ورزش و تندرستی (بازدید: 260)
پنج شنبه 5/5/1391 - 10:43 -0 تشکر 480777
اخبار امروز 5/ مرداد/91

افتتاحیه شبانه المپیک برای ایرانیان

مهر: مراسم افتتاحیه سی‎امین دوره بازی‎های المپیک در ساعتی برگزار می‎شود که ورزش دوستان ایرانی باید شبانه تماشاگر آن باشند.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک، طبق اعلام مسئولان برگزارکننده سی‎امین دوره بازی‌های المپیک لندن، مراسم افتتاحیه این دوره از بازی‎ها روز جمعه ساعت 19:30 به وقت محلی در استادیوم المپیک برگزار خواهد شد.

با توجه به اختلاف ساعت ایران و لندن، این مراسم ساعت 23 جمعه شب به وقت ایران آغاز خواهد شد. بنابراین ایرانیان می‎توانند شاهد یک افتتاحیه کاملا شبانه باشند.

برای ساخت استادیوم المپیک که علاوه بر مراسم افتتاحیه، میزبان مراسم اختتامیه نیز خواهد بود، 537 میلیون پوند هزینه شده است. این استادیوم 80 هزار نفری است.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 5/5/1391 - 10:45 - 0 تشکر 480781

این سه نفر از استقلال می روند!

جهان: سرمربی استقلال از دست یکی از ایجنت های ایرانی به شدت ناراحت است و می گوید که وی می خواهد سه استقلالی را به قطر ببرد و اولین هدف وی بازیکن شماره هشت آبی پوشان است.

اوایل هفته جاری برخی رسانه ها از جلسه جنجالی امیر قلعه نویی با مجتبی جباری در حاشیه یکی از تمرینات استقلال خبر دادند و حتی برخی مدعی شدند که این جلسه سرپایی توام با درگیری لفظی بوده است اما اطرافیان قلعه نویی در گفت و گو با خبرنگاران این موضوع را تکذیب کردند تا خیلی ها به دنبال پی بردن به محتوای جلسه این دو نفر باشند.


در همین حال یک منبع آگاه در باشگاه استقلال از درخواست جدید جباری از استقلالی ها مبنی بر دریافت رضایتنامه خبر داد و گفت:« این بازیکن اخیرا از یک باشگاه قطری پیشنهاد خوبی دریافت کرده است و به همین دلیل از قلعه نویی خواسته تا با جدایی وی موافقت کند و در واقع دلیل جلسه چند روز قبل آنها همین موضوع بوده است.» 

امیر قلعه نویی هنوز صراحتا به درخواست اخیر جباری اشاره نکرده است اما انتقاد اخیر وی از یک ایجنت رسمی ریشه در همین ماجرا دارد و وی و دیگر استقلالی های اطراف وی معتقدند که این ایجنت و یک بازیکن سعی دارند بازیکنان استقلال را هوایی کنند. 

یکی از مسوولان استقلال که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت:« یکی از ایجنت های معروف با سه بازیکن استقلال یعنی جباری، منتظری و زندی مذاکره کرده است تا آنها را به تیم های قطری ترانسفر کند اما قلعه نویی با این موضوع مخالف است و حتی در جلسه ای که با جباری داشته است، این مخالفت خود را اعلام کرده اما ظاهرا جباری به این انتقال اصرار دارد.» 

لازم به ذکر است که مجتبی جباری، با نظر مستقیم قلعه نویی و در حالیکه فتح الله زاده با تمدید قرارداد وی مخالف بود قراردادش را با استقلال تمدید کرد و حالا نیز راه خروج خود از استقلال را فقط جلب نظر قلعه نویی می داند

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 5/5/1391 - 10:45 - 0 تشکر 480783

جباری از قطر پیشنهاد ندارد


خبر آنلاین : در روزهای اخیر شایعه جدایی مجتبی جباری از استقلال مطرح شده ولی او قرار نیست از جمع آبی‌پوشان جدا شود.


می‌گویند شماره 8 آبی‌ها از لیگ قطر پیشنهاد دارد ولی گویا این موضوع در حد شایعه است و جباری تا به امروز با پیشنهادی از سوی تیم‌های قطری مواجه نشده است. شهراد ناظمی مدیربرنامه‌های جباری هم این موضوع را تایید كرده و به خبرآنلاین می‌ گوید: «برای جذب جباری هیچ پیشنهادی از تیم‌های قطری به دست من نرسیده و این بازیكن قرار نیست از استقلال جدا شود. مجتبی با این باشگاه قرارداد دارد و در استقلال می‌ماند.»

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 5/5/1391 - 10:46 - 0 تشکر 480786

انتقاد رویانیان از علی پروین


ایسنا : مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بر خلاف نظر رییس كمیته فنی این باشگاه می‌گوید كه به ژوزه اعتقاد دارد و از این سرمربی حمایت خواهد كرد.


محمد رویانیان به سایت باشگاه پرسپولیس گفت: این پیروزی را به محمود یاوری و شاگردانش تبریک می گویم و از سرمربی و بازیکنان پرسپولیس قاطعانه حمایت کرده و امیدوارم برخی اظهار نظرها از سر دلسوزی باشد نه مسائل دیگر!


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: برخی اظهارنظرها که پس از پایان بازی مطرح شده یا از نپختگی محض و عجولانه بودن نشأت می گیرد یا ریشه در یک برنامه ریزی هدفمند دارد که خیلی زود خودش را نشان داد. در این باره پس از بررسی های دقیق بیشتر توضیح خواهم داد و در صورت لزوم تصمیم گیری خواهم کرد اما تاکیدم بر این است که همه بدانند حمایت قاطع و کاملی از سرمربی، کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس خواهم داشت و به آینده این تیم بسیار امیدوارم.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 5/5/1391 - 10:48 - 0 تشکر 480789

میلیاردی‌هایی که حرفی برای گفتن‌نداشتند!


رجانیوز: آبی‌های پایتخت همانند پرسپولیس  تهران در دومین دیدار خود در لیگ دوازدهم برابر حریف جوان و کم ستاره خود تن به شکست دادند تا سریال تحقیر میلیاردهای لیگ دوازدهم در این هفته از رقابت‌های لیگ برتر کامل شود و این واقعیت برملا شود که پول برای تیم‌های فوتبال سرشناس فوتبال ما خوشبختی نمی‌آورد بلکه این فاکتور می‌تواند عامل اصلی ناکامی را برای آنها فراهم آورد


استقلالی‌ها در یک دیدار کسل کننده با استفاده از تمامی ستاره‌های خود برابر تیم جوان سایپا هیچ حرفی برای گفتن نداشتند، با وجود آن که آبی‌های پایتخت کاپیتان چند میلیاردی تیم ملی فوتبال کشورمان را نیز در ترکیب خود به همراه داشتند بازهم این تیم جوان و مستعد سایپا بود که نبض بازی را در اختیار گرفت و برتری خود را به شاگردان امیر قلعه نویی دیکته کرد تا نخستین شکست استقلال در این فصل برابر این تیم رقم بخورد.


 آبی‌های پایتخت هرچند تا این لحظه هیچ پولی بابت قراردادهای جدید به حساب بازیکنان خود واریز نکردند اما جزو گران قیمت‌ترین تیم‌های لیگ دوازدهم به شمار می‌روند اما این فاکتور مانع از ناکامی‌ پسران آبی نشد،بازیکنان میلیاردی استقلال چهار شنبه شب با ارائه یک بازی ضعیف و دور از انتظار برابر تیم جوان سایپا تن به شکست دادند تا همانند پرسپولیس کهکشانی در هفته دوم در زمره تیم‌های ناکام قرار گیرند.


شکست تیم‌های پرهزینه فوتبال ایران در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر این واقعیت را برملا ساخت که هزینه زیاد و ریخت و پاش‌های مدیریتی نمی‌تواند عامل موفقیت به شمار آید،چون اگر این اتفاق باعث برتری تیم‌های فوتبال ایران می‌شد هرگز تیم‌های جوان و مستعدی چون مقاومت شهید سپاسی و سایپا کرج نمی‌توانستند شاگردان میلیارد ژوزه مانوئل و امیر قلعه نویی در خانه شکست دهند، از این رو می‌توان با در نظر گرفتن این دو نتیجه به رویانیان و فتح‌الله زاده پیغام داد که ریخت و پاش‌های این چنینی عامل خوشبختی و موفقیت در فوتبال ایران نیست.


بدون تردید اگر قراردادهای میلیاردی می‌توانست برای تیم‌های ایرانی خوشبختب به ارمغان بیاورد سه شنبه شب دروازه بان میلیاردی پرسپولیس شاهد باز شدن دروازه خود نبود، یا سید مهدی رحمتی این گونه در برابر مهاجمان سایپا البرز سر تعظیم فرود نمی‌آورد، اگر رقم قرارداد مهاجمان فجر شهید سپاسی و سایپا کرج که موفق شدند دروازه گردان و رحمتی را در بازی‌های هفته دوم باز کنند را به دقت ارزیابیکنید متوجه خواهید شد که گلزنان فجر و سایپا به اندازه یک سوم از قرارداد میلیارد تومانی دروازه‌بان‌های استقلال و پرسپولیس پول گرفتند اما توانستند سقف دروازه این دو گلر سرشناس فوتبال ایران را فرو بریزند.


شاید مدیران عامل دو باشگاه پر هوادار پایتخت ناکامی استقلال و پرسپولیس در هفته دوم را یک اتفاق کاملا فوتبالی تلقی کنند اما بدون تردید تداوم این رویه می‌تواند فضا را برای فعالیت این دو نامساعد کند چون افکارعمومی قطعا در برابر ناکامی تیم‌های پرهزینه آنها در ادامه مسابقات لیگ برتر به سادگی از کنار این مساله عبور نخواهد کرد.


رویانیان و فتح الله زاده با رفتار خود در فصل نقل و انتقالات و ریخت و پاش‌های فراوان زمینه را برای انتقاد جدی منتقدان فراهم ساختند از این رو اگر تیم‌های میلیاردی و کهکشانی این دو مدیرعامل در ادامه مسیر مسابقات همانند هفته دوم این گونه پراشکال و ضعیف در برابر حریفان خود ظاهر شوند از انتقاد تند منتقدان سنتی فوتبال ایران در امان نخواهند ماند.


تنها امیدواری مدیران عامل باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس موفقیت در بازی‌های آتی این تیم‌ها در مسابقات لیگ برتر است چون در صورت وقوع این رویداد آنها می‌تواند زیر سایه موفقیت‌های استقلال و پرسپولیس پنهان شوند در غیر این صورت قطعا روزهای طاقت فرسایی پیش روی فتح الله زاده و رویانیان خواهد بود که قطعا تحمل فشار وارده کار آسانی نیست از این رو مدیران عامل این دو باشگاه با این آرزو شب را به صبح می‌رسانند که در هفته‌های آتی نتیجه ای مشابه هفته دوم برای تیم‌های تحت مدیریت آنها رقم نخورد چون با شکست و ناکامی دردسرهای مدیریتی این دو به شکل سرسام آوری رشد خواهد کرد.‌

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 5/5/1391 - 10:50 - 0 تشکر 480793

جدول رده‌بندی لیگ‌برتر/برنامه هفته‌سوم


مشرق: در پایان هفته دوم لیگ برتر تیمهای صبای قم، فجر سپاسی و سپاهان با کسب دومین پیروزی متوالی خود و به خاطر تفاضل گل به ترتیب در رده های اول تا سوم قرار گرفتند. شکست دو تیم مطرح پایتخت و دومین شکست متوالی ذوب آهن و مس کرمان از اتفاقات مهم این هفته به شمار می رود.


جدول رده بندی لیگ برتر و برنامه هفته سوم را در زیر ببینید:
گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 5/5/1391 - 10:51 - 0 تشکر 480794

واکنش نکونام به تشویق فرهاد مجیدی


خبرآنلاین: نخستین بازی جواد نکونام برای آبی پوشان با شکست همراه بود.


جواد پس از این بازی در جمع خبرنگاران گفت:«استقلال به تازگی بازیکنانش را دور هم جمع کرده است.خود من دو سه روز است که به استقلال اضافه شده ام و هنوز نتوانسته ام با سایر بازیکنان هماهنگ شوم.»


نکونام این را گفت و ادامه داد:«استقلال هنوز نیاز به زمان دارد.اما همیشه کار در هفته های اول سخت است.»


اما واکنش جواد نکونام به تشویق فرهاد مجیدی و دو دستگی بین هواداران این تیم.او می گوید:«در این مورد حرفی نمی زنم،اگر سوالی در مورد بازی دارید بپرسید.»


نکونام در پایان گفت:« استقلال در نیمه دوم بازی خوبی ارائه کرد اما باید بگویم سایپا در نیمه اول بهتر از ما بود و نتیجه هرگز در فوتبال برنمی‌گردد. استقلال باید همیشه استقلال باشد.»

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 5/5/1391 - 10:54 - 0 تشکر 480795

پرچمدار کاروان ایران در لندن


علی مظاهری پرچمدار ایران در المپیك
گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی