ورزش و تندرستی (بازدید: 428)
پنج شنبه 8/4/1391 - 13:35 -0 تشکر 466947
اخبار امروز 8/4/91

رویانیان: كالدرون اصلی‌ترین گزینه است

ایسنا: سردار رویانیان در تمرین امروز سرخپوشان در جمع خبرنگاران درباره‌ی انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس گفت: مذاكرات را با كالدرون انجام داده‌ایم و منتظر جواب ایشان هستیم.

وی ادامه داد: ما از طریق ایمیل با كالدرون كه جدی‌ترین گزینه‌ی هدایت پرسپولیس در فصل آینده است، مذاكره كرده‌ایم و در حال حاضر منتظریم ایشان پاسخ ایمیل ما را بدهد.

رویانیان در پاسخ به این سوال كه سرمربی جدید پرسپولیس بالاخره كی معرفی می‌شود، گفت: فعلا ایشان گزینه اصلی ما هستند و منتظریم در 24 ساعت آینده پاسخ قطعی دریافت كنیم.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:37 - 0 تشکر 466948

رویانیان:پروین مراازاستعفا منصرف کرد


فارس: محمد رویانیان اظهار داشت: با چند گزینه خارجی برای سرمربیگری پرسپولیس وارد مذاکره شدیم. یکی از آنها قیمت بسیار خوبی به ما اعلام کرد اما به یکباره قیمت او افزایش یافت که این برای من جای سؤال داشت. این موضوع ثابت می‌کند اتفاقاتی در فوتبال رخ می‌دهد که خیلی مسائل را از قبل مشخص می‌کند.


وی افزود: دو مربی خارجی پیشنهادهای خوبی به ما دادند اما پس از جلسه امروز به پروین گفتم با نظر کمیته فنی خودت سرمربی تیم را انتخاب کن. قصد استعفا داشتم اما پروین از این کار من را منصرف کرد.


رویانیان عنوان کرد: امیدوارم همه کمک کنند تا سرمربی پرسپولیس نیز به زودی انتخاب شود. هر فردی را که انتخاب کردیم از او ایراد گرفتند و به شیوه‌های مختلف گزینه‌های ما را مورد حمله قرار دادند به همین دلیل همه چیز را به پروین سپردم تا بهترین تصمیم را برای پرسپولیس بگیرد

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:38 - 0 تشکر 466949

محمد محمدی به استقلال پیوست


فارس: باشگاه استقلال پس از عقد قرارداد با مهدی رحمتی برای جذب یک گلر دیگر اقدامات لازم را انجام داد و امروز با محمد محمدی قرارداد بست.


محمدی با حضور در باشگاه استقلال قرارداد یک ساله ای را امضا کرد.


محمدی دو فصل قبل هم در استقلال بازی می کرد اما فصل گذشته به داماش گیلان پیوست.


قرار است محمدی و رحمتی برای ثبت قرارداد با هم به هیئت فوتبال بروند

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:39 - 0 تشکر 466950

6 وزنه‌بردار المپیکی ایران مشخص شدند


فارس: 6 وزنه‌بردار المپیکی ایران پس از رکوردگیری اردوی بجنورد مشخص شدند.


اردوی تیم ملی وزنه‌برداری ایران پس از سپری شدن 4 هفته در بجنورد با عصر امروز با برگزاری رکوردگیری از پولادمردان ملی‌پوش به کار خود پایان داد.


مرتضی رضائیان و سجاد بهروزی در دسته 69 کیلوگرم، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در دسته 85 کیلوگرم، سعید محمدپور در دسته 94 کیلوگرم، نواب نصیرشلال در دسته 105 کیلوگرم و بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی در دسته 105+ کیلوگرم، 8 وزنه‌برداری بودند که از 4 هفته گذشته آخرین اردوی تیم ملی وزنه‌برداری را زیر نظر کادرفنی در بجنورد تشکیل دادند تا از میان آنها 6 اعزامی المپیک 2012 لندن مشخص شوند.


بر همین اساس کادرفنی تیم ملی وزنه‌برداری و در رأس این کادر، کوروش باقری عصر امروز از ملی‌پوشان رکوردگیری به عمل آورد که در نهایت و با تصمیم این کادر، کیانوش رستمی و سهراب مرادی در دسته 85 کیلوگرم، سعید محمدپور در دسته 94 کیلوگرم، نواب نصیرشلال در دسته 105 کیلوگرم و بهداد سلیمی و سجاد انوشیروانی در دسته 105+ کیلوگرم به عنوان وزنه‌برداران المپیکی ایران مشخص و معرفی شدند.


از نکات قابل توجه رکوردگیری امروز می‌توان به شکسته شدن غیر رسمی رکورد 85 کیلویی جهان توسط کیانوش رستمی اشاره کرد. وی در یکضرب رکورد 179 و در دوضرب رکورد 220 کیلویی را جابجا کرد.


همچنین سجاد انوشیروانی در فوق سنگین رکوردهای مساوی در مجموع با بهداد سلیمی به میزان 450 کیلو به ثبت رساند.


رکوردگیری امروز زیرنظر اعضای کادرفنی و مسئولان فدراسیون وزنه‌برداری از جمله حسین رضازاده، رئیس و مرتضی زرین گل، نایب رئیس فدراسیون و همچنین مقامات سیاسی و ورزشی استان خراسان شمالی در سالن ورزشی کارخانه پتروشیمی خراسان شمالی برگزار شد.


همچنین با نظر کادرفنی مرتضی رضائیان و سجاد بهروزی در دسته 69 کیلوگرم همچنان در ادامه اردوهای تیم ملی که قرار است آخرین آن پیش از اعزام به المپیک 2012 لندن از فردا به میزبانی تالار وزنه‌برداری تهران آغاز شود، سایر ملی‌پوشان را همراهی کنند.


ملی پوشان وزنه برداری صبح فردا بجنورد را به مقصد تهران ترک می‌کنند و از بعدازظهر همین روز تمرینات خود را در کمپ تیم های ملی واقع در مجموعه ورزشی آزادی پیگیری می‌کنند

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:39 - 0 تشکر 466951

احكام بازیكنان دوپینگی فوتبال صادر شد


به گزارش جهان به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، هاشمیان در این‌باره گفت: احکام پنج مورد از موارد تخلف دوپینگ کمیسیون بدوی 5 مورد از موارد تخلف فوتبال اعلام شد که بر اساس احکام ابلاغی به ترتیب سه بازیکن به محرومیت دو ساله و دو بازیکن به محرومیت سه ماهه محکوم شدند.


وی ادامه داد: امروز این احکام به باشگاهها ابلاغ شد و باشگاهها و بازیکنان تا پایان وقت اداری روز یکشنبه 11 تیر فرصت دارند در خواست استیناف کنند تا رسیدگی در این باره آغاز شود.


هاشمیان در پایان گفت: در صورتی که تا پایان وقت اداری یکشنبه 11 تیر درخواست استیناف نکنند، احکام بازیکنان قطعی می‌شود

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:40 - 0 تشکر 466952

شكایت‌مسوول‌برگزاری‌سازمان‌لیگ‌ازگل‌محمدی


به گزارش ایسنا به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، وی در این‌باره گفت: یحیی گل محمدی از بازیکنان خوب ملی پوش و مربیان فعال کشورمان است اما ایشان ادعا کرده اخطارها در رقابتهای لیگ یک پاک شده است. باید به ایشان دو نکته را متذکر شوم. اول اینکه من در حیطه مسئولیت خودم صحبت می‌کنم چرا که یک سال مسئول رقابتهای سازمان لیگ آزادگان شده‌ام. در فصل گذشته یعنی فصل 90-91 ایشان که در لیگ یک فعالیت نداشته و در لیگ برتر در باشگاه راه آهن مشغول به کار بوده است. ایشان اگر درباره فصل گذشته صحبت می‌کند که سال پیش اصلا در لیگ یک حضور نداشته پس از کجا چنین ماجرایی را بازگو می‌کند؟ ایشان در صحبتش از زمان حال استفاده کرده و باید بیاید و به کمیته انضباطی پاسخگو باشد. از لحاظ حقوقی بنده نامه‌ای به دبیرکل محترم نوشته‌ام و ایشان به کمیته انضباطی دعوت خواهد شد. در واقع به نظر من ایشان باید برای اصلاح فوتبال باید پاسخگو باشد. ما چرا باید در فضای اتهام‌زنی پیش برویم؟


وی نکته دوم را اینگونه تشریح کرد: گل محمدی باید مستند صحبت کند، کدام بازی؟کدام بازیکن؟ کدام اخطار؟ نمی شود که همینطور ادعا کرد. اگر منظور ایشان امسال است یا سالهای گذشته باید مستند اشاره کند. اگر در سالهای گذشته اتفاق افتاده مسئولان همان دور سازمان لیگ آزادگان می توانند پیگیری کنند چرا که به آنها هم اتهام وارد شده است. ضمن اینکه من یک سوال از آقای گل محمدی دارم. آن هم این است که آیا خود ایشان در ماجرای پاک شدن اخطارها ذینفع بوده؟ آن زمان چرا سکوت کرده و حالا چرا دارد چنین ادعایی می کند؟


وی درپایان گفت: امیدوارم در فوتبال ایران همه در فضایی پیش برویم که مستند و بر اساس سند و مدرک حرف بزنیم و ادعا کنیم تا فضای فوتبال آلوده به گمانه زنی های نادرست نشود

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:41 - 0 تشکر 466953

رفت و آمدهای مخفی نكونام به باشگاه


تابناک: اگر چه قیمت بازیكنی مثل جواد نكونام كه اكنون در لالیگای اسپانیا دستمزد نسبتا خوبی می‌گیرد بالا به نظر می‌رسد اما با سرازیر شدن پول به باشگاه استقلال و افزایش اختیارات فتح الله زاده بعید نیست كاپیتان تیم ملی پای قرارداد با استقلال را امضا كند.


این در حالی است كه علی انصاری و سردار صلاحی كه از میلیاردرهای فوتبال ایران محسوب می‌شوند در هیات مدیره باشگاه استقلال حضور دارند و جذب اسپانسر ۹ میلیاردی كه تا حدود زیادی دست مدیرعامل را برای یك خرید پرسروصدا باز گذاشته است. فتح الله زاده خوب می‌داند با جذب جواد نكونام می‌تواند تمام ناكامی‌هایش در بازار نقل و انتقالات را جبران كند

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:41 - 0 تشکر 466955

شماره 7 مس کرمان برای فرهاد مجیدی


فارس: مسئولان باشگاه مس با مدیر برنامه فرهاد مجیدی مذاکرات نهایی را انجام دادند و شماره 7 تیم فوتبال مس کرمان را برای این بازیکن کنار گذاشتند.


قرار است روزهای آینده قرارداد رسمی باشگاه مس کرمان با فرهاد مجیدی امضا شود. مجیدی کاپیتان سابق استقلال است.


تیم فوتبال مس کرمان اکنون در ترکیه اردوی تدارکاتی برگزار کرده که یک دروازه‌بان و یک مدافع از مولداوی و مونته نگرو در تمرینان این تیم حاضر شدند که در صورت تائید کادر فنی با آنها قرارداد امضا می‌شود.

گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:43 - 0 تشکر 466956

مذاکره باشگاه استقلال با جواد نکونام جدی‌تر شد/ نشستی برای توافق نهایی!


مسئولان باشگاه استقلال قصد دارند در نشست ویژه‌ای با جواد نکونام، شرایط بازیکن تیم اوساسونای اسپانیا را برای پیوستن به تیم فوتبال این باشگاه بررسی کنند.


به گزارش خبرنگار مهر، یکی از بازیکنانی که در فصل نقل و انتقالات لیگ دوازدهم مورد توجه مسئولان باشگاه استقلال قرار گرفته، جواد نکونام کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران است که خبرهای متناقضی طی روزهای گذشته پیرامون وی منتشر شده است.


در این میان مسئولان باشگاه استقلال در اندیشه برگزاری نشست ویژه ای با جواد نکونام هستند تا شرایط وی برای پیوستن به استقلال را بررسی کنند. یکی از نزدیکان باشگاه استقلال زمان برگزاری این نشست را عصر امروز چهارشنبه عنوان و تاکید کرد که توافقات ابتدایی با وی صورت گرفته و این جلسه برای نهایی شدن توافقات برگزار می‌شود.


تیم فوتبال استقلال در نخستین دیدار خود در دوازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر روز 29 تیرماه در ورزشگاه آزادی تهران میزبان تیم تازه به لیگ برتر صعود کرده آلومینیوم هرمزگان است.


گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:44 - 0 تشکر 466957

برترین های انفرادی بوکس جوانان کشور در قم معرفی شدند


قم - خبرگزاری مهر: بوکسورهای برتر بخش انفرادی مسابقات قهرمانی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی جوانان در قم معرفی شدند.


به گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور در حالی با حضور برترین‌های این رشته در قم به انجام رسید که شامگاه چهارشنبه دیدارهای نهایی اوزان 10 گانه در سالن دو هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار شد و قهرمانان اوزان مختف مشخص شدند.


با برگزاری مسابقات مرحله نیمه نهایی در شهر مقدس قم، بوکسورهای شرکت کننده در پیکارهای بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی جوانان در قم در حالی به کار خود پایان دادند که قم با کسب بیشترین مدال طلا عنوان قهرمانی بخش تیمی را کسب کرد.


با پایان پنج روز از برگزاری بیست و سومین دوره پیکارهای بوکس قهرمانی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی اعزامی به مسابقات جهانی، برای نخستین بار در تاریخ بوکس قم، چهار بوکسور از ترکیب تیم هشت نفره قم در این رقابت‌ها موفق به کسب جواز حضور در دیدار نهایی شدند که سه تن از آنها با غلبه بر حریفان خود در مسابقات پایانی، به مقام قهرمانی دست یافتند و قم را صاحب نشان طلا کردند.


بوکسورهای قهرمان اوزان ده گانه این دوره از رقابت ها به شرح ذیل هستند:


وزن 49 کیلوگرم: ایمان طهامی از مازندران با غلبه بر امیرحسین حاتمی البرز عنوان نخست را کسب کرد.


وزن 52 کیلوگرم: محمد مردی از قم با عبور از سد وحید خدری از چهار محال و بختیاری قهرمان شد.


وزن 56 کیلوگرم: حمید عرب خانی از قم با شکست ارسلان عبداللهی از سیستان و بلوچستان قهرمان شد.


وزن 60 کیلوگرم: پرویز کرم زهی از سیستان و بلوچستان با غلبه بر عادل کنعانی از کرمانشاه قهرمان شد.


وزن 64 کیلوگرم: احسان خدایاری از قم با برتری برابر امین اولیایی مقام نخست را به دست آورد.


وزن 69 کیلوگرم: امین ابراهیمی از بوشهر با شکست حمید کرمی از لرستان عنوان نخست را از آن خود کرد.


وزن 75  کیلوگرم: بهمن واضح از سیستان و بلوچستان با شکست جعفر هدایتی از قم قهرمان شد.


وزن 81 کیلوگرم: سیاوش امیدی از خوزستان با عبور از امیر رحیمی از کردستان عنوان نخست را کسب کرد.


وزن 91  کیلوگرم : مجتبی پیری از لرستان با شکست عماد سلامات از خوزستان جشن قهرمانی گرفت.


وزن به اضافه 91  کیلوگرم : میلاد روشن زاده از تهران با برتری برابر هومن قویدل از خوزستان قهرمان شد.


بیست و سومین دوره رقابت های بوکس قهرمانی رده سنی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی در قم در حالی با معرفی تیم ها و نفرات برتر به پایان رسید که با توجه به برگزار نشدن دیدارهای رده بندی در هر یک از اوزان 10 گانه، دو نفر از بوکسورهایی که دیدارهای رده بندی را واگذار کرده بودند به صورت مشترک در جایگاه سوم قرار گرفتند.


گدای فاطمه(س)

پنج شنبه 8/4/1391 - 13:45 - 0 تشکر 466959

فریادهای خادم و انگیزه بالای کشتی‌گیران/ همه خوراکی‌ها پلمب است!


خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: ملی‌پوشان تیم کشتی آزاد ایران پس از اقامتی سه روزه در ویلای تفریحی چالوس به اردوگاه همیشگی خود در خانه کشتی بازگشتند تا با انگیزه‌تر از قبل مرحله جدیدی از تمرینات آماده سازی خود برای حضور قدرتمند در بازیهای المپیک را آغاز کنند.


به گزارش خبرنگار مهر، آزادکاران المپیکی کشورمان که با نظر رسول خادم و کادر فنی تیم ملی، دو سه روزی را در منطقه ای تفریحی در جاده چالوس گذرانده بودند، ظهر روز چهارشنبه به خانه کشتی تهران بازگشتند تا این بار با انرژی و انگیزه بیشتری تمرینات خود را از سر بگیرند.


این تمرین راس ساعت 18 روز چهارشنبه در حالی آغاز شد که رسول خادم مدیر فنی تیم های ملی و محمد طلایی و رضا لایق اعضای کادر فنی، زودتر از اردونشینان بر روی تشک های خانه کشتی حاضر شدند و ملی پوشان را به تمرین فراخواندند. ضمن اینکه رضا یزدانی ملی پوش 96 کیلویی کشورمان نیز با هماهنگی قبلی در این جلسه از تمرینات غایب بود تا از پنجشنبه به جمع اردونشینان ملحق شود.


خادم پا به پای اردونشینان دوید!


نخستین تمرین آزادکاران پس از این مرخصی کوتاه با دویدن و گرم کردن آغاز شد و رسول خادم نیز پا به پای اردونشینان دوید و نرمش های مختلفی را پا به پای آنان انجام داد! گرم کردن ملی پوشان با انجام نرمش های ویژه و دویدن و میانداری رضا لایق پیگیری شد که این بار به جای 30 دقیقه، حدود 45 دقیقه، گرم کردن ادامه یافت.


گویا طبق نظر مدیر فنی تیم های ملی، آزادکاران به دلیل وقفه سه روزه در تمرینات، نیاز بیشتری به نرمش و گرم کردن داشتند. اواسط نرمش و دویدن کشتی گیران، علی بیات به عنوان سرپرست و کیانوش اعتمادی مقدم مربی بدنساز تیم ملی نیز با طناب بلندی به وسط تشک آمدند و با موج دادن به طناب، آزادکاران را مجبور به پریدن از روی این مانع کردند که این مرحله از تمرین در عین تنوع و جذابیت خاص خود بسیار سخت و سنگین بود.


انگیره مثال زدنی المپیکی ها


با توجه به بی مهری همیشگی مسئولان ورزش و عدم حمایت کافی آنان از کشتی گیران المپیکی، باز هم شاهد آن هستیم که این گوش شکسته های بی ادعا، همچنان با امید و انگیزه بالایی تمرین می کنند. گویا ملی پوشان نیز با این مساله کنار آمده و به جای ابراز گلایه، ترجیح می دهند انتقادات خود را در سایه تمرینات سنگین و نفس گیر پنهان کنند. به عنوان مثال مهدی تقوی و صادق گودرزی به رغم آنکه همواره از بی توجهی مسئولان گله مند بودند، در تمرینات جزو با روحیه ترین کشتی گیران نشان دادند و تمرین جانانه ای را پشت سر گذاشتند. هر چند نباید از جدیت و انگیزه بالای احسان لشگری، حسن رحیمی، مسعود اسماعیل پور و کمیل قاسمی نیز به سادگی گذشت.


آغاز تمرینات با توصیه های فنی


پس از این نرمش 45 دقیقه ای، صدای موزیک سالن قطع شد که گویا این سکوت، نشانگر زمان آغاز تمرینات جدی و برنامه ریزی شده کادر فنی بود. خادم همچون تمرینات قبلی، کشتی گیران را گردهم آورد و برای دقایقی نکات مختلفی اعم از ساعات مسابقات در المپیک، حفظ آمادگی جسمانی و برخی دستورات تغذیه ای را به اردونشینان گوشزد کرد. سپس کشتی گیران را دو به دو مقابل هم قرار داد تا با مرور فن و انجام کارهای تکنیکی به تمرین بپردازند. بدین ترتیب مهدی تقوی با مسعود اسماعیل پور، صادق گودرزی با محمد نادری، احسان لشگری با ایمان محمدیان، کمیل قاسمی با بختیاری و حسن رحیمی با طهماسبی زاده سرشاخ شدند.


از فریادهای خادم تا جدیت کشتی گیران


یکی از نکات بارز در تمرینات تیم ملی کشتی آزاد، جدیت و روحیه جنگندگی بالای المپیکی هاست که شاید نیمی از آن به دلیل فریادهای خادم و تشویق اردونشینان به جدیت و تمرکز در برنامه های تمرینی است! نخستین روز از اردوی جدید نیز از این مساله مستثنی نبود و هر از گاهی فریادهای خادم باعث می شد کشتی گیران با اعتماد به نفس و جدیت بیشتری تمرین کنند.


در ادامه هر کدام از کشتی گیران، تمرین زیرگیری از چپ و راست و همچنین دفاع در برابر یکدیگر را آغاز کردند که برای لحظه ای تمرین قطع شد تا خادم طریقه صحیح اجرای این فن را بصورت عملی برای همه توضیح دهد. اعضای کادر فنی نیز هر کدام یکی از المپیکی ها را به دقت زیرنظر داشتند تا نکات فنی بطور دقیق اجرا شود.


این مرحله از تمرینات نیز هر 15 دقیقه یکبار با یک استراحت یک دقیقه ای قطع می شد تا آزادکاران استراحت کوتاهی کرده باشند. البته در خاتمه تمرینات زیرگیری، رسول خادم از عملکرد احسان لشگری و صادق گودرزی بیشتر از دیگر اردونشینان رضایت داشت. بخش دیگری از تمرینات به دفاع در زیرگیری و همچنین حفظ موقعیت در زمان خاک شدن اختصاص داشت که کمی از حال و هوای تمرینی و کم فشار خارج شد و رفته رفته شرایط جدی و مسابقه ای به خود گرفت.


اینجا همه خوراکی ها پلمب است!


اینجا در خانه کشتی تمام خوراکی ها اعم از ظروف آب و آبمیوه تا نوشیدنی های مکمل و تمرینی پلمب شده است. به گفته رامین امیر ساسان متخصص تغذیه کشتی گیران المپیکی این اقدامات در جهت تدابیر امنیتی در مقابل دوپینگ ناخواسته اردونشینان صورت می گیرد. به گفته وی مدتی است سالن غذاخوری و حتی مواد غذایی و آشپزهای کشتی گیران المپیکی نیز از دیگر آزادکاران اردونشین جدا شده اند تا تمام امور ملی پوشان زیر نظر دقیق کادر فنی صورت گیرد. ضمن اینکه داود آزادبخت پزشک تیم های ملی نیز  بطور مستمر با حضور در خانه کشتی به انجام معاینات ویژه پرداخته و همواره سلامتی جسمی کشتی گیران را زیر نظر دارد.


پایان تمرین با سایه زدن و سرد کردن


نخستین تمرین آزادکاران المپیکی پس از یک استراحت سه روزه راس ساعت 45/19 در حالی به پایان رسید که کشتی گیران به تمرین جالب و دیدنی "سایه زدن" و همچنین سرد کردن بدن خود با "مدیسین بال" پرداختند.به گفته رسول خادم این مرحله از تمرینات تیم ملی کشتی آزاد تا روز 14 تیرماه و زمان اعزام به تورنمنت بین المللی اسپانیا در خانه کشتی ادامه خواهد داشت


گدای فاطمه(س)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی