بهداشت و سلامت (بازدید: 1824)
دوشنبه 2/5/1391 - 11:43 -0 تشکر 477334
اخبار بهدشت و سلامت

 بهترین روش برای درمان زخم ناشی از سوختگی 

به   گزارش "هلث" ترمیم پوست در این روش بسیار موثرتر از روش‌های دیگر است. در این روش رنگ قسمت ترمیم‌شده بسیار نزدیك به رنگ پوست فرد است.

ه گزارش "هلث" ترمیم پوست در این روش بسیار موثرتر از روش‌های دیگر است. در این روش رنگ قسمت ترمیم‌شده بسیار نزدیك به رنگ پوست فرد است.

مهمترین مزیت ترمیم پوست با استفاده از لیزر پالسی در این است كه میزان سوختگی و عمق زخم و سن بیمار اهمیتی ندارد و در هر حالت قابل استفاده است، علاوه بر آن پس از ترمیم توسط لیزر هیچ عارضه ای برای بیمار وجود ندارد.

هزینه ترمیم پوست توسط لیزر از هزینه جراحی پلاستیك كمتر است ولی به‌طور كلی پرهزینه است.

متخصصان توصیه اكید دارند كه افراد به مراكز معتبر مورد تایید توسط وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشكی مراجعه كنند و قبل از آن از تخصص افرادی كه پوست خود را به دست آنان می‌سپارند مطمئن شوند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 2/5/1391 - 11:45 - 0 تشکر 477336

 به نوزادان بیش از حد معمول آب قند ندهید 

به گزارش " نوتریشن"، مادران عادت دارند كه در روز یك و یا دوبار به نوزادان خود آب قند یا به اصطلاح قندداغ می‌دهند؛ تحقیقات اخیر نشان می دهد كه هرچه میزان مایعات شیرینی كه اغلب با قند مصنوعی تهیه می شود در نوزادان افزایش یابد میزان شیر مصرفی روزانه نوزاد كاهش می‌یابد؛ یعنی به‌طور ناخودآگاه این نوشیدنی های مصنوعی شیرین جایگزین شیر در تغذیه نوزاد می‌شوند.

نوشیدنی‌های شیرین و مخصوصا آب قند دارای ارزش غذایی نیست و به هچ عنوان نمی تواند جایگزین ماده سالم و مغذی شیر شود.

با توجه به اینكه گنجایش معده نوزاد بسیار اندك است بهتر است از یك ماده مغذی كامل استفاده شود.

متخصصان به مادران توصیه می‌كنند كه از متخصصان تغذیه مشورت بگیرند و دركنار روش‌های سنتی از پیشرفت علم نیز برای كمك به سلامتی هرچه بیشتر نوزادان بهره مند شوند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 2/5/1391 - 12:17 - 0 تشکر 477355

 ارایه یك داروی تزریقی در درمان هدفمند ایدز 

به گزارش دیلی میل، اداره نظارت بر غذا و داروی آمریكا هفته گذشته قرص جدیدی موسوم به " Truvada" را برای كاهش خطر عفونت ایدز تایید كرد.

اكنون گروهی از محققان دانشكده پزشكی نبراسكا قصد دارند نوعی داروی تزریقی ضد ویروسی (ART) را به طور هفتگی یا دو بار در ماه برای ایدز ارایه كنند.

"هووارد جندلمن" مجری این تحقیقات گفت: این دارو كه فرمول نانویی دارد "nanoART" خوانده می شود و می تواند نسبت به قرص های پیچیده كنونی بهبود بیشتری در بیمار ایجاد كند.

متخصصان، آزمایش موفقیت آمیز این آمپول نانویی دانشگاه نبراسكا را به عنوان درمانی برای موش های مبتلا به ایدز در پیشگیری از عفونت های جدید ستوده اند.

جندلمن خاطرنشان كرد : این داروها هنوز برای استفاده انسان آماده نیستند و قطعا استفاده از آنها مشكلاتی را ایجاد می كند اما باید گفت نتایج به دست آمده هیجان انگیز است و این پیشرفتی غیر قابل انكار است.

وی فرمولاسیون نانویی این دارو را یكی از مزایای اصلی آن خواند.

به گفته وی ، "نانو آرت" مستقیما به سوی سلول عفونی شده ، می رود. وقتی بیمار قرص می خورد، این قرص در سراسر بدن او پخش می شود. اما در نانوداروها از سلولهای خود بدن برای هدایت دارو استفاده می شود. پس دارو به جایی می رود كه بیماری در آن قرار دارد.

این آمپول جدید دارو را به سلول های مونوسیت- ماكروفاژ هدایت می كند؛ اینها سلول هایی هستند كه ذرات دارویی را به مناطق مختلف بدن كه ایدز در آن رشد می كند، می برند.

به گفته این محققان، در این طرح از سلول هایی استفاده می شود كه ویروس ایدز آنها را هدف قرار می دهد. از این رو با همین سلول ها می توان دارو را به ویروس ایدز منتقل و علیه این ویروس اقدام كرد.

نتایج این تحقیقات قرار است در نشست آتی انجمن آمریكایی پزشكی نانویی ارایه شود.

مقاله این پژوهش در نشریه "بیماری های عفونی "منتشر شده است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


دوشنبه 2/5/1391 - 18:32 - 0 تشکر 477899

شیر پرچرب بخورید تا لاغر شوید!! 

مصرف متعادل شیر دارای چربی کامل چه بسا به روند کاهش وزن کمک می‌کند زیرا افراد با خوردن این شیر پرچرب سریع احساس سیری می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا آنها مصرف کالری‌های زائد را کاهش دهند.

این تحقیقات نشان می‌دهد که شیر دارای چربی کامل حدود ۸ گرم چربی معمولی و پنج گرم چربی اشباع شده دارد. محققان تاکید کردند که شیر دارای چربی کامل از نوشیدنی‌های مغذی حاوی عناصر کامل غذایی است به گونه‌ای که یک سوم نیاز روزانه بدن به کلسیم را تامین می‌کند.

دوشنبه 2/5/1391 - 19:18 - 0 تشکر 477991

سرطان معده در کمین چه کسانی است؟ 

یک فوق تخصص بیماری‌های گوارش، ضمن اشاره به کاهش قابل توجه ‌بروز سرطان معده طی ۶۵ سال گذشته، اظهار داشت: مصرف طولانی مدت مواد غذئی دودی و نمک زده شده باعث بروز سرطان معده می‌شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ضمن بیان این مطلب گفت: سرطان معده یکی از شایع‌ترین سرطان‌هایی است که دستگاه گوارش را مبتلا می‌کند و هرچند یافته‌های پژوهشی نشان می‌دهند که تماس‌های محیطی آغاز زندگی در ایجاد این سرطان نقش دارند، ولیکن مواد سرطانزای خوراکی از محتمل‌ترین عوامل بروز سرطان معده هستند.

دکتر محسن آخوندی ضمن اشاره به عوامل موثر غذایی در ایجاد سرطان معده به مصرف طولانی مدت غلظت‌های بالای نیترات در غذاهای خشک شده،‌دودی و نمک زده اشاره کرد و خاطرنشان کرد: عفونت با هلیکوباکترپیلوری، ‌کاهش اسید معده، و برداشتن قسمت انتهایی مری طی عمل جراحی معده، نیز می‌تواند منجر به سرطان معده شود.

این فوق تخصص بیماری‌های گوارشی با بیان این مطلب که سرطان معده علائم بالینی اختصاصی ندارد، عنوان داشت: معمولاً در ابتدای بیماری، بیمار از هیچ علائمی برخوردار نیست و حتی بیماری وی قابل درمان نیز می‌باشد، ولی در مراحل پیشرفته بیماری همراه با علائمی از قبیل کم خونی، استفراغ‌های مکرر، ‌کاهش وزن و خونریزی‌های گوارشی است.

وی اضافه کرد: توصیه‌می‌شود بیمارانی که علائم مذکور و به خصوص کاهش وزن، گیرکردن غذا، کم خونی و ‌بی‌اشتهایی را دارند، باید برای تشخیص به موقع، اقدام به آندوسکوپی کنند.

دکتر آخوندی تاکید کرد: از آنجائی که سن یکی ازفاکتورهای مهم خطر در این بیماری محسوب می‌شود و حتی تصمیم‌گیری در مورد اقدامات آندوسکوپی نیز به آن مربوط است، لذا توصیه می‌شود بیماران بالای ۵۰ سال حتی در صورت بروز علائمی مثل سوزش سر دل و یا سوء هاضمه از همان ابتدا آندوسکوپی تشخیصی انجام دهند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد در پایان راجع به شیوه‌های درمانی سرطان معده ابراز داشت: عمل جراحی در مراحل اولیه بیماری می‌تواند به عنوان درمان اصلی سرطان معده، نتیجه‌بخش باشد ولی انجام اقدامات کمکی مانند شیمی درمانی نیز در اکثر موارد لازم است.

دوشنبه 2/5/1391 - 19:42 - 0 تشکر 478015

چگونه از خوردن شیرینی دل بكنیم؟ 

سلامت نیوز : به نظر می‌رسد دانشمندان به زودی به روشی موثر برای كاهش میل و اشتیاق انسان به خوردن شیرینی‌ها و مواد غذایی پركالری دست پیدا خواهند كرد.


به گزارش ایسنا، این دانشمندان ادعا كرده‌اند كه با كمك یافته‌های جدید خود به زودی می‌توانند ذائقه انسان را تغییر دهند.


یك گروه بین‌المللی از متخصصان در آزمایشات جدید خود دو شناساگر را در زبان كشف كرده‌اند كه به بدن كمك می‌كنند غذاهای شیرین را شناسایی كنند.

به گزارش روزنامه دیل میل، چاپ انگلیس، این گروه به سرپرستی مركز مونل كمیكال سنس در فیلادلفیا متوجه شدند كه برخلاف تصورات قبلی، گیرنده‌های طعم تشخیص دهنده شیرینی روی زبان به جای یك گیرنده در واقع سه گیرنده قندی جداگانه دارد.

بنا براین گزارش، این گیرنده‌ها در روده و غده پانكراس نیز یافت می‌شوند كه هر دو عضو به كنترل سطح گلوكزی در خون و آزاد سازی انسولین كمك می‌كنند. در زبان یكی از این گیرنده‌ها موسوم به «KATP»می‌تواند به تنظیم حساسیت نسبت به طعم شیرینی بر اساس مقدار نیاز بدن كمك كند.

به گفته دانشمندان، این گیرنده برای مثال درست بعد از خوردن یك كیك شیرین یا یك كاسه بستنی از فعالیتش كاسته می‌شود و اگر متابولیسم بدن به قند بیشتری نیاز داشته باشد، فعالیت این گیرنده تشدید می‌شود.

دكتر كارن یی،‌ متخصص اصلی این پژوهش خاطرنشان كرد: این یافته در آینده نزدیك به ما كمك خواهد كرد كه دریابیم چگونه می‌توانیم تمایل زیاد خود را به مصرف شیرینی محدود كنیم.

جزئیات این مطالعه در نشریه دستاوردهای آكادمی ملی علوم آمریكا به چاپ رسیده است.

دوشنبه 2/5/1391 - 19:46 - 0 تشکر 478018

 زود به زود خانه عوض نکنید  

خانواده هایی که مرتب محل زندگی خود را عوض می کنند، بدانند که با این کار سلامت کودکان خود را در معرض خطر قرار می دهند.

محققان متوجه شدند، کودکانی که تا قبل از ۱۸ سالگی چند بار محل زندگی خود را تغییر داده اند، بیشتر به بیماری های روانی دچار می شوند و احتمال اعتیاد به مواد مخدر نیز در آن ها افزایش پیدا می کند. تا رسیدن به ۱۸ سالگی فرزندان، تقریبا ۵۹ درصد از خانواده ها حداقل یک یا ۲ بار محل زندگی خود را عوض می کنند. نزدیک به ۲۰ درصد هم بیش از ۳بار خانه خود را تغییر می دهند و فقط ۲۰ درصد در تمام این مدت در یک محل، زندگی خود را ادامه می دهند.کارشناسان معتقدند، این تغییرات سلامت کودکان را در معرض خطر قرار می دهد که تعویض مدرسه کودکان یکی از مهم ترین دلایل می تواند باشد.کودکانی که بیش از ۳بار محل زندگی خود را عوض کنند با احتمال ۲ برابر بیشتر به سراغ مصرف مواد مخدر می روند و ۳برابر بیشتر از کودکان دیگر به فکر خودکشی می افتند.برای بسیاری از افراد تعویض محل زندگی تجربه بسیار خوشایندی است و به زندگی آن ها انگیزه و شادابی می دهد اما برای بعضی از اعضای خانواده به خصوص برای کودکان، این تغییر با استرس زیادی همراه است که می تواند ذهن و روان آن ها را درگیر کند.به این دلیل والدین باید حتما هنگام جابه جایی محل زندگی توجه ویژه ای به کودکان خود داشته باشند و تا آن جا که ممکن است سعی کنند آرامش روحی آن ها با این کار دچار اختلال نشود.

دوشنبه 2/5/1391 - 19:46 - 0 تشکر 478019

  خانم ها، این سم را نخورید 

سازمان (FDA) اعلام کرد در بیش از ۴۰۰ برند مختلف از رژ لب ها سرب وجود دارد که می تواند سلامت زنان و خانم های جوان را در معرض خطر قرار دهد.

حدود ۳۰ سال پیش استفاده از سرب به دلیل خصوصیات سمی آن در رنگ های نقاشی و ساختمانی ممنوع شد اما متاسفانه این فلز هنوز هم در پرفروش ترین مدل های رژ لب وجود دارد.

این فلز به قدری خطرناک است که پزشکان معتقدند؛ حتی مقادیر بسیار کم آن هم می تواند اثرات سوئی روی بدن انسان داشته باشد. متاسفانه بسیاری از دختران از سنین پایین و حتی از دوران کودکی شروع به استفاده از محصولات آرایشی مانند رژ لب می کنند اما فلز سرب موجود در این محصولات می تواند روی مغز کودکان اثر گذاشته و فعالیت برخی ژن ها را بیشتر یا کمتر کند.در نتیجه این امر، کودکان دچار بیماری های روانی مانند بیش فعالی، کاهش توجه، تمرکز و مانند آن می شوند و بهره هوشی آن ها به شدت کاهش پیدا می کند. در زنان باردار هم سرب می تواند روی رشد طبیعی جنین اثر گذاشته و عوارضی مانند تولد زودرس یا نقص عضو مادرزادی را به همراه داشته باشد. به هر حال کارشناسان توصیه می کنند، زنان استفاده از این نوع لوازم آرایش را به حداقل برسانند و حتما قبل از خوردن غذا آن را از روی صورت خود پاک کنند.

دوشنبه 2/5/1391 - 19:57 - 0 تشکر 478029

مصرف گوشت قرمز زیاد برای زنان خطر سکته به همراه دارد  

زنانی که گوشت قرمز زیاد مصرف می کنند در معرض خطر سکته مغزی قرار می گیرند.
تحقیقات انجام شده روی بیش از 30 هزار زن سوئدی نشان می دهد که زنانی که گوشت قرمز زیاد مصرف می کنند خودشان را در معرض خطر سکته قرار می دهند.
افرادی که حداقل به طور روزانه 102 گرم گوشت قرمز مصرف می کنند، 42 درصد بیشتر از افرادی که در طی روز کمتر از 25 گرم گوشت قرمز مصرف می کنند، مبتلا به بیماری های انسداد عروق در مغز می شوند.

رژیم غذایی که در آن گوشت قرمز به وفور استفاده شود با ابتلا به بیماری های مختلفی از جمله سرطان، بیماری های قلبی، فشار خون بالا ارتباط دارد. اما هم اکنون 3 مطالعه در مورد مصرف گوشت قرمز و ارتباط آن با سکته مغزی انجام شده که یکی از این تحقیقات این ارتباط را اثبات کرده است.
سوزانا لارسون از مؤسسه استکهلم به همراه همکارانش مطالعات خود را روی 34 هزار و 670 زن بین 37 تا 39 سال انجام داده اند که این افراد تا قبل از شروع این تحقیقات یعنی در سال 1997 هیچ گونه بیماری عروقی و سرطانی نداشتند.
در طی 10 سال حدود یک هزار و 680 نفر (حدود 4 درصد) از این افراد دچار سکته شدند.
سکته مغزی آسیب عصبی حاد ناشی از اختلال خونرسانی به قسمتی از بافت مغز که ناشی از انسداد رگ و شریان مغزی به وسیله یک لخته خونی و یا پارگی یکی از عروق تغذیه کننده آن قسمت بافت مغز است. سکته مغزی به علتی مانند بسته شدن یا پاره شدن یکی از رگ های خون رسان مغز ایجاد می شود.
این محققان در طی مطالعات خود این زنان را از لحاظ تغذیه کردن گوشت قرمز به 5 گروه تقسیم کردند و زنانی که در گروه های بیشترین مصرف کنندگان گوشت قرمز قرار داشتند و حداقل 86 گرم گوشت در روز مصرف می کردند 21 درصد از زنانی که در روز 36.5 گرم گوشت مصرف می کردند، به سکته مغزی دچار شدند.
زنانی که به طور روزانه 41.3 گرم گوشت قرمز در روز مصرف می کردند 24 درصد بیشتر از زنانی که 12.1 گرم گوشت مصرف می کردند در معرض خطر این بیماری قرار دارند.

دوشنبه 2/5/1391 - 19:57 - 0 تشکر 478030

 هات داگ به اندازه سیگار برای بدن مضر است 

مرکز تحقیقات سرطان در آمریکا اعلام کرد مصرف 50 گرم گوشت فرآوری شده (تقریبا یک هات داگ) به اندازه یک پاکت سیگار به بدن آسیب رسانده و موجب ابتلا به سرطان می شود.

در سال 2010، بیش از 1/1 میلیون هات داگ تنها در اتوبانی که مخصوص تردد موتورسواران در خارج از ایندیانا پولیس (مرکز ایالت ایندیانا در ایالات متحده آمریکا) است، فروخته شد. در این اتوبان که محل فروش هات داگ است، بیلبوردی نصب شد که عکس روی آن یک بسته سیگار را که درونش پر از هات داگ های کبابی بود، نشان می داد. کنار این جعبه، عکس جمجمه ای که نشانه خطر مرگ است قرار داشت که روی آن نوشته شده بود: «اخطار! هات داگ سلامت شما را به خطر می اندازد.» هدف شرکت مجری پروژه سرطان (cancer project) از نصب این بیلبورد این بود که به همگان بگوید مصرف گوشت های فرآوری شده باید به صفر برسد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از سینا نیوز سوزان لوین (susan levin)، متخصص تغذیه و مدیر آموزش تغذیه کمیته پزشکان و مسئولیت پزشکی در آمریکا می گوید: «مصرف گوشت های فرآوری شده مانند هات داگ می تواند خطر ابتلا به دیابت، بیماری های قلبی و انواع سرطان را افزایش دهد.»
این کمیته پیشنهاد داده است تا روی بسته بندی های هات داگ نیز مانند بسته بندی های سیگار، برچسب هشداردهنده نصب شود تا مصرف کنندگان بدانند، هات داگ برای سلامتی شان ضرر دارد.
گوشت های فرآوری شده به دلیل نیترات بالا، اثرات منفی بر سلامت انسان گذاشته و خطر ابتلا به بیماری ها را افزایش می دهند.
بنا به گزارش مرکز تحقیقات سرطان در آمریکا مصرف روزانه تنها 50 گرم گوشت فرآوری شده (تقریبا به اندازه یک هات داگ) میزان ابتلا به سرطان دستگاه گوارش را 21 درصد افزایش می دهد. سرطان دستگاه گوارش، سومین سرطان شایع در ایالات متحده آمریکاست.

سه شنبه 3/5/1391 - 13:5 - 0 تشکر 478533

تاثیر موسیقی بر شنوایی افراد مسن

تاخیر در زمانبندی‌های عصبی همراه با بالا رفتن سن، اجتناب‌ناپذیر است، اما بر اساس مطالعات جدیدی كه در دانشگاه نورث وسترن انجام شده با آموزش موسیقی می‌توان تا حدودی از اثرات آن كاست.این اولین‌بار است كه طی مطالعاتی شواهد بیولوژیكی مبنی بر تاثیر تجربه موسیقایی مادام‌العمر بر روند پیری ارائه می‌شود.

محققان در لابراتوآر علوم عصبی شنوایی با اندازه‌گیری واكنش‌های اتوماتیك مغز موسیقیدان‌های پیر و جوان و افراد معمولی به اصوات صوتی به این نتیجه رسیده‌اند كه زمانبندی عصبی در مغز موسیقیدان‌ها با افراد معمولی بسیار متفاوت بوده و موسیقیدان‌ها در این زمینه عملكرد بهتری دارند.

نینا كاروس، پروفسور عصب‌شناس و فیزیولوژیست دانشگاه نورث وسترن می‌گوید: بررسی‌ها نشان داده نوازندگان مسن نه‌تنها عملكرد بهتری نسبت به همتایان معمولی خود دارند، بلكه محرك‌های موسیقایی را با سرعت و دقت بیشتری نسبت به افراد جوان معمولی رمزگشایی می‌كنند. لذا این ایده كه تجربه‌كردن اصوات به شكل فعال در یك دوره طولانی از زندگی تاثیر زیادی بر عملكرد سیستم عصبی ما دارد تقویت می‌شود. كاروس معتقد است این یافته‌ها بسیار مهم و حائز اهمیت است.

استفاده از موسیقی به جای دارو


داده‌های جدید دانشگاه نورث وسترن همراه یافته‌های جدید ناشی از مطالعه روی حیوانات در دانشگاه كالیفرنیا قویا نشان می‌دهد كه آموزش‌های فشرده موسیقی حتی در اواخر عمر می‌تواند پردازش گفتاری افراد مسن را بهبود بخشیده و در نتیجه توانایی آنها برای ارتباط در محیط‌های پیچیده و محیط‌های پرسروصدا را افزایش دهد.

مطالعات قبلی كاروس نشان می‌داد آموزش موسیقی علاوه بر تقویت حافظه از مشكلات شنیداری افراد در محیط‌های پرسروصدا می‌كاهد. این دو مشكلاتی هستند كه بسیاری از افراد مسن با آن درگیرند.

بتازگی هم مطالعات گسترده‌ای به منظور بررسی اثر موسیقی بر شكل‌پذیری مغز در طول عمر انسان در جمعیت‌های مختلف و در زمینه آموزشی انجام شده است.

با این حال كاروس متذكر شده كه نتایج مطالعه كنونی انجام شده ممكن است فراگیر نبوده و نتواند بخوبی ثابت كند كه نوازندگان، زمانبندی عصبی مناسبی در تمام واكنش‌های مرتبط با اصوات دارند.

در عوض این تحقیق نشان می‌دهد ​تجربه موسیقایی بر زمانبندی عناصر صدا كه در تشخیص یك صدا از صدای دیگر اهمیت زیادی دارند، موثر است.

در این پژوهش محققان واكنش عصبی اتوماتیك 87 فرد بالغ انگلیسی زبان به اصوات گفتاری را حین تماشای یك فیلم ویدئویی زیر نویس شده بررسی كردند.

در این گروه موسیقیدان‌ها افرادی بودند كه پس از 9 سالگی به طور دائم با موسیقی سروكار داشتند، اما گروه دوم فقط سه سال یا كمتر آموزش موسیقی دیده بودند.

medicalxpress - مترجم: آتنا حسن‌آبادی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی