ورزش و تندرستی (بازدید: 628)
شنبه 10/4/1391 - 11:50 -0 تشکر 467519
اخبار امروز 10/4/91

نظر فیفا درباره منع حضور بانوان محجبه فوتبالیست تغییر کرد

رئیس کمیته پزشکی فیفا از نظر خود در خصوص منع حضور بانوان با روسری در مسابقات فوتبال عقب نشینی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این تغییر عقیده از سوی "میشل دی هوژ" قدمی اساسی پیش از جلسه هفته آینده مسئولان فیفا در خصوص منع حضور بانوان محجبه در زوریخ خواهد بود.

دی هوژ در گفتگو با آسوشیتدپرس اظهار داشت: مسئله ای که من با روسری داشتم، دلایل پزشکی داشت اما در حال حاضر مشکلی با این موضوع ندارم.

روسری در سال 2007 به دلیل امنیت سلامت ورزشکاران ممنوع اعلام شد و هیاتی تحت عنوان IFAB  مامور شد تا طرح‌های جدیدی که برای بانوان امن بودند را ارائه کنند. ماه گذشته، دی هوژ گفت تحقیقات کمیته اش نشان داده که روسری می تواند به گردن و سر بازیکنان آسیب برساند و یا برافروختگی ایجاد کند و خطرناک است.

این موضوع خشم پرنس علی، نایب رئیس اردنی فیفا را به همراه داشت. کسی که سال گذشته به دلیل احترام به فرهنگ اسلامی و ایجاد موقعیت برای بانوان با طرح منع حضور بانوان در زمین مخالفت کرده بود.

روز جمعه دکتر بلژیکی که ریاست کمیته پزشکی کمیته فیفا را بر عهده دارد گفت پیرو تحقیقات به عمل آمده، دیگر اعتراضی به این موضوع ندارد. دی هوژ گفت: خطر خفگی وجود ندارد. از من از نقطه نظر پزشکی در این خصوص سوال شده بود و مباحثی که من داشتم به طور شفاف بر پایه مبانی پزشکی بود.

اکنون IFAB  دو طرح ارائه شده را پیش رو دارد و باید یکی را  و یا هر دو را انتخاب کند. اولی، یک روسری طرح هلندی است که اتصالی نوارچسب مانند دارد و خیلی سریع از گردن باز می شود و دومی طرحی کانادایی است که بست های روسری با آهنربای سبک خواهد بود.

 دی هوژ همچنین تاکید می کند که این طرح ها باید از قوانین فیفا مبنی بر تجهیزات بازیکنان فوتبال در زمین پیروی کند. وی گفت: لباس بازیکنان فوتبال باید یگانگی داشته باشد.

قانون 4 فیفا می گوید که لباس یک بازیکن فوتبال الزاما نباید پیام مذهبی و سیاسی و یا شخصی داشته باشد. 

مخالفت پرنس علی با طرح منع حضور بانوان محجبه در داخل زمین از سوی سازمان ملل، کمیته جایزه نوبل و اتحادیه جهانی بازیکنان حمایت شده بود.

IFAB  که چهار اتحادیه فوتبال بریتانیایی است پنج شنبه در این خصوص رای نهایی خود را اعلام می کند. این اتحادیه ها هرکدام حق یک رای دارند و فیفا هم چهار رای دارد و برای تغییر یک قانون 6 رای لازم است.

IFAB  همچنین در این جلسه در خصوص فناوری توپ هوشمند به اضافه قانون پنج داور که در کنار هر دروازه می ایستند، نظر خود را اعلام خواهد کرد.

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 11:51 - 0 تشکر 467520

نمی‌دانم چه شده که حالا یاد خوردبین افتاده‌اند/ دایی گزینه من است!


عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه علی دایی گزینه مد نظرش در جلسه کمیته فنی است، گفت: از باشگاه پرسپولیس با من تماس گرفتند اما از طریق اخبار تلویزیون مطلع شدم که عضو کمیته فنی شدم و از نحوه انتخابم متعجبم!


محمود خوردبین در گفتگو با خبرنگار مهر، درخصوص نحوه انتخاب خود به عنوان عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس و همچنین گزینه مد نظرش برای هدایت تیم فوتبال پرسپولیس ضمن بیان مطلب فوق گفت: صبح پنجشنبه از باشگاه پرسپولیس با من تماس گرفتند اما از طریق اخبار تلویزیون مطلع شدم که عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس شده ام و هنوز دلیل انتخابم را نفهمیدم، چون نحوه انتخابم برای خودم تعجب آور است!


سرپرست سابق تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد: من نمی دانم چه شد که به یکباره به یاد محمود خوردبین افتادند اما مطمئن باشید اگر به باشگاه پرسپولیس بروم گلایه خود را در این خصوص مطرح خواهم کرد. در حال حاضر منتظر هستم تا از باشگاه پرسپولیس برای برگزاری جلسه کمیته فنی با من تماس گرفته شود. قرار است جلسه کادر فنی روزشنبه یا یکشنبه برگزار شود اما هنوز زمان و مکان آن به ما اعلام نشده است.


عضو کمیته فنی باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: به نظرمن در شرایط فعلی و با توجه به محدودیت زمانی که وجود دارد گزینه داخلی از خارجی بهتراست چون با بازیکنانی که پرسپولیس جذب کرده مربی خارجی  شناخت چندانی از آنها ندارد ومحدودیت زمانی برای این کار خواهد داشت اما مربی خوب داخلی برای شروع کارش در تیم پرسپولیس این مشکلات را نخواهد داشت و بهتر می تواند تیم را جمع کند.


خوردبین تاکید کرد: به نظر من در شرایط فعلی تنها گزینه ای که می تواند تیم را جمع کرده و آماده حضور در رقابتهای فصل آینده لیگ برتر کند علی دایی است و هیچ فرد دیگری نمی تواند این کار را انجام دهد.

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 11:52 - 0 تشکر 467521

تکذیب حضور احمدی‌نژاد در افتتاحیه المپیک


فارس: عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک خبر سفر احمدی‌نژاد به لندن برای حضور در افتتاحیه المپیک را تکذیب کرد.


سید مهدی هاشمی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک با رد سفر رییس جمهور به کشور انگلستان برای حضور در المپیک لندن گفت: رییس جمهور تنها برای حضور در مراسم افتتاحیه المپیک و پارالمپیک لندن اظهار تمایل کرده‌اند.


وی افزود: هرگونه تصمیمی برای سفر رییس جمهور به المپیک لندن منوط به تصمیم گیری های بعدی و با توجه به فضای بین المللی اتخاذ خواهد شد.


بنا بر این گزارش، محمد رضا فرقانی مدیر دفتر امور بین الملل نهاد ریاست جمهوری نیز با رد هرگونه برنامه ای برای سفر احمدی‌نژاد به لندن برای شرکت در افتتاحیه مراسم المپیک گفت: تاکنون هیچ برنامه‌ای برای این منظور مطرح نشده است.


لازم به ذکر است بهرام افشار‌زاده دبیر کمیته ملی المپیک نیز از حضور احمدی نژاد در افتتاحیه المپیک و پارالمپیک شهر لندن خبر داده بود.


پیش از این عباسی وزیر جوانان و ورزش از عدم حضور احمدی نژاد در المپیک لندن به دلیل مسائل سیاسی خبر داده بود

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 11:55 - 0 تشکر 467522

مبلغ درخواستی نکونام از فتح الله زاده


جام نیوز: مذاکرات باشگاه استقلال با جواد نکونام همچنان دارد. این بازیکن که برای گذران تعطیلات به کشورمان بازگشته، مذاکرات گوناگونی با مسئولان باشگاه استقلال داشته و حتی سه شنبه شب با امیر قلعه نویی هم شام خورده است. استقلالی ها خیلی دوست دارند جواد نکونام را جذب کنند و ظاهرا مذاکرات روند مثبتی را طی کرده است.


در آخرین گفتگویی که علی فتح الله زاده با جواد نکونام داشته از وی خواسته مبلغ پیشنهادی اش را اعلام کند که این بازیکن ابتدا رقم یک میلیارد و پانصد میلیون تومان را پیشنهاد کرد اما وقتی فتح الله زاده از وی خواست به خاطر استقلال تخفیف بدهد نکو مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان را پیشنهاد داد.


این رقم به احتمال زیاد از سوی مسئولان باشگاه استقلال تامین خواهد شد از همین رو فتح الله زاده با کنایه گفته که دسته چک برادرش را برای جذب نکونام قرض گرفته است. اما پرسش این است که آیا به واقع جواد نکونام حاضر خواهد شد فصل بعد با پیراهن استقلال در میادین فوتبال ظاهر بشود؟! اگر نکونام با استقلال قرارداد ببندد به واقع انتقالی عجیب و دور از ذهن در فصل نقل و انتقالات امسال رخ داده است.


با رفتن آندرانیک تیموراین به تیم الخریطیات قطر استقلال در پست هافبک دفاعی شدیدا نیاز به بازیکن دارد و شاید همین احساس نیاز باعث بشود بازیکن تیم اوساسونا به خاطر علایقش به استقلال قید بازی در لالیگا را بزند. تا 48 ساعت دیگر همه چیز مشخص می شود و نکو نظر نهایی اش را اعلام خواهد کرد.

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 11:56 - 0 تشکر 467523

پشت پرده قرارداد رحمتی با استقلال


جهان: حق با سید مهدی رحمتی است که بدون پول و چک با استقلال قرارداد بسته است اما این توافق پشت پرده‌ای جالب دارد!


در حالیکه سنگربان استقلال مدعی شده که بدون دریافت مبلغی قرارداد خود را با استقلالی ها تمدید کرده است و این موضوع نیز تایید شده اما گفته می شود که توافق و تمدید قرارداد این دروازه بان ملی پوش پشت پرده ای عجیب داشته است!


رحمتی با وجود رفع کدورت ها با امیر قلعه نویی، با استقلالی ها قرارداد نمی بست و این کش و قوس ها چند هفته ای به طول انجامید که برخلاف شایعات مبنی بر اینکه او نمی خواهد با قلعه نویی کار کند، مشکل وی فقط بی پولی استقلالی ها و نگرانی اش بابت نرسیدن به حق و حقوقش بود.


وی در مذاکرات خود با استقلالی ها گفته بود حاضر است قید پیشنهاد اغواکننده تیم مس کرمان را بزند(پیشنهادی که رحمتی در محفلی مدعی شده بود یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان است) اما به شرطی که برای رسیدن به حق و حقوق خود ضامنی محکم داشته باشد.


این دروازه بان خواستار دریافت مبلغی از قراردادش قبل از حضور در هیات فوتبال شده بود اما از آنجاییکه استقلالی ها آه در بساط نداشتند و حاجی فتح الله هم خیال نداشت از چک های شخصی اش خرج کند موضوع تمدید قرارداد رحمتی با استقلالی ها در هاله ای از ابهام قرار گرفت و حتی این احتمال وجود داشت که مذاکرات به بن بست برسد.


آخرین و تنها راه استقلالی برای جذب این دروازه بان کمک گرفتن از یک فرد متمول بود و این فرد علی انصاری عضو سابق هیات مدیره استقلال و سرمایه دار مطرح بود.


انصاری که در روز تمدید قرارداد رحمتی نیز در کنار استقلالی ها حضور داشت و حتی با وی و فتح الله زاده عکس یادگاری گرفت برخلاف اخبار روزهای اخیر نه به رحمتی چکی داده است و نه پول نقد بلکه این فرد برای راضی کردن رحمتی به تمدید قراردادش نقش دیگری را ایفا کرده است.


به گفته یک منبع آگاه، استقلالی ها از انصاری خواسته اند فقط به رحمتی بصورت لسانی ضمانت بدهد و وی پذیرفته تا این کار را انجام دهد.


علی فتح الله زاده در صحبتی با رحمتی به وی گفته است قراردادش را تمدید کند و تا روز 25 تیر ماه که حساب باشگاه پر پول می شود صبر کند و سپس به قسط اول قراردادش برسد و علی انصاری نیز ضمانت کرده که اگر تا این تاریخ استقلالی ها پول رحمتی را ندادند وی قسط اول قرارداد او را شخصا پرداخت خواهد کرد

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 11:57 - 0 تشکر 467524

انتقاد شدید مجیدی از قلعه‌نویی


ایسنا: امیر قلعه‌نویی در مصاحبه‌ای عنوان كرد بازیكنی باید به استقلال بیاید كه به این تیم تعصب داشته باشد و پول را فراموش كند. همین اظهارنظر با واكنش تند كاپیتان سابق آبی‌ها همراه شد.


فرهاد مجیدی گفت: من به صحبت‌های دیگران كاری ندارم، اما از شنیدن چنین حرف‌هایی تعجب می‌كنم. استقلال تیم محلی نیست كه هر كسی بخواهد بر سر آن منت بگذارد. استقلال همیشه استقلال بوده و هست و خواهد بود. هنگامی كه باشگاه استقلال بشدت به خسرو حیدری و جان ‌واریو نیاز داشت آقایان این دو را از استقلال جدا كردند یا در فصل گذشته و با وجود اصرارهای زیاد من برای تمدید قرارداد امیرحسین صادقی، عوامل همین آقایان در باشگاه مانع تمدید قرارداد او شدند، چون قول او را به تراكتورسازی داده بودند. سوال من این است كه آن زمان تعصب كجا بود؟ خواهش می‌كنم كه با مردم رو راست باشید و صادقانه صحبت كنید.


مجیدی افزود: آقایانی كه همه را متهم به پول‌دوستی می‌كنند و خود را مظهر تعصب می‌دانند، بدانند من از فوتبال به همه چیز رسیده‌ام و هیچگاه برای استقلال شرط مالی نگذاشته‌ام. ولی باید بگویم كه حاضر نیستم به خاطر زیر پا گذاشتن اصول، در هر شرایطی با آقایان كار كنم. اكنون نیز خیلی شفاف می‌گویم كه من خود را شاگرد مكتب ناصر حجازی می‌دانم و از كاركردن با افرادی كه برای رسیدن به هدفشان ارزش‌های اخلاقی را به بازی می‌گیرند پرهیز می‌كنم.


مجیدی در پایان با بیان این‌كه سه پیشنهاد بسیار خوب از تیم‌های داخل ایران دارد، گفت: البته شرط اول و اصلی من برای تیم آینده‌ام این است كه بپذیرد در دو بازی رفت و برگشت برابر استقلال بازی نكنم. هر چند این شرط حرفه‌ای نیست، اما این خواسته من است

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 11:58 - 0 تشکر 467525

احتمال بازگشت دنیامالی به فدراسیون قایقرانی


فارس: رئیس کمیته ملی المپیک از احتمال بازگشت رئیس برکنار شده فدراسیون قایقرانی به سمت خود خبر داد.


محمد علی آبادی که به لندن سفر کرده در گفت و گو با بخش خبری ساعت 18:45 شبکه 3 در پاسخ به سؤالی مربوط به تعلیق برخی از فدراسیون‌های ورزشی گفت: دو سه روز پیش که در ایران بودم مطالبی در این مورد گفته شد و قرار است سفری به سوئیس داشته باشیم تا با رئیس فدراسیون جهانی قایقرانی صحبت کنیم.


وی در مورد اینکه پاسخ نامه‌های ارسالی به ایران داده شده ست یا نه، گفت: به طور مکتوب پاسخ داده‌ایم و چند نامه برای آنها فرستاده‌ایم. با این حال ممکن است این مسئله با نامه نگاری حل نشود به همین خاطر می‌خواهیم به سوئیس سفر کنیم. حتی احتمال دارد احمد دنیامالی رئیس سابق فدراسیون قایقرانی برگردد تا قایقرانان ما بتوانند در المپیک حضور داشته باشند. امیدوارم که بحث تعلیق در کار نباشد.


به گزارش فارس احمد دنیامالی چندی پیش از سوی وزارت ورزش از سمت خود برکنار شد. همین موضوع باعث شد فدراسیون جهانی در نامه‌هایی به وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک ایران، فدراسیون قایقرانی ایران را تهدید به تعلیق کند.

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 11:59 - 0 تشکر 467526

در جلسه شبانه رویانیان و پروین چه گذشت؟


سرویس ورزشی «فردا»- مدیرعامل باشگاه پرسپولیس نتایج جلسه مشترکش با علی پروین را تشریح کرد.


محمد رویانیان که تا ساعت یک بامداد روز جمعه برای مشخص شدن تکلیف سرمربی پرسپولیس در دفترش حضور داشت، پس از این جلسه درباره گفت و گویش با علی پروین به ایسنا گفت: ما بر اساس تعهدی که به هواداران داریم، در حال بررسی شرایط هستیم تا بهترین انتخاب را داشته باشیم، بر همین اساس شب گذشته جلسه‌ای با علی پروین داشتیم. نظر ایشان بر این است که باید با تمرکز، بررسی کامل وضعیت و مشورت با پیشکسوتان پرسپولیس بهترین انتخاب را انجام دهیم.


وی گفت: او از من خواست که به تنهایی تصمیم نگیرم و حالا که زمان تا حدودی از دست رفته، بهترین تصمیم گرفته شود. ما تا هفته پیش منتظر مصطفی دنیزلی بودیم؛ انتظاری که به نظرم یک ریسک با ارزش بود اما به هر حال مشکلاتی که برای او به وجود آمد، زمین‌گیرش کرد و سرانجام نتوانست به ایران بیاید.


وی درباره گزینه‌های موجود هم گفت: در حال حاضر هر سه گزینه خارجی ما که پیش از این نامشان اعلام شده بود، همچنان مطرح هستند و ما می‌خواهیم با استفاده از نظر کمیته فنی سرمربی فصل بعد تیم را مشخص کنیم.


رویانیان با اشاره به جلسه روز گذشته‌اش با بازیکنان تیم گفت: تمرینات به بهترین شکل ممکن در حال انجام است و بازیکنان بسیار شاداب و با نشاط در حال تمرین هستند. شکر خدا همه چیز به خوبی پیش می‌رود و در حال برنامه‌ریزی برای برپایی اردوی تیم در ترکیه هستیم.

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 12:0 - 0 تشکر 467527

گزینه اصلی سرمربیگری پرسپولیس در آستانه عقد قرارداد با تیم تونسی


سرویس ورزشی «فردا» - برونو متسو در آستانه عقد قرارداد با یك باشگاه تونسی قرار دارد.


در حالی كه باشگاه پرسپولیس این روزها سخت به دنبال انتخاب سرمربی جدید خود است و به گفته رویانیان، برونو متسو نیز در میان گزینه‌های نهایی هدایت این تیم قرار دارد،‌ این مربی فرانسوی پیشنهادی جدی از قهرمان سابق لیگ تونس دارد.


متسو كه در آخرین تجربه مربیگری‌اش در الغرافه قطر ناكام بود و از سمت خود بركنار شد، از باشگاه تونسی "كلاب آفریكین" پیشنهادی جدی دریافت كرده است.


پایگاه خبری پرس آفریك در گزارشی با اشاره به این موضوع نوشته است، باشگاه كلاب آفریكین تونس سعی دارد به روزهای پرافتخار خود درلیگ این كشور بازگردد و در این راه قصد دارد از وجود برونو متسو استفاده كند كه در سال 2002 توانست تیم ملی سنگال را تا یك چهارم نهایی جام جهانی پیش ببرد.


این گزارش در ادامه آورده است، مذاكرات باشگاه تونسی با متسو همچنان ادامه دارد و احتمال دارد كه طی روزهای آینده دو طرف برای همكاری در فصل جدید به توافق برسند.


به گزارش ایسنا، محمد رویانیان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در حالی كه روز گذشته از كالدرون آرژانتینی به عنوان گزینه نخست این باشگاه یاد كرده بود امروز(جمعه) متسو را شانس اول نشستن روی نیمكت تیمش دانست. این در حالی است كه چند روز پیش متسو اعلام كرده بود در این شرایط زمانی نمی‌تواند هدایت پرسپولیس را در دست گیرد و برای آماده‌سازی تیم تا آغاز فصل جدید به زمان بیشتری احتیاج دارد.

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 12:0 - 0 تشکر 467528

مسافران ازبکستان معرفی شدند/ مهدیزاده از ترکیب تیم ملی خط خورد


فدراسیون کاراته ترکیب تیم ملی در بخش کومیته جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.


به گزارش خبرنگار مهر،  با اعلام کادر فنی تیم ملی کاراته، نفرات اعزامی به یازدهمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان در بخش کومیته بزرگسالان معرفی شدند.


بر همین اساس در بخش انفرادی و  وزن 55- کیلوگرم وحید حسنی پور، 60- کیلوگرم سعید علیپور، 67- کیلوگرم حامد زیکساری، 75- کیلوگرم محمدهادی داودآبادی، 84- کیلوگرم  علی فداکار و در 84+ کیلو گرم ذبیح الله پورشیب روی تاتامی تاشکند به دیدار رقبای آسیایی خود می روند. ضمن اینکه  سعید احمدی، سعید فرخی، ناصر نجفی، ابراهیم حسن بیگی، سامان حیدری، ذبیح الله پورشیب و سجاد گنج زاده در بخش تیمی حضور خواهند داشت.


تیم ملی هفته گذشته در مسابقات  لیگ جهانی کاراته وان در جاکارتا اندونزی حضور پیدا کرد و با کسب 4 طلا 6 نقزه و 7 برنز با قهرمانی به کار خود پایان داد. نتایج این مسابقات مهمترین عامل در انتخاب نفرات اعزامی به مساباقات قهرمانی آسیا بود. حذف نام امیر مهدیزاده که در سالهای پیش پدیده سبک وزن کاراته ایران معرفی شده بود مهمترین نکته در بین اسامی ذکر شده است.


تیم ایران سال گذشته در رقابتهای قهرمانی آسیا که در کشور چین برگزار شد، با سه طلا(ذبیح الله پورشیب، سعید فرخی و کومیته تیمی) و دو برنز (امیر مهدی زاده و مهدی سلطانی) به کار خود پایان داده بود. رقابتهای قهرمانی آسیا  24 تا 27 تیرماه در کشور ازبکستان برگزار می شود.

گدای فاطمه(س)

شنبه 10/4/1391 - 12:1 - 0 تشکر 467529

اصفهان صدرنشین رقابتهای لیگ برتر پرش با اسب شد


تیم "جی نی" اصفهان در پایان رقابتهای جام خرمشهر صدرنشین مسابقات پرش با اسب لیگ برتر شد.


به گزارش خبرگزاری مهر، در ادامه مسابقات پرش با اسب جام فتح خرمشهر و در پایان نخستین روز تیم پرش با اسب جی نی اصفهان با کسب 194/46 امتیاز (بدون خطا) در صدر جدول رده بندی این مسابقات قرار گرفت.


تیم مجتمع تجاری سالاریه قم باکسب 196/23 امتیاز با 8 خطا دوم و تیم استان البرز با 213/22 با 9 خطا سوم شد. در این دوره از مسابقات لیگ برتر هشت تیم پرش با اسب از استانهای مختلف به رقابت پرداختند.

گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی