دانش و فن آوری (بازدید: 3061)
يکشنبه 23/4/1387 - 20:30 -0 تشکر 47715
اموزش خط رگراسیون

بسمه تعالی

با سلام خدمت دوستان "

اگر کسی مشتاق باشه من اموزش خط رگراسیون رو که برا همه مقاطع ضروری یاد میدم اما من در ان سطح بزرگان نیستم در حد توان یا شاید هم 1 کار جمعی بشه !

با تشکر

خدايا انکه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت

او را در تنهاترين تنهاييش تنهاي تنهايش مگذار

دوشنبه 24/4/1387 - 20:36 - 0 تشکر 47838

بسمه تعالی

مقدمه : در مورد خط رگراسیون و چند نکته ی مهم در مرد خط رگراسیون و بعد کشیدن خط رگراسیون و بدست اوردن فرمول شیب خط . خط رگراسیون : رگراسیون روشی برای مطالعه سهم یک یا چند متغیر مستقل در پیش بینی متغیر وابسته است. از تحلیل رگراسیون هم در تحقیقات توصیفی { غیر ازمایشی }و هم در تحقیقات ازمایشی می توان استفاده کرد . با توجه به نوع تحقیق و متغیر های ان روش متنوعی برای تحلیل رگراسیون وجود دارد که برخی از انها عبارتند از : رگراسیون خطی { با سه راهبرد همزمان _ گام به گام _سلسله مراتبی } رگراسیون انحنایی و رگراسیون لجستیک و تحلیل کواریانس

. چند نکته ی مهم : 1} این نقاط اگر منظم باشند همه چیز برای بدست اوردن خط رگراسیون فراهم است و در غیر اینصورت خودمان باید با روشی خاص مرتب کنیم .

2} در پایان برای بدست اوردن شیب خط انحراف معیار را بدست می اوریم و در ضریب همبستگی ضرب میکنیم .

خدايا انکه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت

او را در تنهاترين تنهاييش تنهاي تنهايش مگذار

سه شنبه 25/4/1387 - 2:51 - 0 تشکر 47878

سلام

چه تاپیک جالبی! کمی جا خوردم از دیدن عنوان. به نظر من خیلی چیز خوب و کاربردی میتونه باشه اگر یاد بدید در اینجا. در واقع همه کسانیکه تعدادی داده (data) بر حسب دو یا چند متغیر دارند نیاز به رگرسیون دارند. کورلیشن کلا (خطی یا انواع توابع دیگه مثل چند جمله ای ها و توابع  نمایی و...) کابرد زیادی در نتیجه گیری از داده ها داره وفارغ از اینه زمینه مربوط به علوم محض یا زیستی یا فنی باشه موضوع با اهمیتی هست. بنابراین دانستنش برای همه خوبه. (همه کسانیکه با آزمایشات تجربی و تعداد زیادی داده سر و کار دارند).

پس شروع کنید لطفا! نرم افزار خاصی رو میخواهید یاد بدید یا محاسبات دستی؟


شنبه 29/4/1387 - 19:16 - 0 تشکر 48415

بسمه تعالی

با سلام , من از همه عذر میخوام به خاطر این دیر کرد ولی جبران میکنم برای گرم شدن تاپیک این مسئله رو میزارم بعد 2 روز راه حلشو میزارم !؟

در تحقیق وزن 4 نفر از دانش اموزان را دو بار با اختلاف زمانی 6 سال اندازه گیری کردند و در جدولی مطابق با جدول ذیل وارد کردند ضریب همبستگی و خط رگراسیون را برای جدول ذیل بدست اورید ؟

وزن اولیه

25 32 28 35
وزن ثانویه 52 60 53 75

خدايا انکه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت

او را در تنهاترين تنهاييش تنهاي تنهايش مگذار

شنبه 5/5/1387 - 13:16 - 0 تشکر 49285

بسمه تعالی

با سلام

از تمام عزیزان عذر خواهی میکنم به دلیل اینکه جواب این سوال از طریق power point تنها تایپ میشد و من نتوانستم از این برنامه به صفحه ی پاسخ نامه انتقال بدم و تنها راه نیز برای جواب دادن به این مسئله این بود که من در انجام ان عاجز ماندم

با تشکر !

خدايا انکه در تنهاترين تنهاييم تنهاي تنهايم گذاشت

او را در تنهاترين تنهاييش تنهاي تنهايش مگذار

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی