وبلاگ نویسان (بازدید: 684)
دوشنبه 19/4/1391 - 19:42 -0 تشکر 470618
*فواید اهیمت دادن به نظرات ثبت شده در وبلاگ*

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
کسانی که در زمینه وبلاگ نویسی فعالیت دارند  روزانه شاهد نظرات ثبت شده در وبلاگ خود هستند. اما در این میان بعضی از
نویسندگان وبلاگ به نظرات ثبت شده اهمیت زیادی نمی دهند .
در این جا میخواهیم چند تا از فواید اهمیت دادن به این نظرات را برای شما عزیزان بگوییم.
منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.
یا حق.

دوشنبه 19/4/1391 - 19:46 - 0 تشکر 470619

کاربران به درج دیدگاه تشویق میشوند:وقتی یک کاربر نظری درباره ی یک پست مینویسد و بعد از مدتی به وبلاگ مراجعه میکند و متوجه میشود که پاسخی برای نظرش نوشته نشده اولین جیزی که به ذهنش میرسد اینست که این نظر من یا خوانده نشده یا مورد بی مهری وبلاگ نویس واقع شده. نتیجه ی این تفکر اینست که او دیگر هیچ نظری بابت پستهای دیگر نمینویسد.افرادی هستند که عادت به نوشتن دیدگاه ندارند ولی وقتی تعامل میان وبلاگ نویس و کاربران را در قسمت نظرات میبیند او هم تشویق میشود تا حداقل یک خطی درباره ی پست دیدگاه بنویسد.
منبع: طلبه بلاگ
دوشنبه 19/4/1391 - 19:47 - 0 تشکر 470620

این کار کیفیت پستهای شما را بالا می برد:

شاید شما هم پستهای آموزشی منتشر میکنید مطمئنا تمام قسمتهای مربوط به آموزش در پست ذکر نمیشود و علاوه بر آن همیشه ابهامات و سوالاتی پیرامون آنها مطرح میشود. شما با پاسخ دادن به سوالاتی که در قالب دیدگاهها مطرح میشوند میتوانید خلا ها و نقص های پستتان را بپوشانید. با انجام این کار مطمئنا کاربران دیگر هم به جمع نظردهنده ها اضافه میشوند. دیروز به صورت اتفاقی وارد وبلاگی شدم. در این وبلاگ یک پست تقریبا ۱۵ خطی درباره ی نصب یک بازی منتشر شده بود. اما همین پست ۱۵ خطی ۱۰۹۰ دیدگاه به همراه داشت! کاربران سوالات خود را مطرح کرده بودند و نویسنده به آنها پاسخ داده بود. هر چند پاسخها چندان حرفه ای نبودند ولی به هر حال نویسنده موفق شده بود کاربران را جذب کند.

دوشنبه 19/4/1391 - 19:49 - 0 تشکر 470621

دیدگاهها به سئوی شما کمک میکنند :موارد و بحثهایی که در دیدگاهها مطرح میشوند بدون شک به بهتر شدن سئوی وبلاگ یا وبسایت شما کمک میکنند.اصولا مطالب دست اول سئو را بهتر میکنند و این دیدگاهها هم که همگی دست اول هستند باعث میشوند که شما بتوانید رتبه ی بهتری در موتورهای جستجو به دست بیاورید. بعضی مواقع کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو وارد سایت و وبلاگ شما میشوند به قسمت نظرات هدایت میشوند. اگر ابزاری برای شناسایی این موارد دارید ( مانند آمارگیرها) حتما این موضوع را بررسی کنید. مثال واضحی برای این مورد میتواند همان وبلاگی باشد که ۱۰۹۰ دیدگاه به همراه داشت.رتبه ی پست آن وبلاگ با کلمه ی کلیدی آن ازی رتبه ی یک را داشت.

دوشنبه 19/4/1391 - 19:50 - 0 تشکر 470622

مقبولیت شما را بیشتر میکند:فرض کنید که وارد یک خیابان شدید که در این خیابان تعداد زیادی فروشگاه وجود دارد اما در کنار یکی از آنها صف طولانی تشکیل شده است. این نشانگر بالا بودن کیفیت کالاهای آن فروشگاه و مقبولیت آن میباشد. احتمالا شما هم وارد آن صف میشوید. عین همین موضوع در وبلاگها هم مطرح میشود. وقتی تعداد نطرات زیادی پیرامون پستهای شما درج شود کاربر هم مشتاق میشود تا نظری درباره ی پستهای شما بدهد. اما نقش شما چیست؟ اگر در یک پستی ۱۵ دیدگاه مطرح شود و شما به تمامی آنها پاسخ دهید تعداد نطرات درج شده به ۳۰ نظر میرسد که باعث میشود کاربر جذب پست شما شود و مورد بالا رخ دهد.

دوشنبه 19/4/1391 - 19:50 - 0 تشکر 470623

صلاحیت و اعتبار شما را افزایش میدهد:شما با پاسخ دادن به هر سوالی که مطرح میشود میتوانید تخصص خودتان را در آن مورد اثبات کنید. این موضوع علاوه بر افزایش صلاحیت شما باعث میشود که کاربران اعتماد بیشتری به مطالبتان پیدا کنند و این موضوع به تخصصی شدن وبلاگ یا وبسایت شما میانجامد کهباعث بالا رفتن ارزش سایت و وبلاگ شما میشود.

سه شنبه 20/4/1391 - 17:30 - 0 تشکر 471047

از اعضای انجمن وبلاگ نویسان کسی هست که به نظرات بازدیدکنندگان وبلاگش بی تفاوت باشه؟!

يکشنبه 25/4/1391 - 15:34 - 0 تشکر 472913

بسم الله الرحمن الرحیم


سلام علیکم


چرا بازدیدکنندگان به مطالب وبلاگم نظر نمی دهند؟
پست شما خیلی طولانی استباید قبول کنید که با نوشتن یک پست طولانی شانس خوانده شدن مطلبتان را تا حد زیادی کاهش داده اید. وقتی مطلبی خوانده نشود مسلماً کامنتی هم در کار نیست! البته این نکته در مورد وبلاگ‌های معروف و شناخته شده، زیاد صدق نمی‌کند. در واقع این بلاگرهای تازه‌کار هستند که باید به این مورد توجه کنند. دقت داشته باشید که پست طولانی شما فقط در صورتی شانس خوانده شدن دارد که خواننده به شما و نوشته‌‌هایتان اعتماد داشته باشد. مسلماً هیچ کس دوست ندارد که وقتش را صرف مطلبی کند که نمی‌داند برایش مفید خواهد بود یا خیر. یک وبلاگ‌نویس بزرگ حتی اگر مطلب طولانی هم بنویسد از بابت خوانده نشدن مطلبش نگرانی زیادی ندارد چون می داند تعداد زیادی خواننده دارد که به او اعتماد دارند، مطلبش را می خوانند و برایش کامنت می‌گذارند. پس اگر تازه کار هستید از نوشتن پست‌های طولانی خودداری کنید.

يکشنبه 25/4/1391 - 15:34 - 0 تشکر 472915

از خوانندگان‌تان نخواسته اید که کامنت بگذارند!بعضی اوقات برای خوانندگان واضح نیست که آیا شما واقعاً به دنبال پاسخی از جانب آن‌ها هستید یا خیر؟! در واقع بعد از خواندن مطلب، آن‌ها به نوعی سر در گم هستند و ممکن است برای شما کامنت نگذارند! علاوه بر این اگر شما وبلاگ‌نویسی هستید که معمولاً پاسخی به کامنت‌ها نمی‌دهید و یا پاسخ‌های شما کافی و قابل قبول نیست، ممکن است خوانندگان فکر کنند که شما برای نظرات آن‌ها ارزش قائل نیستید. بلاگر‌های بزرگ به خوبی این مسئله را ‌درک می کنند اگر چه بسیاری از افراد می‌دانند که نویسندگانی که بازدید از وبلاگشان خیلی زیاد است نمی‌توانند برای تمام کامنت‌ها پاسخ بگذارند.

يکشنبه 25/4/1391 - 15:35 - 0 تشکر 472917

آن‌ها نمی‌دانند که چه باید بگویند!باید برای همه شما اتفاق افتاده باشد که بعد از خواندن یک مطلب بسیار با ارزش ندانید به چه نحوی کامنت بگذارید که حق آن مطلب ادا شود. بنا براین شاید نویسنده مطلب را حتی از گفتن یک “بسیار عالی بود” هم دریغ کنید! بعضی مواقع هم یک مطلب آن‌قدر عمیق و مفهومی نوشته شده که در این صورت هم ممکن است خواننده بعد از خواندن مطلب حرفی برای گفتن نداشته باشد! این اتفاق می‌تواند برای پست‌های شما و خوانندگان‌ وبلاگ شما هم رخ بدهد. پس همیشه سعی کنید بسیار ساده و روان مطالبتان را بنویسید و یا با طرح پرسش‌هایی از خوانندگان بخواهید که برای شما کامنت بگذارند!

يکشنبه 25/4/1391 - 15:36 - 0 تشکر 472919

شما در زمان مناسبی مطلب را منتشر نمی‌کنیدوقتی مطلب‌تان را زمانی منتشر کنید که اکثر خوانندگان‌تان در خواب به سر می برند (!) اولین فرصت برای این‌ که آن‌ها برای شما کامنت بگذارند روز بعد است. باید توجه داشته باشید که روز بعد پست شما در میان انبوهی از پست‌ها که در فید خوان خواننده انباشته شده، قرار می گیرد! بنابراین شانس خوانده شدن مطلبتان را هم کاهش داده اید. زمان‌هایی را در آن اکثر خوانندگان وبلاگتان فعال هستند پیدا کنید و سعی کنید بیشتر در این زمان‌ها برای وباگتان پست بگذارید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی