ورزش و تندرستی (بازدید: 139)
يکشنبه 8/5/1391 - 9:16 -0 تشکر 483785
اخبار امروز 8/مرداد/91

دوچرخه‌سوار ایران یک نفر مانده به آخر شد

فارس: دوچرخه سوار کشورمان در رقابت‌های جاده المپیک 2012 لندن به عنوان صد و سیزدهم رسید.

 مسابقات دوچرخه سواری المپیک 2012 لندن در ماده استقامت جاده با حضور 144 رکابزن در قالب 62 تیم، از ظهر امروز به مسافت 250 کیلومتر در حالی آغاز شد که امیر زرگری رکابزن ملی پوش کشورمان پس از طی 90 کیلومتر به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه قوزک پا راهی بیمارستان شد.

علیرضا حقی نیز به زمین برخورد کرد اما با برطرف شدن مشکلش به کار ادامه داد. البته حقی هم پس از طی مسیر 163 کیلو‌متری از دور رقابت خارج شد.

مهدی سهرابی دیگر نماینده ایران با ثبت زمان 6 ساعت و 7 دقیقه و 43 صدم ثانیه در بین 114 نفری که به خط پایان رسیدند به مقام صد و سیزدهم رسید.

رکابزنان کشورهای قزاقستان، کلمبیا و نروژ اول تا سوم شدند

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 8/5/1391 - 9:19 - 0 تشکر 483790

دلایل خداحافظی هاشمیان از زبان خودش


24 آنلاین : مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در نامه‌ای دلایل آویختن کفش‌ها و کناره‌گیری‌اش از دنیای فوتبال را ارائه داد. وحید هاشمیان چندی پیش در سالروز تولد 36 سالگی‌اش اعلام بازنشستگی کرد. وی با نوشتن نامه‌ای سرگشاده به بیان دلایل تصمیم خود پرداخت.


به گزارش  سایت رسمی وحید هاشمیان، مهاجم سال‌های پیش بایرن مونیخ و هانوفر در این نامه نوشت: «بالاخره روز موعود رسید. روزی که همیشه و از سال‌ها پیش به آن فکر می کردم و در هزارتوی ذهنم حتی گاهی از آن واهمه داشتم. روزهای شروع شهرت و محبوبیت بود و تصور دل کندن سخت. اما مرور روزها و سال‌ها و اتفاقات تلخ و شیرین مستطیل سبز به من آموخت که در پس هر آمدنی، رفتنی هست و به تمامی این دوست داشتن‌ها نباید دل بست و از بدی‌ها نباید دلخور شد.


امروز که اینجا ایستــــــاده‌ام، در36 سالگی و به تمام روزها و سال‌های گذشته نگاه می کنم، می‌بینم، همان‌طور که گاهی برای ماندن باید مبارزه کرد، زمانی برای ماندن، باید رفت! تجربه این سال‌ها به من یاد داد که فوتبـــال در همه جای دنیا بی‌‌رحم است اما در ایـران هم بی‌‌رحم است و هم ناجوانمرد. همه را دیدم و چشمانم را برهم گذاشتم و نخواستم یاد بگیرم. بارها و بارها دیدم برای رسیدن به شهرت و بالارفتن از پله‌های ترقی باید یا حق کسانی را ناحق کرد یا روی وجدان و غرور پاگذاشت و وابسته بود اما بازهم چشمانم را بستم و خواستم آرام حرکت کنم. دیرتر ولی‌ سالم‌تر به هدفم برسم. نمی توانستم همه چیز را به بهای وجدان و اخلاقیات و انسـانیت به دست بیاورم و امروز می‌دانم رفتن هم مانند آمدن، آدابی دارد. نباید بی‌وقت آمد و بالاجبار ماند. نباید بی‌دلیل رفت و با اکراه ماند.


همان‌طور که از همان روز اول به نیت خدمت به فوتبال ایران ماندم، امروز نیز تصمیم گرفتم، برای همین هدف مهم و ارزشمند در فضایی خاکستری و تلخ از مستطیل سبز خداحافظی کنم. در زمان مناسب و به دور از هیاهو بروم و شروعی دوباره داشته باشم با همان هدف اولیه و مقدس و به این فکر می‌کنم که گاهی رفتن راهی است برای آغازی دیگر. می‌روم که به درستی و نیکویی بمانم و به امید خدا بازمی‌گردم که پربارتر از قبل در کنار مردم و فوتبال باشم.


دعای شما همواره یاری کننده‌ام در این سال‌ها بوده و از این بابت به خود می بالم. با وجدانی آسوده از دنیای بازیگری فوتبال خداحافظی می‌کنم و امیدوارم این رفتن سرآغازی باشد برای گام هایی بزرگتر و اهدافی والاتر.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 8/5/1391 - 9:20 - 0 تشکر 483793

اولین ایرانی در المپیک حذف شد


مهر : مهراد بابادی‎وند با تاکید بر اینکه حریف ندا شهسواری در مسابقات تنیس روی میز بازی‎های المپیک تجربه حضور متوالی در ادوار مختلف بازی‎های المپیک را دارد، اظهار داشت: "اوشانایکه" نیجریه‎ای در رنکینگ جهانی 199 پله بالاتر از شهسواری است. او همچنین به خاطر حضور متوالی در بازی‎های المپیک و مسابقات جهانی تجربه بین‎المللی زیادی دارد.


وی تصریح کرد: این در حالی است که شهسواری اولین حضور در المپیک را تجربه می‎کند. با این حال رقابت پایاپایی مقابل حریف خود انجام داد به خصوص اینکه شب گذشته و پیش از حضور در مراسم افتتاحیه آنالیز کاملی از بازی "اوشانایکه" انجام دادیم و موارد زیادی را به ندا گوشزد کردیم.


سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با تاکید بر اینکه با توجه به شرایط آمادگی و روحی ندا شهسواری انتظار چنین عملکردی از وی را داشتیم، یادآور شد: 65 تا 70 درصد احتمال می‎دادم که شهسواری بتواند برنده این بازی شود اما به هر حال در موارد مختلف کمبود داشته‎های بازیکنان با تمرین و آنالیز قابل جبران است به جز وقتی کمبود تجربه دارد.


بابادی‎وند خاطرنشان کرد: کسب سهمیه المپیک در قاره آفریقا به مراتب راحت‎تر از آسیاست. همیشه چهار نماینده از آفریقا در بازی‌های المپیک حضور دارند که معمولا دو نفرشان نیجریه‎ای است و دو نفر دیگر از مصر انتخاب می‎شوند. به همین دلیل حریف امروز ندا شهسواری، پنجمین حضور متوالی در المپیک را تجربه می‎کند.


وی با اشاره به اینکه همزمان با رقابت ندا شهسواری مقابل "اوشانایکه" روی سه میز دیگر هم دیدارهایی در حال برگزاری بود، گفت: هر سه دیدار دیگر با نتیجه 3 بر صفر تمام شد. شهسواری تنها بازیکنی بود که امروز از حریف برنده‎اش گیم گرفت. رقابت او با بازیکن نیجریه‎ای به قدری خوب بود که تمام تماشاگران بازی‌های آنها را می‎دیدند و تشویق‎شان می‎کردند.


سرمربی تیم ملی تنیس روی میز خاطرنشان کرد: البته در بین تماشاگران هیچ تماشاگر ایرانی نبود! در واقع آقای زارع‎پور و رمضان‎پور تنها تماشاگران ایرانی این بازی بودند. با این حال تماشاگران سایر کشور‎ها شهسواری و حریف او را تشویق می‌کردند.


مهراداد بابادی وند در پایان تاکید کرد: عملکرد ندا شهسواری در دیدار امروز قابل تقدیر است. او بدون اما و اگر شکست خورد. ندا آمادگی کامل داشت و با وجودیکه درمراسم افتتاحیه هم شرکت داشت، با آرامش کامل و بدون خستگی بازی امروز را برگزار کرد.


ندا شهسواری امروز شنبه در دیدار مقابل "اوشانایکه" با نتیجه 4 بر 3 شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 8/5/1391 - 9:21 - 0 تشکر 483796

تیرانداز ایرانی‌به‌فینال‌مسابقات‌المپیک‌رسید


مهر: بانوی تیرانداز 10 متر کشورمان به مرحله فینال مسابقات تیراندازی بازی‌های المپیک 2012 راه پیدا کرد تا برای دستیابی به مدال در این رقابت‌ها تلاش کند.


صبح امروز شنبه الهه احمدی و مه‌لقا جام بزرگ، نمایندگان تیراندازی کشورمان در بازی‌های المپیک 2012 لندن در مرحله مقدماتی رقابت‌های تفنگ بادی 10 متر زنان به مصاف حریفان خود رفتند. در این رقابت، الهه احمدی با کسب امتیاز 397 به جمع هشت تیرانداز برتر این مسابقات راه پیدا کرد.


الهه احمدی در مرحله مقدماتی این رقابت‌ها که هر ورزشکار 40 تیر در چهار راند شلیک می‌کرد با کسب 397  امتیاز به همراه پنج ورزشکار دیگر در جایگاه  پنجم مشترک قرار گرفت. این نماینده شایسته کشورمان در مرحله شوت‌آف موفق شد با برتری مقابل دیگر رقبا به مرحله فینال مسابقات راه پیدا کند.


در این ماده مه‌لقا جام بزرگ دیگر نماینده کشورمان با کسب 391 امتیاز در رده چهل و سوم قرار گرفت و از صعود به فینال بازماند.


"سیلویا بوگاچکا" از لهستان در این ماده با 399 امتیاز به عنوان نخست دست یابد.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 8/5/1391 - 9:22 - 0 تشکر 483800

جباری به در بسته خورد!


ورزش ایرانی: سال هاست که مجتبی جباری در صدد خروج از لیگ ایران به قصد بازی در آن سوی آب ها یا کوه هاست! این امیدواری اما هر بار به دلیلی بی سرانجام مانده تا او همچنان در تهران و اهواز و سایر نقاط این مملکت با آن "زانوهای حساسش" دنبال توپ بدود.


از اوایل هفته پیش بود که در مورد پیشنهاد جدید مجتبی، اخباری در محافل ورزشی منتشر شد مبنی بر اینکه او این بار به جای فرانسه( المپیک مارسی) و ترکیه (ترابوزان اسپور) از لیگ قطر پیشنهادی دندان گیر دریافت کرده است.


این موضوع خیلی زود با واکنش مدیرعامل استقلال در برنامه 90 مواجه شد و در پی آن شنیده شد که قلعه نویی هم در همان برنامه (دوشنبه شب گذشته) مخالفت خود را با این که فوتبالیست های ایران در آستانه جام جهانی به کشورهای حوزه خلیج فارس بروند، اعلام کرد. با این همه شنیده شد که جباری دست از تلاش برای جلب رضایت استقلالی ها نکشیده و گفته حاضر است برای رسیدن به 2 میلیارد و 400 میلیون تومان تیم الخریطیات قطر خودش 700 میلیون تومان پول قرارداد این فصلش را بابت دریافت رضایتنامه بپردازد!


روز گذشته اما یکی از ارکان کادر فنی اسقلال در گفت و گو با «ورزش ایرانی» در این خصوص گفت:«این که یک بازیکن با تیمی قرارداد بسته و انگشت بزند و آن را امضا کند اما به محض دریافت پیشنهاد مالی بالا هوس کند راهی یک تیم دیگر شود در عالم حرفه ای فوتبال جایی ندارد و امیر قلعه نویی هم که روی این بازیکن حساب باز کرده قطعا با جدایی جباری موافقت نخواهد کرد.»


البته خروج نام جباری از لیست 18 نفره استقلال پیش از بازی با سایپا شایعاتی را به همراه داشت که از آن جمله دلخوری ژنرال از جباری عنوان شد که یک منبع آگاه در تیم استقلال این شایعه را تکذیب کرد و گفت:«جباری روز سه شنبه (روز قبل از بازی) از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد و نتوانست تیم را در اردوی شبانه روزی همراهی کند، اما او در تمرین روز پنج شنبه با سلامت کامل حضور یافت و کنار سایرین تمرین کرد.»


از باشگاه استقلال همچنین خبر می رسد که مسوولان آن در مورد جباری تصمیمی غیر از مخالفت با خواسته او در مورد جدایی ندارند چرا که فتح اله زاده ثابت کرده در این قبیل شرایط بیش از هر چیز خود را با سیاست های سرمربی تیمش همسو می کند تا در آینده جای عذر و بهانه ای برای عدم کسب نتایج دلخواهش وجود نداشته باشد.


با این حساب جباری بار دیگر اسیر همان طلسمی شد که سالهاست گرفتارش شده است. بازیکنی که بی شک مستحق تر از خیلی از لژیونرهای فوتبال ایران برای دریافت دستمزد های آنچنانی به دلار یا یورو بوده اما یا زانو هایش مانع انتقالش شده و یا اخلاق منحصر به فردش در مواجهه با باشگاه، ،مدیر عامل یا سرمربیان استقلال!


جباری با این وضعیت یک فصل دیگر هم باید قید دلارهای تا نخورده اعراب را بزند و در زمین های ناهموار ایران پاس های ارزشمندش را برای فورواردهای استقلال ارسال کند!!!

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 8/5/1391 - 9:23 - 0 تشکر 483805

احسان حدادی قهرمان جهان شد


ایرنا: درآستانه المپیك 2012لندن، احسان حدادی درمسابقات بین المللی آلمان با 67 متر و 92 سانتیمتر ضمن كسب عنوان قهرمانی این مسابقه، برای رقیبان المپیكی خود خط ونشان كشید.


حدادی اكثر پرتاب های خود را در این مسابقه كه در"بزیگهایم " آلمان برگزار شد،بیش از 65 متر (سهمیه A) انجام داد.


وی اولین پرتاب را با 67متر و 92 سانتیمتر شروع كرد و در پرتاب دوم به 64.08 متر دست یافت.


پرتاب سوم حدادی 65.25، پرتاب چهارم 65.60، پرتاب پنجم 64.15 و پرتاب ششم 65.06 به ثبت رسید.


حدادی برای آزمایش وضعیت خود در این مسابقه شركت كرده بود.


او دهه دوم مرداد ماه از آلمان راهی لندن خواهد شد تا در المپیك 2012 لندن شركت كند.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 8/5/1391 - 9:25 - 0 تشکر 483808

پای امیر زرگری نشکسته است


وضعیت مصدومیت عضو تیم ملی دوچرخه سواری ایران در بازی‌های المپیک لندن مشخص شد.


دکتر لطفعلی پورکاظمی، رئیس کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک که در لندن حضور دارد در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر در مورد آخرین وضعیت امیر زرگری که در مسابقات روز شنبه دچار سانحه شده بود، گفت: پس از مصدومیتی که برای ایشان به وجود آمد این ورزشکار را در بیمارستان مستقر در دهکده مداوا کردیم و پس از گرفتن عکس مشخص شد که خوشبختانه پای وی دچار شکستگی نشده است.


پورکاظمی افزود: با این حال از آنجا که آقای زرگری در یکی از تیم‌های فرانسوی رکاب می‌زند برای اطمینان خاطر بیشتر توصیه کردیم از پای وی MRI هم گرفته شود تا میزان مصدومیت به طور دقیق‌تری مشخص شود و بتوانیم اقدامات لازم را انجام دهیم.


به گزارش خبرنگار مهر، امیر زرگری که امروز شنبه به همراه علیرضا حقی در مسابقات جاده بازی‌های المپیک شرکت کرده بودند در کیلومتر 90 به خاطر حضور یک زن در جاده برای گرفتن فیلم با چند دوچرخه سوار برخورد کرد که طی آن دوچرخه سوار اسپانیایی دچار شکستگی از ناحیه پا شد و چند ورزشکار دیگر مصدوم شدند. قرار است زرگری فردا به تهران برگردد.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی