ورزش و تندرستی (بازدید: 214)
شنبه 7/5/1391 - 10:1 -0 تشکر 482874
اخبار امروز 7/مرداد/91

غربت ورزشکار ایرانی در لندن!

فارس: کماندار مرد ایران گفت: رقابت غریبانه‌ای را در المپیک پشت سر گذاشتم.

میلاد وزیر در خصوص کسب رتبه سی و نهمی در مرحله مقدماتی رقابت‌های تیراندازی با کمان المپیک گفت: عملکردم بد نبود اما با شرایطی که به وجود آمده بود می‌توانستم نتیجه بهتری کسب کنم. امروز مسابقه غریبانه‌ای را پشت سر گذاشتیم. هیچ کس بالای سر ما نبود و مربی نداشتیم.

کماندار ایران درباره اینکه شرایط پیش از المپیک تا چه اندازه روی او تاثیرگذار بود گفت: دراین مورد بعد از المپیک صحبت می‌کنم. دیگر نمی‌توان کار خاصی کرد. امروز مربی نداشتم و حتی اجازه ندادند مربیان خارجی به من کمک کنند.

وزیری در پاسخ به اینکه گفته می‌شد قرار بوده مربیان انگلیسی وی را هدایت کنند تاکید کرد: این مورد را از شما می‌شنوم.

گدای فاطمه(س)

شنبه 7/5/1391 - 10:3 - 0 تشکر 482879

رویانیان اولین پست را از پروین گرفت


سایت باشگاه پرسپولیس: مدیر عامل این باشگاه، خطاب به حاضرین در جلسه گفت: با توجه به اینکه امور مورد نظر با مشاوره های مدیر راهبری باشگاه به مرحله اجرا در آمده، احساس می‌کنم این ماموریت به پایان رسیده و از این پس ما در باشگاه، کمیته یا مدیر راهبری نداریم، اما اعضای کمیته فنی که اخیرا با صدور احکامی منصوب شده بودند همچنان به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد و بزرگانی چون رضا وطنخواه، ابراهیم آشتیانی، حمید درخشان و افشین پیروانی به ریاست آقای پروین در کمیته فنی فعالیت خواهند کرد.


رویانیان درباره ماموریت و شرح وظایف کمیته فنی، گفت: از ابتدا هم انتظارات ما به منظور بهره‌گیری از تجربیات اعضای کمیته فنی مشخص بود و در حال حاضر هم نوع فعالیت‌های کمیته فنی تغییری نکرده است، اما بد نیست توضیح دهم که کمیته فنی در توسعه و بهبود تیم‌های فوتبال بزرگسالان و پایه پرسپولیس نظرات و دیدگاه‌های خود را به مدیرعامل باشگاه انتقال خواهد داد تا از این طریق بتوان به شکلی کاملا سیستماتیک، هدفمند و برنامه ریزی شده در پیشبرد امور تیم‌های فوتبال باشگاه پرسپولیس، از نظرات این بزرگان و عزیزان استفاده بهینه کرد. جلسه کمیته فنی نیز از این پس با حضور مدیر عامل برگزار می­‌شود و بنده شخصا در تمامی جلسات حضور خواهم یافت تا از نقطه نظرات کمیته فنی مطلع شده و از این تجربیات در پیشبرد امور تیم های فوتبال باشگاه استفاده کنیم.


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به سوال یکی از معاونین خود مبنی بر اینکه مدیر فنی هم برای تیم فوتبال پرسپولیس منصوب خواهد کرد، گفت: فعلا انتصاب فردی به عنوان مدیر فنی برای تیم فوتبال مدنظر ما نیست تا ببینیم در آینده چه پیش می آید.


رویانیان درباره مذاکراتی که طی دو روز گذشته با مانوئل ژوزه داشته است، اظهار داشت: مذاکرات خوبی با مانوئل داشتیم و از ایشان خواستیم تا دو سال در پرسپولیس بماند تا بتوانیم با ثبات دادن به کادر فنی به اهداف مورد نظر باشگاه که قهرمانی در آسیاست، برسیم. ایشان نیز پذیرفتند و ما انتظارات مدیریت باشگاه از کادر فنی و بازیکنان را به اطلاع آقای مانوئل رساندیم.


 وی در ادامه این جلسه، گفت: مانوئل تاکید داشت ممکن است روزهای سختی پیش رو داشته باشیم اما به طور حتم روزهای خوش پرسپولیس بیشتر خواهد بود. او به آینده پرسپولیس امیدوار بود و اظهار امیدواری کرد با گذشت زمان تیم را به هماهنگی آرمانی خواهد رساند.


 رویانیان تاکید کرد: ما به دنبال آن هستیم تا بستر لازم را برای فعالیت‌های هر چه بهتر و راحت­‌تر سرمربی تیم فراهم کنیم و به همین منظور نیز نشست هایی در طول هفته خواهیم داشت تا با کادر فنی با کمترین دغدغه و خاطری آسوده به کار خود در پرسپولیس ادامه دهد.


مدیر عامل پرسپولیس در پایان این جلسه، گفت: جای هیچ گونه نگرانی نیست همه چیز سر جای خودش قرار گرفته و ما کاری خواهیم کرد تا پرسپولیس با آرامش و بدون حاشیه یک فصل خاطره انگیر را پشت سر گذارد و در این مسیر تغییران زیادی که با توجه به نتایج فصل گذشته در ترکیب بازیکنان صورت گرفته و همچنین استفاده از یک گروه جدید در کادر فنی نیاز به کمی زمان داریم. بنده اطمینان دارم مانوئل و شاگردانش در سایه حمایت هواداران مایه سربلندی پرسپولیس بزرگ و طرفداران میلیونی‌اش خواهند شد.


در این نشست اضطراری، معاونین و مسئولان کمیته های مختلف باشگاه پرسپولیس درباره فعالیت های خود گزارشاتی را به مدیر عامل باشگاه ارائه کردند و محمد رویانیان نیر برنامه های مورد نظر خود را به آنان اعلام و ابلاغ کرد.

گدای فاطمه(س)

شنبه 7/5/1391 - 10:4 - 0 تشکر 482883

احتمال تعطیلی باشگاه ذوب‌آهن


فارس: مدیرعامل باشگاه ذوب آهن اصفهان گفت: وزیر ورزش و وزیر صنایع نامه‌های رئیس جمهور در مورد باشگاه ما را بی‌پاسخ گذاشتند.


خسرو ابراهیمی در مورد دو شکست متوالی ذوب آهن در لیگ برتر گفت: بازیکنان زیادی از ذوب آهن رفتند و نتوانستیم مهره‌های مورد نظر خود را جذب کنیم به همین دلیل بازیکنان جوان و لیگ یکی را به ذوب آهن آوردیم. این بازیکنان برای آنکه هماهنگ شوند به زمان نیاز دارند و در روزهای آینده وضعیت بهتری پیدا می‌کنند.


وی در مورد مشکلات مالی باشگاه ذوب آهن تصریح کرد: مسئولان باید فکری به حال باشگاه کنند. اگر شرایط همین گونه باشد ماندگاری باشگاه ذوب آهن در ورزش ایران زیر سؤال می‌رود. وزیر ورزش به باشگاه ذوب آهن آمد و ما مسائل را و شرایط بد مالی باشگاه را برای وی تشریح کردیم.


وی ادامه داد: نمی‌توانیم دو تیم بسکتبال و هندبال را به دلیل مسائل مالی داشته باشیم اما رسانه‌ها هجمه زیادی در این زمینه به باشگاه وارد کردند. آیا بهتر نیست رسانه‌ها به مسئولان هجمه وارد کنند؟ ما هم مثل پرسپولیس و استقلال دولتی هستیم.


ابراهیمی با اشاره به دو نامه احمدی نژاد برای کمک به ذوب آهن اظهار داشت: رئیس جمهور دو نامه برای حل مشکلات آنی باشگاه ذوب آهن نوشتند. نامه اول در تاریخ 20 فروردین ماه خطاب به دو وزیر ورزش و صنایع نوشته و در آن نامه دستور رسیدگی آنی به مشکلات و مطلع کردن رئیس جمهور از وضعیت داده شد اما هیچ کس از ما سؤال نکرد مشکلات شما چیست و توجهی به نامه رئیس جمهور نشد.


مدیرعامل باشگاه ذوب آهن تاکید کرد: احمدی نژاد دومین نامه را در تاریخ 25 تیر ماه خطاب به وزیر صنایع نوشت و باز هم دستور رسیدگی به مشکلات باشگاه ذوب آهن داده شد اما انگار ذوب آهن متعلق به این کشور نیست. باور کنید ذوب آهن بیگانه، استکبار و صهیونیست نیست؛ این باشگاه برای ورزش کشور زحمت می‌کشد. 27 تیم در رشته‌های مختلف ورزشی داریم. این باشگاه از بدو تاسیس تاکنون کمک‌های زیادی به تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف کرده اما حتی زیر نامه رئیس جمهور ننوشتند که به این دلایل نمی‌توانیم کمک کنیم و هیچ پاسخی به ما داده نشد.


ابراهیمی تصریح کرد: با این شرایط باشگاه ذوب آهن از ورزش کشور محو و تعطیل خواهد شد. شاید به سرنوشت باشگاه پلی اکریل دچار شویم، مگر این باشگاه یکی از باشگاه‌های مطرح کشور نبود؟ هیچ کس به فکر ذوب آهن نیست. کارخانه ذوب آهن می‌گوید ما می‌توانیم به باشگاه پول بدهیم اما مجوز قانونی نداریم و مجلس این مسیر قانونی را بسته است. مدیر عامل کارخانه به من می‌گوید شما مجوز را بگیرید و کارخانه ذوب آهن از باشگاه حمایت می‌کند.


ابراهیمی در ادامه گفت‌وگو با فارس عنوان کرد: هیچ وزیری هیچ پاسخی به نامه‌های رئیس جمهور نداد تا حداقل آقای احمدی نزاد مسیر دیگری را برای کمک به باشگاه ارائه کند. دیگر نمی‌توانیم در بسکتبال، هندبال، دوومیدانی، وزنه برداری، شمشیر بازی و ... تیم داری کنیم. این در حالی است که در ورزش بانوان فعال بودیم، والیبال نشسته ما سر آمد دنیا است و در ورزش جانباز فعال هستیم. چرا رسانه‌ها به درد دلمان نمی‌رسند و فقط به باشگاه پرسپولیس و استقلال تیتر هستند.


وی گفت: می‌خواهم به دفتر مقام معظم رهبری بروم زیرا حتی پاسخ نامه‌های رئیس جمهور را ندادند و ما را بین زمین و آسمان نگه داشتند. سال‌ها در جبهه جنگ حضور داشتم و آب قمقمه ما از شدت گرما در دمای 50 درجه تقریبا جوش بود اما به اندازه شرایط کنونی صدمه ندیدیم. جوانان ما از بین رفتند ولی با جان و دل کار کردند اما اکنون همه چیز سیاسی و بازی شده است، نمی‌دانم با این شرایط می‌خواهیم به کجا برویم

گدای فاطمه(س)

شنبه 7/5/1391 - 10:5 - 0 تشکر 482885

استیضاح عباسی بعد از المپیک


باشگاه خبرنگاران: نماینده اصفهان از افزایش تعداد امضاهای طرح استیضاح وزیر ورزش و جوانان خبر داد و گفت: تعداد امضاهای این طرح به 60 امضا رسیده و ما این طرح را بعد از المپیک لندن پیگیری می‌کنیم.


حسن کامران دستجردی نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تا کنون 60 امضا برای استیضاح وزیر ورزش جمع آوری شده است.


این عضو کمسیون امنیت ملی مجلس افزود: عده‌ای معتقدند بدلیل نزدیکی المپیک، مقطع کنونی زمان مناسبی برای طرح این استیضاح نیست که ما به همین دلیل تصمیم گرفتیم این استیضاح را تا اتمام المپیک 2012 لندن و بازگشت کاروان ورزشی کشورمان به تعویق بیاندازیم.


وی همچنین خاطرنشان کرد: در صورت موفقیت تیم ورزشی جمهوری اسلامی ایران در المپیک ورزشی لندن استیضاح عباسی منتفی نمی‌شود چرا که موفقیت تیم ایرانی حاصل تلاش‌های چند ساله مسئولان قبلی است.


کامران تصریح کرد: استیضاح کنندگان به این طرح مصرند و در صورت انصراف تعدادی از امضا کنندگان از این طرح، تعدادی از نمایندگان حاضر به پس گرفتن امضای خود نیستند.


وی افزود: این استیضاح در 20 بند تهیه شده که نحوه عزل و نصب ها وچگونگی انتقال افراد از سایر دستگاه ها بویژه در مشاغل کلیدی و انگیزه دخالت در امور روز فدراسیون ها از جمله این موارد است.


کامران در ادامه تصریح کرد: نحوه اجرای احکام برنامه پنجم، نحوه تخصیص 1درصد اعتبار دستگاه‌ها به استان‌ها و علت بی‌مهری به پیشکسوتان و قهرمانان نیز از دیگر بندهای این استیضاح است.

گدای فاطمه(س)

شنبه 7/5/1391 - 10:7 - 0 تشکر 482888

فرنگی کاران ما سوپرمن نیستند!


مهر: سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در واپسین روزهای اردوی آماده سازی المپیکی‌ها حرف‌های تازه و عجیبی بر زبان آورد تا بار دیگر نشان دهد تمام فکر و ذهنش مراقبت از جسم و روح شاگردانش است.


محمد بنا از مهمترین دغدغه‌های خود و شاگردانش حرف به میان آورد و به برخی از شایعات و مسائل حاشیه‌ای اشاره کرد تا به قول خودش هیچ ناگفته‌ای تا بازی‌های المپیک 2012 لندن باقی نماند.


سوریان یکی از سربازان تیم ملی کشتی فرنگی است


برترین مربی کشتی فرنگی سال 2011 جهان در همان ابتدای اظهاراتش پیرامون وضعیت فرنگی کاران المپیکی، باز هم به سوریان و اهمیت تثبیت توانمندی روحی و روانی او اشاره کرد و گفت: تمامی فرنگی کاران اعزامی به لندن در شرایط بسیار خوبی قرار دارند که حمید سوریان نیز به عنوان یکی از سربازان کاروان ایران از این مسئله مستثنی نیست.


برخی اظهارنظرها عرصه را بر سوریان تنگ کرده است


وی در ادامه افزود: البته تنها نکته‌ای که ممکن است باعث شود آمادگی مطلوب روحی و روانی و بعضا جسمانی سوریان به هم بریزد، اظهارنظر برخی اهالی کشتی و بسیاری از رسانه‌هاست که به واقع عرصه را برای این مهره باتجربه تیم ملی تنگ کرده است. طبق برنامه مسابقات کشتی المپیک، حمید سوریان باید به عنوان نخستین کشتی گیر ایرانی به روی تشک برود و به قول معروف چراغ اول را روشن کند! اما برداشت غلط از این موضوع، رفته رفته به سوریان لطمه می‌زند.


سوریان سردار کشتی ایران نیست


سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان خاطر نشان کرد: بسیاری از اهالی کشتی و برخی رسانه‌ها از سر لطف و همدلی به سوریان، لقب سردار کاروان کشتی ایران در المپیک لندن را به او داده‌اند که این مسئله نه تنها کمکی به وی نمی‌کند، بلکه فقط بر حجم فشار روحی و روانی سوریان می‌افزاید.


سرنوشت دیگر ملی پوشان بسته به نتایج سوریان نیست


بنا تاکید کرد: من به عنوان سرمربی تیم ملی به تمامی این دوستان و همکاران اعلام می‌کنم نتیجه نخستین کشتی ما که همان مبارزات سوریان است هیچ تاثیری بر روند دیگر فرنگی کاران المپیکی ما ندارد و مطمئنا سرنوشت مابقی ملی پوشان به برد و باخت سوریان اهمیتی ندارد. در نتیجه نباید سوریان و دیگر فرنگی کاران المپیکی را از نخستین کشتی ترساند و همه چیز را مرتبط با نتیجه گیری سوریان دانست.


فرنگی کاران ما سوپرمن نیستند!


نباید برخی باخت‌ها را فاجعه خواند. این جمله نیز از مهمترین اظهارات محمد بنا بود که در ابتدای اظهاراتش بارها به آن اشاره کرد و گفت: نباید برخی بردها را بزرگ و برخی باخت‌ها را فاجعه خواند، چراکه بسیاری از قهرمانان بزرگ و نامدار کشتی دنیا نیز روزهای بد و خوب زیادی دارند و ممکن است گاهی با شکست میدان را ترک کنند. باور کنید بچه‌های ما سوپرمن نیستند و نباید از هم اکنون آنان را صاحب مدال طلای المپیک دانست.


توقعات مردم از فرنگی کاران به جاست


وی در ادامه افزود: البته توقعات مردم هم به جاست و موفقیت‌های اخیر فرنگی کاران در رقابت‌های جهانی و جام جهانی باعث شده تا جامعه ورزشی از این ملی پوشان انتظار تکرار قهرمانی و افتخارآفرینی را داشته باشند اما باید به این مسئله نیز توجه کرد که قهرمانی یک کشتی گیر به عوامل گوناگونی بستگی دارد و اگر یکی از این عوامل مهیا نباشد، نمی‌توان به نتایج دلخواه رسید.


عوامل تاثیرگذار بر موفقیت یا ناکامی کشتی گیران


سرمربی تیم کشتی فرنگی کشورمان اظهار داشت: تدارکات وسیع و کامل، مسیر رسیدن به دوبنده تیم ملی، روزهای بد و خوب کشتی گیر و از همه مهمتر آمادگی کامل روحی و جسمی ملی پوشان و .... از جمله مواردی است که می‌توانند در موفقیت و یا ناکامی کشتی گیران تاثیرگذار باشند.


شعار "مرگ یا پیروزی" را فراموش نکنید


مرد خستگی ناپذیر کشتی ایران به نکته جالب توجهی اشاره کرد و گفت: از همان روزی که سکان هدایت تیم ملی را در دست گرفتم به تمامی ملی پوشان و اردونشینان گفتم باید "مرگ یا پیروزی" را شعار خود بدانید و با تمام وجود به میدان بروید.


برای دستیابی به هدف باید تا حد مرگ جنگید


وی افزود: رسیدن به مدال طلا و قهرمانی، یعنی پشت سر گذاشتن چهار یا پنج کشتی نفس گیر و حساس در رقابت‌های جهانی یا المپیک که یکی از یکی دیگر مهمتر و سنگین‌تر است. پس برای دستیابی به این هدف باید تا حد مرگ جنگید و به هیچ چیز دیگری فکر نکرد. من بارها به فرنگی کاران المپیکی هشدار دادم که باید از همان ابتدای کار به عناوین دوم و سوم اندیشید، در غیر این صورت حتی روی سکو نخواهید رفت! پس بهتر است فقط به طلا فکر کنیم و کسب قهرمانی.


المپیک یک کنکور بزرگ و تاریخی است


سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان تصریح کرد: المپیک یک کنکور بزرگ و تاریخی است که تمام دنیا به آن چشم دارند، پس باید برای موفقیت در این آوردگاه از امید و انگیزه دم زد و با جنگندگی به میدان رفت.


از تردد در تهران هراس دارم!


محمد بنا در ادامه اظهاراتش از یکسال و نیم دوری خود از عرصه کشتی یاد کرد و گفت: از سال 2003 وارد عرصه مربیگری در ایران شدم و شاید باورتان نشود از آن زمان تاکنون به جز خانه کشتی تهران و منزل مادرم، هیچ جای دیگری در پایتخت را بلد نیستم! شاید حرفم را باور نکنید اما از ترس گم شدن در تهران، هراس دارم به تنهایی راهی بزرگراه های پیچ در پیچ تهران شوم، چراکه در طول این 9 سال به جز در و دیوار خانه کشتی و اردوی تیم ملی و مسیر فرودگاه، جای دیگری را ندیدم!


محمدزاده به دادم نمی‌رسید معلوم نبود الان کجای کشتی بودم


وی خاطر نشان کرد: من با دل و جان وارد عرصه کشتی شدم و طبیعتا برای رسیدن به اهدافم از خیلی چیزها گذشتم. من در طول این سالها تنها 18 ماه از عرصه کشتی دور بودم که آن هم جزو سیاه‌ترین و تلخ‌ترین روزهای زندگی من بود. سالهای 2007 و 2008 بنا به دلایلی از عرصه اجرایی کشتی دور ماندم، ولی باز هم دورادور حرص و جوش کشتی را می‌خوردم و با غم و شادی آن همراه بودم. روزهای واقعا تلخی بود؛ روزهایی که اگر "رشید محمدزاده" سرمربی تیم نوجوانان به دادم نرسیده بود، هیچ معلوم نبود اکنون کجای کشتی ایران بودم و چکار می‌کردم!


سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی همچنین به برخی اظهارات حاشیه‌ای مبنی بر ترکیب کادر فنی اعزامی به المپیک لندن اشاره کرد و گفت: هیچ مربی نباید از من توقع داشته باشد که آنان را بدون توجه به سهمیه‌های المپیک به لندن اعزام کنم. مربیان کادر فنی اعزامی به المپیک با توجه به تصمیم من و مدیر فنی تیم‌های ملی و با توجه به شرایط خاصی انتخاب شده‌اند و دیگران به هیچ عنوان نباید توقع زیادی از ما داشته باشند.


برای کشتی یار باشیم، نه بار!


"مربیان سازنده و زحمتکش کشتی باید همواره یار کشتی باشند، نه بار!"، بنا با بیان این جمله گفت: اگر اعزام‌ها دست من بود تمامی مربیان و دوستان را با خودم به المپیک می بردم اما این مسئله علاوه بر محدودیت سهمیه‌ها، شرایط خاصی را هم نیاز دارد که نمی‌توان به آن بی توجهی کرد. مربیانی که همراه تیم ملی به المپیک می‌آیند از ماه‌ها پیش مشخص شده بودند و هم اکنون زمان خوبی برای اظهارنظر به این موضوع نیست.


با انتقاد فضای آرام اردوی تیم ملی را برهم نزنند


وی در خاتمه تصریح کرد: یک مربی واقعی باید در هر مقطعی به موفقیت کشتی و کشتی گیرانش بیاندیشد و ر این روزهای حساس و مهم، فضای آرام اردوی تیم ملی را با گلایه و انتقاد بر هم نزند.


تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان طی روزهای 15 تا 17 مرداد در بازی‌های المپیک 2012 لندن به میدان خواهد رفت.

گدای فاطمه(س)

شنبه 7/5/1391 - 10:8 - 0 تشکر 482889

شکایت کمیته ملی المپیک ایران از AP


فارس :  بهرام افشارزاده گفت: از AP رسانه‌ای که مصاحبه را تحریف کرده است، شکایت کردیم.


وی افزود: در حد 30 ثانیه با خبرنگار این خبرگزاری صحبت کردم که آنها 2 صفحه از قول من مطلب منتشر کردند، ضمن اینکه برخی صحبت‌های کذب را هم به من نسبت دادند. همین موضوع باعث شد تا از آنها شکایت کنیم.


 این رسانه‌ که در گفت و گویی با دبیرکل کمیته ملی المپیک ایران از گرفتن جواب از افشارزاده برای مبارزه ورزشکاران ایرانی با نمایندگان رژیم صهیونیستی عاجز ماند، سعی کرد با تغییر در محتوای صحبت‌ها تیتر این خبر را به این شکل تغییر دهد: "ورزشکاران ایرانی مقابل نمایندگان اسرائیل بازی خواهند کرد"


این در حالی است که افشارزاده هیچ صحبتی در این خصوص نداشته و از لفظ اسرائیل در میان صحبت‌هایش استفاده نکرده است.

گدای فاطمه(س)

شنبه 7/5/1391 - 11:51 - 0 تشکر 482983

پاداش ویژه برای برد پینگ‎پنگ‏بازان در المپیک/ میزبانی لندن مشکلی ندارد


رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به اینکه نوشاد عالمیان و ندا شهسواری رقابت‌های خود در بازی‎های المپیک را از روز شنبه آغاز می‎کنند، گفت: بازیکنی که بتواند در جریان این بازی‏ها صاحب پیروزی شود، پاداش ویژه دریافت خواهد کرد.


محمد زارع‌پور که در محل برگزاری بازی‎های المپیک لندن به سر می‎برد در گفتگو با خبرنگار مهر از شرایط پینگ‎پنگ‌بازان المپیکی این رشته در آستانه آغاز رقابت‎های‎شان ابراز رضایت کرد و اظهارداشت: خوشبختانه هیچ موضوع نگران کننده‎ای در مورد عالمیان و شهسواری وجود ندارد. آنها در آمادگی کامل به سر می‎برند.


وی با اشاره به قرعه کشی مسابقات تنیس روی میز بازی‏های المپیک و مشخص شدن حریفان نمایندگان ایران در روز نخست این رقابت‎ها، خاطرنشان کرد: نوشاد عالمیان پس از استراحت در دور نخست باید به مصاف برنده دیدار بازیکن استرالیایی چینی الاصل و توگو برود. نوشاد شانس زیادی دارد که بتواند این بازی را ببرد و یک مرحله صعود کند.


رئیس فدراسیون تنیس روی میز با تاکید بر اینکه اولین حریف ندا شهسواری قهرمانی آفریقا را دراختیار دارد، یادآور شد: البته شرایط آمادگی ندا شهسواری هم برای برگزاری این بازی خوب است اما به هر حال حریف شهسواری در رنکینگ جهانی اختلاف زیادی با وی دارد و قطعا با تجربه‎‏های بین المللی زیاد به لندن آمده است در حالیکه این برای نخستین‏بار است که یک پینگ‎پنگ‏باز زن ایرانی سهمیه المپیک کسب کرده است.


زارع‎پور با بیان اینکه در مجموع به عملکرد خوب و رضایت بخش پینگ‎پنگ‏بازان ایران در بازی‏های المپیک لندن خوش‏بین است، به نتیجه گیری نمایندگان تنیس روی میز ایران در ادوار گذشته بازی‏های المپیک اشاره کرد و گفت: تاکنون هیچ یک از پینگ‎پنگ‏بازان ایرانی در جریان بازی‏های المپیک صاحب پیروزی نشده‎اند. بنابراین در صورتی که هر یک از دو نماینده ایران بتواند امروز شنبه در رقابت‏های خود پیروز شود، یک رکورد تاریخی را رقم زده و نامش به عنوان اولین پینگ‏پنگ‏باز برنده المپیک ثبت می‏شود.


رئیس فدراسیون تنیس روی میز تاکید کرد: امید زیادی داریم که بازیکنان تنیس روی میز ایران و به خصوص نوشاد عالمیان بتوانند تا چند مرحله صعود کند اما در هر صورت با توجه به اینکه تنیس روی میز ایران هیچ برد المپیکی ندارد، برای پیروزی آنها در این دوره از بازی‎های المپیک پاداش ویژه در نظر گرفته‎ایم که متعاقبا اعلام می‏شود.


زارع‎پور به روند تمرینی بازیکنان تنیس روی میز ایران طی چند روز گذشته که در لندن حضور داشته‏اند، اشاره کرد و گفت: دوشنبه گذشته که بازیکنان وارد لندن شدند استراحت کردند اما بعد از آن جلسات تمرینی خود را ادامه دادند. تمرینات بازیکنان در همان ورزشگاه محل برگزاری مسابقات یعنی ورزشگاه Excel برگزار می‏شود.


وی ادامه داد: در واقع بازیکنان هر روز برای تمرین دهکده بازی‏ها را ترک می‏کنند اما این رفت و آمد خسته کننده نیست چون سرویس ایاب و ذهاب ورزشکاران به خوبی در دسترس است.


رئیس فدراسیون تنیس روی میز در پایان از وضعیت غذایی در نظر گرفته توسط مسئولان برگزارکننده بازی‏های المپیک نیز ابراز رضایت کرد. در کل اینکه میزبان لندن حداقل تا به امروز بدون مشکل بوده است.


به گزارش خبرنگار مهر، سی‏امین دوره بازی‏های المپیک تابستانی امشب با برگزاری مراسم افتتاحیه به طور رسمی آغاز می‎شود. رقابت‏های تنیس روی میز از روز شنبه آغاز خواهد شد.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی