انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 320)
يکشنبه 11/4/1391 - 0:34 -0 تشکر 467724
زندگی‌شیرین بدون خرج ومخارج اضافه

برگزاری یک جشن عروسی معمولی که شما بتوانید خواسته‌ها و آرزوهایتان را در آن ببینید کم هزینه نیست و باید برای آن برنامه‌ریزی کنید و پول کافی کنار گذاشته باشید. با این حال می‌توانید تا آنجا که می‌توانید آن را ساده‌تر و معقول‌تر برگزار کنید.

البته شما ناچار هستید برای کم‌تر کردن هزینه‌ها بعضی از خواسته‌ها و آرزوهایی که از شب عروسی‌تان داشته‌اید را کنار بگذارید.

زیرا حتی وقتی تمام تلاشتان را می‌کنید تا یک مراسم ساده و بی‌دردسر بگیرید بازهم فشارهای مالی و روحی زیادی را تحمل می‌کنید. مثلاً تصمیم می‌گیرید که ماشین عروس را با یک هزینه کم، گل‌آرایی کنید اما وقتی به نمایشگاههای گل می‌روید، با قیمت‌هایی بسیار بیشتر از آنچه شما درنظر داشتید مواجه می‌شوید و این مسئله می‌تواند شما را ناامید یا نگران کند و حتی برنامه‌ریزی مالی‌تان را بهم بریزد.

با این حال هنوز هم شما می‌توانید روش و منش خودتان را داشته باشید و هزینه‌های یک عروسی خوب را کم کنید:
 در این تاپیک به مواردی که میشود هزینه ها را کم کرد اشاره میکنیم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:37 - 0 تشکر 467725

جلب توجه نکنید:

لزومی ندارد که مهمان‌هایتان را با برگزاری جشن عروسی‌تان تحت تأثیر قرار بدهید. آنها را دعوت کنید تا در کنار شما ساعاتی را جشن بگیرند و در شادی شما شریک شوند. اگر ذهنیتتان را تغییر بدهید هم شما و هم مهمان‌هایتان لذت بیشتری از مهمانی خواهید برد. پس در قدم اول عروسی‌های رویایی و عروسی‌های اشراف‌زاده‌ها را کنار بگذارید و با این حقیقت مواجه شوید و باور کنید که کیفیت زندگی زناشویی شما و ارتباطات‌تان با دوستان، خانواده و فامیل با این مسائل بهتر نمی‌شود و چه بسا آن را تخریب کند.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:39 - 0 تشکر 467726


اولویت‌ها را تعیین کنید:


فهرستی از برنامه‌هایی که برای روز عروسی در ذهن دارید را تهیه کنید. آیا شما دوست دارید یک مهمانی با شکوه با 400 مهمان برگزار کنید؟ آیا دوست دارید لباس مجلل بپوشید؟ یا می‌خواهید یک شام متفاوت تهیه کنید؟ وقتی خواسته‌های‌تان را اولیت بندی می‌کنید می‌توانید تصمیم بگیرید چگونه برای مراسم عروسی برنامه‌ریزی کنید و بودجه‌تان را مطابق با اولویت‌ها هزینه کنید.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:40 - 0 تشکر 467727


تشریفات قبل از عروسی را کم کنید:


امروزه هزینه‌های برگزاری یک عروسی بسیار ساده هم زیاد است. اگر واقعاً توان پرداخت هزینه‌ها را ندارید و یا باید فشار مالی زیادی به خود و خانواده‌هایتان تحمیل کنید تشریفات ازدواج را کم کنید. مراسم یک عقد مجلل، حنابندان و رسوم دیگری که در فرهنگ‌های متفاوت ایرانی وجود دارد را کنار بگذارید و به جای همه آنها یک عروسی خوب و با کیفیت برگزار کنید.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:41 - 0 تشکر 467728


یک محیط مطلوب را انتخاب کنید:


اگر سالن و مکانی که برای برگزاری مراسم ازدواجتان انتخاب می‌کنید، تمیز و زیبا نباشد تمام هزینه‌های عروسی دورریختن پول و بی‌فایده است. پس قبل از برنامه‌ریزی‌های دیگر برگزاری جشن بخشی از پول را برای مکان عروسی کنار بگذارید. جایی که انتخاب می‌کنید باید فضایی زیبا، تمیزو تعریف شده برای برگزاری یک جشن عروسی باشد. با اینکه شما باید متناسب با اولویت‌ها و خواسته‌هایتان هزینه کنید. اما تصور کنید با یک لباس بسیار زیبا وارد یک سالن ناآراسته شوید. راحتی شما و مهمان‌هایتان در عروسی به رعایت این نکته دارد. همچنین از نحوه پذیرایی سالن عروسی مطمئن شوید.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:42 - 0 تشکر 467729


شام عروسی را ساده‌تر بگیرید:


بخش مهم هزینه‌های مراسم عروسی، میز شام شماست. اگر چشم و همچشمی و رقابت با دیگران را کنار بگذارید به راحتی می‌توانید با سفارش یک یا دوپیش غذا و یک یا دو غذای اصلی و یک دسر و کیک خوشمزه که خوب هم تزیین شده‌اند از مهمان‌هایتان پذیرایی کنید. بیشتر از اینکه به تعداد غذا اهمیت بدهید به کیفیت غذا توجه کنید. شما می‌توانید سفارش یک میز سرو غذا را بدهید و یا برای هرنفر یک پرس غذا سفارش بدهید. با اینکه به نظر می‌رسد غذای پرسی ارزان‌تر حساب می‌شود اما میز سرو غذا کم هزینه‌تر است و کمتر اسراف می‌شود.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:43 - 0 تشکر 467730


گل‌آرایی:


دسته گل عروس و گل آرایی ماشین و سالن پذیرایی هیچ کدام جز ضروری مراسم ازدواج نیستند اما اگر واقعا دوست دارید که ماشین عروستان را گل آرایی کنید و سالن عروسی‌تان زیبا به نظر برسد می‌توانید بازهم هزینه‌ها را کمتر کنید. به نمایشگاه‌ها و بازارهای گل سر بزنید. در بازار گل می‌توانید انواع گل را با قیمت‌های بسیار کمتر از فروشگاه‌های گل انتخاب کنید و بخرید. بسیاری از مسئولان فروش این بازارها تزیین و گل آرایی نیز انجام می‌دهند. از دوستانتان کمک بگیرید و از آنها بخواهید که در روز مراسم پیگیری تهیه گل‌ها را برایتان انجام بدهند. آنها از کمک به شما خوشحال خواهند شد.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:44 - 0 تشکر 467731


لباس نخرید:


خریدن یا دوختن یک لباس عروس ساده و معمولی ارزان نخواهد بود و در نهایت نیز آن جلوه و زیبایی خاصی که شما دوست دارید را نخواهد داشت. اگر لباس عروس برایتان اهمیت دارد و می‌خواهید برای آن هزینه کنید بهتر است به جای خریدن یا دوختن، آن را از مزون‌های لباس اجاره کنید. هر لباسی را در هر سطحی که می‌پسندید می‌توانید با قیمتی بسیار کمتر اجاره کنید. به این بهانه که لباس را یادگاری نگه دارید پول زیادی ندهید. لباس عروس را فقط همان یک بار خواهید پوشید و هیچ کارکرد دیگری برایتان نخواهد داشت. علاوه بر این یک لباس ساده‌تر این مزیت را دارد که بعداز گذشت چندین سال، غیرعادی، نامتعارف و از مدافتاده به نظر نخواهد رسید. احتمالاً هربار که به مزونی سر می‌زنید، وسوسه می‌شوید لباس عروس را بخرید هربار در برابر وسوسه این نکات را به خودتان یادآوری کنید.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:46 - 0 تشکر 467732


تزیینات را کم کنید:


اگر در یک سالن ویژه مراسم عروسی جشن بگیرید نیازی به طراحی و تزیین‌های خاص ندارید اما اگر مکان عروسی را خودتان تعیین می‌کنید برای کرایه میز و صندلی و تزیینات باید هزینه جداگانه‌ای در نظر بگیرید. تزیینات با شمع و گل‌آرایی و بادکنک‌آرایی مد امروز است و بسیاری از برگزارکنندگان مجالس عروسی هزینه آن را از شما خواهند گرفت. برای همه این موارد شما می‌توانید ایده‌های شخصی‌تان را عملی کنید. گل‌ها را از بازار گل تهیه کنید.


شمع‌ها را عمده بخرید و یا بسیاری از موارد عیرضروری مثل هدایای یادبود عروسی را از برنامه‌هایتان حذف کنید.


البته دقت شما در همه این موارد نیاز به انرژی و وقت کافی دارد که شاید از عهده آن بر نیایید. از دوستان و خانواده کمک بگیرید. نظرات و ایده‌های آنها هم می‌تواند به کارهاو برنامه‌های شما سرعت ببخشد.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:46 - 0 تشکر 467733


مهمان‌ها را محدود کنید:


شاید کمی سخت باشد اما باتوجه به این که هزینه پذیرایی از هر مهمان زیاد است، شما مجبورید مهمان‌هایتان را گزینش کنید. اگر می‌دانید فردی به مهمانیتان نمی‌آید یا اگر با او صمیمی نیستید، فقط بخاطر رسم و رسوم دعوتش نکنید و به جای آن با خیال راحت مهمان‌های اصلی را دعوت کنید و برایشان هزینه کنید.


همین که کارت دعوت را برای خویشاوند یا دوستی می‌فرستید باید فرض را بر این بگذارید که او به جشن شما خواهد آمد پس کسانی را دعوت کنید که واقعا برای شما و همسرتان مهم هستند و حضورشان را در جشن عروسی می‌خواهید.


 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

يکشنبه 11/4/1391 - 0:47 - 0 تشکر 467734


چیدمان سفره عقد را ساده بگیرید:


طراحی و چیدمان سفره‌های عقد یکی از هزینه‌های اضافی و البته غیرضروری مراسم ازدواج هستند.


سفره عقد و برگزاری مراسم عقد یکی از زیباترین سنت‌های ایرانی است اما لزومی ندارد برای آن هزینه زیادی بکنید. کمی حوصله و وقت می‌خواهد تا شما خودتان از میان چندین مدل و طرح در مجله‌ها و سایت‌ها و فروشگاهها، طرح دلخواهتان را پیدا کنید.


اگر خوش‌ذوق باشید می‌توانید تمام وسایل سفره عقد را تهیه کنید و با کمک دوستانتان سفره را طراحی کنید.

ادامه دارد....

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی