زن ریحانه آفرینش (بازدید: 170)
چهارشنبه 4/5/1391 - 0:48 -0 تشکر 479354
زنان اخاذ

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده چندی پیش با شكایت مردی علیه یك زن جوان به اتهام اخاذی میلیونی در دستور كار پلیس آگاهی مشهد قرار گرفت.

شاكی گفت: چندی پیش زنی به عنوان مسافر سوار خودرویم شد. در گفت‌و‌گو با او متوجه شدم از شوهرش جدا شده و تنها زندگی می‌كند كه در ادامه ارتباط پنهانی‌مان شكل گرفت.

وی اضافه كرد: یك روز او به من گفت یكی از دوستانش از ارتباط پنهانی ما با خبر است و در این زمینه فیلم و عكس نیز تهیه كرده و حتی نشانی خانه و محل كارم را می‌داند.

شاكی در دام زن اخاذ

شاكی یادآور شد: زن جوان تهدیدم كرد باید چند میلیون تومان به او پول بدهم، در غیر این صورت فیلم و عكس‌ها را برای همسرم و همكارانم ارسال می‌كند و آبرویم را می‌برد. در پی این تهدیدها، مجبور شدم طی چند مرحله به آن زن پول بدهم. اما او بار آخر باز هم با تهدید از من خواست ده میلیون تومان دیگر به او بپردازم.

در پی این شكایت، چهره‌نگاری رایانه‌ای از زن اخاذ انجام و جستجو برای دستگیری او آغاز شد. در حالی كه تحقیق در این باره ادامه داشت، مردان دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شكایت‌های مشابهی را مطرح كردند.

ردپای چند زن در اخاذی از مردان

با اطلاعات به دست آمده از شاكیان، معلوم شد همگی به یك شیوه مورد اخاذی زنان جوان قرار گرفته‌اند.

این در حالی بود كه تصاویر رایانه‌ای به دست آمده از متهمان فراری، به یكدیگر شباهت نداشت كه با توجه به این موضوع، ماموران احتمال دادند زنان اخاذ، اعضای یك گروه هستند كه مردان را دردام خود گرفتار می‌كنند.

در مرحله بعدی، تصاویر رایانه‌ای از زنان اخاذ تحت تعقیب پلیس در اختیار گشت‌های انتظامی قرار گرفت.

دستگیری زن اخاذ

جستجو در این باره ادامه داشت تا این كه چند روز پیش ماموران گشت پلیس در یكی از محله‌های جنوبی مشهد زن جوانی را مشاهده كردند كه در حال گدایی بود و شباهت بسیاری به یكی از زنان اخاذ تحت تعقیب پلیس داشت. به این ترتیب او را دستگیر كردند.

زن جوان در بازجویی مقدماتی ادعا كرد شوهر معتادش او و فرزندانش را ترك كرده و برای تامین هزینه زندگی‌شان گدایی می‌كند و تاكنون از كسی اخاذی نكرده است.

در پی اظهارات متناقض متهم، شاكیان در مواجهه حضوری با زن متهم قرار گرفتند كه تعدادی از آنها، زن متهم را به عنوان فردی كه با آنها ارتباط دوستی پیدا كرده و چند مرتبه اخاذی كرده بود، معرفی كردند. به این ترتیب زن جوان اعتراف كرد سركرده یك باند از زنان خیابانی است.

زن فراری، باند زنان خیابانی را هدایت می‌كرد

متهم جوان با اشاره به نحوه تشكیل باند خود گفت: به دلیل اعتیاد از خانه‌ فرار كردم. سپس با چند زن آشنا شده و به دام آنها افتادم و در زمینه گدایی، اخاذی و سرقت با آنها همكاری می‌كردم.

وی اضافه كرد: پس از مدتی تصمیم گرفتم یك باند تشكیل دهم. بنابراین زنان خیابانی را كه جایی برای ماندن و پولی برای تامین هزینه زندگی‌شان نداشتند، شناسایی می‌كردم.

اعتراف به آموزش اخاذی

متهم با اشاره به نحوه اخاذی از مردها گفت: چند هفته‌ای به آنها آموزش می‌دادم و می‌خواستم با پوشش آراسته سوار خودرو‌های مدل بالا شوند و پس از جلب اعتماد و ارتباط دوستی با رانندگان از وضع زندگی آنها اطلاعاتی به دست آورند.

متهم اضافه كرد: سپس از آنها می‌خواستم در ملاقات با مردهای پولدار وانمود كنند یكی از اعضای خانواده‌شان پی به ارتباط آنها برده و در این زمینه فیلم و عكس تهیه كرده است.

متهم یادآور شد: به این ترتیب همدستانم، مردان پولدار را تهدید می‌كردند كه اگر پولی به آنها نپردازند، فیلم و عكس‌ها را برای همسرشان یا همكاران آنها ارسال می‌كنند و به این شیوه از آنها اخاذی می‌كردیم.

در پی اعتراف متهم، پنج زن خیابانی كه با او همدست بودند نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفتند و دستگیر شدند.

بنابراین گزارش، در پی اعتراف متهم، پنج عضو دیگر این باند هم در بازجویی به همدستی با وی در اغفال مردان پولدار و اخاذی از آنها اعتراف كردند و با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تكمیلی در این زمینه ادامه دارد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 7/5/1391 - 0:32 - 0 تشکر 482425

سلام

فقط می تونم بگم متاسفم برای چنین کسانی!

خدا هممون رو هدایت کنه آن شاءالله...

 

خدايا در برابر هر آنچه انسان ماندن را به تباهي مي کشاند مرا با نداشتن و نخواستن رويين تن کن. (علي شريعتي)

.

.

"مدير انجمن زن ريحانه ي آفرينش"

"جانشين انجمن زبان انگليسي"

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی