ورزش و تندرستی (بازدید: 406)
پنج شنبه 22/4/1391 - 10:49 -0 تشکر 471682
اخبار امروز 22/تیر/91

بلوکه شدن پول فدراسیون فوتبال توسط آمریکا غیرقانونی است

بجنورد - خبرگزاری مهر: رئیس فدراسیون فوتبال در مورد سرنوشت هدیه یک میلیون دلاری کنفدراسیون فوتبال آسیا و بلوکه شدن این پول در بانک‌های آمریکا گفت: فدراسیون فوتبال تحت عنوان NGO فعالیت می‌کند و بلوکه شدن پول فدراسیون فوتبال توسط آمریکا غیرقانونی است.

علی کفاشیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در مورد عقد قرارداد تبلیغاتی فدراسیون فوتبال با شرکتی که ممنوع الفعالیت شده است، اظهار داشت: این شرکت از طریق مزایده واگذاری امتیاز تبلیغات محیطی لیگ برتر، به صورت قانونی و با بالاترین پیشنهاد انتخاب شد و به مدت 3 سال نیز با فدراسیون فوتبال برای انجام تبلیغات محیطی لیگ برتر قرارداد بسته است.

وی با بیان اینکه امتیاز تبلیغات تلویزیونی از تبلیغات محیطی تفکیک شده و مجزا هستند، گفت: شرکت مذکور امتیاز تبلیغات محیطی لیگ برتر را برای مدت 3 سال و با مبالغ 14، 16 و 18 میلیارد تومان دریافت کرده است.

کفاشیان افزود: البته این شرکت پیش از این نیز به مدت 3 سال با این فدراسیون قرارداد داشت و پس از اتمام قرارداد اول، قراردادی برای 3 سال دوم با فدراسیون فوتبال منعقد کرد.

وی اضافه کرد: از قرارداد 3 ساله دوم این شرکت یک سال گذشته و 2 سال دیگر نیز باقی مانده و فدراسیون فوتبال همکاری خود را با این شرکت ادامه خواهد داد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد زمزمه‌های تخلف این شرکت و بازدید سازمان بازرسی کشور در این زمینه اظهار داشت: از طرف مراجع قانونی هیچ گزارش و مکاتبه‌ای مبنی بر ممنوع الفعالیت بودن این شرکت دریافت نکرده ایم

وی افزود: مطمئنا اگر موضوع ممنوع الفعالیت بودن این شرکت از طرف مراجع ذی صلاح به فدارسیون فوتبال اعلام شود قرارداد منعقده لغو خواهد شد

پیگیر بازگرداندن پول فدراسیون فوتبال از بانک‌های آمریکا هستیم

علی کفاشیان در ادامه در مورد سرنوشت هدیه یک میلیون دلاری کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: متاسفانه به علت بلوکه شدن این پول در بانک‌های آمریکا هنوز نتوانسته ایم آن را دریافت کنیم.

وی افزود: فدراسیون فوتبال سازمان دولتی نبوده بلکه در اساس نامه تحت عنوان NGO فعالیت می‌کند و در نتیجه نباید مشمول تحریم‌های مالی دولت آمریکا قرار گیرد.

کفاشیان با بیان اینکه بلوکه شدن پول فدراسیون فوتبال توسط آمریکا غیرقانونی است، عنوان کرد: این موضوع هم از طریق کنفدراسیون فوتبال آسیا و هم توسط فدراسیون فوتبال ایران اعلام شده است.

وی در مورد تلاش‌های صورت گرفته برای بازگرداندن این پول تصریح کرد: فدراسیون فوتبال ایران و کنفدارسیون فوتبال آسیا هر کدام به صورت جداگانه وکلایی را برای پیگیری این موضوع گرفته و در حال تلاش برای انتقال این پول به حساب فدراسیون فوتبال هستند.

ریاست بر فدراسیون و بازنشستگی از نظر قانونی مشکلی ندارد

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد مسئله بازنشستگی وی و ایرادات سازمان بازرسی کشور گفت: ریاست بر فدراسیون فوتبال در زمان بازنشستگی از نظر اساس نامه فدارسیون منع قانونی ندارد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل منع فعالیت بازنشستگان مربوط به ادارت و نهادهای دولتی است، عنوان کرد: فدراسیون فوتبال یک نهاد غیردولتی و NGO بوده و مشمول این قانون نمی‌شود.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 10:52 - 0 تشکر 471690

جدایی جباری قطعی شد/ نکونام در یک قدمی آبی‌ها/ محمدی می‌رود!


روز پایانی فصل نقل و انتقالات دوازدهمین دوره لیگ برتر برای باشگاه استقلال خبرساز خواهد بود چرا که احتمال حضور جواد نکونام قوت گرفت و جدایی مجتبی جباری از جمع آبی پوشان نیز قطعی شد. ضمن اینکه احتمالا جانوآریو جانشین محمد محمدی خواهد شد.


به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که امروز پنجشنبه مهلت نقل و انتقالات دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر به پایان می‌رسد، باشگاه استقلال تکلیف سه بازیکنش را مشخص خواهد کرد. اولین بازیکنی که امروز پنجشنبه تکلیفش مشخص خواهد شد، جواد نکونام بازیکن تیم اوساسونا اسپانیاست که با این تیم قرارداد دارد اما ظاهرا تمایل زیادی به حضور در ایران و زندگی کنار خانواده‌اش دارد.


علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت نکونام گفت: در صحبتی که با این بازیکن داشتم به من اعلام کرد که سه شنبه شب نشستی با مدیر باشگاه اوساسونا داشته و حرف‌هایش را زده است. نکونام به من اعلام کرد با وجود اینکه از یک تیم قطری پیشنهاد خوبی دارد اما در صورتی که در اسپانیا نماند قطعا به ایران خواهد آمد.


فتح الله زاده ادامه داد: طبق صحبتی که با جواد نکونام داشتم قرار شد تا ظهر امروز پنجشنبه خبر نهایی را به ما بدهد که می‌تواند به استقلال بیاید یا نه. با این حال فکر می‌کنم مشکل حضور او در استقلال تا حدود زیادی حل شده و این احتمال وجود دارد که او با ما قرارداد یکساله ببندد.


اما بازیکن دیگری که در فصل نقل و انتقالات خبرساز بود، مجتبی جباری هافبک میانی و ملی پوش آبی پوشان است که پس از کش و قوس‌های فراوان و در حالی که اعلام شده بود او برای ماندن در استقلال با قلعه نویی و فتح الله زاده به توافق رسیده است، حورش در جمع آبی پوشان برای فصل آینده منتفی شد و او باید در آخرین روز فصل نقل وانتقالات تیم جدیدش را انتخاب کند.


سومین بازیکنی که نقل و انتقالات استقلال را تحت تاثیر قرار داد فابیو جانوآریو است که با حضورش در جمع آبی پوشان باعث جدایی یک بازیکن خواهد شد. به دلیل پر بودن سهمیه استقلال قرار است یک بازیکن از فهرست این تیم کنار گذاشته شود تا جانوآریو بتواند از هفته اول بازی کند. در این مورد گفته می‌شود محمد محمدی بازیکنی است که از استقلال کنار گذاشته خواهد شد. او احتمالا به تیم فوتبال راه آهن خواهد رفت.


علی فتح الله زاده در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که آیا محمد محمدی گزینه‌ای است که از فهرست استقلال کنار گذاشته می‌شود تا جانوآریو بتواند از هفته اول بازی کند گفت: محمدی هم یکی از سه گزینه‌ای است که مورد نظر ما برای این کار است. قرار است عصر پنجشنبه در نشستی با امیرقلعه نویی تصمیم نهایی را اتخاذ کنیم.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 10:52 - 0 تشکر 471693

شیرینی سرپرست موقت تیم فوتبال پرسپولیس است/ فعلا قائم مقام نمی‌خواهیم


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس از تعیین تکلیف نهایی سرپرست تیم فوتبال این باشگاه پس از بازگشت محمد زادمهر از آمریکا به ایران خبرداد.


محمد رویانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن تایید خبر فوق درمورد سرپرست تیم فوتبال پرسپولیس در رقابتهای فصل آینده لیگ برتر گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه زادمهر به خارج از ایران سفر کرده، برای آنکه امورجاری تیم مختل نشود، سعید شیرینی، معاون اجرایی باشگاه وظیفه سرپرست تیم را برعهده گرفته است.


وی در همین خصوص افزود: سرپرست تیم باید در امور هماهنگی ، اجرایی، رسیدگی به اموربازیکنان توانایی داشته و رابط خوبی بین باشگاه و بازیکنان باشد ضمن اینکه ارتباط خوبی نیز با کادر فنی تیم داشته باشد. البته نیازی نیست که سرپرست تیم حتما فنی بوده و بخواهد در امور فنی تیم دخالت کند.


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: تکلیف نهایی سرپرست تیم بزودی و پس از بازگشت زادمهر به ایران مشخص می شود، البته تغییرات دیگری نیز در باشگاه پرسپولیس بزودی صورت می گیرد.


وی در خصوص استعفای جمشید زارع و تعیین قائم مقام جدید باشگاه پرسپولیس نیز گفت: به دلیل پیگیری های مکرر زارع، با توجه به کسالتی که وی دارد ناچارشدم استعفای او را بپذیریم و درحال حاضر نیز قصد ندارم قائم مقامی را برای باشگاه منصوب کنم.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 10:53 - 0 تشکر 471695

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس حکم چند مسئول را صادر کرد


مدیر عامل باشگاه پرسپولیس، در احکامی مشاور عالی مدیر عامل، سرپرست معاونت فرهنگی، مشاور مدیر عامل و رئیس دفتر و سرپرست اداری و پشتیبانی باشگاه را منصوب کرد.


به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، محمد رویانیان در احکام جداگانه جمشید زارع را به عنوان مشاور مدیر عامل، سعید شیرینی را به عنوان معاون اجرایی، امیر جیرودی را به عنوان مشاور مدیر عامل و رئیس دفتر، امید‌علی پور‌حسن را به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی و محسن سهرابی را به عنوان سرپرست اداری و پشتیبانی باشگاه پرسپولیس منصوب کرد.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 10:54 - 0 تشکر 471698

اخراج جانواریو تصمیم من بود/ هنوز نمی‌دانیم سزار کجاست!


اصفهان – خبرگزاری مهر: سرمربی تیم سپاهان گفت: اخراج فابیو جانواریو از تیم سپاهان با تصمیم من و به دلیل بی انضباطی او صورت گرفت.


به گزارش خبرنگار مهر، زلاتکو کرانچار عصر امروز در نشست خبری با رسانه‌های گروهی در محل کارخانه فولاد مبارکه در پاسخ به سئوالات خبرنگاران رسانه‌های پیرامون دلیل جدایی فابیو جانواریو، هافبک برزیلی سپاهان از این تیم اظهار داشت: اگرچه طی هفته‌های پایانی لیگ برتر، شایعاتی در مورد جدایی این بازیکن از تیم سپاهان مطرح بود اما من به مسئولان تیم گفتم با وجود سن بالای او، دوست دارم در سپاهان بماند.


وی با اشاره به شرایط فنی جانواریو تصریح کرد: اگرچه جانواریو یک بازیکن 90 دقیقه‌ای نیست و نمی‌تواند به صورت کامل برای ما به میدان برود اما در دقایقی که در زمین است، می‌تواند موثر و خوب بازی کند و به دلیل هموطن بودن با سزار، موجب پیشرفت او شد اما به هر حال جانواریو از تیم جدا شد.


هنوز نمی‌دانیم سزار کجاست


سرمربی سپاهان با اشاره به تاخیر جانواریو در تمرینات تیم بیان داشت: به او و سزار اجازه دادم 5 روز دیرتر به تمرینات بیایند اما در حالیکه همه بازیکنان قبلی و جدید در اردوی ترکیه ما حضور داشتند ‌ کسی نمی‌دانست فابیو و سزار کجا هستند و حتی ما اکنون هم نمی‌دانیم سزار در کجا به سر می‌برد و این مسئله واقعا برایم سخت بود.


وی با اشاره به اینکه این دو بازیکن دلایل تاخیر خود را عنوان نکردند، گفت: این دو بازیکن در طول مدت غیبت خود هیچ تماسی با ما نداشتند و به ما نگفتند چرا به تمرینات اضافه نشدند.


کرانچار گفت:‌فابیو بعد از 14 روز به اردو آمد و مستقیما به اتاقش رفت و بعد از استراحت و شام، خودش را به ما معرفی کرد و به نظر من این رفتار او  توهینی به نظم تیم و کادر فنی بود و همین مسئله باعث اخراج او شد.


نمی‌توانم به بازیکنی ضمانت فیکس بودن بدهم


وی در مورد جدایی سید مهدی سیدصالحی از تیم سپاهان تصریح کرد: سید صالحی بعد از پایان فصل از من خواست که با هم گفتگو کنیم و سئوالش این بود که آیا ضمانت می‌کنید من در فصل آینده برای سپاهان به صورت فیکس به میدان بروم یا نه، چون اگر ضمانتی برای فیکس بازی کردن من نیست، از تیم جدا می‌شوم چون پیشنهاد خوبی دارم و من هم چون نمی‌توانستم به هیچ بازیکنی ضمانت دهم که فیکس بازی کند، با این مسئله موافقت کردم.


سرمربی سپاهان ادامه داد: مهدی کریمیان هم تقاضای مالی بالایی از تیم ما داشت  و به همین دلیل با او به توافق نرسیدیم و احساس می‌کنم بازیکنانی که به ما اضافه شدند، ‌همه بازیکنان خوب با آینده‌ای درخشان هستند و اکثر آنها در آینده ملی‌پوش خواهند شد. زمانیکه با تیم داماش بازی داشتیم، بازی‌های زنید پور را دیدیم و از همان زمان از رحیمی خواستم او را به تیم بیاورد و مطمئنم او بازیکن خوبی خواهد بود.


فقدان بازیکنان بومی در سپاهان


وی با اشاره به شرایط سپاهان در تیم‌های پایه گفت: باشگاه سپاهان در بحث تیم‌های پایه خوب کار می‌کند ودر حال حاضر 3 نفر از بازیکنان خوب تیم‌های پایه سپاهان با ما تمرین می‌کنند تا خودشان را به سطح بالا برسانند.


کرانچار گفت:‌ما می‌خواهیم سپاهان از اصفهان هم بازیکن داشته باشد تا با هواداران غریبه نباشد چون در حال حاضر فقط نویدکیا از بازیکنان بومی در سپاهان است؛ محرم برای سپاهان جان می‌دهد و بازیکنانی که از تیم‌های پایه می‌آیند، با انگیزه و باغیرت بازی می‌کنند.


نتوانستیم بیش از این منتظر رحمان بمانیم


سرمربی سپاهان در پاسخ به سئوالی پیرامون جدایی رحمان احمدی از تیم سپاهان اضافه کرد: بحث ماندن رحمان به درازا کشید و منتظر ماندیم مدیربرنامه‌هایش بیاید اما او بعد از جذب صادقی، به ماندن در سپاهان ابراز علاقه کرد ولی من به او گفتم که نمی‌توانیم همزمان دو گلر سطح بالا داشته باشیم چون رقابت این دو برای تیم حاشیه و دردسر درست می‌کند.


گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 10:54 - 0 تشکر 471699

قائم مقام و سرپرست جدید باشگاه راه‌آهن معرفی شدند


مراسم معارفه قائم مقام و سرپرست جدید تیم فوتبال راه‌آهن پیش از تمرین صبح امروز برگزار شد.


به گزارش خبرنگار مهر، مراسم معارفه کاظم امانی قائم مقام باشگاه راه‌آهن و اسد فلاح سرپرست تیم فوتبال این باشگاه پیش از تمرین صبح امروز این تیم با حضور صادق رئیسی‌کیا مدیرعامل جدید باشگاه برگزار شد. در این مراسم رئیسی‌کیا ضمن اهدای حکم انتصاب امانی و فلاح برای تیم فوتبال راه‌آهن در مسابقات دوازدهمین دوره لیگ آرزوی موفقیت کرد.


همچنین امانی قائم مقام جدید باشگاه هم دقایق برای صحبت کرد. فلاح هم خطاب به بازیکنان ابراز امیدواری کرد گروه مدیریتی جدید باشگاه راه‌آهن بتواند در کنار گروه فنی، زمینه‌ساز اتفاقات خوبی برای تیم ریشه‌دار راه‌آهن باشد.


سرپرست تیم فوتبال راه‌آهن همچنین ابراز امیدواری کرد بازیکنان با رعایت نظم و انضباطی تیمی، زیر نظر علی دایی که شناسنامه بین المللی فوتبال ایران بوده و تخصص و توانایی فنی بالایی دارد، عملکرد خوبی را در رقابت‌های لیگ برتر از خود ارائه کنند.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 10:55 - 0 تشکر 471702

والیبال ایران در یک قدمی لیگ جهانی


فارس: کنفدراسیون والیبال آسیا با ارسال نامه‌ای اعلام کرد تیم ملی والیبال ایران به عنوان نماینده قاره آسیا برای شرکت در  رقابت‌های انتخابی (زیرگروه) لیگ جهانی انتخاب و به فدراسیون جهانی معرفی شد.  


به‌این ترتیب بر اساس فرمول اعلام شده تیم ایران به صورت مستقیم به دور دوم این رقابت راه پیدا می‌کند و باید با نماینده قاره آفریقا مسابقه دهد و تیم پیروز این مسابقه در مرحله نهایی با تیم شانزدهم لیگ جهانی 2012 برای راهیابی به لیگ جهانی 2013 پیکار خواهد کرد.  


تاریخ برگزاری این رقابت‌ها توسط فدراسیون جهانی والیبال تعیین و اعلام می‌شود.


درجدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی والیبال ایران سیزدهم شد


تیم ملی والیبال در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی یک پله سقوط کرد و در جایگاه سیزدهم قرار گرفت.


فدراسیون جهانی والیبال تازه‌ترین رده‌بندی تیم‌های ملی والیبال را اعلام کرد؛ پس از پایان لیگ جهانی 2012، فدراسیون جهانی والیبال بدون در نظر گرفتن امتیازات رقابت‌های انتخابی المپیک 2012 لندن رده‌بندی تیم‌های ملی والیبال دنیا را اعلام کرد.  


در این رده‌بندی، آلمان که بهترین تیم دور مقدماتی لیگ جهانی 2012 بود با 3 پله صعود در جایگاه دهم قرار گرفت و تیم‌های چین، مصر و ایران در رده های بعدی قرار گرفتند.   شاگردان ولاسکو هم که اخیراً موفقیت چندانی کسب نکرده‌اند از رسیدن به المپیک بازماندند با یک پله سقوط در مکان سیزدهم قرار گرفتند.      


رده بندی 20 تیم برتر به شرح زیر است:   1- برزیل   2- روسیه   3- لهستان   4- کوبا   5- امریکا   6- ایتالیا   7- صربستان   8- آرژانتین   9- بلغارستان   10- آلمان   11- چین   12- مصر   13- ایران   14- کامرون   15- فرانسه   16- کانادا   17- ژاپن   18- ونزوئلا   19- پورتوریکو   20- تونس  


بعد از پایان رقابت‌های والیبال المپیک لندن امتیازات مسابقات انتخابی المپیک نیز در این رده‌بندی لحاظ می‌شود و امتیازات المپیک 2008 پکن حذف خواهد شد.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 10:56 - 0 تشکر 471705

پیروز قربانی به راه‌آهن پیوست


باشگاه خبرنگاران: پیروز قربانی عصر امروز 21 تیر با حضور در باشگاه راه آهن به صورت رسمی به این باشگاه  پیوست.


بر اساس این گزارش میرهانی هاشمی، حسین کعبی، سعید چاهجوبی و حمید طهمورثی هم قراردادشان را تمدید کردند. ضمن اینکه حضور جهانگیر عسگری هم در راه آهن قطعی شده است.


این گزارش حاکیست میاچ دستیار علی دایی هم امشب وارد تهران می‌‍شود و از فردا در کنار کادر فنی حضور پیدا می‌کند.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 22/4/1391 - 11:2 - 0 تشکر 471709

ثبت طولانی‌ترین بازی والیبال دنیا


باشگاه خبرنگاران: طولانی ترین مسابقه والیبال دنیا در شهر ناپولی به مدت هشتاد و شش ساعت و هفده دقیقه و پنجاه سه ثانیه و سی وشش صدم ثانیه به طول انجامید كه این تایم توسط دستگاه ثانیه شمار به ثبت رسیده است مدارك و شواهد موجود در این رابطه و گزارش عملكرد داوران این بازی برای ثبت شدن در كتاب گینس توسط كارشناسان ارسال شده است كه بعد از بررسی شواهد و مدارك در كتاب ركوردهای جهان به ثبت خواهد رسید گفتنی است در این مسابقه بیست و چهار بازیكن حضور یافتند و از این بازی والیبال به عنوان ماراتن والیبال یاد شده است .


لازم به ذكر است ، كه قبلا ركورد هشتاد و پنج ساعت برای به طول كشیدن یك بازی والیبال در كشور هلند به ثبت رسیده بود.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی