دانش و فن آوری (بازدید: 154)
شنبه 31/4/1391 - 14:22 -0 تشکر 475354
آغاز طراحی ساخت هواپیماهای 100 تا 150 نفره در کشور

علیرضا جهانگیریان - رئیس پژوهشکده علوم و فناوری فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: پروژه طراحی و ساخت هواپیمای 100 تا 150 نفره از طرح های مصوب شورای علوم، تحقیقات و فناوری (عتف ) است که دانشگاه امیرکبیر در حال حاضر مراحل نهایی امکان سنجی آن را طی می کند و براین اساس مراحل اولیه طراحی این پروژه نیز در حال شروع است.
وی گفت: براین اساس هم اندیشی پروژه کلان فناوری های کلیدی در طراحی و ساخت هواپیمای 100 تا 150 نفره با حضور متخصصان و صنعتگران داخلی بیستم تیرماه امسال در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
به گفته رئیس پژوهشکده علوم و فناوری فضا دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این پروژه این دانشگاه به عنوان دانشگاه محوری است که براین اساس محل برپایی این هم اندیشی در دانشگاه امیرکبیر تعیین شده است.
وی خاطرنشان کرد: برپایی این هم اندیشی جنبه اطلاع رسانی و جلب مشارکت دارد تا مراکز ذی نفع دانشگاهی و صنعتی که در این زمینه تجربه دارند از جزییات انجام این پروژه مطلع شوند.
جهانگیریان افزود: همزمان با برپایی هم اندیشی پروژه کلان فناوری های کلیدی در طراحی و ساخت هواپیمای 100 تا 150 نفر، میزگردی تخصصی با حضور متخصصان و صنعتگران حوزه هواپیماسازی کشور برگزار می شود تا زمینه برای تبادل تجربیات متخصصان فراهم شود.
به گفته وی در این هم اندیشی، نمایندگانی از صنایع مختلف، وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و شورای عتف حضور دارند و قرار است در آن رئیس سازمان صنایع هوایی، روسا و مدیران دانشگاهها از جمله دانشگاههای صنعتی اصفهان و علم و صنعت نیز حضور داشته باشند.

قدرت کلماتت را بالا ببر نه صدایت را!
این باران است که باعث رشد گل ها می شود نه رعد و برق!!!


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی