ورزش و تندرستی (بازدید: 202)
سه شنبه 20/4/1391 - 17:40 -0 تشکر 471057
باسابال ورزشی نوین

این ورزش ، کمی شبیه به والیبال ، کمی شبیه به فوتبال و مملو از حرکات به ترامپولین است . باسابال که جدیدترین نوع ورزش می باشد ، در بلژیک بوجود آمده هدف از بوجود آمدن این ورزش ، تمرین با استفاده از ورزشهای مختلف بود که تماماً بر روی ترامپولین انجام می شود .

سه شنبه 20/4/1391 - 17:41 - 0 تشکر 471058

باسابال ورزشی نیست که فقط شما را به حرکت وادارد بگونه ای که حتی عضلات با سن شما را هم به حرکت درمی آورد . این ورزش معمولاً به همراه موسیقی محلی آمریکای لاتین انسجام می شود . باسابال احتمالاً یکی از ایمن ترین ورزشهایی است که بر روی یک زمین نرم انجام می شود

سه شنبه 20/4/1391 - 17:42 - 0 تشکر 471059

باسابال : والیبال بر روی صفحات بادی و ترامپولین است و مهمترین ویژگی این ورزش آن است که یک بازی محسوب می شود به طوری که بر روی زمین آن می توانید مثل یک صفحه متحرک بازی کنید .
باسابال یک بازی با توپ است که بین دو تیم انجام می شود این بازی ترکیبی از والیبال ، فوتبال ، زیمناستیک و کاپوریا است .
زمین بازی ترکیبی از صفحات بادی و ترامپولین است که توسط یک تور به دو قسمت تقسیم می شود . آماده کردن زمین برای شروع بازی فقط حدود کمتر از 45 دقیقه طول می کشد .

سه شنبه 20/4/1391 - 17:43 - 0 تشکر 471061

آشنایی با یک ورزش جدید همیشه لذت بخش است زیرا همیشه فرصتهای جدید برای بازی ، تجربیات جدید و لذت جدیدی را بدست می آورید .
از آنجائی که این ورزش جدید است زیاد نباید آنرا جدی بگیرید . برای این ورزش هنوز جام جهانی و تیم ملی بوجود نیامده است .
تنها علتی که برای شرکت در این ورزش وجود دارد این است که واقعاً از انسجام این ورزش واقعاً لذت می برید . واقعیت امر این است که کاملاً شبیه به والیبال است . به استثنای ترامپولینهای که بازی را شبیه به بسکتبال و حرکات ترامپولین می کنند ، این ورزش کاملاً شبیه به والیبال است .
زمین این بازی ، منظره ای از پیکرهای در حال جهش است که با حالتی پرهیجان با انجام حرکات آکروبات به بالا و پایین می پرند ؛ یک بازی پر از جست و خیز که بازیکنان آن همراه با یک موسیقی ریتم پر از افت و خیز بر روی ترامپولین و صفحات بازی بالا و پائین می پرند .

سه شنبه 20/4/1391 - 17:44 - 0 تشکر 471062

به نظر می رسد باسابال ورزش مفرحی باشد .
باسابال ورزشی است در بلژیک ابداع شد اما در دیگر کشورهای جهان همچون برزیل ، هلند ، اسپانیا و اکوادور هم بازی می شود . این ورزش شبیه به والیبال است اما قوانین فوتبال ، ژیمناستیک و کاپوریا هم در آن دخالت دارند . در هر طرف زمین بازی یک ترامبولین و تعدادی مانع ادی وجود دارد که با استفاده از آنها بازیکنان می توانند برای ضربه زدن به توپ به اندازه کافی بپرند .

سه شنبه 20/4/1391 - 17:44 - 0 تشکر 471063

نحوه بازی کردن :
هر تیم متشکل از سه تا پنج بازیکن می باشد . بازیکن مهاجم بر روی ترامبولین قرار می گیرد و دیگر بازیکنان هم بر روی موانع بازی در اطراف او قرار می گیرند . بازیکن تیمی که سرویس می زند ، توپ را به هوا پرتاب می کند و سعی می کند به آن ضربه ای وارد کند تا از روی تور زمین بازی عبور کند و به داخل زمین تیم حریف اصابت کند . تیم حریف برای برگرداندن توپ به زمین تیم مهاجم فقط می تواند تا هشت تماس با توپ داشته باشد .
این تماسها می تواند با هر نقطه از بدها انسجام شود ( حداکثر تعداد برخورد با پا یا سر 2 برخورد ، حداکثر برخورد با دستها ، 1 برخورد ) .
در طول یک سابقه توپ دائماً در حال چرخش است زیرا هر کدام از بازیکنان مهاجم دائماً برای ضربه زدن به توپ در حال جهش بر روی ترامبولین هستند . حمله هنگامی شروع می شود که یکی از بازیکنان مدافع توپ را به سمت مسیری نشانه رود که مهاجم بتواند به آن ضربه بزند و توپ را از روی تور زمین به سمت دیگر بازگرداند .
تیمی مهاجم تیمی است که توپ را در دست دارد و سعی می کند که حمله را شروع کند . تیم مدافع سعی می کند که جلوی ضربه مهاجم را بگیرد ، بازیکنان کنار تور زمین بالا می برند و به بالاترین نقطه ای که می توانند می رسند تا مانع از زدن ضربه توسط بازیکن مهاجم شوند . اگر توپ از بالا یا کنار وارد زمین شود بازیکنان مدافع برای دفع توپ با استفاده از ضربه ساعد و یا ضربه پا ، دفاع می کنند . پس از یک دفع موفقیت آمیز تیم برای حمله آماده می شود .
بازی به همین ترتیب ادامه می یابد تا اینکه توپ به داخل محدوده امتیاز اصابت کند .

سه شنبه 20/4/1391 - 17:45 - 0 تشکر 471064

امتیاز بندی :
هنگامی که توپ به سطح میدان اصابت می کند (کف ترامبولین یا موانع بادی) و از تمام مدافعان عبور می کند ، تیم مقابل تور صاحب یک امتیاز می شود تیم مهاجم) اصابت ضربه به ترامبولین سه امتیاز دارد . اصابت ضربه به موانع بادی یک امتیاز دارد به استثنای حالتی که توپ با دیواره باسابال برخورد کند (حلقه بادی دور ترامبولین) . هنگامی که توپ با دیواره باسابال برخورد کند ، بازی ادامه می یابد .
تیمی که امتیاز می گیرد ، سرویس می زند . اگر تیمی که امتیاز گرفته ، به نقطه قبلی سرویس بزند ، همان بازیکن قبلی باید این کار را انجام دهد . اگر به نقطه پیشین سرویس نزند ، بازیکنان تیم ، در جهت حرکت عقربه های ساعت ، جای خود را تغییر می دهند . هر تیمی که درست اول 25 امتیاز را کسب کند بازی را ادامه می دهد و تیمی که دو امتیاز جلوتر با شما . در یک بازی سه ست انجام می شود . 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی