ورزش و تندرستی (بازدید: 453)
دوشنبه 2/5/1391 - 15:22 -0 تشکر 477567
6 ورزش برتر برای کالری‌سوزی

 با اینکه کم کردن وزن یک فرمول اسرارآمیز دارد (به همین سادگی: باید بیشتر از مقداری که کالری مصرف می‌کنید، کالری بسوزانید)،اما روش‌های هوشمندانه‌تر و سریعتری هم برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد.۶ ورزش زیر، کارآمدترین تمرینات ورزشی برای کالری‌سوزی و لاغری شناختهشده‌اند. یکی از این ورزش‌ها یا ترکیبی از چند مورد را به طور منظم انجامدهید و خودتان شاهد پایین آمدن سریع وزنتان باشید.

جمعه 6/5/1391 - 23:27 - 0 تشکر 482368

.1کیک‌بوکسینگ: ۸۰۰ کالری در هر ساعت

کیک‌بوکسینگ ورزشی بسیار عالی است که روی کل بدن کار می‌کند  چون بایداز همه گروه‌های عضلانی اصلی بدن استفاده کنید و تمرینات اینتروال را همشامل می‌شود. ضربان قلب شما چندین بار درطول جلسه تمرین بالا رفته و ثابتمی‌شود که برای کم کردن وزن بسیار عالی است.

جمعه 6/5/1391 - 23:28 - 0 تشکر 482369

۲٫ دوچرخه‌سواری یا اسپینینگ: ۷۰۰ کالری در هر ساعت

با شرکت در کلاس‌های اسپینینگ یا دوچرخه سواری در هوای آزاد تا ۷۰۰کالری در ساعت بسوزانید. فقط باید دقت کنید که در ساعت ۲۲ تا ۲۵ کیلومترراه بروید تا ۷۰۰ کالری را کامل بسوزانید.

جمعه 6/5/1391 - 23:28 - 0 تشکر 482370

۳٫ زومبا: ۵۰۰ کالری یا بیشتر در هر ساعت

چه کسی فکر می‌کرد که با یک ساعت رقصیدن بتواند همچنین نتیجه‌ای بگیرد؟این نوع رقص لاتین که از اصول و قواعد اینتروال و تمرینات استقامتی بهرهمی‌گیرد، متابولیسم شما را تاحد قابل‌توجهی بالا میبرد. اما در این موردهم مثل هر برنامه تناسب‌اندام دیگر، مقدار کالری مصرف شده، برحسب سن،جنسیت، وزن، سطح تناسب‌اندام کنونی، و شدت تمرین در افراد مختلف متفاوتاست. بااینحال مفرح بودن این تمرین همراه با فواید زیادی که برای کاهش وزندارد آنرا به یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها تبدیل کرده است.

جمعه 6/5/1391 - 23:28 - 0 تشکر 482371

۴٫ طناب زدن: ۷۸۰ کالری در هر ساعت

فقط ۱۰ دقیقه زمان دارید؟ با این وقت کم هم می‌توانید کالری‌سوزی کنید.این فعالیت که باعث می‌شود در هر ۱۰ دقیقه ۱۳۰ کالری بسوزانید، برای لاغریبسیار موثر است. برای سوزاندن همین میزان کالری باید با سرعت ۸ دقیقه درمایل بدوید. به همین دلیل طناب زدن روش بسیار خوبی برای شروع یک برنامهوزشی برای تناسب‌اندام برای آندسته از افرادی است که استقامت لازم برایحفظ سرعت بالا در دویدن به مدت طولانی را ندارند. ماهیت این فعالیت بهطریقی است که علاوه بر کالری سوزی بر توده استخوانی خود افزوده و سلامتاستخوان‌هایتان را هم بالا می‌برید.

جمعه 6/5/1391 - 23:29 - 0 تشکر 482372

۵٫ استپ ایروبیک: ۶۰۰ کالری در هر ساعت

کلاس‌های استپ ایروبیک کلاس‌هایی بسیار قوی و پرتاثیر است که بهکالری‌سوزی و لاغری کمک شایانی می‌کند. تعداد کالری‌هایی که می‌سوزانید بهمقدار بلندی استپ هم بستگی دارد اما یک استپ ۱۵ سانتی‌متری کمک می‌کند تا۶۰۰ کالری در یک ساعت بسوزانید.

جمعه 6/5/1391 - 23:29 - 0 تشکر 482373

۶٫ دو: ۶۵۰ کالری در هر ساعت

یک فرد ۶۵ کیلوگرمی یا سرعت ۱۰ دقیقه در مایل برای یک ساعت تا ۶۵۰کالری می سوزاند. اما اگر تازه‌کار باشید، دویدن پشت‌سرهم برای یک ساعتکاری بسیار دشوار است. می‌توانید با استفاده از اینتروال‌هایی از راهرفتن  در فواصل دویدن‌ها کم‌کم قدرت قلبی-عروقی خود را بالا ببرید. بعنوانمثال، سه دقیقه بدوید، یک دقیقه راه بروید. اینکار استقامت شما را افزایشداده، زمان ریکاوری ضربان قلبتان را کاهش داده و چربی سوزی می‌کند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی