دانش و فن آوری (بازدید: 1157)
سه شنبه 10/5/1391 - 0:37 -0 تشکر 485935
فن آوری جدید در خدمت المپیک لندن

سه شنبه 10/5/1391 - 0:39 - 0 تشکر 485937

اعتبار سنجی داده های بدست آمده از تمرین های ورزشکارانیکی از مواردی که در تمرین های روزمره ورزشکاران مهم است، داشتن اطلاعات روزانه و حتی لحظه ای از نحوه تمرین، چگونگی حرکات، نحوه صرف انرژی و موارد مشابه آن است. Atos به عنوان یکی از شرکت های مورد تایید ستاد برگزاری رویداد المپیک، برنامه ای تدارک دیده است که 15000 ورزشکار شرکت کننده در المپیک می توانند از آن در زمان های تمرین شان استفاده کنند. این برنامه حتی از طریق گوشی های هوشمندشان نیز در دسترس خواهد بود. این شرکت اطلاعات ورزشکاران را به شیوه ای امن نگهداری کرده و اطلاعات آنالیز شده را در اختیارشان قرار می دهد. همچنین هر ورزشکار می تواند در هر لحظه به اطلاعات آماری خودش از ظریق برنامه مربوطه دسترسی داشته باشد.

سه شنبه 10/5/1391 - 0:39 - 0 تشکر 485938

برای موفقیت بیشتر، بر روی کره ماه تمرین کنید!شاید عجیب باشد که برخی از تجربیات و یا حتی روش های تمرینی فضانوردان در ناسا را برای قهرمانی در المپیک به کار گرفت. اما گویا این اتفاق می افتد! یکی از تکنیک هایی که ورزشکاران بکار می برند، تکنیک تمرین در شرایط بی وزنی کره ماه است که با پوشیدن لباس های خاص یا استفاده از دستگاه های ویژه می توانند چنین شرایطی را تجربه کنند. جالبی است که این شرایظ باعث می شود تا ورزشکاران 20% نتیجه بهتری از تمرینات خود بگیرند.

سه شنبه 10/5/1391 - 0:40 - 0 تشکر 485941

روح همکاری را در تیم خود بدمید


1x1.trans تکنولوژی های جدید در خدمت ورزشکاران المپیک 2012


یکی از ورزشهای پر طرفدار در المپیک دوچرخه سواری است. این ورزش با توجه به مدال های مختلف و رنگ و وارنگی که برای ورزشکاران و تیم ها به همراه دارد، برای کشورها نیز محبوب است. شرایط تمرینی تیم دوچرخه سواری تیم استرالیا در تونل باد دانشگاه Monash یکی  دیگر از نمونه های استفاده از فناوری در ورزش است. این تونل باد که برای تست طراحی خودرو و وسایل نقلیه بکار می رود، اینروزها در اختیار تیم ملی دوچرخه سواری استرالیاست تا بتوانند هم ورزشکاران اعزامی و هم تجهیزاتشان را محک بزنند. مربیان با استفاده از آمارهای به دست آمده تیم خود را به خوبی آنالیز و تجهیز می کنند. سه شنبه 10/5/1391 - 0:41 - 0 تشکر 485942

ورزشکاران خودتان را ترغیب کنیدورزشکاران ماه ها و چه بسا سال ها برای قهرمانی در المپیک تمرین می کنند. این کار سخت و طاقت فرسا از نظر روحی می تواند اثرات نه چندان خوبی در آنها ایجاد کند. راه چاره چیست؟ انگیزه آنها را تقویت کنید! کافی است برای ورزشکارانتان MotivePro تهیه کنید. MotivePro یک لباس مجهز به سنسورهای مختلفی است که حرکات ورزشکار را ثبت کرده و داده های مربوطه را ذخیره می کند. این کار باعث می شود که ورزشکار با رکوردهای قبلی خود مواجه باشد و تلاشش را برای شکستن آنها بکار گیرد. چه انگیزه ای بهتر از شکستن رکورد خودتان؟

سه شنبه 10/5/1391 - 0:41 - 0 تشکر 485943

شروع طوفانی در آبهای آرام


1x1.trans تکنولوژی های جدید در خدمت ورزشکاران المپیک 2012


شناگران همیشه با یک معظل بزرگ در ابتدای راه مواجه هستند و این چیزی نیست جز یک شروع عالی و طوفانی! شناگران برای اینکه بهترین استارت یا شروع خود را داشته باشند باید روی زانوهای خود طوری حالت بگیرند که دقیقا زانوها زاویه 90 درجه داشته باشد. سکوهای شروع ویژه علاوه بر اینکه صدای سوت آغاز مسابقه را برای همه به صورت همزمان و واضح پخش خواهند کرد، در حالت گرفتن صحیح نیز به شناگران کمک خواهند رساند. 


سه شنبه 10/5/1391 - 0:41 - 0 تشکر 485944

قهرمانی به شیوه سالمدوپینگ و موارد مربوط به آن همیشه یکی از نگرانی های کمیته المپیک و برگزار کنندگان این رقابت هاست. لندن میزبان یکی از بزرگترین رویدادهای ورزشی جهان است و به همین دلیل هم یکی از بزرگترین مراکز پزشکی-علمی و آزمایشگاهی برای آزماش ورزشکاران از لحاظ دوپینگ را در خود جای داده است. این مرکز که در نزدیکی دهکده المپیک بنا نهاده شده است به طور 24 ساعته فعال خواهد بود و بالغ بر 6000 آزمایش دوپینگ را از برندگان مدال و نیمی از شرکت کنندگان به عمل خواهد آورد. 

سه شنبه 10/5/1391 - 0:47 - 0 تشکر 485946

فناوری اطلاعات و ارتباطات در خدمت ورزش


تب استفاده از نیروهای خورشیدی و انرژی های قابل تجدید روندی است که این روزها در بیشتر شرکت های بزرگ دنبال می شود و دولت ها سعی می کنند با افزایش سرمایه گذاری روی این بخش، ضمن بقای محیط برای آیندگان، هزینه های خود را در استفاده از انرژی کاهش دهند و با ارائه خدمات بهتر و ارزنده تر به مشتریان، سهم بیشتری از بازارهای جهانی را تصاحب کنند.

سه شنبه 10/5/1391 - 0:48 - 0 تشکر 485948

اگر چه از آغاز جریان استفاده از انرژی های تجدید شدنی یا به عبارت دیگر «انرژی های سبز» مدت زیادی نمی گذرد اما این جریان و فناوری های وابسته به آن طرفداران زیادی دارد و بسیار مورد توجه و استقبال شرکت های بزرگ و کاربران قرار گرفته است. به دنبال افزایش محبوبیت فناوری های سبز در جهان، دولت بریتانیا که میزبان مسابقات المپیک سال ۲۰۱۲ میلادی است اعلام کرده این اتفاق بزرگ را به طور کامل بر پایه «انرژی ها و فناوری های سبز» اجرا خواهد کرد. دولت بریتانیا ادعا می کند «مسابقات المپیک ۲۰۱۲ لندن» سبزترین اتفاق ورزشی در تاریخ خواهد بود و فناوری ارتباطات و اطلاعات نقش عمده و اساسی در اجرای آن برعهده خواهد داشت.

سه شنبه 10/5/1391 - 0:48 - 0 تشکر 485949

«گری پنل» مدیر اطلاعات کمیته سازماندهی بازی های المپیک و پارالمپیک لندن (LOCOG) و مدیر خدمات IT شرکت Atos Origin که در جریان ارائه خدمات فناوری در مسابقات المپیک ۲۰۱۲ حضور دارد، اظهار داشته است که دولت بریتانیا با صرف هزینه های فراوان سبزترین المپیک تاریخ را برگزار می کند.


پنل و شرکت Atos Origin به تازگی برخی فناوری های سبز و سازگار با محیط زیست مانند سرورهای مجازی که بر سیستم های مبتنی بر Cloud Computing فعالیت می کنند و می توانند در کنترل هزینه های کمیته سازماندهی المپیک مفید باشند را به نمایش گذاشته است.


«مایکل هیرون» مدیر هماهنگی مسابقات المپیک ۲۰۱۲ در شرکت Atos Origin معتقد است با کاهش نرم افزارها و سخت افزارها در جریان مسابقات المپیک ۲۰۱۲، بیش از پیش به حفظ و بقای محیط زیست کمک شده و از حجم آسیب های واردشده به محیط کاسته خواهد شد.

سه شنبه 10/5/1391 - 0:48 - 0 تشکر 485950

شرکت Atos Origin هم اکنون مدیریت کنسرسیوم مراکز ارائه دهنده خدمات فناوری ارتباطات و اطلاعات برای مسابقات المپیک ۲۰۱۲ را بر عهده دارد و با ساخت و راه اندازی زیرساخت های فناوری برای این مسابقات سعی می کند آخرین فناوری های سازگار با محیط زیست را ارائه دهد.


هیرون که مدیر عملیاتی مسابقات المپیک ۲۰۰۸ پکن، مدیر ائتلاف مسابقات المپیک ۲۰۰۴ آتن و مدیر کیفیت مسابقات ورزشی Salt Lake City سال ۲۰۰۲ نیز بوده، در این باره اینطور توضیح می دهد: «ما در تلاشیم تا از حجم سخت افزارها، سیستم های خنک کننده، مصرف انرژی، سیستم های تهویه هوا و تجهیزات وابسته به آن که قرار است برای مسابقات المپیک لندن خریداری شود، بکاهیم.»


«درک وارد» مدیر بازاریابی و ارتباطات استراتژیک بریتانیایی شرکت Atos Origin در این باره می گوید: «ما همواره در تصورات خود بر این اصل استوار بودیم که می توان با استفاده فناوری های تجدیدشدنی و سازگار با محیط زیست یک رویداد بزرگ نظیر مسابقات المپیک را سازماندهی کرد زیرا با تکیه بر این فناوری ها ما خواهیم توانست از حجم نرم افزارها و سخت افزارهای مورد نیاز برای این مسابقات بکاهیم و در عوض، سیستم های سازگار با محیط زیست را به کار گیریم.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی