انجمن ها > انجمن عمومی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
عمومی (بازدید: 1848)
يکشنبه 1/5/1391 - 20:31 -0 تشکر 476754
شكایت از صدای زنگوله گاوها

جام جم آنلاین: شهر كوچك و آرام استالهوفن اتریش اخیرا صحنه یك درگیری نادر میان همسایگان بود. دلیل درگیری صدای زنگوله های آویخته به گردن یك گله گاو بود كه كار را به دادگاه كشاند.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از جنتساید، یك زوج اتریشی كه تصور می كردند با سكونت در روستا و در همسایگی كشاورزان می توانند آرامش داشته باشند منزل شهری خود را فروخته و در روستایی در حومه استالهوفن مستقر شدند. اما آنها هرگز فكر نمی كردند كه گله گاو همسایگان بتواند آرامشی كه در جستجوی آن بودند را مختل كند.

مطابق سنت به گردن هر یك از گاوهای گله زنگوله ای  آویخته است. در طول روز صدای زنگوله ها می تواند سرگرم كننده و حتی دلپذیر باشد. اما هنگام شب كه گله برای چرا كردن به كنار منزل همسایه ها می آید صدای دلپذیر و بی وقفه  زنگوله ها  خیلی زود غیرقابل تحمل می شود.

این زوج كه به دلیل صدای زنگوله ها از خواب شب افتاده و اعصابشان به هم ریخته بود به دادگاه شكایت كردند ، دادگاه هم حق را به این زوج داد.

گرهارد گودل،رییس دادگاه بخش استیری گفت: شیوه ای كه دو كشاورز گاوهایشان را نگهداری می كنند برای همسایه ها غیرقابل تحمل است.

براساس حكم دادگاه دو كشاورز ناگزیر شدند جریمه ای به مبلغ 100 یورو پرداخته و همچنین زنگوله ها را از گردن گاوها باز كنند.

كشاورزان خشمگین به حكم دادگاه اعتراض كرده و درخواست فرجام دادند. با این حال، دادگاه بار دیگر حكم را تایید كرده و افزود: دلیلی ندارد گاوهایی كه در مجاورت مناطق مسكونی نگهداری شده و می توان به راحتی از گم شدن آنها جلوگیری كرد، زنگوله به گردن داشته باشند.

به این ترتیب، دو كشاورز جریمه 100 یورویی را پرداخته و ناگزیر شدند سنت را زیر پا گذاشته و زنگوله ها را از گردن گاوهایشان باز كنند. مترجم: بهرام افتخاری.  

دوشنبه 2/5/1391 - 0:24 - 0 تشکر 477033

اوه به خاطر زنگوله دعوا کردن!!!
اتفاقا صدای زنگوله گله گوسفند و گاو خیلی قشنگه.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی