بهداشت و سلامت (بازدید: 90)
يکشنبه 1/5/1391 - 19:12 -0 تشکر 476647
افراد نوعدوست ماده خاكستری بیشتری در مغز خود دارند

در این مطالعه جدید ارتباط بین رفتار نوع‌دوستانه و فعالیت مغز نشان داده شده است.

تا به امروز دلیل اصلی خودخواهی فرد عوامل محیطی و ژنتیكی به شمار می‌آمد ولی دانشمندان به تازگی دریافتند كه حجم ماده خاكستری مغز و نحوه فعالیت آن دلیل اصلی خودخواهی یا برعكس رفتار دوستانه و منوع دوستی است.

متخصصان پیش از این بر این باور بودند كه جنسیت ، نحوه تربیت، میزان درآمد، محیط رشد و تحصیلات مهمترین عوامل تاثیرگذار در رفتار افرادند؛ گرچه این عوامل بی تاثیر نیستند ولی ساختار مغز شخصیت اصلی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد.

این فكر زمانی دانشمندان را به خود مشغول كرد كه در آزمایش انجام شده بعضی افراد به هیچ وجه تمایل به تقسیم پول یا غذای خود با همنوعان خود نداشتند وحتی تغییر شرایط نیز نوع رفتار این افراد را عوض نمی كرد. در نهایت پس از آزمایش های گوناگون و پیچیده این نتیجه محرز شد كه میزان ماده خاكستری افراد نوع‌دوست و مهربان در محل اتصال بین بخش گیجگاهی و جداری بسیار بیشتر از افراد خودخواه است.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی