برگزای جلسات انتخاب می‌کردند و با فراغ بال به سخنان اعضای شورا گوش می‌دادند.  با دقت در برنامه‌ها و طرح‌های پیشنهادی، ‌بررسی‌های لازم را انجام داده و تکلیف شورا را در پرداختن به امور روشن می‌ساختند.
همچنان که زنان شاغل در جامعه نقش‌آفرین و تأثیرگذار هستند ، نباید وظیفه مادری خود را فراموش کنند که غفلت در این امر خیانتی بزرگ است.
طبیب زاده اظهار داشت:‌ بیشترین وظیفه ما به عنوان زنان فرهنگی و اجتماعی در حال حاضر در قبال نسل سومی‌ها ، پاسخگویی به سؤالات این نسل است.
اولین رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان افزود: نسل سومی‌ها و فرزندان انقلاب شاهد غیبت پدر در دوران انقلاب و جنگ بوده‌اند و به حد کافی آسیب دیده‌اند و نباید با غیبت مادرخانواده هم دچار آسیب بیشتری شوند.
وی تأکید کرد:‌ نسل سوم در عین حال که مادری خلاق،‌ فعال و پرکار می‌خواهد ‌، نیازمند مادری است که به معنای واقعی حضورش را در خانه احساس کند.
طبیب زاده تصریح کرد:‌ همچنان که زنان شاغل در جامعه نقش‌آفرین و تأثیرگذار هستند ، نباید وظیفه مادری خود را فراموش کنند که غفلت در این امر خیانتی بزرگ است.
 یک زن وقتی می‌تواند به عنوان یک الگوی مناسب در جامعه مطرح باشد که در سه بعد پرورش خود ، پرورش خانواده و حضور در جامعه تأثیر گذار و مثمرثمر واقع شود.
طبیب زاده ابراز داشت:‌ پرداختن به هر یک از این ابعاد به تنهایی نمی‌تواند برای رسیدن به اهداف یک زن نمونه فرهنگی اجتماعی مؤثر باشد.
وی تصریح کرد:‌ در طی بیست سال گذشته به نقطه نظرات و شرایط خوبی در حوزه زنان در این شورا و در کل جامعه رسیده‌ایم و حفظ این استقلال تنها با تلاش و برنامه‌ریزی همه زنان جامعه میسر خواهد شد.
تبیان

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی