انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 227)
سه شنبه 3/5/1391 - 0:23 -0 تشکر 478273
وب‌سایت‌های موفق کسب‌و‌کارهای کوچک

وب‌سایت‌های موفق کسب‌و‌کارهای کوچک

مترجم: امین گنجی
اگر می‌خواهید یک کسب‌و‌کار موفق راه بیندازید، قطعا به یک وب‌سایت نیاز دارید. فرقی هم نمی‌کند کسب‌و‌کارتان کوچک باشد یا بزرگ.


جمعه 6/5/1391 - 2:12 - 0 تشکر 481495

 ساختن یک وب‌سایت عالی نیاز به علم و دانش کاملی ندارد، و تنها چند اصل راهنما به شما کمک خواهد کرد تا مشتری‌های مورد نیاز خود را از طریق این وب‌سایت پیدا کنید.

ما برای یافتن این اصول راهنما با دو تن از طراحان سایت‌های کسب‌وکار به نام ران رایت و تونی اسکوبار، صحبت کردیم. رایت از سال 1998 در آکسسنتیکس مشغول طراحی سایت‌های کسب‌وکار بسیار خوب بوده است. اسکوبار نیز جوانی 25 ساله است که در راه‌اندازی ای.ام.تی.جی، شرکتی عرضه‌کننده‌ خدمات وب برای کسب‌و‌کارهای کوچک، نقش داشته است.
اسکوبار می‌گوید شما باید کسب‌و‌کار خودتان را در معرض دید بقیه قرار دهید و کاری کنید که بازدیدکنندگان سایت‌تان به عمل در راستای منافع شما ترغیب شوند.

جمعه 6/5/1391 - 2:13 - 0 تشکر 481496

کیفیت محتوا
محتوا یکی از مهم‌ترین عناصر بنیادی وب‌سایت کسب‌و‌کار کوچک شما است.
اگر شما در حال فروختن یک محصول یا خدمات هستید، اطلاعات کافی درباره‌ آن محصول یا خدمات را ارائه دهید تا مشتریان بالقوه‌تان بدانند با چه چیزی طرف هستند. آنها باید به خریدن این محصول یا خدمات ترغیب شوند، و این اتفاق زمانی می‌افتد که شما کارکردهای محصول خود یا نیازهایی را که برطرف می‌سازد، به خوبی شرح داده باشید.
اسکوبار می‌گوید: «کل نکته‌ یک وب‌سایت این است که بازدیدکنندگان را در ارتباط با شركت قرار دهد تا خرید انجام دهند یا اصلا برای اطلاعات بیشتر مستقیم سراغ خودتان بیایند. این نکته‌ها همه و همه به محتوای سایت شما بستگی دارد. یک سایت خوب برای کاربران خود محتوای دقیق و مورد نظر شرکت را ارائه می‌دهد؛ محتوایی که شرکت دوست دارد کاربران با آن در تماس باشند.»
همه‌ متن‌های داخل وب‌سایت شما باید خوب نوشته شده باشند. اگر چندان با نوشتن سر و کار ندارید، رایت پیشنهاد می‌کند کار را به حرفه‌ای‌ها بسپارید و یک نویسنده‌ قراردادی برای وب‌سایت خود استخدام کنید. شاید به نظرتان هزینه‌ اضافی بیاید، اما مطمئن باشید این کار یک سرمایه‌گذاری بسیار مهم است.

جمعه 6/5/1391 - 2:15 - 0 تشکر 481497


دیدی روشن نسبت به مخاطبان
اگر به خوبی آگاه نباشید که مشتریان ایده‌آل شما چه کسانی هستند، آن وقت نمی‌توانید محتوا و وب‌سایت خوبی برای راضی‌کردن و ترغیب آنها فراهم كنید. صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک به حد کافی نمی‌توانند توجه خود را بر چیزی یا دسته‌ای به‌خصوص متمرکز کنند. رایت می‌گوید: «همیشه تلاش می‌کنم تا كارمندانم بفهمند بازدیدکننده‌های اصلی سایت چه کسانی هستند و قرار است چه انتظاری از آنها داشته باشیم. اگر تمرکز کافی نداشته باشیم یا خودمان را به مخاطبان خاصی محدود نکرده باشیم، آن وقت انجام این کار دشوار است.»

جمعه 6/5/1391 - 2:17 - 0 تشکر 481498


کلمات کلیدی
مهم است بدانیم چه کلمات کلیدی‌ای در موتورهای جست‌وجو بازدیدکنندگان را به سایت شما می‌کشاند. از این طریق شما خواهید دانست که از چه کلماتی برای توصیف محصول یا خدمات خود استفاده کنید تا بیشترین بازدید از سایت‌تان را رقم بزنید.
برای مثال، گوگل از یک الگوریتم مبتنی بر کلمات کلیدی استفاده می‌کند تا نتایج جست‌وجو را رده‌بندی کند. ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا کلمات مناسبی انتخاب کنید و در موتور جست‌وجوی گوگل رده بالاتری کسب کنید.
همچنین می‌توانید با استفاده از گوگل ادوردز کسب‌و‌کار خود را در گوگل تبلیغ کنید. این نرم‌افزار خصیصه‌ای دارد که به شما کمک می‌کند بفهمید انتخاب‌های کلمات کلیدی‌تان بهتر است چه باشد. به علاوه، نرم‌افزارهای آماری همچون گوگل آنالیتیکز به شما اجازه می‌دهد ببینید آدم‌ها با جست‌وجوی چه کلماتی و از رهگذر چه سایت‌های دیگری به سایت شما وارد شده‌اند. شما با ردگیری این داده‌ها و نظارت قاعده‌مند بر آنها می‌توانید استراتژی‌های جامعی بسازید و از طریق آنها کاری کنید که سایت‌تان در جست‌وجوهای اینترنتی رده نخست را پیدا کند.

جمعه 6/5/1391 - 2:17 - 0 تشکر 481499


یک ظاهر تر و تمیز و خوانا
رایت و اسکوبار بر این مساله توافق دارند که زیبایی یک سایت به نظر هر فرد بستگی دارد، اما در عین حال می‌گویند طراحی یک وب‌سایت بر اساس ذائقه شخصیِ خودتان اشتباه بزرگی است. در عوض، باید به موارد زیر توجه نشان دهید.
ظاهر سایت خود را حرفه‌ای طراحی کنید. آیا نمی‌خواهید آدم‌ها شرکت شما را جدی بگیرند؟ پس برای ساختن ظاهری شکیل در وب‌سایت خود سرمایه‌گذاری کنید. وب‌سایت شما تصویری از شرکت‌تان است که آن را با همه‌ دنیا و به‌خصوص مشتریان بالقوه‌تان به اشتراک می‌گذارید. پس کاری کنید که زیبا باشد.
اسکوبار می‌گوید: «هرگز نباید در ظاهر وب‌سایت‌تان نشانی از کهنه‌بودن یا خارج از مد بودن به چشم بخورد یا طراحی ناپسند یا زننده یا منزجرکننده‌ای داشته باشد. از همه‌ این حرف‌ها گذشته، کسب‌و‌کارهای کوچک رقیب زیادی دارند و باید با شرکت‌های مشابه بسیاری به رقابت بپردازند. شرکتی در این رقابت برنده می‌شود و فروش بیشتری خواهد داشت که سایت‌اش زیباتر باشد.»

جمعه 6/5/1391 - 2:20 - 0 تشکر 481500

سایت‌تان را شلوغ نکنید
افزوده‌های گرافیکی زیاد و بخش‌های رنگی بیش از حد در سایت، باعث می‌شود ظاهر سایت‌تان شلوغ و شلخته و گیج‌کننده باشد. رویکردی مشخص و سرراست اتخاذ کنید و هرگز سادگی سایت‌تان را فدای چیزی نکنید.

جمعه 6/5/1391 - 2:22 - 0 تشکر 481501


مرورگریِ آسان
یک ستون کناری جامع (اما دقیق) که بتواند هر یک از بخش‌های صفحات مختلف شما را در اختیار بگذارد، آسان‌ترین راه برای هدایت بازدیدگنندگان وب‌سایت به قسمت‌های مختلف آن است. با این کار از گیج‌شدن آنها جلوگیری خواهید کرد. اسکوبار می‌گوید، قسمت‌های مختلف سایت را کاملا ساده و قابل فهم طراحی کنید. برای مثال، به جای «درباره‌ دفتر ما» فقط بنویسید «درباره‌ ما» تا هیچ کس گیج نشود.
درباره‌ شرکت‌تان
بخشی از وب‌سایت شما که به شرکت خودتان و سابقه‌اش باز می‌گردد، یعنی بخش «درباره‌ ما» بسیار مهم است و نیاز به توجه زیادی دارد. رایت می‌گوید این صفحه نباید خیلی کلی و عمومی باشد. متن این صفحه تاریخچه‌ شرکت شما است و جزئیاتی به دست می‌دهد از اینکه شما که هستید و چه می‌کنید، و باید آن را به لحنی بنویسید که با فرهنگ سازمانی شما جفت و جور باشد. در این متن سابقه‌ حرفه‌ای مدیران رده‌بالای خود را نیز بیاورید. این کار نشان از شفافیت و گشودگی شما دارد و پیوندهای شما با مشتریان بالقوه‌تان را نیز تقویت می‌کند.
رایت می‌گوید: «مردم در این صفحه خیلی به کاری که شما می‌کنید توجه ندارند و اكثرا می‌خواهند بدانند شما چه کسی هستید.» و تذکر می‌دهد که صفحه‌ «درباره‌ ما» از پرخواننده‌ترین صفحات یک وب‌سایت است.

جمعه 6/5/1391 - 2:24 - 0 تشکر 481502


با ما به هر روشی که می‌خواهید تماس بگیرید
اطلاعات تماس به مشتریان نشان می‌دهد که شما در دسترس هستید و هر وقت که لازم‌تان داشته باشند، در خدمتگزاری به آنها حاضرید. رایت می‌گوید: «همه‌ انواع راه‌های تماس با خود را ذکر کنید. این کار باعث می‌شود که حس خوبی به مشتری دست بدهد و بداند که همیشه شما در دسترس او خواهید بود. ایمیل، شماره تلفن، آدرس پستی و صفحه‌ خود در شبکه‌های اجتماعی را ذکر کنید.»
اسکوبار حتی از این هم پیش‌تر می‌رود و می‌گوید در انتهای صفحات فردی هر یک از اعضا اطلاعات تماس او را بگذارید تا بازدیدکنندگان به راحتی بتوانند با هر کس که می‌خواهند تماس برقرار کنند.

جمعه 6/5/1391 - 2:25 - 0 تشکر 481503


ادغام در رسانه‌های اجتماعی
اگر وب‌سایت خود را به شبکه‌های اجتماعی متصل کنید، مشتریان بیشتر از صفحات شما بازدید خواهند کرد و ارتباط آنها با وب‌سایت شما تسهیل خواهد شد. برای این کار باید از «فیدها» یا «صفحه‌ ما را در ... دنبال کنید» استفاده کنید. ادغام در شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی راه بسیار خوب و کم‌هزینه‌ای برای رونق‌دادن به بازدید از وب‌سایت کسب‌و‌کارتان خواهد بود.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی