ورزش و تندرستی (بازدید: 211)
دوشنبه 2/5/1391 - 9:58 -0 تشکر 477234
اخبار امروز 2/مرداد/91

رضایت نامه 200 میلیونی عابدزاده!

فارس: باشگاه لس‌آنجلس بلوز آمریکا برای صدور رضایتنامه امیر عابدزاده درخواست 200 میلیون تومان کرد.

امیر عابدزاده چند روز پیش با نظر کادر فنی و محمد رویانیان با عقد قراردادی 3 ساله به پرسپولیس پیوست اما این در حالی بود که این دروازه‌بان رضایتنامه ندارد.
 
باشگاه لوس‌آنجلس بلوز آمریکا اعلام کرده برای رضایتنامه امیر عابدزاده 200 میلیون تومان می‌خواهد.
 
رویانیان با مسئولان این تیم آمریکایی وارد مذاکره شد تا تکلیف امیر عابدزاده را مشخص کند.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 2/5/1391 - 10:0 - 0 تشکر 477236

مدیر تیم‌های ملی والیبال منصوب شد


به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، منظمی جایگزین عباس مفیدی شده است که پس از مسابقات انتخابی المپیک از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.


عباس مفیدی همزمان بازرس فدراسیون والیبال و مدیر تیم‎های ملی والیبال بود اما پس از رقابت‎های انتخابی المپیک از هر دو سمت خود کناره گیری کرد.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 2/5/1391 - 10:1 - 0 تشکر 477237

عزیزی: عربها هم از ایران بازیكن نمی‌گیرند!


ایسنا: خداداد عزیزی در پاسخ به این سوال كه چرا تعداد لژیونرهای ایرانی در فوتبال اروپا كم شده است، گفت: فكر می‌كنم كه همه می‌دانند چرا لژیونر نداریم. دلیلش این است كه فوتبالمان بسیار ضعیف شده است. عده‌ای مدعی‌اند كه تیم ملی قوی داریم، ولی فكر می‌كنم كه تمام ظواهر و جوانب نشان می‌دهد كه فوتبال ما ضعیف شده است. نه تنها در جا می‌زنیم، بلكه به عقب برگشتیم. الان می‌بینیم كه عمان هم در فوتبال انگلیس نماینده دارد اما ما نداریم.


عزیزی در ادامه بیان كرد: فكر می‌كنم كه دلیل این موضوع ضعف فوتبال ما است. قبل از سال 98 یا در همان سال وقتی مقابل كره یا ژاپن قرار می‌گرفتیم، 10 نفر از بازیكنان ما لژیونر بودند و در لیگ‌های آلمان، اتریش، بلژیك و یونان بازی می‌كردند اما آن زمان ژاپنی‌ها و كره‌ای‌ها نهایت سه، چهار بازیكن لژیونر داشتند. وقتی كه آنها اسامی بازیكنان ما را می‌خواندند، می‌ترسیدند. ژاپنی‌ها صد برابر رشد كرده‌اند، اما ما متاسفانه در جا زده‌ایم. اكثر بازیكنان ژاپنی و كره‌ای در لیگ‌های معتبر اروپایی بازی می‌كنند و به دلیل ضعف فوتبالمان هیچ وقت زورمان به آنها نمی‌رسد. اگر این روند همین طور ادامه داشته باشد دیگر كشورهای عربی، هم از ما بازیكن نمی‌گیرند!


بازیكن اسبق تیم ملی درباره علت ضعف فوتبال ایران گفت: به شخصه دلایل ضعف را به مدیرتی فوتبال و ورزش كشور مربوط می‌دانم. ژاپنی‌ها و كره‌ای ها به سراغ مربیان تراز اول رفتند، ولی ما رفتیم از شیرینی فروشی كرواسی مربی آوردیم! مربیان درجه سه و چهار را می‌آوریم و ارقام نجومی هم به آنها می‌دهیم. شاید بیش از 15 مربی خارجی وارد فوتبال ایران شده باشند كه حتی كشوری مانند پاكستان هم به سراغ آنها نمی‌رفت. این‌ها هم به دلیل مدیریت ضعیف و ارتباطات و دلال‌هایی است كه وارد فوتبال شده‌اند. این مربیان جز ضربه زدن، كمكی به فوتبال ما نكرده‌اند. نه استعدادی ساختند و نه بازیكنی رو كردند. فقط پولی از فوتبال ما گرفتند و رفتند.


وی به تیم‌های پایه هم اشاره كرد و گفت: تیم‌های پایه استقلال و پرسپولیس فعالیت چندانی ندارند. خود من از پایه‌های ابومسلم به بزرگسالان تیم رسیدم و پس از آن از تیم ملی امید به تیم ملی بزرگسالان رفتم اما حالا این اتفاقات نمی‌افتد. دلال‌ها بازیكن می‌دهند و پول می‌گیرند. در فوتبال ما «بلبشویی» است كه آن سرش ناپیدا است. فكر می‌كنم با این وضع باید به پیشنهاد یكی از اعضای فراكسیون ورزش اشاره كنیم كه گفته بود دو سال فوتبال را تعطیل كنیم. باید كار دلال‌ها را بخوابانیم و همه این ارتباطات را ریشه كن كنیم.


او همچنین به عدم ثبات مدیریتی و تاثیر آن بر ضعف فوتبال اشاره كرد و گفت: یكی از مشكلات دیگر فوتبال ما مدیران سیاسی هستند كه به فوتبال می‌آیند و بیش از یك سال هم نیستند و در این یك سال قصد دارند همه كار كنند و از قهرمانی آسیا تا جام های دیگر را بگیرند. به همین دلیل ارقام بالایی را به بازیكنان می‌دهند. خوشحالم كه بازیكنان این پول‌ها را می‌گیرند و خود من هم با آن موافقم، اما این قیمت‌های یك میلیاردی و دو میلیاردی واقعا نجومی است و این قیمت بازیكنان نیست. شك نكنید كه این پول‌ها هم از جیب دولت خرج می‌شود. بالا رفتن قیمت‌ها به این شكل تنها تقصیر مدیرانی است كه اكثرا سیاسی هستند و یك سال بیشتر نمی‌مانند.


عزیزی در پاسخ به این سوال كه آیا مبالغی كه در فوتبال ایران داده می‌شود و شرایط راحتی كه وجود دارد باعث شده كه بازیكنان بی انگیزه شوند یا خیر، گفت: این طور نیست. همه دوست دارند لژیونر شوند، اما لژیونر شدن به این سادگی نیست و باشگاه‌های اروپایی مانند باشگاه‌های ما با دلالی بازیكن نمی‌گیرند. بنابراین تلاش نكردن بازیكنان از دلایل لژیونر نشدن‌شان است. احمدرضا عابدزاده زمانی كه بازیكن بود روزی سه بار تمرین می‌كرد یا علی دایی با سر بخیه خورده در تمرینات شركت می‌كرد، ولی حالا بازیكنان با كوچك‌ترین آسیبی كه می‌بینند در تمرین حاضر نمی‌شوند.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 2/5/1391 - 10:3 - 0 تشکر 477239

شاه ماهی استقلال از نظر قلعه نویی


فارس: امیر قلعه‌نویی در پایان تمرین امروز استقلال در جمع خبرنگاران گفت: خدا را شکر نکونام هم به تیم ما اضافه شد و تیم ما اکنون با 21 بازیکن کامل شد.


قلعه‌نویی در مورد علت منتفی شدن حضور مجیدی در استقلال گفت: من و فتح‌الله‌زاده صحبت کردیم و قرار شد مجیدی بیاید اما دیروز به من تلفن زدند و گفتند مجیدی گفته بحث کاپیتانی چه می‌شود. همه ما باید در چارچوب حرکت کنیم قلعه‌نویی در چارچوب مدیریت است، مدیریت در چارچوب هیئت مدیره و هیئت مدیره در چارچوب مجمع. جایی که چارچوب نباشد کار درست انجام نمی‌شود.


وی ادامه داد: مصاحبه مهدوی‌کیا را ببینید او از نظر اخلاقی، رفتاری و فنی بازیکن خوبی است اما می‌گوید به نیمکت‌نشینی در پرسپولیس افتخار می‌کنم. در حالی که مجیدی پیغام داد من باید کاپیتان باشم اما من گفتم مجیدی باید در چارچوبی که من تعیین می‌کنم قرار بگیرد و به خاطر فتح‌الله‌زاده و مردم قبول کردم به استقلال بیاید اما اولویت مجیدی کاپیتانی بود و در چارچوبی که من برایش تعیین کردم او قبول نکرد که کار کند.


قلعه‌نویی در مورد اینکه در صورت حضور مجیدی در استقلال او کاپیتان می‌شد یا نکونام، گفت: هنوز به این مسئله نرسیده‌ایم که بخواهیم در مورد آن صحبت کنیم.


سرمربی استقلال در مورد اینکه از نکونام به عنوان شاه‌ماهی یاد می‌شود، گفت: نکونام از نظر فنی، اخلاقی بازیکن بزرگی است اما همه آنهایی که به استقلال آمده‌اند شاه ماهی هستند و شاه ماهی ما استقلال و مردم هستند.


وی در مورد اینکه فتح‌الله‌زاده قلعه‌نویی را رئیس شاه ماهی‌ها نامیده گفت: او به من محبت داشته من کمترین نقش را در استقلال دارم، همکارانم، خود فتح‌الله‌زاده، امیری، لیدرها، آقای کامرانی همه زحمت کشیدند شاه ماهی ما هم استقلال و مردم هستند.


سرمربی تیم استقلال در مورد اینکه رویانیان گفته یک تیم 6 میلیارد تومان برای جذب دو بازیکن هزینه کرده، گفت: رویانیان از دوستان من است اما او مدیرعامل است و جواب مدیرعامل  را باید فتح‌الله‌زاده بدهد و من در کار دیگران ورود نمی‌کنم. از نظر اخلاقی هم درست نیست باید یاد بگیریم فقط در مورد تیم خودمان حرف بزنیم اما من به مردم قول می‌دهم که چنین ارقامی درست نیست. ما برای حضور در آسیا و لیگ برتر تیم خوبی بستیم. 5 هفته است که تمرین کرده‌ایم یک مسابقه از لیگ برتر را هم انجام دادیم بدون اینکه بازیکنان یک ریال پول بگیرند در کجای دنیا چنین اتفاقی می‌افتد اگر سراغ دارید بگویید و از من جایزه بگیرید. بازیکنان به اعتقاد و احترام به مردم بازی کردند و فتح‌الله‌زاده هم قول داده قبل از بازی با سایپا به بازیکنان پول بدهد.


وی در مورد دروازه‌بانان استقلال گفت:‌ دو دروازه‌بان خوب و جوان و آینده‌دار‌ داریم و یک دروازه‌بان استرالیایی هم جذب کردیم.


قلعه‌نویی در مورد تمرین‌های انفرادی مجتبی جباری گفت: جباری در تمرینات بدنسازی و آمادگی همراه ما نبود و از نظر جسمانی ضعیف‌تر از سایرین است و با صحبت‌هایی که خود جباری با من کرد گفت فکر می‌کنم از بازی سوم بتواند به ما کمک کند اکنون نیز زیر نظر دکتر حاج‌ قاسم تمرین می‌کند و پس از تأیید پزشکی و بدنسازی از او استفاده خواهیم کرد.


وی در مورد دیدار هفته دوم استقلال با سایپا در چهارشنبه‌ شب گفت: نسبت به آلومینیوم هرمزگان شناخت بیشتری از سایپا داریم بازی سایپا و تراکتورسازی به همراه بیانی و رجبی آنالیز کردیم و گروه آنالیز اطلاعات لازم را به ما داده است و ما هم اطلاعات تصویری را به دست آورده‌ایم. در بازی با سایپا راحت‌تر بازی می‌کنیم نتیجه هم دست خداست اما قول می‌دهم با تمام وجود بازی کنیم.


وی درمورد تغییرات احتمالی استقلال در هفته دوم لیگ برتر گفت:‌ تیم ما دو بخش بود یک بخش بازیکنانی که از ابتدا با ما بودند و پنج شش نفر آنها جدید بودند و هنوز هماهنگ نشده بودند اما ما بازی به بازی بهتر خواهیم شد و از هفته چهار و پنجم به شرایط بهتری می‌رسیم.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 2/5/1391 - 10:4 - 0 تشکر 477240

تیم ملی والیبال به آلمان هم باخت


به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، ملی‌پوشان در دیدار با آلمان نیز از ترکیب بازی با آرژانتین یعنی علیرضا نادی، سعید میرمعروف، امیر غفور، مجتبی میرزا جانپور، فرهاد قائمی، سعید مصطفی‌وند و فرهاد ظریف استفاده کرد.


ملی پوشان والیبال کشورمان در این بازی در 3 ست متوالی و با امتیازهای 25 بر 18، 25 بر 20 و 25 بر 20 مغلوب آلمان تیم دهم رده‌بندی جهانی والیبال شدند.


تیم ملی والیبال ایران فردا دوشنبه لهستان را به مقصد ایران ترک خواهد کرد و سه‌شنبه وارد تهران خواهد شد تا ادامه تمرینات آماده‌سازی خود را برای مصاف با تیم ملی والیبال مصر در چارچوب مسابقات زیر گروه لیگ جهانی در تهران پیگیری کند.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 2/5/1391 - 10:6 - 0 تشکر 477242

جودوکار ایرانی المپیک را از دست داد


خبرآنلاین: رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی از منتفی شدن حضور جواد محجوب ملی پوش المپیکی جودو به دلیل بیماری خبر داد.


لطفعلی پورکاظمی، رئیس این فدراسیون و رئیس کمیسیون پزشکی کمیته ملی المپیک،گفت: متاسفانه جواد محجوب جودوکار شایسته وزن منهای 100 کیلو گرم تیم ملی که سهمیه ورودی المپیک را کسب کرده بود، به دلیل عفونت حاد گوارشی قادر به حضور در بازی های المپیک نیست.


دکتر پورکاظمی پس از معاینه دقیق این ملی پوش جودو، افزود: با توجه به اینکه محجوب در 10 روز آینده به درمان آنتی بیوتیک نیاز دارد، لذا نمی تواند در المپیک حضور داشته باشد.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 2/5/1391 - 10:7 - 0 تشکر 477243

6 میلیارد هزینه برای 2 بازیکن!


فارس: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: ترجیح می‌دهم سکوت کنم تا نبینم چطور برای جذب دو بازیکن 6 میلیارد هزینه می‌کنند و صدای هیچ‌کس هم درنمی‌آید.


محمد رویانیان که تصمیم گرفته بود در ماه مبارک رمضان سکوت کند و مصاحبه‌ای انجام ندهد گفت: به خاطر این تصمیم گرفته‌ام سکوت کنم که وجدان‌های در خواب بیدار نشوند و همچنان در خواب بماند. ترجیح دادم سکوت کنم تا نبینم چطور برای جذب دو بازیکن 6 میلیارد هزینه می‌کنند و صدای هیچ کس هم درنمی‌آید.


وی ادامه داد: ترجیح دادم سکوت کنم چرا که در ماه رمضان تمرینات در روز برگزار می‌شود و صدای هیچ‌کس هم درنمی‌آید.


رویانیان خاطرنشان کرد: وقتی مسابقات ما جابجا می‌شود و کسی صدایش درنمی‌آید ترجیح می‌دهم سکوت کنم. ترجیح می‌دهم سکوت کنم در شرایطی که هواداران ما باید در ماه مبارک رمضان در یک مسابقه فوتبال در کنار تیم‌شان باشند و شادتر امور را پیگیری کنند اما محروم هستند. فوتبال همین است و چیز دیگری ندارد پس باید فاتحه این فوتبال را خواند.


رویانیان در پایان گفت: در این شرایط سکوت کافی است.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 2/5/1391 - 10:8 - 0 تشکر 477244

حضور مجیدی در استقلال منتفی شد


مهر : مدیرعامل باشگاه استقلال با اعلام اینکه حضور فرهاد مجیدی در تیم فوتبال این باشگاه منتفی است، گفت: وظیفه خود را برای بازگرداندن مجیدی به استقلال انجام دادم و بحث کاپیتانی او جزو اختیارات و وظایف من نیست.


علی فتح‌الله‌زاده در خصوص وضعیت حضور فرهاد مجیدی و کیانوش رحمتی در تیم فوتبال استقلال گفت: فرهاد مجیدی در مورد کاپیتانی حرف دارد و به من گفت: "اگر قرار نیست بازوبند کاپیتانی به من برسد به استقلال نیایم بهتر است چون من سال‌ها کاپیتان این تیم بوده‌ام".


وی در همین خصوص افزود: مسئولیت آوردن مجیدی با من بود که این کار را به خوبی انجام دادم و حتی تا پای ثبت قرارداد در هیات فوتبال نیز رفتیم اما آیا مسئولیت کاپیتان شدن او نیز با من است؟ این موضوع جزو وظایف و اختیارات من نیست.


"فرهاد مجیدی آماده بود که امروز برای ثبت قراردادش به هیات فوتبال تهران برود"، مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان این جمله تاکید کرد: در خصوص آوردن فرهاد مجیدی به استقلال آنچه که وظیفه من به عنوان مدیرعامل بود انجام دادم و حتی وی برای حضور خود در استقلال بحث مالی را نیز مطرح نکرد اما از آنجائیکه سرمربی تیم تاکید کرده بود کاپیتانی را به نکونام خواهد داد، این موضوع باعث شد که مجیدی ناراحت شود.


فتح‌الله‌زاده خاطر نشان کرد: مجیدی عنوان کرد کاپیتانی استقلال حق اوست و نپذیرفت با این شرایط به تیم ما بپیوندد. بنابراین دیگر حضور فرهاد مجیدی در تیم استقلال منتفی است.


وی در خصوص کنار گذاشته شدن کیانوش رحمتی از تیم استقلال گفت: این موضوع صحت ندارد و کیانوش رحمتی در استقلال می‌ماند.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی