ورزش و تندرستی (بازدید: 233)
دوشنبه 2/5/1391 - 13:31 -0 تشکر 477408
سکوت تآمل برانگیز مدافعان مال مردم

 انگار نه انگار كه همین دیروز، علی فتح الله‌زاده بلندگو در دست در خیابان‌های شهر می‌چرخید و فریاد الاسف از حیف و میل بیت‌المال سر می‌داد.

انگار نه انگار كه او بابت خرید‌های سرسام‌آور رویانیان خود را در نقش وكیل‌مدافع حقوق ملت ایران معرفی می‌كرد و می‌خواست مقابل جابه‌جایی‌های غول‌آسای تراول‌ها توسط مدیریت پرسپولیس را بگیرد و فقط فریاد می‌زد: «از كجا؟ از كجا؟ از كدام خزانه دولتی؟»بحث بر سر رنگ‌ها نیست، بحث را باید از جایی شروع كرد و ادامه داد كه مردی كه خود را مبلغ مبارزه با ولخرجی در فوتبال می‌دانست، حالا ركورد پرداخت‌ به یك بازیكن را شكسته است. رقم آن قدر بالا بود كه حتی خود امیر قلعه‌نویی به عنوان یكی از خوش‌خوراك‌ترین مربیان لیگ برتری در زمینه خرید ستاره‌ها ادعا می‌كرد كه باشگاه استقلال پول رضایتنامه جواد را هم ندارد. چه رسد به اصل مبلغی كه نكونام برای بازی در یك سال از استقلال مطالبه می‌كند.

شایعاتی وجود داشت. رقم‌هایی به میان آمد و در نهایت خود نكونام ادعا كرد كه برای رضایتنامه، چیزی حدود ۷۰۰ هزار یورو به اسپانیایی‌ها پرداخت كرده است، اما همین رقم از سوی مسئولان اوساسونا یك هفته پیشتر، حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار یورو اعلام شد. آیا نكونام این پول را از جیب پرداخت كرده تا فقط به عشق رؤیاهای نوجوانی‌اش پیراهن شماره ۶ استقلال را بر تن كند؟ كمی بعید و دور از ذهن به نظر می‌رسد كه بتوانیم باور كنیم رقمی در حدود ۲ میلیارد تومان از جیب نكونام بیرون آمده و وارد خزانه باشگاه اوساسونا شده است. اگر حتی تصور كنیم كه این یك همكاری دو‌سویه از استقلال و نكونام برای آزاد شدن او بوده، باز هم نمی‌توان قبول كرد كه استقلال كمتر از 1/5 میلیارد برای آزاد كردن و صدور رضایتنامه وی پرداخت كرده باشد.

نمی‌توان جمله تاریخی فتح الله زاده در مورد رقم قراردادش را باور كرد: «ما یك ریال بالاتر از سقف قرارداد به جواد ندادیم... » چه كسی باور می‌كند در حالی كه استقلال برای بازگرداندن مجتبی جباری یك میلیارد و برای خرید جان‌واریو  نیم میلیارد بیش از پیشنهاد سپاهان هزینه كرده است، چگونه برای بازیكن اوساسونا و خرید او ۳۵۰ میلیون هزینه كرده است؟ تازه اگر پول رضایتنامه را جدا حساب کنیم.

آنچه از باشگاه استقلال و از مدیربرنامه‌های جواد شنیده ‌می‌شود، این رقم بالغ بر 1/5 میلیارد تومان است. باشگاه استقلال البته متعهد شده مالیات جواد نكونام را هم بپردازد. آیا این رقم همان ۳۵۰ میلیونی است كه استقلال از آن حرف می‌زند؟

یك حساب سرانگشتی به خوبی نشان می‌دهد كه استقلال برای به خدمت گرفتن یك ساله جواد نكونام رقمی حدود 3/5 میلیارد تومان از جیب خرج كرده است. چگونه می‌توان این رقم را هضم كرد؟ شاید فتح‌الله‌زاده نه از بیت‌المال كه از پول توجیبی خانوادگی‌اش 3/5 میلیارد برای خرید نكونام هزینه كرده كه امروز هیچ كس محق به اعتراض نیست؛ اعتراض نه برای هزینه كردن در ورزش كه در اصل اعتراض به شیوه خرج شدن میلیاردها از جیب مردم و به اسم مردم!

 

 

               من می روم  وایا در پی من یادی از درها خواهد گذشت 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی