انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 3996)
سه شنبه 1/5/1387 - 19:21 -0 تشکر 48860
صلوات

سلام.راستش من با خودم فکر کردم که چرا باید جای این توی انجمن خالی باشه؟ حتما میگید جای چی خالیه؟خوب حالا بهتون میگم جای        "صلوات "            چرا ما نباید یه تاپیک داشته باشیم تا توی اون احادیثی رو که درباره صلوات وجود داره رو بنویسیم تا با فهمیدنشون با اخلاص و توجه بیشتری صلوات بفرستیم. حتی می تونیم اشعاری رو که در مورد صلوات است بنویسیم و با خوندن هر کدوم یه صلوات بفرستیم. پس منتظرتون هستم.یا علی مدد 

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

پنج شنبه 3/5/1387 - 20:20 - 0 تشکر 49110

بسم الله نور
سلام علیکم 
با ذکر صلوات پاداش 72 شهید را برای خود ثبت کنیم .
صلوات (اللهم صل علی محمد و آل محمد )

http://rahpoyvesal.blogfa.com
يکشنبه 6/5/1387 - 2:16 - 0 تشکر 49456

بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی محمد و آل محمد
سلامُ عَلیکُم والرَحمَةُ الله
معنای صلوات :
صلوات در اصل به معنای دعا است و نماز را به جهت اشتمال بر دعا صلوة گویند پس در عرف صلوة بر دو معنا است یکی درود و آن دعایی است خاص که مضمونش رفعت درجه و ازدیاد قرب الهی است و دوم نماز که عبارت است از عبادتی مخصوص مشتمل برحرکات و سکنات و ادعیه و اذکار مخصومه .
کسی که می خواهد صلوات بفرستد باید زبانش با قلبش هماهنگی داشته باشد و در معنی صلوات تأمل و دقت کافی نماید زیرا هرکاری که موافقت زبان با دل نداشته باشد منجر به سهو و نسیان و نابودی می شود.
ادامه دارد...
***
سایه پاک رهبری پایدار

http://rahpoyvesal.blogfa.com
چهارشنبه 30/5/1387 - 15:49 - 0 تشکر 53132

 سلام

روزی یکی از اولیا به حضرت الیاس و حضرت خضر (ع) شکایت کرد که مردم زیاد غیبت می کنند و غیبت هم از گناهان کبیره است و هر چه آنها را نصحیت می کنم و آنها را منع از غیبت می کنم ، به حرفم اعتنایی نمی کنند و آن عمل قبیح را ترک نمی کنند . چه کنم ؟ حضرت الیاس (ع) فرمود : چاره این کار این است که وقتی وارد چنین مجلسی و دیدی غیبت می کنند ، بگو

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آل محمد

پروردگار ، ملکی را بر اهل مجلس موکل می کند که هر وقت کسی خواست غیبت کند آن ملک جلوی این عمل زشت را می گیرد و نمی گذارد غیبت شود . سپس حضرت خضر (ع) فرمود : وقتی کسی در وقت بیرون رفتن از مجلس بگوید

بسم الله الرحمن الرحیم و صلی الله علی محمد و آل محمد

حضرت حق ملکی را می فرستد تا نگذارد که اهل آن مجلس غیبت او را کنند

موفق باشید

فی امان الله

الهی و ربی من لی غیرک... 

دوشنبه 4/6/1387 - 18:14 - 0 تشکر 53961

<span style=صلوات" />

صلوات سبب شفاعت پیامبران

حضرت زهراعلیها السلام فرمودند: پدرم رسول خدا صلى‏الله‏ علیه ‏و آله بر من وارد شد در حالى كه مهیاى خواب بودم. حضرت فرمودند: اى فاطمه نخواب مگر بعد از آن كه چهار عمل را به جاى آورى. اول این كه: ختم قرآن كنى، دوم آن كه: پیامبران را شفیعان خود گردانى ، سوم این كه ، مؤمنین را از خود خشنود گردانى ، چهارم آن كه: حج و عمره كنى. حضرت این را فرموده و اقامه نماز كردند ، من صبر كردم تا نماز پدرم تمام شد. سپس پرسیدم یا رسول ‏الله، مرا به چهار چیزى امر فرمودید كه در این مدت زمان،  قدرت انجام آنها را ندارم.

پدرم تبسمی كرده ، فرمودند: هرگاه سه مرتبه سوره «اخلاص‏» را بخوانى گویا ختم قرآن كرده ‏اى، و هرگاه صلوات بفرستى بر من و پیامبران پیش از من ، همه ما شفیعان تو خواهیم بود و هرگاه براى مؤمنین استغفار كنى پس تمامى ایشان از تو خشنود مى‏شوند ، و هر گاه بگویى «سبحان‏ الله و الحمدلله و الله‏ اكبر» مثل این است كه حج و عمره انجام داده باشى.

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

دوشنبه 4/6/1387 - 18:16 - 0 تشکر 53963

صدقه زبان

پیامبر اكرم صلى ‏الله ‏علیه ‏وآله فرمودند: اى مردم ، با اطاعت ‏خدا به خدا نزدیك شوید تا این كه خداوند شما را به خیر برساند... و از اموال خودتان در حقوق لازمه انفاق كنید. در این حال ، مردم بلند شده و عرض كردند اى رسول خدا بدن ما ضعیف است و مال و منالى هم نداریم كه بذل و بخشش كنیم، پس چه كنیم؟

حضرت فرمودند: صدقات قلبى و زبانى بدهید. باز مردم سؤال نمودند : چگونه صدقه بدهیم؟ حضرت فرمودند: صدقات قلبى ، این است كه محبت‏ خدا و محمد رسول خدا و على ولى خدا  و همه كسانى كه براى قیام در راه دین خداوند انتخاب شده ‏اند ( ائمه معصومین ، علیهم‏السلام،) و محبت‏ پیروان آنها و كسانى را كه از دوستداران شیعیان هستند در دلتان ایجاد كنید. اما صدقات زبان ، این است كه مشغول به ذكر خداوند باشید و صلوات بر محمد و آلش بفرستید ، زیرا خداوند شما را به واسطه ی این اعمال به بهترین درجات مى‏رساند.

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

دوشنبه 4/6/1387 - 18:19 - 0 تشکر 53964

صلوات و رنج ‏شیطان

روزى پیامبر اكرم صلى ‏الله ‏علیه ‏و آله از راهى عبور مى‏كرد. در راه شیطان را دید كه خیلى ضعیف و لاغر شده است. از او پرسید: چرا به این روز افتاده ‏اى؟ گفت: یا رسول ‏الله از دست امت تو رنج مى‏برم و در زحمت‏ بسیار هستم . پیامبر فرمودند: مگر امت من با تو چه كرده ‏اند ؟  گفت: یا رسول ‏الله امت ‏شما شش خصلت دارند كه من طاقت دیدن و تحمل این خصایص را ندارم . اول این كه هر وقت ‏به هم مى‏ رسند سلام مى‏كنند. دوم این كه با هم مصافحه ( دست دادن)  مى ‏كنند. سوم آن كه ، هر كارى را كه مى‏ خواهند انجام دهند ان‏ شاء الله مى ‏گویند ، چهارم از این خصلتها آن است كه استغفار از گناهان مى ‏كنند ، پنجم این كه تا نام شما را مى‏  شنوند صلوات مى‏فرستند و ششم آن كه ابتداى هر كارى « بسم الله الرحمن الرحیم‏» مى‏ گویند.

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

دوشنبه 4/6/1387 - 18:21 - 0 تشکر 53965

عاجزترین مردم

پیامبر خدا فرمودند: دوست دارید شما را به بخیل‏ ترین ، كسل ‏ترین ، عاجزترین ، دزدترین و جفاكارترین مردم راهنمایى كنم ؟ بخیل‏ترین مردم كسى است كه هنگام ملاقات با مسلمانى به او سلام نمى‏كند ، كسل‏ترین مردم كسى است كه در عین صحت و سلامتى و فراغت ‏خاطر ، خداى خود را حمد و ستایش نمى‏ كند ، دزدترین مردم كسى است كه از نمازش مى‏ دزدد ، جفاكارترین مردم كسى است كه نام مرا بشنود و صلوات بر من نفرستد و عاجزترین مردم كسى است كه قدرت و توانایى دعا كردن را ندارد.

یا علی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

يکشنبه 5/8/1387 - 20:38 - 0 تشکر 67574

تاثیر صلوات در درمان فراموشی

امام حسن علیه السلام در جواب کسیکه پرسید چرا ،گاهی انسان چیزی را فراموش میکند وبعد به یاد میآورد؟

حضرت فرمود :برای اینکه دل شخص در صندوقچه ای است که روی آن سرپوشی قرار دارد ،پس همین که

صلوات کاملی بر محمد وآلش فرستد، آن چرده وسرپوش از روی صندوقچه برداشته میشود ودل روشن میگردد

وآنچه را فراموش کرده بود ،به یاد میآورد ولی اگر صلوات نفرستد یا آن صلوات را ناقص بفرستد آن سرپوش

بر صندوقچه باقی مانده ودل تاریک شده وهر چه به یاد دارد،نیز از یاد میبرد.

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

دوشنبه 6/8/1387 - 23:8 - 0 تشکر 67763

امام علی (ع) : زیاد بر پیامبر اكرم (ص)و آلش صلوات بفرستید که خدای متعال دعای شما را به واسطه درود بر محمد و آلش محمد (ص) می پذیرد.

شنبه 18/8/1387 - 10:26 - 0 تشکر 69485

برآورده شدن صد حاجت
امام صادق - علیه السلام - مى فرمایند:
هر كه صد مرتبه بگوید: یا رب صل على محمد و آل محمد حق تعالى صد حاجت او را روا گرداند.
امام باقر - علیه السلام - مى فرمایند: هر كه عصر روز جمعه بخواند:
اللهم صل على محمد و آل محمد الاءوصیاء المرضیین باءفضل صلواتك و بارك علیهم باءفضل بركاتك علیه و علیهم السلام و على ارواحهم و اجسادهم و رسازد.
او را دریابم
رسول خدا - صلى الله علیه و آله - مى فرماید:
هر كه در هر صبح ده مرتبه و در هر شام ده مرتبه بر من صلوات فرستد، من او را دریابم در وقتى كه محتاج به آن باشد.

ختم صلوات براى شفاى مریض
براى شفاى مریض هایى كه پزشكان جواب كرده اند و امیدى به شفا نیست به رسول خدا صلوات الله علیه زیاد صلوات فرستادن دستور داده شده ، و بهتر است به این صورت باشد:
اللهم صل على محمد و آل محمد كما باركت على ابراهیم

صلوات وسه عنایت خداوندی
رسول خدا - صلى الله علیه و آله - مى فرماید:
هر كس بعد از نماز ظهر صد مرتبه صلوات بفرستد، خداوند با او سه كار كند: اول این كه مدیون نشود و اگر مدیون شود خداوند ادا كند، دوم این كه ایمان او را از زوال حفظ كند كه این بزرگ ترین بخشش است ، سوم این كه روز قیامت از نعمتى كه به او داده نپرسد

 

 وبلاگ من ....وبلاگ پيامبران رحمت

 

امام صادق(ع) فرمود:به دنبال مونسى بودم كه در پناه آن, آرامش پيدا كنم, آن را در قرائت قرآن يافتم.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی