• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
ورزش و تندرستی (بازدید: 289)
سه شنبه 20/4/1391 - 11:16 -0 تشکر 470911
اخبار امروز 20/تیر/1391

شکستن رکورد جهان برایم خیلی سخت شده/ رقیبم در لندن یک آلمانی است


وزنه بردار دسته فوق سنگین ایران با اعلام اینکه جدی ترین رقیبش در المپیک لندن یک آلمانی است، گفت: برای شکستن رکورد جهان در المپیک لندن خیلی امیدوار بودم اما با درد زانویی که دارم رسیدن به این هدف برایم خیلی سخت شده است.

بهداد سلیمی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان مطلب فوق درخصوص آخرین وضعیت مصدومیت و آمادگی خود در آستانه المپیک لندن و همچنین هدف نهایی‌اش در این رویداد بزرگ صحبت‌های جالبی را انجام داد که در زیر از نظر می‌گذرانید:

تحت فشار روانی سنگینی قرار دارم

شانس نخست کسب مدال طلای المپیک کاروان ورزشی ایران با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را می‌کند تا با مدال طلای المپیک به کشور بازگردد به خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر با توجه به عنوان‌هایی که طی دو سال گذشته در رقابت‌های مختلف بین المللی و جهانی کسب کرده‌ام، مردم، مسئولان و رسانه‌ها از من برای کسب مدال طلای المپیک انتظار زیادی دارند که این موضوع باعث شده تحت فشار روانی سنگینی قرار بگیرم.

روزی سه جلسه تمرین پرفشار باعث شروع درد کهنه‌ام شد

قهرمان دسته فوق سنگین وزنه برداری جهان درخصوص مصدومیتش اظهار داشت: در اردوی بجنورد ما به مدت دوهفته تمرینات سخت و سنگینی را انجام دادیم و من روزی سه جلسه تمرینات پرفشاری را انجام می‌دادیم که این موضوع باعث شد درد کهنه زانوی من دوباره شروع شود. تاندون سر کشکک زانویم به خاطر فشاری که در تمرینات به من وارد شده دچار کشیدگی شدیدی شد و فعلا برای بهبودی آن تحت درمان پزشکان قرار دارم.

شانس حضورم در المپیک به 50 درصد رسیده بود

وی در همین خصوص افزود: این درد به حدی بود که من و کوروش باقری به این نتیجه رسیدیم که شاید احتمال حضورم در المپیک لندن فقط 50 درصد باشد و دیگر نمی‌توانستم تمرین کنم. درحال حاضر با انجام فیزیوتراپی درد من کمتر شده و در شرایط فعلی وضعیت مصدومیت زانویم بهتر از قبل شده است و به تمرینات عادی خود بازگشته‌ام. البته با توجه به اینکه به آغاز رقابت‌های المپیک نزدیک می‌شویم فشار تمرینات تیم کمتر شده است اما من به نسبت سایر ملی پوشان یکسری حرکات را که به زانویم فشار بیشتری وارد می‌کند را انجام نمی‌دهم.

جدی‌ترین رقیب من در المپیک یک آلمانی است

سلیمی در مورد شناختش از رقبایی که در المپیک لندن دارد، گفت: جدی‌ترین رقیب من در المپیک لندن "ماتیاس اشتاینر" آلمانی است. وی در المپیک چین نیز قهرمان المپیک شده است. در حال حاضر این وزنه بردار آلمانی به دلیل جراحی که روی زانویش داشته در رقابت‌های قهرمانی وزنه برداری اروپا نشان داد که نسبت به المپیک چین افت کرده است.

سجاد انوشیروانی شانس مدال المپیک دارد

وی درباره سایر رقبای خود در المپیک لندن عنوان کرد: سجاد انوشیروانی نیز در رکوردگیریهای که داشته رکوردهای خیلی خوبی زده و می تواند به کسب مدال در المپیک لندن امیدوار باشد. البته "اوداچین" اوکراینی که چندین دوره قهرمان جهان نیز شده یکی دیگر از رقبای اصلی من در المپیک لندن است. البته یکی  دیگر از رقبای قدرتمند من که از او خبری ندارم "چکیچف" روس است که پس از مسابقات جهانی آنتالیای ترکیه که درآن دچار مصدومیت شد، دیگر در رقابت‌های بین المللی شرکت نکرده است. این وزنه بردار روس در المپیک قبلی موفق به کسب مدال نقره شده بود.

اصلی‌ترین رقیب یک وزنه بردار وزنه است

عضو تیم ملی وزنه برداری ایران در همین خصوص تاکید کرد: به نظر من اصلی ترین و بزرگترین رقیب یک وزنه بردارهمان وزنه است یعنی اگر من بتوانم از 6 حرکتی که در اختیارم قرار می‌گیرد، بهترین بهره را ببرم می‌توانم موفق به کسب مدال طلای المپیک شوم.

شکستن رکورد جهان برایم خیلی سخت شده است

وی درباره اینکه آیا موفق به شکستن رکورد جهان در المپیک لندن خواهد شد، گفت: برای شکستن رکورد جهان در المپیک لندن خیلی امیدوار بودم اما در حال حاضر با درد زانویی که دارم این موضوع خیلی سخت شده است. من در ابتدا همه تلاش خود را می‌کنم تا مدال طلای المپیک را کسب کنم، پس از آن اگر شرایطم طوری باشد که احساس کنم می‌توانم رکورد جهان را بشکنم، قطعا این کار را انجام می‌دهم.

فعلا درمورد حمایت‌های وزارت ورزش صحبت نمی‌کنم

بخت نخست کسب عنوان طلای المپیک تیم ملی وزنه برداری ایران در مورد اینکه آیا ملی پوشان وزنه برداری مورد حمایت کافی وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته‌اند، تصریح کرد: من درآستانه بازیهای المپیک  لندن در این خصوص نمی خواهم صحبت کنم چون تمام تمرکز خود را برروی وزنه زدن قرار داده ام ، اما این موضوع را به آینده موکول کرده ام و به موقع در مورد آن صحبت خواهم کرد.

هنوز پاداش قهرمانی جهان خود را نگرفته‌ایم

وی درخصوص پاداش هایی که به ملی پوشان برای موفقیت در رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جهان داده شده بود، گفت: هنوز پاداش‌های رقابت‌های وزنه برداری قهرمانی در جهان را دریافت نکرده‌ایم. در این خصوص صحبت‌هایی با ما شده اما هنوز در عمل پاداشی نگرفته‌ایم.

 

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 11:18 - 0 تشکر 470912

احتمال انتقال راه‌آهن به کیش و تغییر نام تیم


مالک جدید تیم فوتبال راه آهن در حال بررسی شرایط انتقال بازیهای این تیم از تهران به جزیره کیش است.


به گزارش خبرنگار مهر، مالک هتلی معروف در جزیره کیش که علاوه بر در اختیار داشتن 30 درصد سهام شرکت هواپیمایی فراز قشم، شرکت واردات تجهیزات لوازم پزشکی در این جزیره دارد، پس از مذاکرات نهایی با رئیس هلدینگ پناه، باشگاه راه‌آهن را خریداری کرد.


پس از این اتفاق صادق رئیسی کیا به عنوان مدیرعامل این باشگاه جایگزین محمدحسن انصاریفرد شد و علی دایی نیز به عنوان سرمربی تیم فوتبال راه آهن فعالیتش را مجددا در این تیم از سر گرفت.


برپایه این گزارش، مالک جدید باشگاه راه آهن قصد دارد در پروسه زمانی کوتاه مدت، ضمن تغییر احتمالی نام این باشگاه، آن را به جزیره کیش منتقل کند و بازی‌های راه‌آهن در ورزشگاه المپیک کیش برگزار شود. البته درصورت عملی شدن بسترهای لازم برای این انتقال و موافقت مسئولان فدراسیون فوتبال، تمرینات راه‌آهن در تهران برگزار شده اما این تیم در ورزشگاه المپیک کیش میزبان حریفانش در مسابقات لیگ خواهد بود.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 11:19 - 0 تشکر 470913

هیچ دوره‌ای چنین فرنگی کارانی نداشتیم/ المپیکی‌ها مدال می‌خواهند نه پاداش!
مربی تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان اعزامی به بازی‌های المپیک 2012 لندن ادعا کرد کشتی فرنگی ایران در هیچ دوره‌ای از المپیک، چنین ملی پوشان قبراق و ششدانگی نداشته است.

ناصر نوربخش در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: کشتی فرنگی ایران سابقه طولانی در بازی‌های المپیک داشته و دارد اما به جرات می‌توان ادعا کرد در هیچ دوره‌ای چنین تیم منسجم و آماده‌ای را در اختیار نداشته‌ایم. ما در المپیک‌های قبلی هم نفرات عنوان‌دار و توانمندی را به میدان فرستادیم اما آمادگی روحی و روانی و همچنین شرایط جسمانی آن ملی پوشان به هیچ عنوان قابل قیاس با فرنگی کاران کنونی نیست.


وی تصریح کرد: مطمئن باشید قهرمانان بزرگ و نامدار دنیا هم اگر با عدم آمادگی راهی المپیک شوند، نمی‌توانند نتایج مطلوبی کسب کنند. حکایت المپیک‌های قبلی نیز چنین بود و ما فرنگی کاران عنوان‌دار و پر امید خودمان را در شرایطی نامطلوب روی تشک فرستادیم.


مربی تیم ملی کشتی فرنگی، رمز موفقیت ملی پوشان کنونی را تهاجمی بودن آنها خواند و گفت: خوشبختانه هیچکدام از فرنگی کاران المپیکی ما تدافعی کار نمی‌کنند و با برخورداری از فاکتور تهاجمی بودن، اجازه فکر کردن را به حریفان نمی‌دهند. این مسئله نوعی تاکتیک سازنده و پیروزمندانه است که یکایک مردان ملی پوش ما از آن سود می‌برند.


نوربخش اردوی پایانی فرنگی کاران را بسیار مهم و حائز اهمیت خواند و افزود: آخرین اردوی فرنگی کاران از روز 29 تیرماه در خانه کشتی آغاز می‌شود که در این مرحله از تمرینات روی تعدیل فشار، کنترل وزن و طراحی تاکتیک مبارزه کار خواهیم کرد. ضمن اینکه آنالیز دقیق حریفان برای ملی پوشان و مربیان نیز در دستور کار قرار دارد.


وی در خاتمه فکر و ذهن فرنگی کاران المپیکی را فارغ از پاداش‌های واقعی یا واهی مسئولان ورزش دانست و گفت: ملی پوشان ما در این مرحله از تمرینات آماده سازی بیش از هر چیز به کسب مدال می‌اندیشند و کاری به پاداش و وعده و وعیدهای مسئولان ندارند، چراکه هدف آنان مشخص است و فقط برای رسیدن به این هدف به میدان می‌روند.


گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 11:22 - 0 تشکر 470914


پروین خوشگل‌تر از سرمربی پرسپولیس استفارس: اکبر میثاقیان پس از غلبه 2 بر یک مقابل پرسپولیس در دیدار دوستانه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازی خوبی را مقابل تیم پرستاره پرسپولیس به نمایش گذاشتیم و خوشبختانه به یک پیروزی شیرین قبل از شروع لیگ برتر رسیدیم و این پیروزی می‌تواند از لحاظ روحی و روانی برای ما بسیار خوب باشد. 


وی افزود: تمام تلاش خودم را می‌کنم تا نماینده هرمزگان در فصل جاری در لیگ برتر بماند و یک ابومسلم جدید را در لیگ داشته باشیم. 


میثاقیان ادامه داد: هر وقت قول دادم خدا به من کمک کرد فصل قبل گفتم از هوا سنگ ببارد لیگ برتری خواهیم شد که این اتفاق افتاد، اکنون هم می‌گویم که انشاءالله تمام سعی خودمان را خواهیم کرد تا بمانیم. من فقط از شما خبرنگاران می‌خواهم اگر در آزادی چیزهای خوب از ما دیدید تشویق‌مان کنید اگر اتفاقات بدی افتاد همیشه نگویید ما را عوض کنند. من هر تیمی که در آن رفتم خدا به من کمک کرده و منشاء خیر و برکت بوده است. 


وی در خصوص داوری امروز نیز خاطرنشان کرد: وزن این داور زیاد بود، وقتی به دیدار او رفتم به او گفتم آیا یورو 2012 را دیده‌ای خیر؟ این داور اینقدر چاق بود که نمی‌توانست بچرخد و ساعت خود را نگاه کند به همین دلیل 12 دقیقه وقت اضافه گرفت اما داور خوبی بود و من هیچ وقت به داوران بی‌احترامی نمی‌کنم چون دوست ندارم منشوری شوم. 


سرمربی تیم آلومینیوم هرمزگان در پایان در پاسخ به سؤالی که آیا با آمدن مانوئل ژوزه به پرسپولیس موافق هستید یا خیر، گفت: من در این باره حرفی ندارم و باید به فکر تیم خودم باشیم، البته ژوزه اصلاً شبیه پروین نیست و پروین خیلی خوشگل‌تر از اوست.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 11:23 - 0 تشکر 470916

دایی از فردا راه‌آهن را تمرین می‌دهد


فارس: در حالی‌که هنوز از سوی باشگاه راه‌آهن به صورت رسمی اعلام نشده که علی دایی سرمربی این تیم شده، وی عصر امروز در تمرینات این تیم شرکت کرد و نظاره‌گر تمرین بازیکنان شد.علی‌دایی از بازیکنان این تیم خواست صبح فردا در اکباتان حاضر شوند تا تمرینات زیر نظر مستقیم او انجام شود. باشگاه راه‌آهن به تازگی دچار تغییر و تحول مدیریتی شده است. این تیم روز گذشته به شرکت هواپیمایی فراز قشم واگذار شده و در حالی‌که قرار بود انصاری‌ فرد مدیرعامل مستعفی این تیم با یک گزینه پرتغالی مذاکرات نهایی کند به دلیل تغییر تصمیم مالکان جدید باشگاه از سمت خود استعفا کرد و حضور مربی پرتغالی نیز در این تیم منتفی شد.


گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 11:24 - 0 تشکر 470917

زمان پخش سری جدید برنامه 90ایسنا : لیگ دوازدهم فوتبال، 29 تیر ماه شروع می‌شود و نخستین قسمت از برنامه «نود»، دوم مرداد ماه با حضور عادل فردوسی‌پور از شبكه سه پخش خواهد شد.

پس از پخش اولین قسمت، برنامه‌ی «نود» به مدت دو هفته و همزمان با برگزاری المپیك لندن پخش نخواهد شد و ویژه‌ برنامه‌ی المپیك در شبكه سه جایگزین «نود» می‌شود.

سپس از 23 مرداد ماه و با بازگشت عادل فردوسی‌پور از مسابقات المپیك، دومین قسمت از سری چهاردهم برنامه «نود» پخش می‌شود.

آخرین قسمت از «نود» سیزدهم 26 اردیبهشت ماه امسال به روی آنتن رفت.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 11:25 - 0 تشکر 470918

جانواریو از سپاهان جدا شد


واحد مرکزی خبر:  فابیو جانواریو بازیکن برزیلی از تیم فوتبال سپاهان جدا شد.


هیات فوتبال استان اصفهان اعلام کرد : جانواریو عصر دیروز با حضور در هیات فوتبال اصفهان قرارداد خود با تیم فوتبال سپاهان را فسخ کرد.


جانواریو قرار داد خود را با تیم فوتبال سپاهان در حالی فسخ کرد که وی اوایل تیر قرارداد خود را با تیم فوتبال سپاهان به مدت یک فصل تمدید کرده بود.


جانواریو که برای استراحت به کشورش رفته بود ، در تمرینات آماده سازی تیم سپاهان در ترکیه با تاخیر حضور پیدا کرد و همین موضوع باعث شد تا زلاتکو کرانچار سرمربی کروات تیم سپاهان اعلام کند به این بازیکن نیازی ندارد.

گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 11:33 - 0 تشکر 470923

نظر آیت الله موسوی اردبیلی درباره برگزاری مسابقات ورزشی در ماه رمضان


آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی در پاسخ استفتائی در مورد برگزاری مسابقات فوتبال در ماه مبارک رمضان نوشتند: «چنانچه برگزاری مسابقات فوتبال در ماه مبارک رمضان موجب روزه‌خواری باشد، علاوه برحرمت خوردن روزه، برگزاری هم حرام می‌باشد.»

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله العظمی سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی از مراجع عظام تقلید در پاسخ به استفتائی، برگزاری مسابقات فوتبال در ماه مبارک رمضان را در صورتی که موجب روزه‌خواری شود حرام اعلام کردند.


ایشان در این زمینه نوشتند: «چنانچه برگزاری مسابقات فوتبال در ماه مبارک رمضان موجب روزه‌خواری باشد، علاوه بر حرمت خوردن روزه، برگزاری هم حرام می‌باشد.»


متن کامل استفتاء و پاسخ آیت‌الله موسوی اردبیلی به شرح زیر است: محضر مبارک حضرت آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی دامت برکاته، احتراماً معروض می‏دارد یکی از سنت‏های حسنه‏ای که پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در کشور ایجاد شد، تعطیلی مسابقات مهم فوتبال در ماه مبارک رمضان بود. این امر موجب می‏گردید که توجه جوانان در این ماه، به عبادات و مراسم مذهبی بیشتر جلب شده و نیز از برخی مظاهر زشت روزه‏خواری جلوگیری شود.


اما متأسفانه از چند سال پیش، با این توجیهات که مسابقات ما باید با تقویم‏های بین‏المللی و برنامه‏های کنفدراسیون فوتبال آسیا هماهنگ باشد، مسابقات لیگ برتر فوتبال در ماه مبارک رمضان انجام می‏شود. این کار نه تنها موجب شده که بازیکنان مسلمانان، برای حفظ آمادگی بدنی مجبور به روزه‏خواری در تمرینات شوند؛ بلکه عده زیادی از جوانان را پس از افطار، به جای مساجد و جلسات قرآن، به ورزشگاه‏ها می‏کشاند.


این در حالی است که در همین کشور همسایه ـ ترکیه ـ که دارای نظام لائیک نیز هست و فوتبال بین‏المللی‏تری از ما دارد، مسابقات فوتبال به احترام ماه مبارک رمضان تعطیل می‏شود.


این روزها هم که یکی از مدیران متدین فوتبال کشور درخواست کرد که مسابقات لیگ جدید بعد از ماه مبارک آغاز شود، این پیشنهاد با مقاومت مسؤولان فدراسیون روبرو شده است و در نظر دارند همزمان با طلوع ماه قرآن، مسابقات را نیز آغاز کنند!، لذا خواهشمند است نظر مبارک خود را درباره دو سؤال زیر اعلام فرمائید: 1. نظر حضرتعالی درباره به تعویق افتادن مسابقات فوتبال لیگ برتر به بعد از ماه مبارک رمضان چیست؟، 2. آیا لزوم هماهنگی با برنامه‏های کنفدراسیون آسیا، توجیهی برای عدم احترام به شعائر مذهبی می‏گردد؟


پاسخ آیت‌الله العظمی موسوی اردبیلی: بسمه تعالی چنانچه برگزاری مسابقات فوتبال در ماه مبارک رمضان موجب روزه‌خواری باشد، علاوه برحرمت خوردن روزه، برگزاری هم حرام می‌باشد. 


شایان ذکر است پس از چند سالی که متأسفانه برگزاری لیگ برتر در ماه مبارک رمضان موجب مخدوش شدن معنویات جوانان در این ماه گردیده است، برخی از مدیران ارزشی فوتبال کشور با پیشنهاد «طرح تعویق مسابقات به پس از ماه مبارک رمضان» گام به میدان گذاشته تا آن سنت حسنه را احیاء کنند.


در روزهای گذشته حضرات آیات عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، شاهرودی و علوی گرگانی نیز از تصمیم سازمان لیگ مبنی بر آغاز لیگ برتر همزمان با حلول ماه مبارک اظهار تأسف کرده و خواستار تعویق آن شده بودند.


گدای فاطمه(س)

سه شنبه 20/4/1391 - 13:46 - 0 تشکر 470996

متشكرم علی جان

سه شنبه 20/4/1391 - 14:54 - 0 تشکر 471021

behroozraha گفته است :
[quote=behroozraha;558041;470996]متشكرم علی جان


قابلی نداش در ضمن بهتون تبریک میگم به عنوان مدیر برتر انتخاب شدید

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی