بهداشت و سلامت (بازدید: 196)
يکشنبه 1/5/1391 - 12:20 -0 تشکر 476100
كشف یك زیست نشانگر مرتبط با آلزایمر در خون

به گزارش دیلی اكسپرس، "مایكل میلكه" اپیدمی شناس كلینیك مایو گفت: این زیست نشانگر می تواند به عنوان هدف بالقوه جدید برای درمان یا پیشگیری از آلزایمر باشد .

این تحقیقات با همكاری دانشگاه جان هاپكینز انجام شده است.

در این مطالعه 99 زن سالم 70 تا 79 ساله كه مبتلا به زوال عقل نبودند ، تحت آزمایش خون قرار گرفتند و میزان چربی سرامید در خون آنها بررسی شد . این چربی با التهاب و مرگ سلولی در ارتباط است.

نتایج این تحقیقات در نشریه نورولوژی منتشر شده است.

شركت كنندگان در این تحقیق از نظر میزان سرامید در خونشان به سه گروه بالا، متوسط و پایین تقسیم شدند.

این زنان به مدت 9 سال مورد بررسی قرار گرفتند. پس ازاین مدت 27 نفر از آنها به زوال عقل مبتلا شدند و آلزایمر در 18 نفر از آنها تشخیص داده شد.

زنانی كه بیشترین میزان این زیست نشانگر را در خون خود داشتند 10 برابر بیشتر از زنانی كه كمترین میزان از این چربی را داشتند به آلزایمر مبتلا شدند.

آنها كه میزان متوسطی از سرامیدها را در خونشان مشاهده شد هشت برابر بیشتر در خطر ابتلا به آلزایمر بودند.

"والوری پاولیك " عصب شناس مركز بیماری آلزایمر و اختلالات حافظه در دانشكده پزشكی بایلور در هاستون گفت: اهمیت این تحقیقات در كشف یك زیست نشانگر دقیق برای مراحل اولیه آلزایمر است. از سوی دیگر این كشف می تواند به تغییر نگاه محققان از درمان بیماری به پیشگیری و به تاخیر انداختن آن كمك می كند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی