انجمن ها > انجمن جراحان > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
جراحان (بازدید: 417)
چهارشنبه 4/5/1391 - 20:7 -0 تشکر 480244
چرا ایران رتبه اول در عمل زیبایی بینی را دارد؟

سایت شفاف با انتشار گزارشی درباره میزان استقبال از جراحی های زیبایی در ایران، از مخاطبان خود خواسته تا در نظرسنجی این سایت درمورد دلیل اول بودن رتبه ایران در عمل زیبایی بینی شرکت کنند.

به گزارش شفقنا به نقل از شفاف، عمل بینی در ایران مثل همیشه بازار داغی دارد و گوی سبقت را از سایرین ربوده است. جدیدترین اخبار هم حکایت از کاهش سن این عمل در ایران دارد.

به گفته یک متخصص روانشناس، این عمل هم اکنون در سن های پایین انجام می شود. مصطفی تبریزی گفت: هرچند سن مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی در بین پسران 18 و برای دختران 17 سال است، با این وجود امروزه شاهد كاهش سن متقاضیان به 14 و 15 سال هستیم و این موضوع نشان دهنده این است كه فرد به انجام عملی تصمیم می‌گیرد كه هنوز آگاهی و شناخت كافی از این موضوع و پیامدهای ناشی از آن ندارد.

شاید دیگر این موضوع که هنگام  پرسه زدن در خیابان به وفور چنین افرادی را ببینید ،که چسب بر بینی دارند و به اصطلاح دماغشان به اندازه یک پسته بالا رفته است،عادی باشد .اما روانشناسان نظری خلاف این دارند.

به گفته این روانشناسان، بیشترین افرادی كه عمل زیبایی انجام می‌دهند كسانی هستند كه عزت نفس و اعتماد به نفس پایین دارند و این افراد در پی دستیابی به تایید نظر افراد دیگر جامعه و جایگاه اجتماعی‌اند، در حالیكه این جایگاه حاصل توهم ذهنی آنان است و پیامد و نتیجه عملی و كاربردی برای آنها در جامعه ندارد.

مصطفی تبریزی، روانشناس با تاكید بر رتبه اول ایران در جراحی‌ زیبایی‌بینی در دنیا، میزان خودآگاهی فرد و تكامل هویت را مهم‌ترین عامل در این ا قدام دانست و گفت: برخلاف كشور ما جراحی زیبایی لیپوساكشن (كوچك كردن شكم) شایع‌ترین عمل زیبایی در دنیاست كه هدف درمانی دارد.

این متخصص روانشناسی و مشاوره با اشاره به اینكه بسیاری از افرادی كه به عمل جراحی زیبایی تن می‌دهند به «خود ارزشمندی» كه در پی كسبش بودند نمی‌رسند، اظهار كرد: این افراد عموما پس از عمل به آن میزان رضایت مورد نظر خود دست نمی‌یابند و چهره و ظاهری كه قبل از عمل در ذهن خود می‌پرورانند را محقق نمی‌بینند و عموما با مشكلات ثانویه دیگری از قبیل مشكلات تنفسی، افتادگی گونه، بازگشت چین و چروك‌های صورت و ... مواجه می‌شوند.

وی ادامه داد: عدم رضایت فرد ازعمل با فشارهای روانی، افسردگی، پشیمانی، پریشانی و سرزنش خود همراه خواهد بود و چون متقاضیان عمل جراحی زیبایی، قبل از عمل تعهدنامه مربوط به عمل جراحی را درخصوص به عهده‌گرفتن تمامی نتایج حاصل از عمل امضاء می‌كنند طبعا هیچ حق و حقوقی برای اعتراض و شكایت نسبت به نتیجه عمل جراحی خود ندارند.

افرادی كه بینی‌هایشان را عمل می‌كنند به چند گروه تقسیم می‌شوند، عده‌ای هستند كه بینی‌هایشان شكل واقعا نامتعادلی دارند یا دارای مشكلات تنفسی هستند كه این دسته از جراحی‌های زیبایی بینی قابل توجیه و دفاع است. عده‌ای دیگر هم به دلیل چشم و هم‌چشمی‌های موجود در جامعه به این اقدام دست می‌زنند، حتی در مواردی دیده شده است كه فرد عمل زیبایی انجام نداده ولی بر روی بینی خود چسب بینی چسبانده است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی