ورزش و تندرستی (بازدید: 359)
يکشنبه 18/4/1391 - 12:20 -0 تشکر 469826
اخبار امروز 18/4/91

لیگ دوازدهم بدون ۹۰ آغاز می شود؟

خبرآنلاین: چهاردهمین سال برنامه 90 شاید با آغاز لیگ دوازدهم همراه نشود.
 
عادل فردوسی پور یکی از گزارشگران اعزامی کاروان ایران به المپیک لندن است. کاروانی که به احتمال فراوان از ابتدای مرداد راهی المپیک تابستانی می شوند. این درحالی است که شروع بازی های المپیک همزمان شده با آغاز لیگ برتر فوتبال ایران. بازی های لیگ از 29 تیرماه استارت می خورد و اولین برنامه 90 باید روز دوم تیرماه برگزار شود. روزی که البته به نظر می رسد کاروان همراهان ایران به لندن سفر کرده باشند. البته فردوسی پور هنوز تصمیمی برای برنامه اش نگرفته و دو دل است که اولین قسمت برنامه برای هفته اول بازی ها پخش شود و بعد به مدت 3 هفته برنامه را تعطیل کند چون بر اساس تصمیم مدیران سیما در طول بازی های المپیک ، 90 روی آنتن نخواهد رفت و ویژه برنامه های المپیک از شبکه سوم سیما پخش می شوند.
 
به این ترتیب احتمال اینکه لیگ بدون 90 آغاز شود ، زیاد است. این می تواند خبری خوشایند باشد برای منتقدین همیشگی 90 .
 
بسیاری از مردم این روزها از عادل درباره برنامه اش می پرسند ، از اینکه چرا این برنامه روی آنتن نرفته و آنها اطلاع دقیقی از تحولات فوتبال و حاشیه هایش ندارند. اگرچه منتقدانش هم بیکار نیستند و همین چند روز قبل بود که حسین شمس او را نژاد پرست نامید! چون بالوتلی را به حیوان تشبیه کرده است درحالی که عادل در حین یکی از گزارش هایش با اشاره به مدل موهای بالوتلی گفته بود موهای مهاجم ایتالیا از جهاتی شبیه به شخصیت کارتونی سرنتی پیتی است. شخصیتی خیالی در کارتونی معروف!

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 18/4/1391 - 12:22 - 0 تشکر 469830

احتمال تعلیق دو فدراسیون ورزشی!

مهر: فدراسیون جهانی تیروکمان در نامه ای به مسئولان ورزش ایران خواستار ارائه توضیحاتی در مورد دلایل برکناری رئیس قبلی این فدراسیون شده است.

شاید بتوان آغاز سونامی تغییرات در فدراسیون های ورزشی را که از سوی وزارت ورزش و جوانان صورت گرفت، از فدراسیون تیر و کمان دانست. در جایی که کریم صفایی به یک باره برکنار شد و جای خود را به محمدعلی شجاعی نایب رییس فدراسیون دوچرخه سواری داد.
پس از به روی کار آمدن شجاعی اتفاقات عجیب و غریب زیادی از جمله اخراج ملی پوشان المپیکی حول و حوش این رشته چرخید و آن را به پر حاشیه ترین رشته کنونی ورزش کشورمان تبدیل کرد.

فدراسیون جهانی طی نامه هایی رسمی از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش خواستار اعلام علت برکناری کریم صفایی از سمتش شده است. به گفته یک منبع آگاه یکی از این نامه ها روز پنجشنبه به ایران رسیده و مسئولان فدراسیون تیروکمان در جریان این نامه قرار گرفته اند.

براساس نامه جدیدی که به مسئولان ورزش ایران رسیده است، احتمال تعلیق فدراسیون تیروکمان نیز مطرح شده و در صورتیکه مسئولان ورزش نتوانند پاسخ مناسبی به این نامه بدهند، احتمال تعلیق فدراسیون تیروکمان هم قوت خواهد گرفت.

این در حالی است که به نظر می رسد فدراسیون دوچرخه سواری نیز با چنین مشکلی مواجه خواهد شد و بزودی نامه این فدراسیون نیز منتشر خواهد شد.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 18/4/1391 - 12:22 - 0 تشکر 469834

دایی سرمربی می شود؟

گل: دایی با مالکان جدید به توافق رسیده وبا نفرات مدنظرش را هم مذاکره کرده است

باشگاه راه آهن به فروش رسید. امروز خریدار جدیدی نسبت به خرید این باشگاه اقدام کرد که گفته می شود یکی از شرکت های هواپیمایی است. دایی هم قرار است هدایت آن تیم را بر عهده بگیرد. اینکه انصاری فر در سمت خود باقی می ماند یا خیرمعلوم نیست. امروز به بازیکنان اعلام شد تمرین را تعطیل و برای عقد قرارداد مالی جدید راهی دفتر باشگاه شوند.اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 18/4/1391 - 12:24 - 0 تشکر 469837

کشتی ایران در هر 7 وزن فینالیست شد


فارس: در پایان روز نخست رقابت های کشتی جایزه بزرگ مادرید، رضا یزدانی، کمیل قاسمی، احسان لشگری، حسن رحیمی، صادق گوردزی، مهدی تقوی و مسعود اسماعیل پور با پیروزی مقابل حریفان خود راهی دیدار فینال شدند تا از ساعت 11:30 صبح فردا به وقت تهران برای کسب مدال طلا به مصاف رقبای خود بروند.

کشتی گیران کشورمان عصر امروز حسن رحیمی، کمیل قاسمی و صادق گودرزی به ترتیب مقابل گنادی تولبیا کشتی گیر کهنه کار موناکویی و دارنده مدال نقره جهان، فاتح چاکراوغلو دارنده مدال طلا اروپا از ترکیه و گابور هاتوش کشتی گیر المپیکی مجارستان و دارنده مدال برنز جهان به پیروزی رسیدند و راهی دیدار پایانی شدند.

کمیل قاسمی در وزن 120 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل آلکسی شیماروف کشتی گیر روسی الاصل تیم بلاروس و دارنده مدال طلای جهان و چند مدال اروپایی در دو تایم با نتایج مشابه یک بر صفر در کلینچ به پیروزی دست یافت. وی در مرحله نیمه نهایی به مصاف فاتح چاکراوغلو کشتی گیر کهنه کار ترکیه ای رفت و با غلبه بر دارنده مدال طلای اروپا به دیدار فینال راه یافت.

رضا یزدانی آزادکار وزن 96 کیلوگرم کشورمان که در دور نخست حریفی از اسپانیا را مغلوب کرده بود در دور دوم نیز کشتی گیری از مصر را شکست داد. یزدانی در مرحله نیمه نهایی نیز از سد کشتی گیری از ترکیه گذشت و راهی دیدار پایانی شد.

احسان لشگری در وزن 84 کیلوگرم در دور اول مقابل دانیال دیاز از ونزوئلا نفر اول رقابتهای گزینشی المپیک در چین در سه تایم به پیروزی رسید. در این مسابقه تایم اول با کلینچ به سود این حریف به پایان رسید، اما در تایمهای دوم و سوم لشگری با نتیجه 4 بر یک و 2 بر صفر به برتری رسید. وی در دور دوم نیز مقابل بینیچی از ترکیه در سه تایم به پیروزی رسید. تایم اول این کشتی به کلینچ کشیده شد اما نماینده کشورمان در تایمهای دوم و سوم به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. لشگری در این مرحله از سد کشتی گیر بلاروسی گذشت و راهی دیدار پایانی شد.

حسن رحیمی در وزن 55 کیلوگرم در دور نخست مک فارلان از انگلیس را در دو تایم شکست داد و در دور دوم  مک کینا دیگر نماینده این کشور را در دو تایم مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گنادی تولبیا کشتی گیر کهنه کار مولداویایی و دارنده مدال نقره جهان و برنز اروپا که مدتی است برای کشور موناکو کشتی می گیرد، حریف رحیمی در نیمه نهایی بود که رحیمی از سد وی نیز گذشت تا فینالیست شود.

مسعود اسماعیل پور در وزن 60 کیلوگرم در دور نخست فارغ از مصر را در دو تایم مغلوب کرد. وی در دور دوم  نیز در دو تایم از سد آشیروف از قزاقستان گذشت. اسماعیل پور در مرحله نیمه نهایی نیز از سد کشتی گیر پرویی گذشت و فینالیست شد.

صادق گودرزی در وزن 74 کیلوگرم در دور نخست حاجی یف کشتی گیر روسی الاصل تیم فرانسه را در دو تایم با نتایج مشابه 6 بر صفر شکست داد. وی عصر امروز در دور دوم کشتی گیر پرویی را مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد. گودرزی در این مرحله نیز در دو تایم با نتیجه یک بر صفر و 2 بر صفر گابور هاتوش کشتی گیر المپیکی مجارستان و دارنده مدال برنز جهان را مغلوب کرد و راهی دیدار پایانی شد.

مهدی تقوی در وزن 66 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم عثمانی از فرانسه را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز از سد کشتی گیر مجارستانی گذشت و فینالیست شد.

طبق برنامه اعلامی مسئولان برگزاری رقابتها مسابقات رده بندی و فینال این رقابت ها صبح فردا برگزار می شود.

رقابتهای کشتی جایزه بزرگ مادرید با حضور 80 کشتی گیر المپیکی از 42 کشور دنیا از امروز شنبه و به مدت دو روز در سه رشته در شهر مادرید اسپانیا برگزار می شود.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 18/4/1391 - 12:25 - 0 تشکر 469839

شکست امیرخان از عبدالله ویسی

به گزارش خبرنگار مهر، تیم های فوتبال پیکان و استقلال تهران که اردوی آماده سازی خود برای حضور در دوازدهمین دوره رقابتهای لیگ برتر را در ترکیه برگزار کرده اند، عصر امروز شنبه در دیداری تدارکاتی به مصاف هم رفتند که در نهایت شاگردان عبدالله ویسی با دو گل برابر شاگردان امیرقلعه نویی به پیروزی رسیدند

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 18/4/1391 - 12:26 - 0 تشکر 469843

تیم پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان ایران قهرمان جهان شد


تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان کشورمان در دهمین دوره رقابتهای جهانی آمریکا با کسب 4 نشان طلا،6 نقره و 4 برنز و با 60 امتیاز به مقام قهرمانی جهان دست یافت.


به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون نابینایان و کم بینایان، این رقابت ها با حضور 22 کشور جهان در شهر اورلاندو در ایالت فلوریدای آمریکا برگزار شد که در روز پایانی این مسابقات تیم ملی پاورلیفتینگ نابینایان و کم بینایان ایران، مدافع عنوان قهرمانی و قهرمان 8 دوره رقابت های جهانی، برای نهمین بار بر سکوی قهرمانی ایستاد.


در روز پایانی این رقابت ها که شب گذشته برگزار شد، روحان احمدی در دسته 125 کیلوگرم در رشته پاورلیفتینگ به مدال برنز دست یافت و در پرس سینه چهارم شد. اسفندیار ولی پور در دسته 125+ کیلوگرم در هر دو رشته پاورلیفتینگ و پرس سینه به دو مدال برنز رسید.


 پیش از این سجاد خالدان در دسته 60 کیلوگرم 2 طلا ،  مهدی بهار زاده در دسته 75 کیلوگرم  2 نقره ، احد جواهری  در دسته 5/82 کیلوگرم یک مدال طلا ، در همین وزن حمید پاکباز یک نقره ویک برنز، محمد سلیمانی  در دسته 90 کیلوگرم 2 مدال نقره، جمشید میر شکاری در دسته 100 کیلوگرم یک مدال طلا گرفت و یک نقره به ارمغان آورده بودند.


بدین ترتیب تیم ایران در پایان این رقابت ها با 4 نشان طلا، 6 نقره و 4 برنز وکسب 60 امتیاز در جایگاه نخست رده بندی تیمی ایستاد و قهرمان جهان شد. اوکراین با 58 امتیاز دوم و روسیه با 57 امتیاز در ردیف سوم ایستاد.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 18/4/1391 - 12:28 - 0 تشکر 469850

تمرینات آسیایی مهرام با صلاحدید رئیس فدراسیون بسکتبال به تعویق افتاد


تمرینات تیم بسکتبال مهرام برای حضور در مسابقات باشگاه‏های آسیا که قرار بود از روز شنبه آغاز شود، بنا به صلاحدید رئیس فدراسیون بسکتبال برای مدت یک هفته به تعویق افتاد.


به گزارش خبرنگار مهر، مهرام به عنوان قهرمان غرب آسیا و به نمایندگی از ایران در بیست و سومین دوره رقابت‎های قهرمانی باشگاه‎های آسیا شرکت می‌‎کند. به همین منظور قرار بود از روز گذشته تمرینات این تیم برای شرکت در این رقابت‎ها آغاز شود این در حالی است که پس از هماهنگی‎های صورت گرفته با فدراسیون بسکتبال و با صلاحدید رئیس فدراسیون برگزاری این تمرینات لغو شد و برای مدت یک هفته به تاخیر افتاد.


مهرام در حالی حضور در مسابقات باشگاه‌های آسیا و تمرینات آماده سازی برای این رقابت‎ها را پیش رو دارد که همزمان نیز سازمان تیم‎های ملی بسکتبال اردوهای مختلفی را برای تیم‎های ملی، "ب" و دیگر رده‎های سنی پیش بینی کرده است. حضور برخی بازیکنان مهرام و گزینه‏های مورد نظر این تیم به عنوان یار کمکی در تمرینات این تیم‎ها باعث ایجاد تداخل در برنامه ریزی کادر فنی مهرام شده است.


به همین منظور تمرینات تیم مهرام برای یک هفته به تعویق افتاده است. حمیدرضا صمدزاده، سرپرست تیم بسکتبال مهرام در این رابطه به مهر گفت: بنا به صلاحدید رئیس فدراسیون و برای جلوگیری از حواشی تمرینات را به تعویق انداختیم! قرار است پس از نشست با سرمربی تیم ملی تمرینات مان را آغاز کنیم.


بیست و سومین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی باشگاه‎های آسیا 12 تا 24 مهرماه به میزبانی بیروت لبنان برگزار می‏شود.

گدای فاطمه(س)

يکشنبه 18/4/1391 - 12:55 - 0 تشکر 469875

پاسخ فدراسیون فوتبال به چند باشگاه لیگ برتری: دنبال شیث نباشید، او فعلا بازی نمی کند!


لیگ برتر - شیث رضایی مدافع فصل گذشته پرسپولیس، در فصل جدید لیگ برتر به هیچ عنوان نمی‌تواند به میدان برود وبا مشکل محرومیت مواجه است.به گزارش خبرآنلاین در چند روز اخیر چند باشگاه لیگ برتری برای جذب شیث رضایی با مسوولان فدراسیون فوتبال تماس گرفتند تا پیگیر وضعیت این بازیكن باشند. نكته جالب اما این است كه مسوولان فدراسیون فوتبال به چند باشگاهی كه خواهان جذب شیث شده‌اند، به طورشفاف و صریح اعلام كردند كه این بازیكن فعلا به هیچ عنوان نمی‌تواند در لیگ برتر بازی كند. مسوولان ستاد تخلفات حرفه‌ای به تیم‌هایی كه خواهان جذب مدافع سابق پرسپولیس هستند، گفته‌اند به دلیل پاره ای از ملاحظات  دنبال شیث نباشند  چون او فعلا نمی تواند در لیگ برتر به میدان برود.


شیث از اتفاقات اخیر به شدت ناراحت است و گویا دلیل اصلی بازی نكردن او به اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش در فصل گذشته و برخی حاشیه‌های دیگر مربوط می‌شود. نزدیكان شیث می‌گویندكه او سال آینده در یك تیم لیگ یكی بازی خواهد كرد.

گدای فاطمه(س)

دوشنبه 19/4/1391 - 8:0 - 0 تشکر 470277

از این همه تلاش و پیگیری سپاسگزارم

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی