مقاومت اسلامی (بازدید: 524)
چهارشنبه 4/5/1391 - 22:22 -0 تشکر 480314
ایمان به خدا راز مقاومت اسلامی است

سیدحسن نصرالله:/۱
ایمان به خدا راز مقاومت اسلامی است/مقاومت 30 سال است با دشواری‌ها مقابله می‌کند

خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب‌الله لبنان طی سخنانی تاکید کرد که ایمان به خداوند متعال راز مقاومت اسلامی است و به مبارزان آن توانایی مقابله با دشمن و امید به پیروزی را اعطا می‌کند.


به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری المنار، سید"حسن نصرالله" طی سخنانی در مراسم جشن فارغ التحصیلی فرزندان شهدای مقاومت گفت: وقتی از خانواده شهید علی و احمد عنیسی سخن می‌گوئیم از نسل‌های مقاومت که دوشادوش هم می‌جنگیدند و با هم شهید می‌شدند، سخن می‌گوئیم.

وی اظهار داشت: در این جشن خانواده‌هایی هستند که جگر گوشه‌های خود را در راه مقاومت داده‌اند و سوال این است که چرا برادر پشت سر برادر به کاروان شهدا می‌پیوندد؟ سوال در مورد این همه اصرار برای شهادت مطرح می‌شود؛ پیروان پیامبران این چنین به سمت شهادت می‌رفتند، شاید مشخصه کربلا در تاریخ این است که ظرف چند ساعت اندک این صحنه‌ها درباره شهادت زیاد شد همانند شهادت پدر و پسر یا شهادت دو برادر و یا چند برادر در آن واحد شهید شدند.

وی تصریح کرد: در این روز این شهدا و آغاز مقاومت را به یاد می‌آوریم؛ ما تعداد اندکی بودیم که ما را به دیوانگی متهم می‌کردند. سوال این است که چرا این شهدا و رفقای آنها این راه را انتخاب کردند؟ با بیان ساده می‌گویم که ایمان به خداوند و رسول خدا، ایمان به وعده خدا، روز قیامت و کرامت الهی و نیز ایمان به به چیز دیگری که دنیوی است و آن اینکه جهاد و شهادت راه عزت و افتخار است.

وی افزود: این شهدا می دانستند که تکلیف آنها مبارزه با دشمن اسرائیلی است که سرزمین ما را اشغال کرده و به اهالی آن تعدی کرده است و اینها قبول کردند که این تکلیف را با اخلاص و صادقانه انجام دهند؛ این فرهنگی که این شهدا با آن تربیت یافتند همان فرهنگ خانواده‌های شهداست که همچنان وجود دارد، این رضایت خانواده های شهدا از ایمان آنها به خداوند و رضایت به قضا و قدر الهی نشأت می‌گیرد و راز مقاومت اسلامی و جوهره آن نیز در همین مسئله نهفته است.

نصرالله تاکید کرد: امروز کسانی هستند که تحلیل می‌کنند و می‌گویند که حزب‌الله در تنگنا است و در وضعیت دشواری بسر می‌برد و من می‌گویم که آنها بر اساس اوضاع و احوال و تفکرات خودشان سخن می‌گویند زیرا مقاومت 30 سال است که با دشواری‌ها مقابله می‌کند و جنگ جولای بهترین دلیل برای آن است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه اظهار داشت: در جنگ جولای 2006 برخی‌ها گمان می‌کردند که مقاومت نفس‌های آخر خود را می‌کشد در حالی که مقاومت از پیروزی سخن می‌گفت، به همه کسانی که این راه را ادامه می‌دهند و همه کسانی که رخدادها برایشان مهم است می‌گویم که ایمان به خداوند توانایی صبر و پایداری را به اعطا می‌کند و جانفشانی‌ها و قربانی‌ها هر چه باشد[دیگر مهم نیست].

وی اظهار داشت: ایمان به خداوند به ما این توانایی را می‌دهد که قربانی دهیم هر چند که عزیزانمان باشند این ایمان به ما امید به پیروزی را می‌بخشد هر چند که دشمنان ما زیاد و یاری‌گران ما اندک باشند و این ایمان است که این دیدگاه روشن را به اعطا می‌کند.

نصرالله تاکید کرد: ایمان به خداوند است که افق پیروزی در دنیا و آخرت را برای  ما ارزانی می‌دارد و احمد و علی عنیسی و تمامی شهدا این ایمان را داشتند و به همین دلیل در برابر بمباران جنگنده‌ها هیچ ترس و واهمه‌ای نداشتند، اینها داستان‌های واقعی است، داستان علی و احمد عنیسی داستان‌هایی است که در جنگ جولای رخ داد و اینها باید برای مردم روایت شود و اینها معجزه‌های انسانی آنها است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی