انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 275)
دوشنبه 2/5/1391 - 22:25 -0 تشکر 478137
چگونه رفتاری صمیمی‌تر و اجتماعی‌تر داشته باشیم

در این مقاله می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور صمیمی تر و اجتماعی تر رفتار کنید. یک تعریف ساده از "صمیمی"، مهربان و علاقه مند رفتار کردن با دیگران است و تعریف اجتماعی از دیدگاه ما یعنی وقت زیادی را با دیگران گذراندن و از آن لذت بردن.

توصیه های زیر در آن واحد درمورد اعمال خاص و حالات کلی (مثلاً مثبت بودن نسبت به مردم، علاقه مند بودن به مردم) صحبت می کند. این دو به یکدیگر مرتبط هستند اما شما کنترل زیادی روی حالات خودتان نسبت به سایرین ندارید. اگر در یک زمان روحیه ای خوش مشرب و اهل تفریح نداشته باشید، یا اگر به طورکلی کم حرف باشید، همین هستید و نمی توانید برای آن کاری کنید. نمی توانید فوراً به فردی بشاش و گرم تبدیل شوید. اما بااین حال می توانید بعضی از اعمال را به ذهن داشته باشید و این همان چیزی است که به آن نیاز دارید. مثلاً اگر سر کار هستید و احساس می کنید آن روز کمی در خودتان هستید، می توانید به خودتان یادآور شوید که باید به بقیه همکارانتان بپیوندید و ببنید آنها چه می کنند.

همچنین، ایده هایی که در اینجا ذکر می کنیم، به این معنی نیست که باید به فردی پرحرف یا آویزان تبدیل شوید. از این توصیه ها می توانید در برخورد و رویکردتان با دیگران استفاده کنید. هر نوع شخصیتی که داشته باشید می توانید از این راهکارها استفاده کنید طوریکه خللی در شخصیتتان ایجاد نشود.با افراد جدید شروع به حرف زدن کنید

اگر به تازگی به کسی معرفی شده اید یا فرد جدیدی را در اطرافتان می بینید، به سمتشان بروید و مکالمه ای را آغاز کنید. حتی یک سلام گفتن معمولی، پرسیدن اسمشان، و گفتن "از آشناییتان خوشبختم" برای شروع ارتباط کافی است.با کسانی که سعی می کنند با شما حرف بزنند، حرف بزنید

تا حالا شده بخواهید یک گفتگوی خوب با کسی داشته باشید اما طرف مقابل جوابتان را با کلمات کوتاه بدهد و کاملاً مشخص باشد که تمایلی به ادامه گفتگو با شما ندارد؟ احتمالاً شما هم راهتان را می گیرید و می روید و در دلتان فکر می کنید که چقدر ارتباط عمومیش ضعیف بود. اگر کسی سعی داشت با شما حرف بزند سعی کنید با خوشرویی به او پاسخ بدهید.

برای حرف زدن با کسانی که می شناسید وقت بگذارید

اگر یکی از آشنایانتان را دیدید، به سمتش بروید و احوالپرسی کنید. درمورد هر چیزی می توانید حرف بزنید، از اوضاع و احوالشان گرفته تا اتفاقات روز. سعی کنید مداوم با دوستانتان در تماس باشید. وقتی همکارانتان سرشان خلوت است، بایستید و با آنها حرف بزنید. روابطتان را حفظ کنید و به همه نشان دهید که به برقراری ارتباط علاقه مندید. اگر کسی را دیدید که می شناختید، چون حوصله حرف زدن ندارید، از او دوری نکنید یا طوری نشان ندهید که انگار او را ندیده اید. به سمتش بروید و برای چند دقیقه هم که شده گفتگو کنید.

از دیگران دعوت کنید برای انجام کاری به شما/اکیپتان ملحق شوند

برای دعوت کردن دیگران سخاوتمند باشید. این شما باشید که دیگران را بیرون دعوت می کنید تااینکه صبر کنید خودشان به سراغتان بیایند. نباید فکر کنید که باید کسی را به مدتی طولانی بشناسید تا با او بیرون بروید. اگر فکر می کنید با آنها کنار می آیید پس چرا کاری با هم انجام ندهید؟ اگر از همکار یا همکلاس جدیدتان خوشتان می آید، از آنها بخواهید که برای خوردن یک نوشیدنی یا هر چیز دیگر همراهیتان کنند. اگر در جایی یکدفعه دوستی را دیدید و هیچکدامتان کاری برای انجام دادن نداشتید، با او همراه شوید و با هم جایی بروید. از همسایه جدیدتان بخواهید که صبح ها با شما برای پیاده روی یا دویدن بیاید. فکر نکنید برای اینکه با کسی بیرون بروید، باید از مدت ها قبل او را بشناسید.

اگر همکارانتان می خواهند برای جمعه این هفته با هم به پیک نیک بروند، نه تنها خودتان با آنها بروید بلکه از کسانی که از برنامه خبر ندارند هم بخواهید که به شما ملحق شوند. اگر می خواهید با یکی از دوستانتان بیرون بروید، می توانید از یکی دیگر از دوستانتان که خیلی وقت است او را ندیده اید هم بخواهید که همراهیتان کند. اگر سر راه خانه دوستتان یکی دیگر از دوستانتان را در خیابان دیدید، از او هم بخواهید که با شما به خانه آن دوستتان بیاید. البته پیشنهادهایی از این قبیل همیشه پذیرفته نمی شوند اما اشکالی ندارد شما نشان می دهید که اجتماعی هستید.

سعی کنید افراد تازه را هم وارد جمعتان کنید و کاری کنید حس کنند وجودشان در جمع اهمیت دارداگر با دوستان قدیمیتان بیرون رفته اید و فرد جدیدی را در آنجا می بینید، به جای اینکه صبر کنید او جلو بیاید و شما را بشناسد، وقت بگذارید و کمی با او حرف بزنید. اگر می خواهید جمع را برای برنامه جدید هفته بعد دعوت کنید، حتماً آن فرد تازه وارد را هم قید کنید.بروید آنجا که بقیه هستند

اگر سر کار هستید و می بینید که همکارانتان دارند برای خوردن ناهار کنار هم برنامه می گذارند، شما هم حتماً بروید. اگر در مهمانی هستید و همه در سالن پذیرایی جمع شده اند و حرف می زنند شما هم همانجا بروید و به آنها بپیوندید. نشان دهید که می خواهید با دیگران وقت بگذرانید. و وقتی آنجا رفتید در کاری که بقیه می کنند ملحق شوید. ساکت نایستید و به فکر فرو نروید.

وقت بیشتری را با بقیه بگذرانید

بیشتر با دیگران وقت بگذرانید. وقت بیشتری را دیگران بگذرانید. با دیگران بیشتری وقت بگذرانید. اگر دیربه دیر دوستانتان را می بینید، سعی کنید وقتی آنها را دیدید تمام روز را با آنها بگذرانید. اگر فقط هفته یک یا دوبار دوستانتان را می بینید، سعی کنید سه بار در هفته ببینید. اگر سر کار معمولاً فقط سرتان به کارتان گرم است و فقط در زمان های استراحت با همکارانتان حرف می زنید، سعی کنید این زمان را بیشتر کنید. اگر بعضی از آشنایانتان را فقط در شرایط خاص می بینید، سعی کنید آنها را در خارج آن موقعیت ببینید. اینکار باعث می شود سایرین تصور کنند که دوستانتان از اینکه وقتشان را با شما بگذرانند لذت می برند. همچنین اینکار باعث می شود با میل خانه رفتن خود مقابله کنید و وقت بیشتری را با دیگران بگذرانید و به خودتان ثابت کنید که این را بیشتر از خانه رفتن و تنها ماندن دوست دارید.

کارهای خوب برای دیگران بکنید

برای یک نفر یک لیوان نوشیدنی بخرید. موقع غذاخوردن در رستوران برای حساب کردن صورت حساب تعارف کنید. برای کسی در را باز کنید. وقتی به مهمانی دعوت می شوید با خودنتان یک نوشیدنی یا غذای مخصوص ببرید. البته اینکارها را نباید برای جلب دلسوزی دیگران انجام دهید. اگر هم خیلی زیاد اینکارها را انجام دهید در نظر دیگران حکم وظیفه برایتان پیدا می کند باعث می شود دیگران فکر کنند برای اینکه آنها را وادار کنید دوستتان بدارند اینکارها را می کنید.

از دیگران تعریف و تمجید کنید

ازاینکه در رفتارهایتان با دیگران مثبت باشید و تشویقشان کنید ابا نداشته باشید. اگر کسی در کار خاصی خوب است، حتماً به او بگویید. اگر کسی به نظرتان زیبا است یا خوش تیپ است، به او بگویید. اگر فکر می کنید کسی بانمک است یا فرد جالبی است، نظرتان را به او بگویید. البته باز هم یادتان باشد که تعادل شرط عقل است. تحسین و تمجید هر از گاهی خیلی بهتر از تعریف های همیشگی تکراری است.

مودب باشید

برای طرف مقابلتان هر معنا و مفهومی که داشته باشد اما سعی کنید که با همه مودب رفتار کنید. اگر کسی کار خوبی برایتان می کند، حتماً تشکر کنید. وقتی از کسی درخواستی دارید، آنرا با ادب و احترام مطرح کنید. هیچ وقت خودخواهانه رفتار نکنید.

وقتی با دیگران بیرون هستید کاری کنید به همه خوش بگذرد

بدون اینکه باز تعادل رفتارتان برهم بخورد، وقتی بیرون هستید دقت کنید که همه از اوقات خود لذت ببرند. اگر می بینید کسی از جمع دور افتاده است، سعی کنید موضوع حرف را به چیزی بکشانید که برای او هم جذاب باشد. اگر احساس کردید که کسی در جمع احساس ناراحتی می کند، سعی کنید او را به جمع بکشانید یا اگر با دیگران آشنایی ندارد، او را معرفی کنید. اگر به نظرتان می رسد که کسی حوصله اش سر رفته یا اذیت شده است، سعی کنید موجبات لذت بردن او را هم فراهم کنید.

به حرف دیگران علاقه مند باشید

این یکی از ساده ترین راهکارها است. گاهی اوقات، به هر دلیلی، حال و حوصله ندارید و نمی توانید به حرف های دیگران علاقه نشان دهید. اما یادتان باشد که وقتی به حرف کسی علاقه نشان می دهید رفتارتان صمیمانه تر خواهد بود. چیزی که باید بدانید این است که هر کسی یک نکته جالب توجه دارد اما ممکن است خیلی مشخص نباشد. این شما هستید که باید جذابیت های شخصیت طرف مقابل را پیدا کنید.

از صمیم قلب دیگران را دوست داشته باشید

اگر این ویژگی را داشته باشید، انجام بقیه راهکارهای به نظرتان ساده تر خواهد آمد. داشتن رفتار و خلق و خوی صمیمی و دوستانه خیلی عالی است اما نمی توانید همیشه هم اینطور باشید. اگر همیشه چند نکته را در ذهن داشته باشید می توانید رفتاری صمیمی و دوستانه از خود نشان دهید. دیگران را بیشتر بیرون دعوت کنید، وقتی آشنایی را می بینید حتماً کمی با او گپ بزنید، وارد جمع شوید. اینها همه رفتارهای یک فرد اجتماعی است. بااین کارها خواهید دید که یکباره زندگی اجتماعیتان دچار تحول شده و کم کم ذهنتان از اعمالتان تبعیت خواهد کرد.

دوشنبه 2/5/1391 - 22:27 - 0 تشکر 478138

چطور می توانید با جدیت رفتار کنید و احترام را از آن خود نمایید ؟ 

- وقتی چیزخوشایندی وجود دارد، لبخند بزنید، درغیراین صورت نیازی نیست .
برخی از افراد حتی هنگامی که عصبانی هستند، لبخند می زنند و به نظرمی رسد آنها هنگامی که عصبانیت خود را نشان می دهند می خواهند دیگران را ناراحت نکنند.در این مورد نیز مردم احساسات شما را جدی نخواهند گرفت . مطمئن شوید که حالت صورت شما با احساسی که می خواهید منتقل کنید مطابقت کامل داشته باشد به عنوان مثال اگر می خواهید قاطعیت چیزی را بیان کنید حالت صورت شما باید این قاطعیت را نشان دهد و اگر خوشحالی و وضع خوشایندی را بیان می کنید ، باید لبخند بزنید.
2- اسم را به طورکامل بیان کنید :
اسامی مخفف ، بطورمثال فاطی به جای فاطمه مانند اسم یک بچه به نظرمی رسد این کارباعث کاهش جدیت به خصوص وقتی که شخصی درمحیط کاری و یا تجارت با شما در تعامل است می شود.از اسم کامل استفاده کنید: فریدون به جای فری ، اسماعیل به جای اسی .
3- صدای خود را کنترل کنید : صدا باید عمیق باشد و توام با قاطعیت باشد.
سعی کنید تعداد دفعاتی را که صدایتان در آخرجملات بالا می رود، کاهش دهید(مگر این که سوالی می پرسید).بالا بردن صدا در آخر جمله به منزله ی عدم اطمینان ازآنچه می گویید است ، و یا اینکه به منزله ی این است که شما بسیار جوان و خام هستید. وقتی صدایتان بالا می رود نظرات شما چندان مورد احترام مخاطبان واقع نمی شود.
4- تسلیم نشوید.
اگر چیزی را بیان کردید، مثلا در یک جلسه ، که از سوی شخص دیگری به چالش کشیده شد، سریع عقب نشینی نکنید و ساکت نشوید.
این موقعیت می تواندباعث شود تا شما روی تصمیم خود بایستید و دیگران را متقاعد کنید که شما درست می گویید . این چالش فرصتی است که به شما این امکان را می دهد تا شواهد بیشتری فراهم آورید و نظرات و عقاید خود را اثبات کنید .این کار باعث کسب احترام خواهد شد. عقب نشینی کردن باعث می شود که شما ضعیف به نظر برسید(مگر این که ، البته ، عقب نشینی شما به خاطر این است که اشتباه می کنید و خیلی مودبانه این را بیان می کنید). به بیان نکات خود اشتیاق نشان دهید این کار باعث کسب احترام می شود.
5- حس شوخ طبعی داشته باشید و به خود بخندید.
اگر همواره خود را جدی بگیرید ، اگر با مسایل شخصی برخورد کنید، اگر نتوانید به اشتباهات خود اقرار کنید و به آنها بخندید، ممکن است ، احترام مردم را از دست بدهید.کسی که اعتماد به نفس دارد می تواند به اشتباهات خود بخندد و قسمت جالب و خنده دار زندگی را ببیند .به خودتان بخندید آنگاه خواهید دیدکه بسیاری ازمردم به شما احترام می گذارند.
6-( نه ، متشکرم) این واژه را مودبانه به کارببرید و برای خود مرزهایی داشته باشید. بله گفتن به همه ی تقاضاها و خواهش ها ، به طور خودکار موجب کسب احترام از سوی دیگران نمی شود .این کار باعث می شود که شما جدی گرفته نشوید وبه عنوان یک خانم و آقای (بله قربان ) مورد توجه دیگران قرارگیرید.برعکس اگرشما تقاضاهای نامناسب و غیر معمول را نپذیریذ وبگویید " نه متشکرم" البته بسیار مودبانه ، آن گاه صاحب احترام خواهید شد. به دیگران اجازه ندهید شما را به گفتن " بله " مجبور سازند به خصوص وقتی که شما احساس می کنید باید بگویید( نه ، متشکرم )

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی