دانش و فن آوری (بازدید: 108)
يکشنبه 1/5/1391 - 15:53 -0 تشکر 476227
ارسال محموله پنج تنی ژاپن برای ایستگاه فضایی بین‌المللی

ه گزارش " ساینتفیك"، ژاپن روز گذشته یك محموله پنج تنی از ملزومات و تجهیزات علمی شامل یك آكواریوم تحقیقاتی را از پایگاه فضایی "تانیگاشیما" واقع در جنوب ژاپن به فضا فرستاد.

موشك 186 فوتی "اچ‌تو‌بی" موسوم به "كونوتوری"، در هوای بارانی و در ابر غلیظی از دود به آرامی از زمین بلند شد تا از روی اقیانوس آرام عبور كند و پس از 15 دقیقه در مدار قرار گیرد.

دو قیقه پس از بلند شدن موشك، اولین مخزن و پس از 15 دقیقه دومین مخزن سوخت هیدوژنی كونوتوری، با موفقیت از آن جدا شدند و چهار مخزن سوخت جامد آن فعال شدند تا محموله پنج‌تنی آن را به ایستگاه فضایی برسانند.

اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش‌رود، قرار است فضاپیمای بدون سرنشین حامل این تجهیزات، روز جمعه آینده به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسد و توسط بازوی مكانیكی ایستگاه فضایی در محل از پیش تعیین شده مستقر شود.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی