انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 116)
پنج شنبه 15/4/1391 - 18:42 -0 تشکر 468866
دعوت احمدی‌نژاد از محمدمرسی

ایسنا: رییس جمهور در گفت‌وگو با رییس‌جمهور مصر، با بیان اینكه "با توجه به مسئولیت‌های مشترك تاریخی و سابقه دوستی و فرهنگی دیرینه دو ملت، ایرانیان همواره در كنار ملت مصر خواهند بود"، گفت: امیدوارم در دوره جدید و با مدیریت جنابعالی شاهد پیشرفت، عزت و شكوفایی هر چه بیشتر ملت عزیز مصر باشیم.
محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگوی تلفنی با محمد مرسی، ضمن تبریك انتخاب وی به ریاست جمهوری مصر و آرزوی موفقیت، پیشرفت و رفاه برای مردم این كشور تاكید كرد: مسلمانان می‌توانند با تكیه بر احكام متعالی و مترقی اسلام عزیز، جامعه‌ای نمونه و الگو به جهانیان عرضه كنند.
وی با بیان اینكه "جمهوری اسلامی ایران آماده انتقال توانمندی‌ها،‌ دستاوردها و تجارب خود در عرصه‌های مختلف علمی، تكنولوژیك، صنعتی و اقتصادی برای رشد و پیشرفت ملت مصر است"، افزود: ایران برای افزایش سطح روابط و همكاری‌ها و تبادل نظر در زمینه‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی با مصر، محدودیتی نداشته و از گسترش مراودات با دولت و ملت مصر استقبال می‌كند.
احمدی‌نژاد در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با رییس‌جمهور مصر، با اشاره به اینكه "جنبش عدم تعهد، ظرفیتی قابل توجه برای استقرار صلح و امنیت در جهان است كه فعالسازی بیشتر آن ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است"، اظهار كرد: نقش موثر مصر در این جنبش غیرقابل انكار بوده و همكاری‌های سازنده ایران و مصر در این جنبش، می‌تواند نتایج مثبت زیادی به همراه داشته باشد.
رییس‌جمهور ضمن دعوت از محمد مرسی برای شركت در شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران، تصریح كرد: حضور جنابعالی به عنوان رییس فعلی جنبش عدم تعهد در اجلاس تهران، در پیشبرد مذاكرات و مصوبات موثر خواهد بود.
محمد‌مرسی ـ رییس جمهور مصر ـ نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با تشكر از ابراز محبت رییس‌جمهور، دولت و ملت ایران نسبت به ملت مصر، اظهار كرد: ایران و مصر در كنار هم به سوی تحقق همه آمال و امیدهای دو ملت به پیش خواهند رفت.
مرسی با اظهار امیدواری از اینكه در اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران با رییس جمهور كشورمان دیدار داشته باشد، تاكید كرد: جنبش عدم تعهد، مجموعه مهمی است كه به منزله یك چتر، تعداد زیادی از كشورهای اسلامی و دیگر كشورهای جهان را تحت پوشش خود گرفته و امیدوارم شاهد تحقق هر چه بیشتر و سریعتر اهداف این سازمان بین‌المللی باشیم.
رییس‌جمهور مصر از احمدی‌نژاد خواست تا سلام، دوستی و محبت وی و ملت مصر را به رهبری و ملت ایران تقدیم كند

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی