بهداشت و سلامت (بازدید: 95)
سه شنبه 10/5/1391 - 12:1 -0 تشکر 486562
آیا درباره پروبیوتیک ها در مواد غذایی اطلاعاتی دارید؟

امروزه مطالعات زیادی در مورد پروبیوتیكها و اثرات آنها انجام شده و مصرف محصولات لبنی محتوی پروبیوتیك بسیار توصیه می شود پ روبیوتیك ها به تحریك رشد باكتری های مفید روده و یا به كاهش بیماریزایی میكروب های مضر كمك می كنند و مكانیسم عمل آنها متكی به جایگزینی و زنده ماندن آن ها دردستگاه گوارش است. روده انسان حاوی تقریبا 100 تریلیون باكتری زنده است كه همگی آنها با هم فلورمیكروبی روده را به وجود می آورند، این باكتری ها شامل انواع مفید،مضر و خنثی هستند باكتری های مفید در تولید تركیبات مورد نیاز بدن مانند ویتامین ها و اسیدهای آلی نقش موثری به عهده دارند. درمقابل، باكتریهای مضر تركیبات سمی و سرطان زا تولید می كنند. بنابراین اگر   باكتری های مضر در روده غالب بشوند نه تنها تركیبات مغذی و ضروری تولید نمی شوند بلكه میزان تركیبات مضر نیز افزایش می یابد.
باكتری های پروبیوتیك از طریق رشد و فعالیت خود مانع رشد و تكثیر باكتر یهای مضر می شوند و علاوه بر آن با سنتز برخی مواد ضروری برای بدن مانند ویتامین ها، اسیدهای آمینه و ... نقش مهمی در حفظ سلامتی فرد ایفامی کنند.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی