• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 240)
جمعه 9/4/1391 - 22:45 -0 تشکر 467419
آقایان! این قدر دنیا را به ما نخندانید

آقایان مسوول! این را بفهمید که مردم ، عاقل و بالغ و صاحب قدرت تشخیص هستند و نیازی نیست آنها را صغیرانی بدانید که اگر در کنار جنس مخالف قرار بگیرند عنان اختیار از کف می دهند و بدمستی می کنند ولو آن که با همسر خود ، در دو صندلی کنار هم در یک سالن کنسرت باشند!
عصرایران ؛ جعفر محمدی - گویا بر روحیه ملوک اللطوایفی برخی از مسوولان وطنی نقطه پایانی وجود ندارد و از همین روست که یک قانون واحد در نقاط مختلف کشور به گونه های مختلف و باب میل مقامات محلی و گروه های فشار اجرا می شود و در این میان ، بیچاره مردم!

نمونه اش را می توان در خصوص برگزاری کنسرت های موسیقی دید:

- در برخی شهرها ، کنسرت های موسیقی بدون هیچ مشکل خاصی و با اخذ مجوزهای لازم از سوی مسوولان ( ارشاد ، ناجا و ... ) برگزار می شود و مردم ساعت یا ساعاتی را به خوشی سپری می کنند و تجدید روحیه ای می کنند.

کنسرت

- در همین شهرها ، ممکن است یک روز شما با یک لباس به کنسرت بروید و کسی هم مانع تان نشود ولی فردای همان روز اگر با همان لباس دم در کنسرت باشید ، ممکن است سر از "ون" پلیس درآورید و دوباره در یک کنسرت دیگر با همان لباس ، بی هیچ مشکلی حاضر شوید.

- در برخی شهرها مسوولان مجوز کنسرت را می دهند و متولیان برنامه هم که هفت خان مراحل قانونی را طی کرده اند ، کلی هزینه برای تمرین و آماده سازی ، سالن ، تبلیغات ، ایاب و ذهاب ، بلیط فروشی و .... می کنند و درست در ساعتی که قرار است کنسرت اجرا شود ، ناگهان سر و کله یک عده جوان کاسه داغ تر از آش پیدا می شود که "الا و بلا نمی گذاریم در شهر ما کنسرت برگزار شود و ارزش ها به باد رود!"

لغو کنسرت سراج در کرمانشاه
گروه فشار در کرمانشاه با مسدود کردن درهای محل اجرای کنسرت سراج مانع از برگزاری آن شد

هیچ کدام از مسوولان هم که خودشان به گروه برگزار کننده کنسرت مجوز داده اند ، متعرض این قانون شکنانی که آبروی اسلام و ایران و ارزش ها را می برند ، نمی شوند و نمی گویند شما چه کاره هستید که خود را فراتر از قانون می دانید و هر  کاری که خواستید می کنید؟!

نمونه اش را اخیراً در بوشهر و قبل از آن در کرمانشاه دیدیم که طی آن گروه فشار با مسدود کردن درهای سالن محل کنسرت ، مردم را به داخل راه ندادند ، کنسرتی که قرار بود سید حسام الدین سراج برگزار کند.

لغو کنسرت در بوشهر
در بوشهر هم گروه فشار با تجمع مقابل محل برگزاری کنسرت ، آن را لغو کرد

- در شهری دیگر ، ممکن است مجوز بدهند و گروه فشار هم آن اطراف آفتابی نشود اما میل مسؤولان شهر این گونه باشد که بگویند باید تفکیک جنسیتی شود و آقایان این طرف سالن بنشینند و خانم ها آن طرف تر!
این ، آخرین ورژن شاهکارهای آقایان است! خبرش را که مال همین دیروز است بخوانید:

" فرماندار شهرستان «نور» لغو كنسرت احسان خواجه امیری را به‌دلیل الزام تفكیك آقایان و خانم‌ها تایید كرد.
به گزارش ایسنا، عبدالقدیر مشایخی اظهارداشت: کنسرت احسان خواجه امیری مقرر شده طبق مجوز دریافتی 8 و 9 تیرماه امسال در شهرستان نور برگزار شود.
وی ادامه داد: قرار بود این کنسرت به صورت خانوادگی برگزار شود که اداره ارشاد اسلامی شهرستان نور براساس قانون ابلاغ شده اعلام کرد باید در کنسرت زن و مرد تفکیک شوند. "

واقعاً چه باید گفت به این گونه طرز فکر؟! تا کی باید عده ای خود را صاحب اختیار مردم بدانند و به خود اجازه دهند هر تصمیمی که "دلشان بخواهد" بر این مردم تحمیل کنند؟

آیا این تصمیم توهین آشکار به مردمی نیست که می خواستند به همراه خانواده هایشان در آن کنسرت مجوز دار شرکت کنند؟ آقایان واقعاً چه فکر می کنند؟ آیا اگر یک مرد مثلاً 40 ساله به همراه زن و بچه اش به سالن کنسرت برود و ساعتی را در کنار خانواده باشد ، اتفاق ناگواری رخ می دهد؟ آن هم در یک سالن عمومی و در مقابل دیدگان ماموران و دوربین ها ؟!
بله ! ممکن است کسی تخلفی هم بکند ، کما این که در خیابان هم چنین امکانی وجود دارد و قاعدتاً با آن یک فرد احتمالی هم باید برخورد قانونی شود ولی کسی حق ندارد مردم را از حقوق قانونی خودشان محروم کند و هر روز عرصه را بر عموم تنگ تر کند.

فرماندار گفته است: قرار بود این کنسرت به صورت خانوادگی برگزار شود که اداره ارشاد اسلامی شهرستان نور براساس قانون ابلاغ شده اعلام کرد باید در کنسرت زن و مرد تفکیک شوند."
باید پرسید کدام قانون؟ چرا در تهران و بسیاری از جاهای دیگر خانواده ها در سالن های سینما ، تئاتر و کنسرت در کنار هم می نشینند و قانونی هم نقض نمی شود ولی چون فلان مسوول در شهرستان نور دلش خواسته ، باید اعضای خانواده از هم جدا شوند و بعد هم اسم این را بگذارند "قانون ابلاغ شده" !
حالا که این طور است یک باره یک "قانون ابلاغ شده" هم کشف نمایند که پارک ها و خیابان ها و پیاده رو ها هم تفکیک جنسیتی شوند!

البته این نگاه اتهام آمیز به مردم تنها در شهرستان نور اتفاق نیفتاده است. همین دیروز از شیراز خبر رسید که مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان هم مشمول تفکیک جنسیتی شده و به دوبخش صبح و عصر تقسیم شده است. گویی دانشجویانی که چهار سال در کنار هم درس خوانده اند اگر در روز پایان تحصیل شان هم در سالن دانشگاه با هم بودند ، اتفاق بدی می افتاد!

مراسم فارغ التحصیلی
تفکیک جنسیتی در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه شیراز

آقایان مسوول! این را بفهمید که مردم ، عاقل و بالغ و صاحب قدرت تشخیص هستند و نیازی نیست آنها را صغیرانی بدانید که اگر در کنار جنس مخالف قرار بگیرند عنان اختیار از کف می دهند و بدمستی می کنند ولو آن که با همسر خود ، در دو صندلی کنار هم در یک سالن کنسرت باشند!
آقایان ! این قدر دنیا را به ما نخندانید!

- و اما در برخی شهرها ، برگزاری کنسرت که اساساً گناه کبیره است و مردم و مخصوصاً جوانانی که کمترین امکانات تفریحی را دارند ، حداکثر کاری که می توانند بکنند این است که حسرت به دل بمانند!

این همه تفاوت در نحوه اجرا ، آن هم در باره موسیقی در کشور ، آیا نشانه آن نیست که قانون ، حداکثر می تواند تبصره ای بر امیال شخصی مسوولان باشد؟ و این "بحران" ، مردم شهرستان ها را بسیار بیش از پایتخت نشینان می آزارد و رنجی عمیق بر آنان تحمیل می کند.
از مسوولان کشوری انتظار می رود در این قبیل موارد ، مسوولان تحت امر خود را بازخواست کنند و مثلاً در همین مورد اخیر ، وزرای کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی از فرماندار و رییس ارشاد نور توضیح بخواهند که با چه مجوزی و بر اساس کدام قانون ، دستور به جدایی اعضای خانواده ها داده اند و اگر جواب قانع کننده ای نداشته باشند ، آنان را بی هیچ ملاحظه ای عزل کنند تا بقیه بدانند که انچه مهم است ، فقط قانون است و میل این شخص و سلیقه آن یکی دیگر!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

شنبه 10/4/1391 - 17:21 - 0 تشکر 467591

واقعا این حرف درسته؟؟؟
"آقایان مسوول! این را بفهمید که مردم ، عاقل و بالغ و صاحب قدرت تشخیص هستند و نیازی نیست آنها را صغیرانی بدانید که اگر در کنار جنس مخالف قرار بگیرند عنان اختیار از کف می دهند و بدمستی می کنند"
گروه های فشار!!!پیشنهاد می کنم بند  م وصیت نامه حضرت امام را یکبار مطالعه فرمایید
 قبل از این  گزراشهای زیادی منتشر می شد از کنسرت هایی که تفکیک جنسیتی نداشت وچه فجایعی که به بار نمی آمد .
راستی بحث مربوط به کنسرت موسیقی چه ربطی به سیاست دارد وانجمن سیاسی ؟؟؟

شنبه 10/4/1391 - 21:30 - 0 تشکر 467670

nasimesahri گفته است :
[quote=nasimesahri;331665;467591]واقعا این حرف درسته؟؟؟
"آقایان مسوول! این را بفهمید که مردم ، عاقل و بالغ و صاحب قدرت تشخیص هستند و نیازی نیست آنها را صغیرانی بدانید که اگر در کنار جنس مخالف قرار بگیرند عنان اختیار از کف می دهند و بدمستی می کنند"
گروه های فشار!!!پیشنهاد می کنم بند  م وصیت نامه حضرت امام را یکبار مطالعه فرمایید
 قبل از این  گزراشهای زیادی منتشر می شد از کنسرت هایی که تفکیک جنسیتی نداشت وچه فجایعی که به بار نمی آمد .
راستی بحث مربوط به کنسرت موسیقی چه ربطی به سیاست دارد وانجمن سیاسی ؟؟؟

دقیقا صحبت همینه.
صحبت از سیاست یه بام و چند هواست! یجا مشکلی نداره، یه جای دیگه قانونش فرق می کنه یا رویکرد مسوولین سیاسی کشور بهش فرق می کنه!
و بحث فقط تفکیک جنسیتی نبود. اصلا برگزاری کنسرت های موسیقی بود که هر جایی به صورت سلیقه ای برگزار میشه.

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

شنبه 10/4/1391 - 23:35 - 0 تشکر 467713

اینکه تکلیف مردم ومسئولین با قضیه ای به نام موسیقی روشن نیست سیاسی نیست. یاضعف قانونه !!! یاافراطی بودن وزیر پا گذاشتن حدود توسط بعضی از هواداران موسیقی است که باعث واکنش عده ای دیگر میشود !!! ودلایل دیگرولی ربطی به سیاست ندارد ... ولی اینکه از عده ای که به خاطر آفتهایی که درمجلس اینچنینی بوده وگاه فجایعی که به بار آمده مخالف برگزاری این مجالس در شهر و دیار خود باشندبا عنوان گروه فشار !!!یاد شود کاربرد این واژه  حتما سیاسی است. نمی دانم سنتان قد می دهد به دوم خرداد یانه ولی در آن دوران هرکس مخالف سیاستهای اصلاح طلبان بوداز او به گروه فشار یاد می کردند و این واژه کاربردی به وسعت تمام مخالفان دولت اصلاحات داشت . من جمله 2000 بسیجی که در لحظات بحرانی بعد از 18تیر با دست خالی از حریم بیت رهبری دفاع کردند. ویا هرجا که کوچکترین اعتراضی می شد
حالا بحث واقعا سیاسی شد

يکشنبه 11/4/1391 - 5:12 - 0 تشکر 467735

nasimesahri گفته است :
[quote=nasimesahri;331665;467713]اینکه تکلیف مردم ومسئولین با قضیه ای به نام موسیقی روشن نیست سیاسی نیست. یاضعف قانونه !!! یاافراطی بودن وزیر پا گذاشتن حدود توسط بعضی از هواداران موسیقی است که باعث واکنش عده ای دیگر میشود !!! ودلایل دیگرولی ربطی به سیاست ندارد ... ولی اینکه از عده ای که به خاطر آفتهایی که درمجلس اینچنینی بوده وگاه فجایعی که به بار آمده مخالف برگزاری این مجالس در شهر و دیار خود باشندبا عنوان گروه فشار !!!یاد شود کاربرد این واژه  حتما سیاسی است. نمی دانم سنتان قد می دهد به دوم خرداد یانه ولی در آن دوران هرکس مخالف سیاستهای اصلاح طلبان بوداز او به گروه فشار یاد می کردند و این واژه کاربردی به وسعت تمام مخالفان دولت اصلاحات داشت . من جمله 2000 بسیجی که در لحظات بحرانی بعد از 18تیر با دست خالی از حریم بیت رهبری دفاع کردند. ویا هرجا که کوچکترین اعتراضی می شد
حالا بحث واقعا سیاسی شد

وقتی صحبت میشه از مسوولین سیاسی، شما مستقیم نرید سراغ شخصیت های اول و دوم مملکت. این بزرگواران برای ما عزیز بوده و هستند.
این اتفاقی که در این تحلیل ذکر شده بیشتر به خاطر مسوولین سیاسی محلی هست که در هر محلی از کشور برخوردهای متفاوتی در قبال کنسرت موسیقی میشه. در حالی که همه میدونیم کشور قانونش در این مورد در همه جا یجوره.
گروه فشار هم اسمش شما رو به اون زمونها برد. مورد نظر این متن، جوونهای مذهبی پرانرژی هستند که به نظر من، متاسفانه انرژیشون در راه صحیح و قانونی به کار گرفته نشده و با نظر مسوولینی سطحی نگر، کاسه ی داغتر از آش شده و به صورتی "غیر قانونی" خللی در این جمع های قانونی ایجاد می کنند.
=================================
اگر همه در قبال قانون، مطیع باشند و فراتر از قانون نرن و "قانون" فصل الخطاب باشه، اونوقت یه جامعه "بسامان" و رو به رشد خواهیم داشت. البته قانونی که تبصره پذیر(مطابق سلیقه عاملان اون) نباشه و در هر ابادی با یه برداشتی دور زده نشه!

تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد

it is god who cures 

مدير انجمن بهداشت و سلامت

يکشنبه 11/4/1391 - 15:18 - 0 تشکر 467898

بنده هم با شناختی که از شما داشتم اینگونه پاسخ دادم والا جور دیگری پاسخ میدادم من می دانم در بسیاری از ارزشها با شما مشترک هستم ولی این تعبیر شما از گرو فشار است وتعبیر اصطلاحی که عصر ایران از آن استفاده کرده چیزی جز همان تعابیر دوم دولت دوم خرداد نیست اصلا این واژه در آن زمان وارد ادبیات سیاسی ایران شد با بار معنایی خودش
بازهم پیشنهاد می کنم بند مم وصیت نامه امام رحمت الله علیه مطالعه کنید را وسابقه اجرا کنسرت های اینچنینی را در مطبوعات پیگیری نمایید ببنید بعضی اوقات حق با این گروه به اصطلاح فشار هست یا نیست؟

برو به انجمن
فعالترین ها در هفته گذشته
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی