انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 699)
شنبه 7/5/1391 - 6:44 -0 تشکر 482702
۵۲ نکته برای شادمانی و بهره وری

مطمئناً شادی و لذت بیشتر در زندگی، آرزوی همه افراد است. اما آیا کتابی وجود دارد که بتواند راهنمای جامعی برای همه ما باشد؟ مطمئناً نه. این مطلب نیز تنها لیستی از نکاتی است که می تواند به بسیاری از مردم در زندگی کمک کند. بعضی از نکات موارد کلی و عمومی است که ما اغلب فراموش می کنیم. شما می توانید به این مطلب به عنوان یک راهنما که در واقع نکاتی را به شما یادآوری خواهد کرد نگاه کنید. این نوشته یک راهنمای گام به گام نیست؛ همچنین نیازی به یادگیری و انجام کلیه نکات نمی باشد. اما قریب به اتفاقشان ممکن است برایتان مفید باشند. قبل از اشاره به این نکات، لازم است از چند مورد برای برگزیدن نکته های مفید آگاه باشید:

تنها، نکاتی را که تصور می کنید برای شما مفید هستند برگزینید و انتخاب کنید. در اینجا ۵۲ نکته وجود دارد که تک تک آنها ممکن است برای همه کاربرد پذیر نباشند. اما امید می رود، هر کس بتواند حداقل ۱۰ مورد را انتخاب و به آنها عمل کند.

نیازی نیست که همه نکات را در یک زمان انجام دهید. ابتدا یک مورد را انتخاب کنید و آنرا در یک مدت زمان معین انجام دهید. اول بر روی یک نکته تمرکز کنید و سپس به سراغ بعدی بروید. تلاش برای پذیرفتن تمام تغییرات به یکباره بسیار مشکل است. تجربه. نکته ای را امتحان کنید و اگر جواب نداد دیگری را امتحان کنید. زندگی یک تجربه است. برای هیچ نکته ای تضمینی وجود ندارد. اما بسیاری از آنها به احتمال زیاد در شما شادی و نشاط ایجاد خواهد کرد. همه این نکات برای همه افراد کاربردی نمی باشند. برخی از مهمترین آنها در زیر آورده شده است.

شنبه 7/5/1391 - 6:45 - 0 تشکر 482703

۱- سحرخیز باشید: اقرار می کنم که این نکته برای همه کارساز نیست. و ممکن است برای شما نیز کارساز نباشد. اما من آنرا یک تغییر شگفت انگیز در زندگی خود می دانم. عادت به سحرخیزی، آغاز روزهای مرا بسیار مثبت تر ساخته است. و من اکنون زمان و انرژی بیشتری برای نوشتن، تمرین و تفکر دارم.

شنبه 7/5/1391 - 6:45 - 0 تشکر 482704

۲- کمتر کار کنید: این نکته هم یکی از نکات شادی آفرین است و باعث افزایش بهره وری خواهد شد. کمتر کار کردن شما را شادتر می کند به این دلیل که زندگی شما گیج کننده و پر استرس نخواهد شد. شما زمان بیشتری برای عزیزانتان و برای زندگی کردن خواهید داشت. همچنین یکی دیگر از نکات افزایش دهنده بهره وری این است که بر انجام وظایف اساسی تمرکز کنید و کارهای دیگر را حذف کنید. با این عمل تعداد کارهایی که انجام می دهید کمتر می شود ولی فعالتر خواهید بود.

شنبه 7/5/1391 - 6:47 - 0 تشکر 482705

۳- سرعت خود را کاهش دهید: به نظر من این عادت به تنظیم سرعت کار کردن باید در مردم ایجاد شود. در واقع تصور می شود اگر سرعت انجام بعضی کارها را کاهش دهید، زندگی لذت بخش تر خواهد شد و با ملایمت بیشتری کار می کنید. شما می توانید کارهای بیشتری انجام دهید حتی اگر کمتر کار کنید! و زمانی که کار نمی کنید، باید سعی کنید به حالت آرامش بازگردید. رانندگی آهسته، آرام راه رفتن، آرام غذا خوردن نمونه هایی از این کارها است.

شنبه 7/5/1391 - 6:47 - 0 تشکر 482706

۴- تمرین بردباری: اگر شما به راحتی عصبانی می شوید و کنترل خود را از دست می دهید می توانید با توجه به این نکات صبورتر باشید. با توسعه این مهارتها، زندگی شما متعادل تر و روان تر و شادی شما بیشتر خواهد شد. بردباری یک مهارت است و مانند صفات ذاتی غیر قابل تغییر نیست.

شنبه 7/5/1391 - 6:48 - 0 تشکر 482707

۵- مهربانی را تمرین کنید: این نکته می تواند یکی از مهمترین نکاتی باشد که باید آن را رعایت کنید. بخش اول از مهربان بودن همدلی است و این توانایی به ما کمک می کند که بتوانیم دیگر احساساتمان را با تمرین گسترش دهیم و درد و رنج افرادی را که به آنها علاقه مندیم تصویرسازی کنیم. سعی کنید دلیل درد و رنج و احساسات درونی و علت واکنش آنها را درک کنید. با انجام این تمرین شما مهارتی را که می تواند پیش درآمدی برای دیگر مهارتها باشد را تمرین می کنید. سعی کنید از درون اکثر افرادی که با آنها برخورد می کنید، آگاه شوید. سعی کنید از گذشته آنها و طریقه برخوردشان با زندگی اطلاع یابید. زمانی که شما این مهارت ارزشمند را گسترش می دهید نیم دیگری از مهربانی را یاد می گیرید. تلاش در جهت درک کردن و کمک به دیگران و کاهش درد و رنج آنها در واقع اقدام به مهربانی است. این چیزی است که می تواند شادی حقیقی را به زندگی شما و اطرافیانتان هدیه کند.

شنبه 7/5/1391 - 6:49 - 0 تشکر 482708

۶- علایق خود را کشف کنید: یک نکته ضروری دیگر. این نکته ممکن است در لیست اولویتهای من رتبه دوم را داشته باشد. کاری را پیدا کنید که به انجام آن علاقمندید. با این عمل زندگی شما فوق العاده بهتر می شود. مثلاً ممکن است شما عاشق کارتان باشید، چیزی که ۴۰ ساعت یا بیشتر در طول هفته را به آن اختصاص می دهید. با این کار مطمئناً امروز و فردا کردن و استرستان کمتر خواهد شد و مطمئناً کاری که ارائه می کنید رضایت بخش تر خواهد بود. به شغلتان و خودتان افتخار و شادمانی بیشتری را درون خود حس می کنید.

شنبه 7/5/1391 - 6:50 - 0 تشکر 482709

۷- وزن کم کنید: اگر اضافه وزن دارید، برای سلامتی و ظاهر بهتر، سعی کنید وزن خود را کم کنید. هرچند که وزن کمتر، بر داشتن احساس بهتر نسبت به بدنتان بسیار موثر است، ولی توصیه می شود که با رضایت به خود نگاه کنید. حتی اگر اضافه وزن دارید احساس منفی نسبت به خودتان نداشته باشید. سعی کنید کاهش وزن را با وسواس بیش از حد انجام ندهید. به تدریج وزن کم کنید و از این کار لذت ببرید.

شنبه 7/5/1391 - 6:51 - 0 تشکر 482710

۸- ورزش: این نکته را به یک عادت روزانه تبدیل کنید. علاوه بر تناسب اندام، ورزش کردن به خودی خود لذت بخش است و در طول روز نیز احساس بهتری به ما می دهد. در حین ورزش زمان مناسبی برای فکر کردن خواهید داشت. بعد از اتمام ورزش نیز احساس بسیار خوبی در مورد خودتان دارید.

شنبه 7/5/1391 - 6:52 - 0 تشکر 482711

۹- خوردن غذاهای سالم: رژیم گرفتن، چندان توصیه نمی شود. مگر در موارد خاص. رژیم بسیار محدود کننده است و بعد از مدتی از آن خسته می شوید و آنرا کنار می گذارید. شاید بهتر باشد به جای رژیم گرفتن و تغییر همه چیزهایی که می خورید، کمی در خوراک فعلی خود تغییر حاصل کنید. تغییر در رژیم غذایی و داشتن یک تغذیه سالم، به کاهش وزن شما کمک می کند و طول عمر را نیز افزایش می دهد.

شنبه 7/5/1391 - 6:53 - 0 تشکر 482712

۱۰- مدیتیشن: شاید شما هم مانند من به تغییر و تحولات عصر جدید عادت نداشته باشید. اما مدیتیشن به عنوان یکی از این موارد، می تواند روش بسیار ساده ای برای ریلکس شدن و رسیدن به آرامش، باشد که برای بهبود سلامت، عقل و تفکر نیز موثر است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی