مقاومت اسلامی (بازدید: 821)
يکشنبه 8/5/1391 - 16:48 -0 تشکر 484276
كیك های خون آلود + تصاویر

نبرد آخرالزمانی "وعده صادق" /8
بمبهای اسراییلی صدای انفجار زیادی نداشتن و می توانستند به طبقات زیرین ساختمون نفوذ کرده و نزدیك به پی ساختمان منفجر شوند. به این ترتیب آپارتمان های بلند و متراكم "ضاحیه" مثل كیك چند طبقه روی طبقه اولشان خراب می شدند و از ساختمانی بلند فقط تلی از خاك باقی می ماند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، فقط در ده روزاول جنگ 33روزه، نیروی هوایی اسراییل نزدیك به ۱۰ هزار حمله هوایی به مناطق مختلف لبنان انجام داد که این میزان حمله هوایی حتی در جنگ جهانی دوم هم كم سابقه بود.

قسمت عمده  این حملات به منطقه حومه جنوبی بیروت، معروف به "ضاحیه" انجام می شد. "ضاحیه" (به معنی حومه) در اصل خارج از بیروت قرار دارد اما در عرف عمومی، قسمتی از شهر بیروت حساب می شود.
شهر بیروت در سال های خیلی دور، شهری "سنی نشین" محسوب می شد كه مناطق مسیحی نشین هم داشت.
آن روز ها شیعیان لبنان بیشتر در روستاهای جنوب این كشور و یا شهر "صور" ساكن بودند. آنها در آن زمان مردمان بدبخت و تحت ستمی بودند كه در فلاكت و نكبت زندگی می كردند به همین دلیل تعداد زیادی از این شیعیان برای امرار معاش به پایتخت لبنان مهاجرت كردند و چون به دلیل تنگدستی امكان زندگی در داخل این شهر را نداشتند، در حومه جنوبی بیروت به صورت "حاشیه نشین" مستقر شدند.
با بهتر شدن وضعیت شیعیان و متمركز شدن رهبری سیاسی و طایفه ای در میان آن ها، منطقه "ضاحیه" هم توسعه پیدا كرد و به كانون تجمع شیعیان بیروت تبدیل شد.
امروز"ضاحیه" به قدری بزرگ شده كه به بیروت وصل شده است، اما هنوز حاشیه بیروت محسوب می شود.
طبیعی ست كه "ضاحیه" امن ترین و بهترین محل برای فعالیت های سیاسی شیعیان است و حزب الله هم اصلی ترین مراكز سیاسی و فرهنگی خود را در "ضاحیه" مستقر كرده است.
تمامی كادرهای حزب الله هم كه در پایتخت لبنان مشغول خدمت هستند در "ضاحیه" منزل دارند. به این ترتیب این منطقه برای نیروی هوایی اسراییل بهترین هدف محسوب می شد.
نیروی هوایی اسراییل برای گرفتن تلفات هر چه بیشتر از كادرهای حزب الله، بخش بزرگی از "ضاحیه" را با بمب های مخصوصی كه آمریكایی ها در اختیارش گذاشته بودند، با خاك یكسان كرد.
این بمب ها صدای انفجار زیادی نداشتن و می توانستند به طبقات زیرین ساختمون نفوذ کرده و نزدیك به پی ساختمان منفجر شوند. به این ترتیب آپارتمان های بلند و متراكم "ضاحیه" مثل كیك چند طبقه روی طبقه اولشان خراب می شدند و از ساختمانی بلند فقط تلی از خاك باقی می ماند.
آدم های داخل ساختمان هم مثل خامه توی كیك له می شدند و به سختی جنازه هاشان بیرون می آمد.
البته بهتر است بگوییم هدف اسراییل از بمباران حیرت انگیز "ضاحیه" گرفتن تلفات از خانواده های اعضای حزب الله بود چون صهیونیستها خوب می دانستند كه در زمان جنگ، اعضای حزب الله را در خانه هایشان نمی شود پیدا كرد.
بنابراین بمباران این منطقه در چنین زمانی، تنها باعث كشتار زنان وكودكانی می شد كه مردهایشان در میدان جنگ بودند.
 
عكس هایی كه در زیر می بینید تنها بخش كوچكی از ویرانی های "ضاحیه" است:

عكس بالا به خوبی میزان تخریب آپارتمان های بلند "ضاحیه" را نشان می دهد. تمام منطقه بین آپارتمان ها كه خالی شده، پر بوده از ساختمان های ۱۱-۱۲ طبقه

ببینید بمب اسراییلی (ساخت آمریكا) یک خانه ۵ طبقه را چطور به پهلو خوابانده!

یک عكس دیگر از وسط"ضاحیه" كه جای خالی ۳ واحد آپارتمان ۱۱-۱۲ طبقه در آن به خوبی معلوم است.
این عكس ها تنها چند ساعت بعد از بمباران هوایی گرفته شده و هیچ آواربرداری ای در كار نبوده، فقط ساختمانها مثل كیك روی هم هوار شده و با زمین یكی شدند. این شكل تخریب متعلق به نسل جدید بمب هایی بود كه آمریكا در جنگ ۳۳ روزه به اسراییل داد.

عكس فوق بقایای یك ساختمان ۱۰ طبقه را نشون می دهد. ساختمون تقریبا پودر شده است.

عكس فوق، فرودگاه بین المللی بیروت را نشان می دهد كه بارها مورد حمله هوایی اسراییل قرار گرفت تا به خیال خودشان مبادا از ایران یا سوریه به حزب الله كمك برسد.
 
از طرف دیگر، زدن فرودگاه بیروت به منظور بستن این فرودگاه انجام شد تا مردم لبنان بیشتر در تنگنا قرار گرفته و حزب الله را به عنوان مقصر تحت فشار قرار بدهند.
اسراییل در این جنگ، نه تنها حزب الله را دست كم گرفت، بلكه شعور مردم لبنان را هم جدی نگرفته بود و فكر می كرد آنها همان آدمهای ۲۰-۳۰ سل قبل هستند اما...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی