• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 694)
دوشنبه 12/4/1391 - 21:4 -0 تشکر 468287
آخرین باری که سینما رفتید کی بوده و چه فیلمی دیدید؟


شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
دوشنبه 12/4/1391 - 22:13 - 0 تشکر 468315

با سلام
فکر کنم 6 سالی میشه. دلیل هم از محیط های شلوغ زیاد خوشم نمیاد.

موفق باشید.

هرگز اين چهار چيز را در زندگيت نشكن

.......................اعتماد ، قول ، رابطه و قلب ؛

.....................................يرا اينها وقتي مي شكنند صدا ندارند ، اما درد بسياري دارند ...

...چارلز ديكنز ...
دوشنبه 12/4/1391 - 23:26 - 0 تشکر 468347

ملک سلیمان بود اینکه چه سالی بود و یادم نیست.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 12/4/1391 - 23:33 - 0 تشکر 468349

سلام
آخرین باری که سینما رفتم پارسال بود واسه فیلم اخراجی ها 3

کوله بارت را ببند

شاید ابن چند سحر فرصت آخر باشد

که به مقصد برسیم

بشناسیم خدا را

و بفهمیم که یک عمر چه غافل بودیم...

سه شنبه 13/4/1391 - 10:19 - 0 تشکر 468426

سلام 

عید امسال 

قلاده های طلا که فیلم خیلی خوبی بود خدا در همین نزدیکی است
سه شنبه 13/4/1391 - 12:20 - 0 تشکر 468463

دلیل اینکه به تبیان می آیم و می نویسم به این خاطر است که گذشته ام را اینجا گذرانده ام. با ادم های خوبی اینجا آشنا شدم و یکی از گام های من در مسیری که به دنبالش بودم از همین جا شروع شد. زمانی که در موسسه تبیان کلاس های نقد فیلم داشتم و چه قدر دلم برای آن دوران با شکوه تنگ است. این روزها که ارتباطاتم با ادم های رسانه ای بیشتر شده است حسرت آن روزها را می خورم که از جان و دل تلاش می کردم تا در کنار آموختن به دیگران خود نیز بیاموزم.َ این حرفها را زدم تا شکایتی به وضعیت انجمن داشته باشم. از همین فیلم ها که بچه ها دیده اند می توان فهمید که علاقه ای به سینما در این انجمن وجود ندارد و این شاید بیشتر به خاطر ضعف سیاست گذاری سایت تبیان است که می گذاریم به حساب دینی بودن آن. اما به هر حال به حاشیه نمی روم زمان به من آموخت که حاشیه ها را کنار بگذارم و به کاری که به آن ایمان دارم بپردازم. آخرین باری که سینما رفتم فیلم انتهای خیابان هشتم را دیدم. فیلم بدی نبود. سینمای ما برای نشان دادن ناهنجاری های اجتماعی ضعیف است اما کارگردانانی هستند که در این میان از هر تلاشی دریغ نمی کنند. از زمانی که بلیط سینما به قیمت حدود 5 هزار تومان رسید، تصمیم گرفتم به جای سینما وقت خود را بر روی تئاتر بگذارم. تئاتر تجسمی عینی تر از هنر به فردی می دهد که دل مشغولی های بزرگتری از فرهنگ و هنر دارد. صدا رساتر به گوش مخاطب می رسد و بازی ها بی نقص تر. سال گذشته و امسال تئاترهای خوبی را دیدم. بحمدلله استقبال تماشاچیان نیز بی نظیر بود. اینکه می بینم چنین جمعیت علاقه مندی به دیدن تئاتر می آیند برایم غرور آمیز است. به این اعتقاد دارم که هرکسی به تماشای تئاتر می آید حداقل یک کتاب خوانده است یک کتاب خوب از یک نویسنده خوب. و خواندن کتاب و بالارفتن فرهنگ بزرگترین راه حل برای پیشرفت یک کشور و کم آسیب ترین روش است. کاش ملت کتابخوان بار می آمدند کتاب که باشد وضعیت فروش فیلم ها به سامان خواهد شد، طرفداران تئاتر بیشتر خواهند شد و حتی صنعت کشور نیز پیشرفت خواهد کرد و با اطمینان می گویم از دزدی های دولتی و غیر دولتی نیز کاسته خواهد شد. شاید بگویید اینها چه ربطی به این بحث دارد اما بگذارید این بار ربطی نداشته باشد و در کنار بحث بی مزه «آخرین بار کی رفته اید سینما» به عنوان کسی که با فرهنگ و هنر این کشور دست و پنجه نرم می کند و از ضربه های آن ضربه می خورد و از موثرات آن تاثیر می گیرد درد و دلی کرده باشم و حرف دلی زده باشم. به امید آنکه سینماها فیلم های خوبی نشان دهند و جامعه از نظر فرهنگی به پیشرفت چشم گیری برسد.

سه شنبه 13/4/1391 - 13:7 - 0 تشکر 468473

mohsen.khosrojerdi گفته است :
[quote=mohsen.khosrojerdi;240810;468463]دلیل اینکه به تبیان می آیم و می نویسم به این خاطر است که گذشته ام را اینجا گذرانده ام. با ادم های خوبی اینجا آشنا شدم و یکی از گام های من در مسیری که به دنبالش بودم از همین جا شروع شد. زمانی که در موسسه تبیان کلاس های نقد فیلم داشتم و چه قدر دلم برای آن دوران با شکوه تنگ است. این روزها که ارتباطاتم با ادم های رسانه ای بیشتر شده است حسرت آن روزها را می خورم که از جان و دل تلاش می کردم تا در کنار آموختن به دیگران خود نیز بیاموزم.َ این حرفها را زدم تا شکایتی به وضعیت انجمن داشته باشم. از همین فیلم ها که بچه ها دیده اند می توان فهمید که علاقه ای به سینما در این انجمن وجود ندارد و این شاید بیشتر به خاطر ضعف سیاست گذاری سایت تبیان است که می گذاریم به حساب دینی بودن آن. اما به هر حال به حاشیه نمی روم زمان به من آموخت که حاشیه ها را کنار بگذارم و به کاری که به آن ایمان دارم بپردازم. آخرین باری که سینما رفتم فیلم انتهای خیابان هشتم را دیدم. فیلم بدی نبود. سینمای ما برای نشان دادن ناهنجاری های اجتماعی ضعیف است اما کارگردانانی هستند که در این میان از هر تلاشی دریغ نمی کنند. از زمانی که بلیط سینما به قیمت حدود 5 هزار تومان رسید، تصمیم گرفتم به جای سینما وقت خود را بر روی تئاتر بگذارم. تئاتر تجسمی عینی تر از هنر به فردی می دهد که دل مشغولی های بزرگتری از فرهنگ و هنر دارد. صدا رساتر به گوش مخاطب می رسد و بازی ها بی نقص تر. سال گذشته و امسال تئاترهای خوبی را دیدم. بحمدلله استقبال تماشاچیان نیز بی نظیر بود. اینکه می بینم چنین جمعیت علاقه مندی به دیدن تئاتر می آیند برایم غرور آمیز است. به این اعتقاد دارم که هرکسی به تماشای تئاتر می آید حداقل یک کتاب خوانده است یک کتاب خوب از یک نویسنده خوب. و خواندن کتاب و بالارفتن فرهنگ بزرگترین راه حل برای پیشرفت یک کشور و کم آسیب ترین روش است. کاش ملت کتابخوان بار می آمدند کتاب که باشد وضعیت فروش فیلم ها به سامان خواهد شد، طرفداران تئاتر بیشتر خواهند شد و حتی صنعت کشور نیز پیشرفت خواهد کرد و با اطمینان می گویم از دزدی های دولتی و غیر دولتی نیز کاسته خواهد شد. شاید بگویید اینها چه ربطی به این بحث دارد اما بگذارید این بار ربطی نداشته باشد و در کنار بحث بی مزه «آخرین بار کی رفته اید سینما» به عنوان کسی که با فرهنگ و هنر این کشور دست و پنجه نرم می کند و از ضربه های آن ضربه می خورد و از موثرات آن تاثیر می گیرد درد و دلی کرده باشم و حرف دلی زده باشم. به امید آنکه سینماها فیلم های خوبی نشان دهند و جامعه از نظر فرهنگی به پیشرفت چشم گیری برسد.


سلام
ممنون از دل نوشته ی شما که به حق اهل هنر و فرهنگ هستید و ممنون به این تاپیک نظر دادید.
تو بخشی از صحبتتون بابت فیلم هایی که بچه های تبیان در سینما دیده اند ابراز ناراحتی کرده اید شما که اهل هنر و فرهنگید چرا؟ هر کس حق داره فیلم مورد علاقه خودش با هر دیدگاهی ولو دیدگاه دینی ببینه شنیدم هنرمندان به آزادی رسانه خیلی معتقدند ازادی مخاطب هم در راستای ازادی رسانه است بنابراین حق نداشتید افرادی رو که به این تاپیک نظر دادند مورد شماتت قرار بدید چون دو حالت داشته یا فیلم را انتخاب کردند یا فیلم برای اونها انتخاب شده !!!! که در هر دو صورت شایسته انتقاد نیستند.
البته لازم به ذکر است که تئاتر اساسا یک بحث تخصصی در عرصه هنر است شما وقتی به سالن های تئاتر شهر میرید به مخاطب های اطرافتون نگاه کنید اکثرا کسانی هستند که تخصصشون در زمینه هنر و رشته های مرتبط با اونه در حالی که سینما مخاطب عام داره از هر قشر و طبقه ای میتونیم توی سالن سینما ببینیم پس نباید انتظار داشته باشیم لذتی که شما از دیدن تئاتر می برید بقیه افراد رو به همون اندازه به وجد بیاره!!
متوجه این نشدم که چطور از بحث تئاتر و سینما به بحث کتاب و کتابخوانی رسیدید یعنی اول باید کتابخوان شد بعد اهل تئاتر یا تمام اهل تئاتری ها کتابخوانن؟ من افراد کتابخوان زیادی رو میشناسم که علاقه ای به تئاترندارند
و افرادی که تئاتر رو دوست دارن اما خیلی کتابخوان نیستن بنابراین قیاس مع الفارقی بود.
در مورد سینما سیاسی و دزدی های دولتی و غیر دولتی تا حدود خیلی زیادی با نظر شما موافقم دلیلم هم برخورد ناعادلانه دولت با پخش فیلم های مختلفه مثلا می بینیم یک فیلم در سکانس های مرده فقط در چند سالن پخش میشه و یک فیلم با تبلیغات میلیاردی در صدا و سیما در بهترین زمان تمام سالن های سینمای کشور را قرق می کند در چنین شرایطی نباید مخاطب عام رو بابت فیلم هایی که دیده مورد شماتت قرار داد.
در مورد تاپیک بی مزه ی خودم هم باید عرض کنم که این تاپیک شبه یک نظر سنجی میمونه و اطلاعات بسیار ارزشمندی از وضعیت سینما در اختیار افراد علاقه مند و اهل فرهنگ و هنر مثل جنابعالی میتونه قرار بده به شرطها و شروطها و آن هم کنار گذاشتن ژست روشن فکری و نگاه های بعضا متعصبانه!!!!!!!!!!!!!

شاید تقدیر قابل تغییرنباشد،اما تغییر قابل تقدیر است.
سه شنبه 13/4/1391 - 16:21 - 0 تشکر 468510

سلام
من اگه اشتباه نکنم آخریش خوابگاه دختران بود، هف هش سال پیش.بیشتر فیلمای سینمایی رو تو خونه میبینم! هرچند لذت سینما یه چی دیگه اس.

در مورد پست آقا محسن عزیز هم یه گلایه کوچیک دارم، من که سررشته ای ندارم، ولی از شما که اهل فنی انتظار نمی رفت فقط یک روز بعد از ایجاد این مبحث، اونم بر مبنای 4 تا پست، نتیجه گیری کنین.درضمن خیلی از بچه های انجمن که سررشته ای تو این زمینه دارن و نظراتشون میتونست تو نتیجه گیری بیشتر کمکتون کنه هنوز پاسخشونو ثبت نکردن.

موضوع دیگه ای که خودمو کوچیکتر از اون می دونم که یادآور شم اینه که وقتی میخوایم دربارۀ موضوعی استنتاجی داشته باشیم، لازمه قبل از همه چیز هدف افراد رو از پرداختن به اون موضوع در نظر بگیریم.اگه قراره راجع به نگرش و علاقۀ افراد به سینما استنتاجی داشته باشیم، مناسبه که قبل از همه چیز هدف افراد رو از سینما رفتن در نظر بگیریم، خیلی از افراد صرفا برای گذران اوقات فراغت به سینما میرن.برعکس تئاتر اگه بخوایم تو حوزۀ سینما نتیجۀ فرهنگی بگیریم شاید خیلی معتبر و قابل اتکا نباشه.

نهایتا حضور شما که از نزدیک درگیر مسائل سینما و تئاتر هستین، میتونه واسه انجمنا خیلی مفید و سازنده باشه.

سلامت باشین
یا علی

سه شنبه 13/4/1391 - 20:44 - 0 تشکر 468553

سلام به همه و هانیه ی عزیزم
واااااااااااااااای واقعا من نزدیک دوسالی میشه سینما نرفتماااااااااااااا یعنی دوسال که نه ..عید پارسال رفتم اخراجی های 2 دیدم .. البته با دخترای فامیل دسته جمعی رفتیم خیلی خوشگذشت :)

ولی حالا که این تاپیکو زدی سعی میکنم بازم برم و بیام بهت بگم :))

میدونی فرق انجمن مدیریت با انجمنای دیگه چیه ؟

دوست داری بدونی ؟ خب فرقش اینه : همه ی انجمنهای تخصصی تبیان فقط یه مدیر داره ، ولی تو انجمن مدیریت هر کس بیاد و فعالیت کنه

خودش یه مدیره پس بیا انجمن مدیریت و با چشمان یک مدیر نگاه کن

 

چهارشنبه 14/4/1391 - 21:2 - 0 تشکر 468697

من به طور معمول تلخ می نویسم اما ادم خوش قلبی هستم! (در این همه اتفاق نظر دارند که من مهربان هستم) من هم قلاده های طلا را دیده ام، اگرچه جناب طالب پور با جهت سیاسی من همسو نیست اما به تماشای فیلمش رفتم و اشکالات فنی، فیم نامه ای زیادی در آن پیدا کردم. در کنار این اشکالات، نقوص اطلاعات سیاسی و تکراری بودن حرف ها بدتر از دیگر اشکالات بود. اخراجی های 3 را ندیده ام. با انصاف تمام با اینکه با جبهه سیاسی جناب ده نمکی مخالفم، اخراجی های 1 را به عنوان یک فیلم قبول دارم اما دو و سه ارزشی نداشت. فیلم بعدی که درباره اش صحبت شد و تا حدودی جدید بود فیلم ملک سلیمان است. فیلم را ندیده ام اما به استناد به کسانی که حرفشان را خیلی قبول دارم ضعف فیلم نامه داشته و همه چیز فدای سرمایه عظیم دولتی شده است که برای این فیلم خرج شده. 

همینجا به دوستان پیشنهاد می کنم به تماشای فیلم روزهای زندگی و آزمایشگاه بروند. روزهای زندگی مورد تایید داوران جشنواره فجر سال پیش بود و تجلیل های بسیاری از آن شده است و آزمایشگاه نیز یک فیلم با سبکی نوگرایانه در سینمای تکراری این روزهای ایران است. 

امیدوارم با حرافی های زیادم سرتان را درد نیاورده باشم اما اگر می آیم اینجا و می نویسم چون دغدغه دارم کارهای مهم دیگر زیادی هست که باید به آن ها برسم و در جایگاهی هستم که تاثیر کلامم بر جامعه ای به وسعت کل ایران باشد اما تبیان را فراموش نکردم و برای بچه هایی که اینجا می آیند ارزش قائلم. شاید محسن خسروجردی دیگری به این انجمن بیاید و امکاناتی نداشته باشد اما علاقه بسیاری به رشته هنر، سینما و هر آنچه که به این زمینه ارتباط پیدا می کند داشته باشد. 
امیدوارم هنوز هم تبیان جایی برای این افراد باشد. من اولین روزی که با تبیان آشنا شدم در حال گشت زنی بیهوده در سایتهای اینترنتی بودم و تبیان من را از این رو به آن رو کرد. البته نه این سیستم و من برای این سیستم هیچ تبلیغی نمی کنم، چون این سیستم را نمی شناسم.

چهارشنبه 14/4/1391 - 22:5 - 0 تشکر 468703

سلام


اخرین فیلمی که دیدم


قلاده های طلا بود

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی