انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 599)
سه شنبه 10/5/1391 - 19:59 -0 تشکر 486946
راهکارهای تحقق شعار سال 1391

راهکارهای تحقق شعار سال 1391
  
مقام معظم رهبری مد ظله العالی

 

((تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ی ایرانی)) در صنعت آب و فاضلاب

 

تهیه کننده : بهروز قاسمی (رها)

آب و فاضلاب روستایی استان تهران

خرداد  1391

سه شنبه 10/5/1391 - 20:0 - 0 تشکر 486947

((مایه ی حیات))


سرچشمه­ی حیات و طراوت بهاران       بنـای زندگی و صـفای سبزه زاران


امید زنده بودن، احساس شادمانی        گسستن ازکهولت،رفتن سوی جوانی


ریشه­ی­هربیماری،ازاجتماع­زدودن        گوی سـلامتی ر ا ، با اشتیاق ربودن


باپاکی­وطهارت،سوی خدای رفتن        گردغم­وکدورت، از چهره­های شستن


نتیجه­ی حراست ، از نعمتی الهیست        ازنعمتی­که بی­شک،هدیه­ای­خدائیست


هدیه­ای­که­قرآن،آورده نامی از ان        من­الماء­کل­شئ،داروی­جسم­است­وجان


گویم­سخن­من­ازآب،این مایه­ی­زندگی            شــادابی طبیعت ، بنـیاد سـازندگی


آبی که هرقطره­اش،دنیایی ازلطافت           حفظ و نگهداریش، نشانه ی شرافت


توسعه­ی ­مملکت، وابسته­ی به ­­است          باکمبودوقطع­آب،کارهمه­خراب­است


ویرانی  اقتـصاد  ،  نابودی  زراعت            قطع  برق  دائمی  ،  نبودن  نظافت


شیوع­بیماری­ها،پیدایش مرگ ومیر         تلنگری  برای ، مردم  روشن  ضمـیر


الگوی مصرف آب، گردداگراساسی          وابستگی محال است،به هرکس­وناکسی


سال تولید ملی، سال صیانت از آب       سال حمایت از این،ثروت ملی و ناب


باجان­ودل قبول­کن،این­گفته­ی«رها»را       با مصرف صحیحش،شاکر شوی خدا را


بهروز قاسمی _ رها


سه شنبه 10/5/1391 - 20:0 - 0 تشکر 486948


چکیده مقاله:


مقام معظم رهبری مدظله العالی: بنابراین شعار امسال، «تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه‏ ی ایرانی» است. ما باید بتوانیم از كارِ كارگر ایرانی حمایت كنیم؛ از سرمایه‏ ی سرمایه ‏دار ایرانی حمایت كنیم؛ و این فقط با تقویت تولید ملی امكان‏پذیر خواهد شد. سهم دولت در این كار، پشتیبانی از تولیدات داخلیِ صنعتی و كشاورزی است.


آب و مسائل متنوع مرتبط با آن از الزامات توسعه پایدار در جوامع روبه رشد می باشد. شعار اصلی و بنیادی رهبر معظم انقلاب در سال 1391، حركتی ملی در جهت گیری به سمت و سوی تولید است كه ضرورت دارد در همه کشور به آن پرداخته شود. لازم است برای رسیدن به ایران 1404 در همه بخش ها از جمله صنعت، معدن، كشاورزی و ... تولیدات را به حداكثر رساند تا زمینه اشتغال زایی نیز فراهم شود. یكی از مشكلات اصلی سرمایه در گردش است چرا كه در مناطق محروم منابع بانكی محدود است و سرمایه در گردش وجود ندارد و در این زمینه ضروری است روان سازی ها برای جذب سرمایه گذار و افزایش تولید و در نتیجه رونق اشتغال فراهم شود. افزایش تولید به منابع بیشتر نیاز دارد، كار، سرمایه گذاری و منابع نیز جزو عوامل تولید است و برای تامین و افزایش منابع و مواد اولیه، باید از مزیت های هر منطقه استفاده كرد و مدیریت ناصحیح منابع  آبی را به عنوان تهدید جدی مطرح كرد كه نیازمند اعمال مدیریت بالاست. آسیب شناسی درست فرهنگ اشتباه مصرف كالای خارجی و اطلاع رسانی بیشتر، یكی از راهكارهای تحقق حمایت از تولید و سرمایه ایرانی است. شركت آب و فاضلاب کشور  می تواند  در راستای توسعه پایدار و تحقق اهداف برنامه ‫چشم انداز بیست ساله كشور بعنوان شركتی پیشرو در صنعت آب ‫و فاضلاب شناخته شود . . انتخاب و عرضه کالاهای با کیفیت داخلی توسط تجّار می تواند به اعتلای نام و جایگاه محصولات « ساخت ایران » بیانجامد. اگر خلاف این امر اتفاق بیفتد، یعنی اگر بازرگانان کالاهای بنجل، بی کیفیت و غیر استانداردی را صادر یا کالاهایی را که مشابه ساخت داخلی دارند را بدون توجه به ضرورت یا کیفیت و قیمت وارد بازار داخل نمایند با فاجعه و خسران مواجه خواهیم شد

سه شنبه 10/5/1391 - 20:1 - 0 تشکر 486949

مقدمه:


آب و مسائل متنوع مرتبط با آن از الزامات توسعه پایدار در جوامع روبه رشد می باشد. عرضه محدود و تقریباً ثابت آب و حتی كاهش آن دردوره های خشكسالی، چالش‌هایی را در تمامی مناطق  به ویژه نواحی پر مصرف موجب می­گردد كه  بعضی مواقع این چالش‌ها منجر به بروز حوادث تلخی می شوند. از جمله‌ی راه كارهای برون رفت از بحران كم آبی در نواحی خشك و نیمه خشك، انتقال آب بین حوضه­ای است كه به جهت تاثیرات اكولوژیكی به شدت مورد بحث و نقادی اندیشمندان، كارشناسان وكاربران آب قرار گرفته است.


در سال جدید كه به تدبیر مقام معظم رهبری به سال تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی نام گذاری شد اهمیت توجه به تولید و بهره­وری با توجه به تحریم­های اقتصادی از جمله مهم ترین موضوع هایی است كه باید مسئولان و مجریان اقتصادی کشور برای توسعه آن تلاش كنند.

سه شنبه 10/5/1391 - 20:1 - 0 تشکر 486950

با توجه به موقعیت جغرافیایی، امكانات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ایران عزیز، استفاده از ظرفیت­های موجود را باید كوششی آگاهانه برای رسیدن به رشد اقتصادی در دراز مدت تلقی كرد كه نتیجه آن سرعت بخشیدن به توسعه كشور اسلامی است.


 شعار اصلی و بنیادی رهبر معظم انقلاب در سال 1391، حركتی ملی در جهت گیری به سمت و سوی تولید است كه ضرورت دارد در همه کشور به آن پرداخته شود. شعار رهبری مبنی بر تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی موضوع همه جانبه و راهبردی برای كشورهای در حال توسعه ای چون ایران است و ضرورت دارد برای رسیدن به ایران 1404 در همه بخش ها و به ویژه صنعت آب و فاضلاب تولیدات را به حداكثر رساند تا زمینه اشتغال زایی نیز فراهم شود.وظیفه مجلس است كه قوانین و تسهیلات لازم را فراهم كند و در بودجه سال 91 اعتباراتی را به این امر اختصاص دهد.

سه شنبه 10/5/1391 - 20:2 - 0 تشکر 486951

ایران در همه زمینه های اقتصادی ظرفیت های بالایی دارد امنیت سرمایه گذاری جزو اولویت هاست. بنابراین نیاز است دستگاه های اجرایی به ویژه بانك ها موانع زیادی را كه سر راه سرمایه گذاران قرار داده اند كاهش دهند و سرمایه گذاری را روان سازند. تا انشالله با بهره گیری از کلام ناب و شیوای مقام معظم رهبری مدطله العالی به آینده ای درخشان و پربار و مستقل دست یابیم.                                                                 


                                                                                           انشالله تعالی.

سه شنبه 10/5/1391 - 20:2 - 0 تشکر 486952

((تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ی ایرانی)) در صنعت آب و فاضلاب


متن کامل سخنرانی مقام معظم رهبری مدظله العالی در اول فروردین سال 1391


بسم ‏اللَّه ‏الرّحمن ‏الرّحیم‏


یا مقلّب القلوب و الأبصار یا مدبّر اللّیل و النّهار یا محوّل الحول و الأحوال حوّل حالنا الی احسن الحال.  اللّهمّ كن لولیّك الحجّة بن الحسن صلواتك علیه و علی ءابائه فی هذه السّاعة و فی كلّ ساعة ولیّا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتّی تسكنه ارضك طوعا و تمتّعه فیها طویلا. اللّهمّ اعطه فی نفسه و ذریّته و شیعته و رعیّته و خاصّته و عامّته و عدوّه و جمیع اهل الدّنیا ما تقرّ به عینه و تسرّ به نفسه. تبریك عرض میكنم عید نوروز و فرا رسیدن سال نو را به همه‏ی هم‏میهنان عزیز در سراسر كشور، و به همه‏ ی ایرانیانی كه در هر نقطه ‏ای از دنیا سكونت دارند، و به همه‏ ی ملتهائی كه عید نوروز را گرامی می دارند؛ بالخصوص تبریك عرض میكنم به خانواده‏های عزیز شهیدان، به جانبازان، به خانواده‏ هاشان، به همه‏ ی ایثارگران، به همه‏ ی فعالان عرصه‏ های مختلف. آرزو می كنم و دعا می كنم كه خداوند متعال برای ملت ایران بهروزی، شادی، نشاط و دلِ خوش در این سال جدید مقدر بفرماید و بدخواهان این ملت را در اهدافشان، در تلاش هاشان ان‏شاءاللَّه ناكام كند. سالی كه گذشت - سال 90 - یكی از سالهای پرحادثه در سطح جهان و در منطقه و در كشور ما بود. آنچه كه در مجموع انسان مشاهده میكند، این است كه این حوادث بر روی هم به سود ملت ایران و در راه كمك به هدفهای آن، تمام شده است.

سه شنبه 10/5/1391 - 20:3 - 0 تشکر 486953

آن كسانی كه اهداف بدخواهانه ‏ای درباره‏ ی ملت ایران و ایران و ایرانی در سر میپرورانند، در كشورهای غربی دچار مشكلات گوناگون هستند. در سطح منطقه، ملتهائی كه جمهوری اسلامی از آنها همواره حمایت كرده است، به هدفهای بزرگی دست پیدا كرده‏اند؛ دیكتاتورهائی به زیر كشیده شدند؛ قانونهای اساسیِ مبتنی بر اسلام در كشورهائی تصویب شد؛ دشمن درجه‏ی یك امت اسلامی و ملت ایران - یعنی رژیم صهیونیستی - در محاصره قرار گرفت. در داخل كشور، به معنای حقیقی كلمه، سال 90، سال بروز اقتدار ملت ایران بود.             در جنبه‏ ی سیاسی، ملت ایران در این سال، چه در راهپیمائی بیست و دوی بهمن، چه در انتخابات دوازدهم اسفند، آنچنان حضوری از خود نشان داد و آنچنان شاخصی را برای اقتدار ملی در تاریخ منطقه ثبت كرد كه نظیر آن را در گذشته كمتر داشتیم. با وجود این‏همه دشمنی، این‏همه تبلیغات ، این ‏همه تهاجم های خصمانه و بدخواهانه، ملت ایران در طول این سال، با همه‏ ی وجود توانست حضور خود را در صحنه، نشاط خود را، آمادگی خود را در عرصه‏ های گوناگون علمی و اجتماعی و سیاسی و اقتصادی نشان بدهد و اثبات كند. بحمداللَّه سالی بود كه با همه‏ ی سختی ‏ها، دارای دستاوردهای بزرگی بود.

سه شنبه 10/5/1391 - 20:3 - 0 تشکر 486954

همچنان كه قبلاً عرض شده است، شرائط، شرائط بدر و خیبر بود؛ یعنی شرائط قبول چالشها و دشواری‏ها و غلبه ‏ی بر آنها. همان طوری كه اولِ سال گذشته اعلام شد، سال 90، سال جهاد اقتصادی بود. اگرچه هوشمندان و آگاهان میدانستند كه این نام و این جهتگیری و شعار برای سال 90 یك امر لازم است، اما بعد تلاشهای دشمنان در این سال هم همین را اثبات كرد و نشان داد.  دشمنان ما از اوائل سال، حركت خصمانه ‏ی خودشان را در عرصه‏ی اقتصادی نسبت به ملت ایران آغاز كردند؛ اما ملت ایران، مسئولین، آحاد مردم، دستگاه‏های مختلف، با تدبیرهای هوشمندانه‏ای توانستند با این تحریمها مقابله كنند و مواجهه‏ ی آنها تا حدود زیادی توانست اثر این تحریمها را خنثی كند و حربه‏ ی دشمن را كُند كند. سال 90، سال فعالیتهای بزرگ علمی بود؛ كه من ان‏شاءاللَّه در فرصت سخنرانی، برخی از پیشرفتهای علمی و اقتصادی و تلاشهای گوناگون را برای ملت عزیزمان شرح خواهم داد. سال 90 سالی بود پر چالش، و سالی بود پر نشاط، و سالی بود كه ملت ایران به فضل الهی توانست بر چالشهای موجود غلبه كند.

سه شنبه 10/5/1391 - 20:4 - 0 تشکر 486956

ما امسال سال دیگری را در پیش داریم كه به امید خدا و با توكل بر پروردگار، باز ملت ایران با فعالیت خود، با تلاش خود، با هوشمندی خود در این سال خواهد توانست پیشرفتهای زیادی را برای خود به ارمغان بیاورد.  به تشخیص من، بر طبق گزارشها و مشاوره‏ ی با افراد مطلع و آگاه، به این نتیجه میرسیم كه عرصه‏ ی چالش مهم در همین سال جاری - كه این سال، امروز و از این ساعت شروع میشود - عرصه‏ ی اقتصادی است. جهاد اقتصادی چیزی نیست كه تمام‏ شدنی باشد. مجاهدت اقتصادی، حضور جهادگونه در عرصه‏ های اقتصادی، برای ملت ایران یك ضرورت است. من امسال تقسیم میكنم مسائل مربوط به جهاد اقتصادی را. یك بخش مهم از مسائل اقتصادی برمیگردد به مسئله‏ ی تولید داخلی. اگر به توفیق الهی و با اراده و عزم راسخِ ملت و با تلاش مسئولان، ما بتوانیم مسئله ‏ی تولید داخلی را، آنچنان كه شایسته‏ ی آن است، رونق ببخشیم و پیش ببریم، بدون تردید بخش عمده‏ای از تلاشهای دشمن ناكام خواهد ماند.

سه شنبه 10/5/1391 - 20:4 - 0 تشکر 486957

پس بخش مهمی از جهاد اقتصادی، مسئله‏ ی تولید ملی است. اگر ملت ایران با همت خود، با عزم خود، با آگاهی و هوشمندی خود، با همراهی و كمك مسئولان، با برنامه ‏ریزیِ درست بتواند مشكل تولید داخلی را حل كند و در این میدان پیش برود، بدون تردید بر چالش هائی كه دشمن آن را فراهم كرده است، غلبه‏ ی كامل و جدی پیدا خواهد كرد. بنابراین مسئله‏ ی تولید ملی، مسئله‏ ی مهمی است. اگر ما توانستیم تولید داخلی را رونق ببخشیم، مسئله‏ ی تورم حل خواهد شد؛ مسئله‏ ی اشتغال حل خواهد شد؛ اقتصاد داخلی به معنای حقیقی كلمه استحكام پیدا خواهد كرد. اینجاست كه دشمن با مشاهده‏ ی این وضعیت، مأیوس و ناامید خواهد شد. وقتی دشمن مأیوس شد، تلاش دشمن، توطئه‏ ی دشمن، كید دشمن هم تمام خواهد شد. بنابراین همه‏ ی مسئولین كشور، همه‏ی دست‏ اندركاران عرصه‏ ی اقتصادی و همه‏ ی مردم عزیزمان را دعوت میكنم به این كه امسال را سال رونق تولید داخلی قرار بدهند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی