انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 1824)
سه شنبه 3/5/1391 - 1:8 -0 تشکر 478306
اخبار سیاسی

سكوت در قبال كشتار مسلمان میانمار نمونه بارز دروغ حقوق بشری غرب است
 
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به استثمار انسانها بوسیله تمدن غرب بعنوان تمدنی مبتنی بر مادیت و بدور از اخلاق و معنویت تأكید كردند: نمونه بارز ادعاهای دروغین غرب درباره اخلاق و حقوق بشر، سكوت این مدعیان در قبال كشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار است.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، همزمان با اولین روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، محفل انس با قرآن، عصر امروز (شنبه) در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد. در این محفل نورانی که سرشار از عطر و طراوت معنوی قرآن بود، قاریان، حافظان و اساتید قرآن، آیاتی از قرآن کریم را قرائت کردند و گروههای جمع خوانی نیز در فضیلت رمضان کریم، به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

حضرت آیت الله خامنه ای در سخنانی در این محفل قرآنی، داعیه جمهوری اسلامی ایران را برپایی تمدنی متکی بر معنویت ناشی از قرآن و هدایت الهی دانستند و با اشاره به استثمار انسانها بوسیله تمدن غرب بعنوان تمدنی مبتنی بر مادیت و بدور از اخلاق و معنویت تأکید کردند: نمونه بارز ادعاهای دروغین غرب درباره اخلاق و حقوق بشر، سکوت این مدعیان در قبال کشتار هزاران انسان مسلمان در میانمار است.

 

 

ایشان افزودند: تمدن غرب در طول قرنهای گذشته نیز، هرجا که پا گذاشته است، جز فساد و استثمار انسانها نتیجه ای نداشته است.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: عزت، رفاه، پیشرفت مادی و معنوی، اخلاق نیک و غلبه بر دشمنان، فقط از طریق عمل به معارف قرآنی بدست خواهد آمد.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به بیداری ملتهای اسلامی افزودند: اگر ملتهای اسلامی بتوانند تمدن مبتنی بر وحی الهی و معنویت و اخلاق را پایه گذاری کنند، بشر سعادتمند خواهد شد.

ایشان همچنین ترکیب عقل و عاطفه را در انس با قرآن بسیار سودمند خواندند و تأکید کردند: هنگامی که عقاید عقلانی قرآن با محبت عجین شود، زمینه عمل به قرآن فراهم و در نتیجه توفیقات جامعه اسلامی روزافزون خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اظهار خرسندی از گسترش نهضت انس با قرآن در کشور بویژه در میان جوانان، بر لزوم تدبر و تأمل در مفاهیم قرآنی و عمل به آن تأکید کردند.

سه شنبه 3/5/1391 - 1:11 - 0 تشکر 478307

اعتراف به مداخله آمریكا در سوریه/عملیاتهای مخفی "سیا" در دمشق
یك روزنامه غربی از حضور ماموران سازمان اطلاعات مركزی آمریكا ( سیا ) در سوریه و عملیات های مخفیانه آنها در این كشور به بهانه كشف محل تسلیحات شیمایی و بیولوژیكی خبر داد.

 در حالیکه شورشیان سوری به دمشق نزدیک شده اند سازمان سیا برای یافتن تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی حکومت این کشور دست به کار شده است .

روزنامه دیلی تلگراف از اقدام سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ( سیا ) برای یافتن این تسلیحات از واژه "مسابقه" استفاده کرده و می نویسد : سیا در تلاش است تا پیش از آنکه دیر شود این تسلیحات را پیدا کند.

به نوشته این روزنامه، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در تلاش است تا پیش از آنکه شورشیان سوری به نقاط کلیدی سوریه مسلط شوند محل اختفای تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی را کشف کند.

در همین رابطه روزنامه دیلی تلگراف به نقل از منابع دولتی آمریکا می نویسد : سیا نیروهای خود را به سوریه اعزام کرده تا محل تسلیحات را شناسایی کنند. یکی از ماموریت های اصلی این نیروها در سوریه ارتباط برقرا کردن با نظامیان گریخته از ارتش سوریه است تا از آنها اطلاعاتی در خصوص اینگونه تسلیحات بدست بیاورند.

به گفته مقامات آمریکایی مرتبط با پرونده سوریه، وظیفه دیگر نیروهای سازمان سیا در سوریه، ردگیری تماس های تلفنی، نامه های الکترونیکی ( ایمیل ) تصاویر ماهواره ای و دیگر اطلاعات جمع آوری شده برای کشف محل اختفای تسلیحات شیمایی و بیولوژیکی است.

این وظیفه در روزهای اخیر حالت فوق العاده به خود گرفته . در هفته گذشته روزنامه وال استریت ژورنال مدعی شده بود که ارتش سوریه تسلیحات شیمایی خود را جابجا کرده است. و در تاریخ 17 جولای نیز "نواف فارس" سفیر سابق سوریه در عراق در گفتگو با بی.بی.سی نیز مدعی شده بود که حکومت بشار اسد در استفاده از تسلیحات شیمایی علیه شورشیان درنگ نخواهد کرد.

اما "مایک روگرس" رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا از ارئه توضیحات در این خصوص که چه افرادی به سوریه اعزام شده اند و تا کنون به چه اطلاعاتی دست پیدا کرده اند خودداری کرد و گفت : دولت آمریکا اخیرا اقدامات لازم برای جمع آوری اطلاعاتی که ما برای اتخاذ تصمیم مناسب درباره تسلیحات شیمایی و بیولوژیک، گروه های مخالف دولت و همچنینی استراتژی های دولت انتقالی و رهبران آن نیاز داریم انجام داده است.

این مقام آمریکایی در ادامه افزود : اما با این وجود ما نمی دانیم که برای آنکه به محض سقوط اسد مفید باشیم به چه اطلاعاتی نیاز داریم.

به نوشته دیلی تلگراف، سخنگوی سیا از پاسخ دادن به پرسش های موجود در این رابطه خودداری کرده است.

به نوشته این روزنامه، سوریه معاهده تسلیحات شیمایی را که تولید ،انبار و استفاده از اینگونه سلاح های را ممنوع می کند امضا نکرده و "استیون هیدمان" از مشاوران ارشد خاورمیانه در اندیشکده صلح آمریکا در این باره می گوید که می داند پی بردن به محل اختفای این تسلیحات در سوریه امری مهم خواهد بود.

"برایان سایرز" مدیر مرکز "روابط دولتی برای حمایت از سوریه" نیز در این باره می گوید : ما معتقدیم که اگر آمریکا اقدامی فوری انجام ندهد خطر واقعی خلاء قدرت سیاسی در سوریه بوجود می آید و این خطر شامل احتمال دست یافتن حزب الله به تسلیحات شیمایی سوریه نیز می شود.

مرکز روابط دولتی برای گروه حمایت از سویه، یک لابی جدید است که در واشنگتن تشکیل شده و به دولت اوباما فشار می آورد تا اقدام به ارسال سلاح به شورشیان سوری کرده و آنها را آموزش دهد.

سه شنبه 3/5/1391 - 1:20 - 0 تشکر 478308

سرسپردگی به آمریكا؛ دلیل سكوت برخی دولت‌های اسلامی در برابر جنایات میانمار 

ترقی عنوان كرد:
سرسپردگی به آمریكا؛ دلیل سكوت برخی دولت‌های اسلامی در برابر جنایات میانمار گروه سیاسی: معاون بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سكوت محض برخی كشورهای اسلامی در برابر جنایات میانمار علیه مسلمانان اظهار كرد: كشتار مسلمانان برای برخی دولت‌های اسلامی اهمیتی ندارد، چرا كه آن‌ها سرسپرده آمریكا هستند

حمیدرضا ترقی، معاون بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) با اشاره به جنایت دولت میانمار در كشتار مسلمانان این كشور و سكوت كشورهای اسلامی گفت: علت سكوت برخی دولت‌های اسلامی در این حادثه نشان از این دارد كه كشتار مسلمانان برای آن‌ها اهمیت ندارد و هیچ‌گونه واكنشی نیز از خود نشان نمی‌دهند، زیرا آن‌ها سرسپرده آمریكا هستند.

این كارشناس مسائل سیاسی با ذكر این نكته كه آمریكا در این مسئله دخیل است، افزود: آمریكا از بیداری اسلامی هراسان است و با چراغ سبز خود در كشتار مسلمان میانمار درصدد است از امت اسلامی انتقام بگیرد.

وی با ذكر اینكه «آنگ سوچی» یكی از زنان میانمار كه جایزه صلح نوبل را دریافت كرده، در این زمینه سكوت كرده است، گفت: او مورد حمایت غرب و آمریكا است، اما در این حادثه هیچ‌گونه مخالفتی با كشتار مسلمان نداشته و به نوعی با دولت میانمار همراهی كرده است.

معاون بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی با بیان اینكه كشتار مسلمانان در راستای اهداف كلان استكبار جهانی صورت می‌گیرد، افزود: دنیای استكبار هدف خود را برای تضعیف امت اسلامی به كار می‌برد و متأسفانه كمك به مسلمانان برای كشورهای اسلامی اهمیتی پیدا نكرده است و اراده ملت‌های مسلمان امروز می‌تواند مسلمانان مظلوم در هر نقطه جهان را نجات دهد.

وی با ذكر اینكه بیانیه صرف كفایت نمی‌كند، عنوان كرد: باید اقدامات جدی‌تر و منسجم‌تری صورت گیرد و این نیازمند حركت جمعی كشورهای اسلامی است، باید سازمان كنفرانس اسلامی تشكیل جلسه بدهد و كشورهای غیرمتعهد در این زمینه موضع‌گیری كنند.

ترقی با اشاره به لزوم تلاش بیشتر رسانه‌ها اظهار كرد: مهم این است كه رسانه‌های مستقل جهان افكار عمومی ملت‌ها را به سمتی ببرند كه به دولت‌های خود برای واكنش نشان دادن به كشتار مسلمانان در میانمار فشار بیاورند.

وی با ذكر اینكه دولت میانمار مرتكب جنایت جنگی شده است، گفت: رئیس‌جمهور این كشور باید به عنوان جنایتكار جنگی در دادگاه‌های بین‌المللی محاكمه شود، زیرا بخشی از ملت خود را در اختیار بودائیان متعصب قرار داده تا نابود شوند.

معاون بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی افزود: این حرف جدیدی است كه رئیس‌جمهور یك كشور بخشی از مردم خود را شهروند نداند و دستور كشتار آن‌ها را صادر كند؛ این دولت عمداً به كشتار مسلمان دست زده است.

وی با بیان اینكه امروز جنگ میان خداپرستان و بت‌پرستان در میانمار جریان دارد، عنوان كرد: بودائیان متعصب در این كشتار و جنگ علیه بخشی از پیكره امت اسلامی مورد حمایت آمریكا هستند، البته در چین نیز بودائیان به شكلی مورد حمایت آمریكا هستند و آمریكا از رهبر بودائیان تبت در برابر حكومت چین حمایت می‌كند و آن‌ها را ابزاری برای فشار وارد كردن به دولت چین می‌داند.

ایکنا

سه شنبه 3/5/1391 - 1:29 - 0 تشکر 478310

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه:
ناوهای بیگانه پس از واگذاری مسئولیت تنگه هرمز به سپاه تغییر مسیر دادند

گروه سیاسی: دریادار تنگسیری با بیان اینكه تا زمانی كه ایران از تنگه هرمز استفاده می‌كند عبور برای دیگران نیز آزاد است، گفت: از زمانی كه مسئولیت تنگه هرمز و خلیج فارس به سپاه واگذار شده، مسیر عبور شناورهای نظامی بیگانه نیز به سمت سواحل جنوبی خلیج فارس تغییر پیدا كرده است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) به نقل از سپاه‌نیوز، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری، جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه یك‌شنبه شب، یكم مردادماه، در حاشیه یادمان نخستین سفر مقام معظم رهبری به بندرعباس اظهار كرد: دشمنان مدام این را مطرح می‌كنند كه جمهوری اسلامی ایران می‌خواهد تنگه هرمز را ببندد و ما می‌گوییم كه عقل سلیم این را نمی‌گوید كه تا زمانی كه ایران دارد از تنگه هرمز استفاده می‌كند آن را ببندد.

وی در عین حال افزود: اما این بدان معنا نیست كنترل هوشمند تنگه را كنار بگذاریم.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: حضور ما در تنگه وجود دارد و در شرایطی كه ما نتوانیم از آن عبور كنیم اجازه تردد كسی را نخواهیم داد.

دریادار تنگسیری اظهار كرد: از زمانی كه سپاه در تنگه هرمز مستقر و مسئولیت كامل آب‌های خلیج فارس را برعهده گرفته است، ناوها و شناورهای عبوری از تنگه مسیر خود را به سمت ساحل جنوبی خلیج فارس پس از گذر از تنگه تغییر داده‌اند به نحوی كه هر شناور نظامی كه می‌خواهد وارد خلیج فارس شود خود را به ساحل جنوبی خلیج فارس می‌چسباند و وارد منطقه می‌شود كه این امر نشان از اقتدار ایران دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر مقام معظم رهبری به بندرعباس طی سال گذشته و حضور ایشان در مناطق دریایی سپاه و ارتش افزود: توسعه بیمارستان‌های سپاه و ارتش در شهرهایی همانند بندرعباس و بوشهر با هدف استفاده عموم و پرسنل و احداث منازل سازمانی و توسعه نیروی انسانی از جمله تأكیدات مقام معظم رهبری با هدف تقویت نیروی دفاعی و نظامی كشور در حوزه دریایی است.


ایکنا

سه شنبه 3/5/1391 - 1:32 - 0 تشکر 478311

مقایسه تطبیقی اعلامیه جهانی حقوق بشر با حقوق بشر اسلامی/9
قاسم جعفری:
بشر غربی در مرحله «بَلْ یُرِیدُ الْإِنسَانُ لِیَفْجُرَ أَمَامَهُ» است

گروه سیاسی: عضو كمیسیون آموزش مجلس در تشریح حقوق بشر از نگاه غرب گفت: این نگاه خودشكوفایی بشر را به این جهان محدود می‌كند كه نمونه بارز آن همان است كه قرآن می‌فرماید: «بَلْ یُرِیدُ الْإِنسَانُ لِیَفْجُرَ أَمَامَهُ »؛ انسان می‌خواهد راحت و آزاد باشد و راه پیش رویش باز باشد و مطابق امیال و شهوات خود عمل كند.

قاسم جعفری، عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) درباره نگاه قرآن به حقوق انسان یا به اصطلاح امروزی حقوق بشر گفت: سراسر قرآن كریم فقط تكریم مقام انسان است. هر جای قرآن كه مشاهده كنیم فلسفه ارسال رسل و انزال كتب همین تكریم انسان است كه می‌فرماید: «وَلَقَدْ كَرَّمْنَا بَنِی آدَمَ ». یا قرآن كریم خطاب به حضرت موسی می‌فرماید: «وَاصْطَنَعْتُكَ لِنَفْسِی »، من تو را برای خودم آفریدم و پرورش دادم.

وی در ادامه تشریح نگاه قرآن به انسان اظهار كرد: در جایی دیگر خداوند، انسان را جانشین خود خطاب می‌كند و می‌فرماید: «وَإِذْ قَالَ رَبُّكَ لِلْمَلاَئِكَةِ إِنِّی جَاعِلٌ فِی الأَرْضِ خَلِیفَةً » و انسان را جانشین خود بر روی زمین معرفی می‌كند. یا در نگاه قرآنی به بشر، جان انسان آنقدر باارزش است كه كشتن یك نفر معادل كشتن همه انسان‌ها برشمرده می‌شود به گونه‌ای كه قرآن كریم می‌فرماید: «مِنْ أَجْلِ ذَلِكَ كَتَبْنَا عَلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ أَنَّهُ مَن قَتَلَ نَفْسًا بِغَیْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِی الأَرْضِ فَكَأَنَّمَا قَتَلَ النَّاسَ جَمِیعًا». از این روى بر فرزندان اسرائیل مقرر داشتیم كه هر كس كسى را جز به قصاص قتل یا [به كیفر] فسادى در زمین بكشد چنان است كه گویى همه مردم را كشته باشد. همچنین قرآن انسان را به حیات طیبه دعوت می‌كند و می‌فرماید: «فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیَاةً طَیِّبَةً».

جعفری عنوان كرد: با مشاهده و تدبر در همه این آیات متوجه می‌شویم اصلا بشر، هدف اصلی خلقت بوده است تا انسان خدا را بشناسد و به مقام عبودیت برسد. به عبارتی می‌توان گفت اساسا دین و معارف وحیانی جدا از تكریم بشر نیست و با آن پیوند خورده است و همه زحمات انبیاء الهی برای هدایت و سعادت بشر بوده است.

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: ولی نگاه دینی به سعادت و تكریم بشر با نگاه دنیوی یا به زبان امروزی نگاه غربی متفاوت است و قران كریم نیز به این دو دیدگاه اشاره می‌كند و می‌فرماید: «یَعْلَمُونَ ظَاهِرًا مِّنَ الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَهُمْ عَنِ الْآخِرَةِ هُمْ غَافِلُونَ». عده‌ای از زندگى دنیا ظاهرى را مى‏شناسند و حال آنكه از آخرت غافلند.

وی در ادامه ابراز كرد: اما آنهایی كه نگاهشان دو جهانی است، سعادت را نیز این گونه می‌بینند؛ یعنی معتقدند باید هم به سعادت دنیای بشر توجه كرد و هم سعادت آخرت بشر را مد نظر قرار داد. بنابراین نگاه اسلام و معارف الهی نسبت به جایگاه بشر و تكریم انسان، نه تنها كم نظیر بلكه بی‌نظیر است و در هیچ مكتب و فلسفه‌ای چنین نگاهی به انسان وجود ندارد.

جعفری درباره امكان سازگاری الگوی حقوق بشر اسلامی با الگوی غربی با توجه به تفاوت در مبانی این دو الگو و اشتراك در برخی از اصول و مواد گفت: به طور كلی همان‌طور كه گفته شد دو نگاه به حقوق بشر وجود دارد. آنچه كه تحت عنوان حقوق بشر غربی مطرح می‌شود با تمام نكات مثبتی كه دارد اما نگاه این جهانی بر آن حاكم است.

وی در توضیح این مطلب اظهار كرد: یعنی حقوق بشر از دریچه نگاه اندیشه غربی خودشكوفایی بشر را به این جهان محدود می‌كند و در این نگاه خیلی از واقعیات زندگی بشری دیده نمی‌شود و نمونه بارز آن همان است كه قرآن می‌فرماید: «بَلْ یُرِیدُ الْإِنسَانُ لِیَفْجُرَ أَمَامَهُ ». انسان می‌خواهد راحت و آزاد باشد و راه پیش رویش باز باشد و مطابق امیال و شهوات خود عمل كند.

منتخب مردم بجنورد در مجلس تأكید كرد: بشر غربی نیز امروز به این مرحله رسیده است زیرا حقوق بشر غربی بر پایه اومانیسم یا به تعبیر بهتر خدا-انسان‌محوری (یعنی انسان در جایگاه خداوند قرار گرفته است) شكل گرفته است، در حالی كه از نگاه اسلامی انسان مخلوق خداوند و خلیفه خداوند بر روی زمین است و در ارتباط با خدا است كه انسان معنا و مفهوم می‌یابد.

وی ادامه داد: بنابراین ما اگر بخواهیم در قالب الگوی حقوق بشر غربی حركت كنیم و تنها به تبیین اصول و یافته‌های ناقص بشری آنان بر اساس آیات و روایات بپردازیم فایده‌ای ندارد بلكه ما باید نقطه دید‌مان را عوض كنیم و نقطه عزیمت ما قرآن و معارف الهی شود نه اینكه بخواهیم اصول حقوق بشر غربی را با قرآن و روایات تطبیق دهیم.

جعفری اظهار كرد: بنابراین اگر بحث تحول در علوم انسانی نیز مطرح می‌شود از همین باب است. به عبارتی اگر صحبت از تحول در علوم انسانی كنیم اما در عمل باز هم یافته‌های آنان را ترجمه و تبیین كنیم به جایی نخواهیم رسید.

عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره چرایی عدم مدل‌سازی ما در زمینه حقوق بشر با توجه به برخورداری از منابع ناب و اصیل بر خلاف غرب كه مدل منسجمی بر پایه اصول سطحی ایجاد كرده است، گفت: متأسفانه ما كه از عالی‌ترین مفاهیم وحیانی و الهی برخوردار هستیم اما نتوانسته‌ایم این مفاهیم را به زبان امروزی و «همه‌فهم» دربیاوریم. باید به گونه‌ای تلاش كنیم كه این مفاهیم عالیه دینی از حالت انتزاعی و ماورایی به شكل زبان توده‌های مردم مطرح شود تا مردم درك كنند و متوجه شوند این مفاهیم، نسخه متعالی زندگی امروزی آنها است و در این زمینه دانشمندان و نخبگان ما باید بسیار تلاش كنند.

ایکنا

سه شنبه 3/5/1391 - 1:33 - 0 تشکر 478312

حجت‌الاسلام صفایی:
همه باید براساس آیات قرآن ‌در جایگاه شغلی خود‌ احساس مسئولیت كنیم

گروه سیاسی: رئیس دفتر عقیدتی ـ سیاسی فرماندهی معظم كل قوا با بیان اینكه بر‌اساس آیات قرآن هر فردی در هر شغلی باید احساس مسئولیت كند، اظهار كرد: ‌‌‌از جمله ویژگی‌های كاركنان و روحانیون عقیدتی ـ سیاسی ‌آشنایی‌ با قرآن و استناد به آیات الهی در ‌سخنرانی و گفتار‌ها و داشتن ذی‌طلبگی در رفتار وعملكردها است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) به نقل از روابط‌عمومی وزارت دفاع، گردهمایی مدیران ارشد سازمان عقیدتی ـ سیاسی وزارت دفاع با حضور رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم كل قوا، رئیس سازمان عقیدتی ـ سیاسی وزارت دفاع و دیگر مسئولان در سالن اجتماعات دانشگاه مالك اشتر برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا صفایی، رئیس دفتر عقیدتی ـ سیاسی فرماندهی معظم كل قوا در ‌این مراسم ‌با تقدیر از خدمات حجت‌الاسلام والمسلمین میر‌محمدی، رئیس‌ سابق سازمان عقیدتی ـ سیاسی وزارت دفاع ‌در زمینه آموزش افزود: مقام معظم رهبری تأكید داشتند فردی از خود سازمان عقیدتی ـ سیاسی وزارت دفاع در مسئولیت ریاست این سازمان قرار بگیرد.

وی با بیان اینكه بر‌اساس آیات قرآن هر فردی در هر شغلی باید احساس مسئولیت نماید، اظهار كرد: ‌‌‌از جمله ویژگی‌های كاركنان و روحانیون عقیدتی ـ سیاسی ‌آشنایی‌ با قرآن و استناد به آیات الهی در ‌سخنران و گفتار‌ها، داشتن ذی‌طلبگی در رفتار وعملكردها، داشتن سعه صدر و حسن خلق در برخورد با مسائل‌ و مشكلات خدمتی، انضباط و قانون‌گرایی‌ در مدیریت، داشتن بصیرت‌ و آگاهی به شرایط سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه، ‌‌شناخت‌ نیاز مخاطب و برنامه‌ریزی فرهنگی متناسب با آن و عدم اسراف و صرفه‌جویی در بیت‌المال ‌می‌باشد.

ایکنا


سه شنبه 3/5/1391 - 1:37 - 0 تشکر 478313

رئیس دیوان عدالت اداری:
مراقب باشیم برخی رفتارها زمینه را برای دشمن در نیل به اهدافش فراهم نسازد

گروه سیاسی: حجت‌الاسلام منتظری با اشاره به اینكه در شرایط كنونی با توجه به تحریم‌های اقتصادی جنگی تمام‌عیار علیه نظام اسلامی ما رقم خورده است، گفت: ما باید بیشتر هوشیار و مراقب باشیم و با برخی از رفتارها و گفتارها زمینه برای آنان فراهم نشود.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری، رئیس دیوان عدالت اداری، در جلسه هیئت عمومی با اشاره به اینكه در شرایط كنونی با توجه به تحریم‌های اقتصادی جنگی تمام عیار علیه نظام اسلامی ما رقم خورده است، گفت: تحریم امروز ایران اسلامی از لحاظ اقتصادی در راستای سیاست‌های شیطانی و استعماری انگلیس و آمریكاست و به خیال خام خود می‌خواهند از این طریق به ملت و نظام ما ضربه بزنند.

وی افزود: البته عوامل داخلی آنها هم بیكار نیستند و از این فرصت سوء استفاده كرده، هماهنگ با تحریم‌های دشمن سعی می‌كنند از لحاظ روانی مسایلی را به وجود بیاورند.

رئیس دیوان عدالت اداری گفت: استمرار سیاست‌های خصمانه استعمار، از طریق تحریم‌هایی كه علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی وضع كرده، پیگیری می‌شود و ضروری است كه با هوشیاری بیشتر مراقب باشیم، برخی از رفتارها، عملكردها و گفتارهای ما زمینه را برای دشمن در نیل به اهدافش فراهم نسازد.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: البته ملت ما هوشیار بوده و همیشه دست دشمن را خوانده است. اما ما باید بیشتر هوشیار و مراقب باشیم و با برخی از رفتارها و گفتارها زمینه برای آنان فراهم نشود.

وی با بیان اینكه گاهی در میان مسئولان، عوامل اجرایی و مردم، حركت‌هایی صورت می‌گیرد كه نشان‌دهنده همسویی برخی عوامل داخلی با دشمن است، اظهار كرد: البته ما نمی‌گوییم كه مشكل نداریم و مدیریت‌هایمان در اوج توانمندی است، برخی از مدیران ما مشكلات و ضعف‌هایی دارند اما اینكه دشمن نیز با تمام توان برای ضربه زدن اقتصادی به میدان آمده است، امر قطعی است.

وی تصریح كرد: از این رو مقام معظم رهبری كه اشراف بر مسایل بین‌المللی، داخلی و سیاست‌های دشمن دارند، امسال را سال تولید ملی و حمایت از سرمایه داخلی نامیده‌اند، چراكه دشمن با این حربه وارد میدان شده و ما باید متناسب با حملات و یورش دشمن خود را مجهز و آماده كنیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن محكوم كردن قتل عام مسلمانان میانمار این اقدام را جنایت وحشیانه جماعتی از كفار علیه مسلمانان دانست و گفت: كشتار مسلمانان به دست گروهی كفار كه مسلمان بودن را جرم می‌دانند با این ادعا كه اینان بیگانه هستند، صورت گرفته است.

وی گفت: تأسف‌آور این است كه مدعیانی كه داعیه حقوق بشر دارند و هرجا اتفاقی بیفتد كه به مذاق آنان خوش نیاید، سریع موضع‌گیری می‌كنند، یا آنها كه به هر مناسبتی در شورای امنیت تشكیل جلسه می‌دهند، در مورد این حادثه لب فروبسته‌اند و نظاره می‌كنند.

رئیس دیوان عدالت اداری اظهار كرد: ما از این جنایت وحشیانه در حق برادران مسلمان‌مان اظهار تأسف می‌كنیم و از خداوند متعال ملتمسانه می‌خواهیم كه با دست غیب خود انتقام مظلومان را از ظالمان بگیرد.

ایکنا

سه شنبه 3/5/1391 - 1:41 - 0 تشکر 478314

سمنانی عنوان كرد:
ضرورت دشمن‌شناسی در تعمیق و تداوم فرهنگ بیداری اسلامی

گروه سیاسی: مدیر بخش دشمن‌شناسی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با اشاره به ضرورت دشمن‌شناسی در تعمیق بیداری اسلامی، اظهار كرد: هر چه ملت‌ها بحث دشمن‌شناسی و تبری را در خود تقویت كنند، جریان بیداری اسلامی زودتر و سریع‌تر به نتیجه خواهد رسید.

جواد سمنانی، مدیر بخش دشمن‌شناسی بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا) در مورد این بخش اظهار كرد: گروه پژوهشی ـ هنری حنیف حدود هشت سال است كه با محوریت بحث تبرّی در اسلام فعالیت‌هایی در قالب‌های هنری برای مخاطبان ارائه می‌كند و با شیوه‌های جذابی سعی می‌كند توجه مخاطبان را به اهمیت بحث دشمن‌شناسی جلب و آن را تبیین كند.

وی با بیان اینكه بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بیستم در فضایی 400 متری به چهار موضوع پرداخته است، گفت: موضوع اول با عنوان «حكومتی علیه خدا» سیر انحراف دشمن‌ترین مردم نسبت به مسلمانان كه بر اساس آیات قرآن همان قوم یهود است را تبیین كرده و ریشه رفتارها و تفكراتی كه دارند برای مخاطبان روشن می‌شود.

مدیر بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بیستم خاطرنشان كرد: در این قسمت ابتدا به بررسی انحرافاتی كه در اعتقادات، دین و الهیات قوم یهود پرداخته شده كه مهم‌ترین آن‌ها دست بردن در كتاب آسمانی تورات است كه عده‌ای به نفع هواهای نفسانی‌، مادیات و دنیاطلبی‌شان خود تغییراتی در این كتاب داده‌اند.

سمنانی همچنین با بیان اینكه در این قسمت تورات در كنار تلموت بررسی شده است، گفت: در این قسمت انحرافات مشهودتر می‌شود تا جایی كه صراحتاً اشاره می‌كند كه غیر یهود حیواناتی هستند كه برای خدمت به یهودیان آفریده شده‌اند؛ این انحرافات و تفكرات نژادپرستی یهود در این قسمت با ارائه آثار متنی و هنری برای مخاطبان ارائه شده است.

وی با اشاره به بررسی پرتكل‌های صهیونیستی در بخش دشمن‌شناسی گفت: در سال‌های اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم پرتكل‌هایی منتشر شد كه برخی معتقد بودند كه آنها جعلی است اما عده دیگری همچنان بر صحت آنها تأكید داشتند بر این اساس كه هرچند این پرتكل‌ها در سال 1905 منتشر شد اما در یك‌صد سال گذشته اتفاقاتی كه افتاده تطبیق بسیار زیادی با محتوا و مانفیستی كه در پرتكل‌ها اشاره شده، دارد.

مدیر بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بیستم ادامه داد: در این بخش تلاش شده با كنار هم قرار دادن قسمت‌هایی از تورات، تلموت و پرتكل‌های صهیونیستی، مخاطبان را به ارتباط این سه با یكدیگر آشنا سازد و آنها خود بتوانند آنها را تجزیه و تحلیل كنند.

وی همچنین در مورد بررسی مكتب‌سازی‌ها و انحرافات عقیدتی و اندیشه‌ای در ادیان در بخش دشمن‌شناسی گفت: در این بخش همچنین بحث ایجاد انحراف در اندیشه‌ها و مكتب‌سازی‌ها تبیین شده است كه یكی از مهم‌ترین آن «كابالا»ست ریشه بسیاری از تفكرات انحرافی به ویژه تفكر منحرف عرفانی محصوب می‌شود؛ همچنین انحرافاتی از جمله اومانیسم است كه یكی از بنیان‌های مدرنیته به شمار می‌رود؛ به طور كلی این مكتب‌ها تلاش‌ می‌كنند همه امور حتی خالق هستی را زمینی جلوه دهند.

سمنانی با بیان اینكه یكی از ابزارهای مقابله جبهه باطل در برابر جبهه حق فرقه‌سازی است، گفت: آنها تلاش كردند با ورود به مسیحیت انحرافاتی به وجود بیاورند كه نتیجه آن شكل‌گیری مسیحیت صهیونیسم بود كه امروزه بسیار در جوامع غرب ترویج داده شده است و به شدت تبلیغ می‌شود؛ همچنین در بین شیعیان فرقه بهاییت و در بین اهل سنت، فرقه وهابیت ایجاد شد كه در بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بیستم تلاش شده ریشه‌های این فرقه‌ها نمایش داده شود.

وی در مورد توجه بخش دشمن‌شناسی به جنایات جهانی گفت: با توجه به اینكه دشمن انسانیت تلاش داشت با جنایات و ظلم‌هایی كه می‌كند تسلط خود را بر جهان افزایش دهد، در این بخش به جنایات جهانی از جمله جنگ جهانی اول، مسئله برده‌داری و نسل‌كشی‌ها و كشتارهای جمعی توجه شده است.

مدیر بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بیستم همچنین اظهار كرد: پس از قسمت «حكومتی علیه خدا»، موضوع «حماسه امام خمینی(ره)» در بخش دشمن‌شناسی مطرح شده است؛ در این قسمت با استفاده از كارهای گرافیكی، پوستر، تابلومقاله‌ها و تصویرسازی‌ها انقلاب اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین ضربه بر پیكره جبهه باطل معرفی شده است.

سمنانی ادامه داد: با مطالعه این قسمت در می‌یابیم انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) ضربات محكمی بر پیكره جبه باطل و دشمانان انسانیت زده است.

وی همچنین در مورد قسمت آیات بخش دشمن‌شناسی گفت: اولین تصویری كه در این بخش قرار داده شده حدیثی از امام صادق(ع) است؛ در این تابلو حدیث «هل الدین الا الحبّ و البغض» نقش بسته كه اهمیت موضوع دشمن‌شناسی را مطرح می‌كند و در ادامه، آیات قرآن مرتبط با این موضوع ارائه شده تا اهمیت موضوع دشمن‌شناسی به خوبی برای مخاطبان تبیین شود.

مدیر بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بیستم افزود: آیات انتخاب شده ویژگی‌های جبهه باطل و وظیفه مسلمانان و مؤمنان نسبت به این جبهه و موضع‌گیری نسبت به آن‌ها را صراحتاً اعلام می‌كند؛ آیاتی نیز مورد اشاره قرار گرفته‌اند كه جهت‌ها را در فتنه‌ها نشان می‌دهد و راهنمایی‌های لازم را انجام داده‌اند.

نگاه به آینده موضوع قسمت چهارم بخش دشمن‌شناسی است كه سمنانی در توضیح آن گفت: این قسمت به نوعی آینده‌پژوهی است؛ بین جبهه حق و جبهه باطل نوعی تقابل تاریخی وجود داشته است و در حال حاضر موج بیداری ملت‌ها آینده این مواجه را رقم خواهد زد و نیاز است مسئله بیداری اسلامی و تأثیر آن بر تقابل حق و باطل به درستی تبیین شود كه این امر در بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بین‌المللی قرآن سعی شده به تصویر كشیده شود.

سمنانی در ادامه تصریح كرد: آنچه در این بخش مهم است، برقراری ارتیاط بین موضوعات مطرح شده است؛ قوم یهود سعی دارد با فرقه‌سازی، كشتار، جنایات جهانی، تسلط بر رسانه‌ها و ساختارهای بین‌المللی و سیاسی و تعمیق نفوذ خود در ساختارها و استفاده از این ابزارها تسلط خود را بر جهان گسترش دهد و این مسئله در قسمت‌های مختلف این بخش به‌گونه‌ای تبیین شده كه ابعاد آن برای مخاطب شفاف و روشن شود.

وی در ادامه این گفت‌وگو به ضرورت قرارگرفتن بخش دشمن‌شناسی در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن كریم گفت: با توجه به اینكه شعار نمایشگاه بیستم، «قرآن، فرهنگ بیداری» انتخاب شده است، یكی از مهم‌ترین موضوعاتی كه در بیداری اسلامی نقش تعیین كننده دارد، دشمن‌شناسی و توجه به تبری در اسلام است.

وی خاطرنشان كرد: آنچه در شكل‌گیری و تداوم موج بیداری اسلامی مؤثر بود، شناسایی دوست و دشمن توسط ملت‌ها بود؛ آنها به این نكته رسیدند كه طواغیت و در رأس آن آمریكا و اسرائیل نمی‌توانند با ملت‌ها دوستی كنند؛ انقلاب اسلامی سال‌ها قبل به این نكته دریافت و به بركت تبری از دشمنان و قرآن و با پیروی از ولایت توانست آنها را به زانو در بیاورد. امروز نیز ملت‌ها بیدار شده‌اند و هر چه دشمن‌شناسی آنها تقویت شود پیروزی و موفقیتشان زودتر حاصل می‌شود و موانع را راحت‌تر پشت سر خواهند گذاشت.

مدیر بخش دشمن‌شناسی نمایشگاه بیستم تصریح كرد: دشمن شبانه‌روز به فكر فتنه‌انگیزی است؛ مسئله‌ای كه جمهوری اسلامی ایران در دوره‌های مختلف آن را كاملاً لمس كرده است؛ اما این نظام در برابر فتنه‌ها واكسینه شده‌ است؛ اما ملت‌های منطقه در بحث دشمن‌شناسی ضعف‌هایی دارند و هر چه بیشتر این بحث تبیین شود، جریان بیداری اسلامی سریع‌تر به اهداف خود می‌رسد.

ایکنا

سه شنبه 3/5/1391 - 1:46 - 0 تشکر 478315

بیانیه ستاد نماز جمعه تهران؛
وزارت خارجه از ظرفیت‌های خود برای كمك به مسلمانان میانمار استفاده كند

گروه سیاسی: ستاد نماز جمعه تهران در بیانیه‌ای با محكومیت كشتار بیرحمانه و فجیع مردم میانمار، از مسئولان وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماتی كشور درخواست كرد تا از تمامی ظرفیت‌های خود، نسبت به اعلام حمایت از مردم مسلمان میانمار و محكومیت اقدامات بودائیان آن كشور استفاده كند.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه تهران، متن بیانیه به این شرح است:

ربَّنا افرغ عَلَینا صبراً وَ ثَبت اَقدامَنا وَ انصُرنا عَلی القومِ الكافرین (البقره 25)

یك بار دیگر جامعه جهانی در آستانه ماه مبارك رمضان در میان سر و صداهای كر كننده‌ غربی به حمایت از حقوق بشر، شاهد كشتار جمعی، بیرحمانه و غیر انسانی مردم مسلمان در گوشه‌ای از جهان می‌باشند.

جایی كه گروه بسیاری از مسلمانان میانمار(برمه)، خشونت‌بارترین ایام تاریخ معاصر را، آنهم در سكوت ننگین بانیان و داعیان حقوق بشر پشت سر می‌گذارند و این خود موجی از نگرانی و نفرت را نسبت به مدعیان دروغین حقوق بشر در میان جوامع اسلامی به راه انداخته است. بی تردید این حركات فجیع و ددمنشانه، جز در جهت استمرار سیاست اسلام‌ستیزی و محو جوامع اسلامی غرب و كشورهای غربی و علی‌الخصوص آمریكای جنایتكار نیست. از اینگونه موارد در صورتهای دیگر از قبیل اهانت به قرآن كریم، اهانت به شخص شخیص پیامبر اسلام، كشتار مسلمانان كشورهای اسلامی نظیر فلسطین، بحرین و ایجاد محدودیت شدید اجتماعی و شخصی برای مسلمانان نمود داشته است. حال آنكه دولت‌های عربی با نام اسلامی در رسانه‌هایشان علی رغم مشاهده این جنایات آشكار علیه مسلمانان در جهان، نه تنها سكوت خفت بار پیشه كرده‌اند، بلكه از اعزام نیروهای نظامی جهت سركوب مردم مسلمانی كه جهت احقاق حقه‌ی خود فریاد عدالت خواهی سر داده‌اند به گونه‌ای روشن، نسبت به اربابان جنایتكاری كه منافع اقتصادی خود را در این خیزش اسلامی، منطقه‌ای در خطر دیده‌اند ادای تكلیف نموده‌اند و اینجا جایی است كه باید به حال دولت‌های به ظاهر اسلامی، سركرده و نوكران حلقه به گوش غرب كه برادران دینی و مسلمان خود را فراموش كرده‌اند و به خدمتگزاری به اربابان خود تن داده‌اند و مشغولند افسوس خورد.

لذا ستاد نماز جمعه تهران، همراه و همگام با تمامی اقشار جامعه، سازمانها، نهادها و تشكلهای اسلامی ضمن محكوم كردن این فجایع ضد بشریت و ابراز همدردی با بازماندگان، آوارگان و مردم مظلوم میانمار، از جوامع جهانی، سازمان ملل، سازمان حقوق بشر و ملتهای بیدار بخصوص جامعه بزرگ اسلامی، خواستار عكس العمل جدی نسبت به فجایع و جنایات پیش آمده و پایان دادن به این شیوه‌ی برخورد تبعیض آمیز نسبت به مسلمانان در اقصی نقاط جهان است.

همچنین از مسئولین وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماتی كشور درخواست دارد تا از تمامی ظرفیتهای خود، نسبت به اعلام حمایت از مردم مسلمان میانمار و محكومیت اقدامات بودائیان آن كشور نشان دهند و با تشكیل فوری اجلاس وزاری خارجه و سران كشورهای اسلامی، هر چه سریعتر به این اقدامات غیر انسانی پاسخ دهند.

ایکنا

سه شنبه 3/5/1391 - 11:59 - 0 تشکر 478472

ای نوادگان یزید! حرم زینب[ع] را ویران کنید  

به گزارش گروه بین‌الملل مشرق، شبکه خبری وهابی "صفا" که از سوی سازمان اطلاعاتی عربستان تأمین مالی می‌شود و  دفاتر اصلی آن در کویت و قاهره و ریاض قرار دارد عناصر ارتش آزاد سوریه را نوه‌های بنی‌امیه در شام خواست و از آنها خواست تا حرم حضرت زینب سلام الله علیها در دمشق را تخریب و ویران کنند.

این شبکه در پیام تحریک‌آمیز و فتنه‌انگیز خود تأکید کرده است: ای نوادگان معاویة بن ابی‌سفیان و ای نوادگان یزید بن معاویة! ای سربازان ارتش آزاد! شما باید "معبد" زینب[ع] را هدف قرار داده و آن را ویران کنید و تمامی قبرهای مانند آن را هم تخریب کنید.

شبکه صفا، همچنین خواستار تخریب حرم حضرت سکینه دختر امام حسین(ع) نیز شد.

پیش از این نیز در راستای اعتقادات وهابی‌ها و سلفی‌ها در اقدامات تروریستی در دمشق، گروه‌هایی تروریستی با عنوان گردان‌های "یزید بن معاویه" و "شمر بن ذی‌الجوشن" تأسیس شده بود.

آمریکا و انگلیس با تحریک عواطف مذهبی و ایجاد فتنه‌های مذهبی در سوریه به دنبال ایجاد حنگ داخلی در این کشور هستند. آنها از گروه‌های ایدئولوگ و تکفیری وهابی نهایت استفاده را می‌کنند و سازمان‌های جاسوسی عربستان و قطر نیز بیشترین نقش را در این راستا ایفا می‌کنند.

وهابیت سعودی با ایجاد شبکه‌های پرتعداد ماهواره‌ای از جمله صفا، وصال، الحق، الحكمة، مكة، ناس، بیان، الخلیجیة، الرحمة و اوطان، دلارهای نفتی خود را در راه ایجاد تفرقه و اختلاف میان امت اسلام هزینه می‌کند.

حرم حضرت زینب(ع) در سوریه، چند هفته قبل نیز هدف حمله‌ای انتحاری قرار گرفته بود. عامل انتحاری قبل از رسیدن به دیوار حرم، با 500 کیلوگرم مواد منفجره لو رفت و خود را منفجر کرد.

یه‌تازگی نیز گروه‌های تروریستی در دمشق سعی در محاصره منطقه زینبیه کرده بودند که نیروهای ارتش سوریه این محاصره را در هم شکسته  تروریست‌ها را با تلفات سنگین به عقب راندند.

بسیاری از شیعیان ساکن منطقه زینبیه دمشق، طی روزهای اخیر در حرم آن بانوی بزرگوار و نیز حوزه زینبیه پناه گرفته‌اند تا از شر تروریست‌های سلفی و وهابی، در امان باشند

گدای فاطمه(س)

چهارشنبه 4/5/1391 - 19:26 - 0 تشکر 480188

دولت آمریکا 240 هزار دلار به برنامه‌های انتخاباتی گرجستان اختصاص داد


به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری "ترند" جمهوری آذربایجان،‌ "استفان هیکین" رئیس آژانس توسعه بین اللملی آمریکا " USAID" و "نرمین نیسیچ" مدیر پروژه صندوق انتخابات بین المللی " IFES" از اختصاص بودجه 240 هزار دلاری دولت آمریکا به توسعه 8 برنامه جدید انتخاباتی دولت گرجستان خبر دادند.

در ادامه این خبر آمده است که بحث و مناظره های موضوعی تلویزیونی در این پروژه انتخاباتی اجرایی می شوند و رسانه های پیشروی منطقه ای و ملی نیز به منظور ارتقاء فضای کلی انتخاباتی در گرجستان تحت نظارت قرار خواهند گرفت.

بر اساس این پروژه،‌ کمک به کسانی که توانایی شرکت در انتخابات را ندارند نیز تامین می شود.

این خبرگزاری در ادامه نوشته است که در پروژه های انتخاباتی گرجستان که با حمایت مالی آژانس توسعه بین المللی به عنوان بخشی از صندوق انتخابات بین المللی و با هدف افزایش اعتماد به روند انتخابات اجرایی خواهند شد، کمک به افرادی که توانایی شرکت در انتخابات را ندارند نیز لحاظ شده است.

دولت آمریکا در طول 20 سال گذشته در کل مبلغی معادل 20 میلیون دلار را به ارتقاء فضای انتخاباتی در گرجستان اختصاص داده است.

اختصاص بودجه 240 هزار دلاری آمریکا به دولت گرجستان در شرایطی گزارش می شود که "میخائیل ساآکاشویلی" رئیس‌جمهوری گرجستان به عنوان همپیمان واشنگتن با اشاره به اینکه دولت روسیه دشمن تفلیس است، اعلام کرده است حفظ روابط بین مردم روسیه و گرجستان تنها راه برقراری روابط دوجانبه و عامل بازدارنده در مقابل سیاست خصمانه مسکو خواهد بود.

روابط دیپلماتیک بین روسیه و گرجستان از آگوست سال 2008 و بعد از درگیری نظامی 5 روزه بین دو کشور در پی حمله گرجستان به اوستیای جنوبی و پاسخ نظامی روسیه به این مسئله در دفاع از این جمهوری خودخوانده قطع شد. روسیه بعد از این حادثه استقلال دو جمهوری آبخازی و اوستیای جنوبی را به رسمیت شناخت.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی